Скачати 183.13 Kb.
|
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНИЙ ЗАКЛАД «ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»
положення ^ “РовеньківськИЙ факультет ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА” РОВЕНЬКИ - 2011 ^ 1.1. Дане Положення розроблене відповідно до чинного законодавства України і є документом, який регламентує діяльність ВІДОКРЕМЛЕНОГО підрозділу "РовеньківськИЙ факультет ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ^ " (далі за текстом – Факультет) 1.2. Місце знаходження Факультету: Україна, 94707, Луганська область, місто Ровеньки, квартал Гагаріна, 25а, тел. (06433) 5-39-82, факс (06433) 5-39-88 1.3. ВІДОКРЕМЛЕНИЙ підрозділ "РовеньківськИЙ факультет ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ^ " створений відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 06.05.1999 № 131 «Про створення Ровеньківського факультету Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка» та наказу ректора Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка від 12.05.99 № 91- ЗД «Про створення у м. Ровеньки відокремленого факультету». У зв'язку зі зміною назви Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка на Луганський національний університет імені Тараса Шевченка у назву ФАКУЛЬТЕТУ було внесено зміни відповідно до наказу в.о. ректора Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка від 05.05.08. №145-ЗД. 1.4. Повне найменування: ^ "РОВЕНЬКІВСЬКИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА" Повна назва: РОВЕНЬКІВСЬКИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ^ Скорочена назва: РФ ЛНУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА. 1.5. Основними напрямами діяльності Факультету є: підготовка за державним замовленням і договірними зобов'язаннями висококваліфікованих фахівців для галузей освіти, культури і мистецтва, економіки і легкої промисловості тощо. 1.6. Головними завданнями Факультету є:
1.7. Для вирішення вказаних завдань Факультет користується ліцензією на впровадження освітньої діяльності, яку має Університет. 1.8. Факультет має вирішувати й інші соціально-економічні завдання, а саме:
1.9. Факультет здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, цього Положення та Статуту ^ (далі за текстом – Університет). 1.10. Факультет має свою назву, в якій вказується назва ЛНУ імені Тараса Шевченка, печатку та кутовий штамп зі своєю назвою. 1.11. Факультет здійснює підготовку фахівців відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів згідно з ліцензією, яку має Університет. 1.12. Факультет не має власного майна та самостійного балансу. 1.13. При здійсненні своєї діяльності Факультет користується майном Університету. 1.14. Структура Факультету визначається деканом за узгодженням із ректором Університету відповідно до Закону України "Про вищу освіту", головних завдань діяльності вищого закладу освіти та цього Положення. 1.15. Структурних підрозділів Факультет немає. 1.16. Для організації навчального процесу Факультет у своєму складі має навчальні кабінети, лабораторії, методичний кабінет, майстерні, спортивний і гімнастичний зали, актовий зали, бібліотеку, читальний зал, гуртожиток, приміщення побутового призначення, медпункт, спортивний майданчик. 1.17. Факультету може надаватися право на відкриття субрахунку в установі банку за своїм місцезнаходженням. ^ 2.1. Факультет має право:
2.2. Факультет зобов'язаний:
2.3. Факультет несе відповідальність за:
2.4. Університет, до структури якого входить Факультет:
^ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ декана ФАКУЛЬТЕТУ 3.1. Управління діяльністю Факультету здійснює декан, який призначається на посаду на умовах контракту ректором Університету на конкурсній основі та діє на підставі виданого йому доручення. Кандидат на посаду декана Факультету повинен бути громадянином України, вільно володіти українською мовою, мати вищу педагогічну освіту, як правило магістерську підготовку, стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах відповідного профілю не менше ніж 5 років. Конкурс на заміщення посади декана Факультету оголошується кожні п'ять років Університетом. Ректор Університету приймає пропозиції щодо претендентів на посаду декана Факультету, які відповідають вимогам, і вносить кандидатури претендентів на розгляд вищого органу громадського самоврядування Факультету, яким є загальні збори трудового колективу Факультету, для голосування. Загальні збори трудового колективу Факультету за результатами голосування можуть рекомендувати Вченій раді Університету на посаду декана Факультету кандидатури претендентів, які набрали більше однієї третини голосів під час голосування, або двох претендентів, які набрали найбільшу кількість голосів під час голосування. Кожен член органів громадського самоврядування Факультету має голосувати лише за одну кандидатуру. Результати голосування виносяться на розгляд Вченої ради Університету, яка рекомендує ректору Університету кандидатуру претендента на посаду декана Факультету. Ректор Університету призначає декана Факультету на умовах контракту терміном не менш ніж на 5 років відповідно до ст. 39 Закону України „Про вищу освіту". До проведення виборів декана Факультету ректор Університету може призначити на умовах контракту виконуючого обов'язки декана Факультету, але не більш ніж на 2 роки. Декан може бути звільнений з посади ректором Університету на підставах, визначених трудовим законодавством, а також за порушення умов даного Положення, Статуту Університету та умов контракту.
− організація навчально-виховного процесу і контроль за його якістю; − забезпечення студентів навчально-методичною літературою та іншими дидактичними засобами, передбаченими для вивчення кожної навчальної дисципліни; − облік і контроль за виконанням викладачами Факультету навчальної, методичної, наукової та організаційної роботи; − визначення функціональних обов’язків працівників Факультету; − контроль за виконанням студентами індивідуального плану; − контроль за контингентом студентів, які навчаються на Факультеті; − взаємодія з місцевими підприємствами, установами, закладами та організаціями з метою створення оптимальних умов студентам, які поєднують працю з навчанням на Факультеті, а також організації їх практичної підготовки; − проведення профорієнтаційної і роз’яснювальної роботи про умови прийому до вищого закладу освіти; − участь в організації нового прийому студентів; − забезпечення Факультету необхідним обладнанням; − забезпечення охорони праці, дотримання законності та порядку в межах Факультету; − своєчасне подання Засновнику звітів та інших матеріалів про роботу Факультету;
3.3. Декан у межах своїх повноважень, визначених йому ректорам Університету, видає накази і розпорядження, які обов’язкові для виконання всіма працівниками та особами, які навчаються на Факультеті, є представником Факультету у взаємовідносинах з іншими юридичними особами та органами управління, відповідає за результати діяльності перед ЛНУ імені Тараса Шевченка, виконує кошторис, затверджений ЛНУ імені Тараса Шевченка, укладає угоди від імені ЛНУ імені Тараса Шевченка, здійснює та фінансову діяльність. 3.4. Декан несе персональну відповідальність за результати освітньої та фінансово-господарської діяльності, за стан майна, закріпленого за Факультетом. 3.5. Штатний розпис Факультету визначається ректором Університету. ^ 4.1. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Факультету є загальні збори трудового колективу, які скликаються за спільним рішенням педагогічної ради та профспілки Факультету не рідше одного разу на рік. Загальні збори трудового колективу:
4.2. З метою сприяння гармонійного розвитку особистості студента, формування у нього навичок майбутнього організатора, керівника на Факультеті створюються органи студентського самоврядування, які вирішують питання, що належать до їх компетенції. Рішення органів студентського самоврядування мають дорадчий характер. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються чинним законодавством, рішенням Міністерства освіти і науки України, Законом України "Про вищу освіту", цим Положенням та Статутом Університету. 4.3. Основними завданнями органів студентського самоврядування є:
4.4. Студентське самоврядування здійснюється на рівні академічної групи, відділення, спеціальності, гуртожитку Факультету . 4.5. Вищим органом студентського самоврядування є конференція студентів, яка:
Органами студентського самоврядування можуть бути старостат, студентська навчальна частина, студентські ради тощо. 4.6. Положення передбачає укладання договору між керівництвом Технікуму, студентською профспілкою та органами студентського самоврядування про виконання своїх обов'язків і реалізацію прав двох сторін. ^ 5.1. Учасниками навчально-виховного процесу на Факультеті є:
5.2. Права та обов'язки педагогічних працівників та осіб, що навчаються на Факультеті, визначаються відповідно до законодавства та нормативних актів з питань вищої освіти. 5.3. Педагогічні працівники Факультету мають право на:
5.4. Педагогічні працівники Факультету зобов'язані:
5.5. Права та обов’язки заступників декана визначаються відповідно до функцій, які вони виконують. 5.6. Права та обов’язки навчально-допоміжного, інженерно-технічного, адміністративно-господарчого та обслуговуючого персоналу визначаються відповідно до чинного законодавства, Правил внутрішнього розпорядку, обговорюється та гарантуються колективним договором та умовами трудового договору (контракту). 5.7. Особи, які навчаються на Факультеті (учні, студенти, слухачі), мають право на:
5.8. Особи, які навчаються на Факультеті, зобов’язані:
5.9. Прийом, відрахування, переведення і поновлення студентів, одержання другої освіти проводиться згідно з чинним законодавством та у відповідності до основних положень прийому у вищі навчальні заклади України. 5.10. Студентам Факультету видається студентський квиток, залікова книжка встановленого зразку, а після закінчення навчання диплом Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
6.1. Організація навчального процесу у Факультеті визначається відповідно до Законів України "Про освіту", "Про вищу освіту", Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, державних стандартів освіти, інших актів законодавства України з питань освіти. 6.2. Навчальний процес на Факультеті координується заступником декана з навчальної роботи, якому підпорядковані завідувачі відділень, що забезпечують відповідний рівень організації навчального процесу. Для координації навчально-методичної роботи щодо організації навчального процесу на Факультеті діє методичний кабінет, який функціонує відповідно до Положення, затвердженого деканом Факультету в установленому порядку. 6.3. Навчання в Факультеті здійснюється за формами: денна (очна), заочна, екстернат. 6.4. Прийом осіб на навчання на Факультет здійснюється на конкурсній основі відповідно до умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів. Правила прийому на навчання до Факультету затверджуються ректором Університету за погодженням із Міністерством освіти і науки України. ^ 7.1. Для здійснення діяльності Факультет користується майном і обладнанням, яке знаходиться на балансі Університету. 7.2. Кошти Факультету, як складова частина коштів Університету використовується для: - організації, розвитку і розширення навчально-матеріальної бази; - оплати праці співробітників; - розв’язання питань соціального розвитку, а також поліпшення умов праці, життя і здоров’я працівників. 7.3. Фінансування та матеріальне забезпечення Факультету проводиться в межах коштів Університету. Поряд з цим Факультет має право на додаткові джерела надходжень коштів, зокрема: - доходів одержаних від реалізації підручників, навчальних засобів, малоцінних предметів і матеріалів, коштів за надання додаткових освітніх послуг; добровільних внесків та інших джерел, не заборонених законодавством. 8. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ Факультету 8.1. Припинення здійснюється згідно з чинним законодавством. 8.2. Під час припинення діяльності Факультету працівникам, які звільнилися, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю. |