Заслужений професор Сумського державного університету icon

Заслужений професор Сумського державного університету
НазваЗаслужений професор Сумського державного університету
Сторінка1/6
Дата25.06.2012
Розмір1.2 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА ЗАГАЛЬНОЇ МЕХАНІКИ І ДИНАМІКИ МАШИН

БІБЛІОТЕКА


Біобібліографія вчених університету

Випуск 5


Заслужений професор Сумського державного університету

Володимир Альбінович Марцинковський

До 85-річчя від дня народження


Біобібліографічний покажчик

наукових праць

за 1958-2011 роки


Суми

Сумський державний університет

2011

016:4

З-36З-36


Заслужений професор Сумського державного університету Володимир Альбінович Марцинковський: до 85-річчя від дня народження: біобібліографічний покажчик / уклад.: І. Є. Булига, В. С. Рудецька; авт. передм. С. М. Гудков. – Суми: Сумський державний університет. Бібліотека. Інформаційно-бібліографічний відділ, 2011. – 104 с. – (Біобібліографія вчених університету. Вип. 5).У бібліографічному покажчику зібрані матеріали про життєвий шлях, наукову діяльність всесвітньо відомого вченого в галузі гідродинаміки, вібронадійності та герметичності роторних машин, засновника наукового напрямку «Гермомеханіка», заслуженого діяча науки і техніки України, заслуженого професора Сумського державного університету, доктора honoris causa, доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри загальної механіки і динаміки машин Сумського державного університету Володимира Альбіновича Марцинковського. Покажчик виходить до 85-річчя від дня народження.


© Сумський державний університет, 201125 листопада 2011 р. виповнюється 85 років видатному науковцю сучасності, всесвітньо відомому вченому в галузі гідродинаміки, вібронадійності та герметичності роторних машин, засновнику наукового напрямку «Гермомеханіка», талановитій людині, гарному вчителю, заслуженому діячу науки і техніки України, заслуженому професору Сумського державного університету, доктору honoris causa, доктору технічних наук, професору, завідувачу кафедри загальної механіки і динаміки машин Сумського державного університету ВОЛОДИМИРУ АЛЬБІНОВИЧУ МАРЦИНКОВСЬКОМУ.
^ СТИСЛА БІОГРАФІЯ

ВОЛОДИМИРА АЛЬБІНОВИЧА МАРЦИНКОВСЬКОГО


Марцинковський Володимир Альбінович народився 25 листопада 1926 р. у місті Шепетівка Хмельницької області. У червні 1941 р. закінчив 7 класів школи № 41 міста Шепетівка. З вересня 1941 р. по жовтень 1942 р. працював молотобійцем у кузні, з жовтня 1942 р. по грудень 1943 р. працював лісорубом у лісництві.

19 січня 1944 р. був відправлений німцями до Німеччини, у табір для остарбайтерів, де працював у паровозному депо на розвантаженні вугілля, а із серпня 1944 р. - кочегаром на паровозі. У грудні 1944 р. посаджений в одиночну камеру в'язниці в м. Цвикау, звідки був звільнений напівживим 16 квітня 1945 р. американськими військами. Після звільнення перебрався до Східної Зони, і 15 травня 1945 р. призваний польовим військкоматом у м. Пірна (Німеччина) у Радянську Армію. Службу проходив водієм (після закінчення короткочасних курсів) у Німеччині, Чехословаччині, Угорщині, Болгарії, а із травня 1948 р. – у Ленінграді, де йому за відмінну службу дозволили відвідувати вечірню школу. 10 класів цієї школи закінчив із золотою медаллю у 1951 р., уже після того, як демобілізувався з армії у жовтні 1950 р.

Після демобілізації працював кочегаром у котельні в м. Ленінграді до липня 1951 р. Закінчивши школу, вступив на інженерно-фізичний факультет Харківського політехнічного інституту за спеціальністю «Динаміка і міцність машин». Інститут закінчив з відзнакою в березні 1957 року. Під час навчання в інституті з вересня 1954 по квітень 1957 р. за сумісництвом працював учителем фізики в школі робочої молоді № 32 міста Харкова. У 1956 р. одружився з Галиною Андріївною Юнченко, вчителькою російської мови й літератури.

З 1 березня 1957 р. працював молодшим науковим співробітником лабораторії гідромашин АН УРСР (нині інститут Проблем машинобудування ім. акад. А. М. Подгорного НАН України), де займався експериментальними й теоретичними дослідженнями вібрацій високонапірних живильних насосів. 1 квітня 1960 р. переведений у Спеціальне конструкторське бюро живильних насосів, нині Науково-дослідний інститут атомного і енергетичного насособудування – ВНДІАЕН у м. Суми. Працював начальником розрахунково-експериментального відділу, заступником головного інженера з наукової роботи. У грудні 1964 р. без відриву від виробництва захистив кандидатську дисертацію.

1 вересня 1966 р. прийнятий на посаду доцента, а з 11 листопада цього року – на посаду завідувача кафедри загальнонаукових дисциплін Сумської філії Харківського політехнічного інституту. З 8 вересня 1972 р. - завідувач кафедри теоретичної механіки (у квітні 1995 р. ця кафедра перейменована в кафедру загальної механіки і динаміки машин).

28 червня 1974 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Гідравлічні машини та гідропневмоагрегати», 7 квітня 1978 р. ВАК СРСР присвоєне йому вчене звання професора.

З 1976 р. він беззмінний голова оргкомітетів міжнародних науково-технічних конференцій «Герметичність, вібронадійність і екологічна безпека насосів і компресорів».

В. А. Марцинковський є головою спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських дисертацій у Сумському державному університеті, головним редактором науково технічного журналу Вісник Сумського держуніверситету (серія «Технічні науки»).

У 1997 р. за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, успіхи у навчанні і вихованні молоді йому присвоєне почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України», 9 грудня 2004 р. присвоєне звання почесного професора Сумського державного університету.

У 2008 р. В. А. Марцинковський нагороджений почесною відзнакою Сумської міської ради «За заслуги перед містом». У 2009 р. за великий внесок у насособудування він отримав міжнародну нагороду журналу «Насоси і насосне обладнання» (Pompy Pompownie) (Польща)., у 2010 р. – звання доктора honoris causa Політехніки Свєнтокжиської (м. Кельце, Польща). У 2011 р. головою Сумської обласної державної адміністрації В. А. Марцинковський нагороджений почесним знаком МОН «За наукові досягнення».

Володимир Альбінович Марцинковський працював не лише в галузі вирішення складних наукових завдань, а й активно займався спортом, зокрема, альпінізмом і гірським туризмом. Зі своїми учнями він підкорив не одну гірську вершину і не один перевал.

^ НАУКОВА ТА

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ


Свою наукову діяльність проф. Марцинковський В. А. почав відразу після закінчення університету. Спочатку він працював молодшим науковим співробітником лабораторії гідромашин АН УРСР (нині інститут Проблем машинобудування ім. акад. А. М. Подгорного НАН України), де займався експериментальними і теоретичними дослідженнями вібрацій високонапірних живильних насосів. У 1960 р. він переїхав жити до м. Суми і став працювати начальником розрахунково-експериментального відділу спеціального конструкторського бюро живильних насосів (СКБ-ЖН), яке з часом було реорганізоване у Всесоюзний науково-дослідний інститут атомного та енергетичного насособудування (ВНДІАЕН). Саме в цьому СКБ він проводив дослідження на унікальній експериментальній установці, що імітує ротор у шпаринних ущільненнях багатоступеневого живильного насоса ПЭ 320-200, які дозволили вирішити багато проблем вібронадійності високонапірних та високообертових насосів, що створювалися. Результати отриманих експериментальних досліджень, а також глибокі теоретичні дослідження дозволили йому в 1964 році захистити кандидатську дисертацію.

З 1966 року трудовий та науково-педагогічний шлях Володимира Альбіновича пов’язаний з Сумським філіалом Харківського політехнічного інституту, де він працював завідувачем кафедри загальнонаукових дисциплін, яка у 1972 році була перейменована у кафедру теоретичної механіки. Викладав курси лекцій з теоретичної та аналітичної механіки, а після відкриття у 1968 р. спеціальності «Гідравлічні машини та засоби гідроавтоматики» підготував та викладав лекції з теорії автоматичного керування, спецрозрахунків на міцність та вібрацію гідромашин, теорії коливань, прикладної теорії пружності, коливань нелінійних систем, гідравліки, гідромашин та гідроприводів, основ гідро- та аеропружності, основ наукових досліджень. У 1974 році він захистив докторську дисертацію зі спеціальності 05.05.17 – «Гідравлічні машини та гідропневмоагрегати» на тему «Дослідження та розрахунок ущільнень роторів сучасних відцентрових насосів великої потужності» та отримав звання професора.

У 1976 р. проф. Марцинковський В. А. заснував проведення у м. Суми міжнародних нарад з ущільнювальної техніки, які згодом переросли у міжнародні науково-технічні конференціі з проблем вібраційної надійності, герметичності та екологічної безпеки відцентрових машин – «ГЕРВІКОН», які проводяться на базі Сумського державного університету один раз на три роки і викликають великий інтерес у науковців усього світу. У роботі конференції брали участь науковці і фахівці з країн СНД, Центральної та Західної Європи, Північної Америки, Японії.

У 1981 за його ініціативою при кафедрі теоретичної механіки Міністерством хімічного та нафтового машинобудування була відкрита галузева науково-дослідна лабораторія вібронадійності відцентрових машин. Відкриття лабораторії створило умови для розширення наукових досліджень і значного збагачення навчально-лабораторної та експериментально-дослідницької баз кафедри.

За останні роки співробітниками кафедри та науково-дослідної лабораторії виконано ряд важливих держбюджетних науково-дослідних робіт:

^ 1994-1996 рр.: «Дослідження перспективних ущільнень роторів швидкохідних енергетичних машин для газових та рідких середовищ, створення методів їх розрахунку».

1997-1999 рр.: «Розробка математичних моделей та створення за їх допомогою високоефективних ущільнень роторів машин для нафто- та газодобувної промисловості».

2000-2002 рр.: «Дослідження гідромеханічних систем “ротор-опори-ущільнення” та розробка методів підвищення екологічної безпеки відцентрових машин».

2003-2005 рр.: «Розробка ефективних методів і засобів діагностування технічного стану та прогнозування ресурсу роторних машин».

2006-2008 рр.: «Дослідження комбінованих опорно-ущільнювальних автоматичних систем осьового урівноваження роторів відцентрових насосів і компресорів та розробка методів підвищення їх економічності і екологічної безпеки».

2009-2010 рр.: «Розробка методів чисельного розрахунку та оптимізації гідродинамічних характеристик шпаринних і лабіринтних ущільнень та дослідження їх впливу на динаміку роторів відцентрових машин».

2011-2012 рр.: «Чисельне моделювання та оптимізація газодинамічних і вібраційних характеристик турбокомпресорів газоперекачувальних агрегатів та їх вузлів».

За вагомий особистий внесок у розвиток національної науки і освіти, успіхи у вихованні молоді проф. Марцинковський В. А. у 1986 році нагороджений орденом «Знак пошани».

У 1992 році проф. Марцинковський В. А. започаткував підготовку фахівців зі спеціальності "Динаміка і міцність". Спеціальність отримала 4-й рівень акредитації, і кафедра випускає спеціалістів і магістрів відповідного профілю, які користуються попитом промислових підприємств і науково-дослідних установ регіону. Для нової спеціальності він розробив і викладав курси лекцій з таких дисциплін: теорія коливань лінійних і нелінійних систем, гермомеханіка, теорія автоматичного керування, основи операційного числення, аерогідродинаміка, гідродинаміка дроселюючих каналів, автоматичні зрівноважувальні пристрої відцентрових машин.

У 1995 р. він став завідуючим кафедри загальної механіки та динаміки машин, яка була перейменована з кафедри теоретичної механіки.

У 1997 році проф. Марцинковський В. А. за великий внесок у розвиток науки і техніки України отримав звання «Заслуженого діяча науки і техніки України».

Завдяки зусиллям Марцинковського В. А. був створений новий науковий напрям «Гермомеханіка». Цей напрям відображає новітні досягнення багатьох фундаментальних і прикладних наук, а також багаторічні праці Марцинковського В. А.

Під науковим керівництвом проф. В. А. Марцинковського за результатами робіт, виконаних викладачами і співробітниками кафедри, захищено три докторські та 24 кандидатські дисертації. Проф. В. А. Марцинковський є автором понад 260 друкованих наукових та навчально-методичних праць, багато з яких використовуються як навчальні посібники.

За роки своєї наукової, науково-педагогічної праці проф. Марцинковський В. А. став визнаним ученим на Україні та далеко за її межами.

^ МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
проф. МАРЦИНКОВСЬКОГО ВОЛОДИМИРА АЛЬБІНОВИЧАЗа роки своєї наукової діяльності проф. Марцинковський В. А. заклав фундамент широких міжнародних зв’язків, зокрема з вузами Польщі, Росії, Білорусії, Чехії, Німеччини, Словаччини тощо. Створений ним науковий напрям «Гермомеханіка» став відомий не тільки в Україні і країнах СНД, а й у країнах Західної Європи та Америки. Цього вдалося досягти завдяки плідній багаторічній праці проф. Марцинковського В. А. та його участі в багатьох науково-технічних конференціях, на яких він виступав з доповідями основних своїх наукових результатів. Має цілий ряд спільних публікацій з науковцями інших країн. Був консультантом двох докторських дисертацій польських професорів Богдана Антошевського й Чеслава Кундери Політехніки Свєнтакжиської (м. Кельце, Польща), а також однієї докторської дисертації російського вченого Якова Гафта (м. Москва, Росія). Завдяки проф. Марцинковському В. А. між Сумським державним університетом та університетами Польщі, зокрема Політехнікою Шльонською (м. Глівіце), Політехнікою Свєнтокжиською (м. Кельце) та Політехнікою Вроцлавською (м. Вроцлав) були укладені угоди про співпрацю, що дозволяють здійснювати активний взаємовигідний обмін науковими досягненнями, а також брати безпосередню участь науковців, студентів та аспірантів у спільних наукових проектах.У квітні 2010 року завідувач кафедри загальної механіки і динаміки машин доктор технічних наук, проф. Марцинковський Володимир Альбінович отримав звання доктора honoris causa Політехніки Свєнтокжиської (м. Кельце, Польща). Урочиста церемонія вручення цієї нагороди відбулася на базі Технологічного університету. СумДУ представляла делегація у складі проректора з наукової роботи А. М. Чорноуса, декана факультету ТеСЕТ О. Г. Гусака, доцента кафедри загальної механіки та динаміки машин А. В. Загорулька та інших поважних сумчан. У церемонії взяли також участь польські, чеські та румунські науковці. У присутності ректора університету, почесного доктора СумДУ, професора Станіслава Адамчака, сенату (вченої ради), зодягненого в мантії, була виголошена урочиста промова, у якій наводилися здобутки й напрацювання Володимира Альбіновича.
^ ХРОНОЛОГІЧНИЙ ПОКАЖЧИК НАУКОВИХ ПРАЦЬ


ОКРЕМІ ВИДАННЯ


 1. Бесконтактные уплотнения роторных машин / В. А. Марцинковский. – М.: Машиностроение, 1980. – 200 с.

 2. Вибрации роторов центробежных машин: в 2 кн. Кн.1. Гидродинамика дросселирующих каналов / В. А. Марцинковский. – Сумы: Изд-во СумГУ, 2002. – 337 с.

 3. Вибронадежность и герметичность центробежных машин: монография / под ред.: В. А. Марцинковского, А. В. Загорулько. – Сумы: Изд-во СумГУ, 2011. – 351 с.

 4. Герметичность, вибронадежность и экологическая безопасность насосного и компрессорного оборудования (ГЕРВИКОН-99): труды ІХ Международной научно-технической конференции, 7-10 сентября 1999 г. Т.1 / сост. В. А. Марцинковский. – Сумы, 1999. – 330 с.

 5. Герметичность, вибронадежность и экологическая безопасность насосного и компрессорного оборудования (ГЕРВИКОН-99): труды ІХ Международной научно-технической конференции, 7-10 сентября 1999 г. Т.2 / сост. В. А. Марцинковский. – Сумы, 1999. – 279 с.

 6. Гермомеханіка. Розділ "Автоматичні врівноважувальні пристрої як безконтактні ущільнення": конспект лекцій для студ. спец. 8.080303 "Динаміка і міцність" денної форми навчання / уклад.: В. А. Марцинковський, С. М. Гудков, С. О. Міщенко. – Суми: Вид-во СумДУ, 2009. – 79 с.

 7. Гермомеханіка. Розділ "Теорія і конструкції сальникових ущільнень": конспект лекцій для студ. спец. 8.080303 "Динаміка і міцність" денної форми навчання / уклад.: В. А. Марцинковський, А. В. Загорулько, С. М. Гудков. – Суми: Вид-во СумДУ, 2009. – 92 с.

 8. Гермомеханіка. Розділ "Теорія і конструкція механічних торцевих ущільнень": конспект лекцій для студ. спец. 8.080303 "Динаміка і міцність" денної форми навчання / уклад.: В. А. Марцинковський, С. М. Гудков, С. О. Міщенко. – Суми: Вид-во СумДУ, 2009. – 68 с.

 9. Гермомеханіка. Розділ "Ущільнення роторів насосів атомних електростанцій": конспект лекцій для студ. спец. 8.080303 "Динаміка і міцність" денної форми навчання / уклад.: В. А. Марцинковський, С. М. Гудков, С. О. Міщенко. – Суми: Вид-во СумДУ, 2009. – 48 с.

 10. Гидродинамика дросселирующих каналов / В. А. Марцинковский. – Сумы: Изд-во СумГУ, 2002. – 336 с.

 11. Гидродинамика и прочность центробежных насосов / В. А. Марцинковский. – М.: Машиностроение, 1970. – 272 с. 

 12. Методические указания по расчету и конструированию сальниковых уплотнений насосов / сост. В. А. Марцинковский. – Сумы: СФ ХПИ, 1977.

 13. Насосы атомных электростанций / В. А. Марцинковский, П. Н. Ворона. – М.: Энерго­атомиздат, 1987. – 256 с.

 14. Основы динамики роторов: монографія / В. А. Марцинковский. – Сумы: Изд-во СумГУ, 2009. – 307 с.

 15. Расчет и конструирование уплотнений роторов главных циркуляционных насосов: методические указания / сост. В. А. Марцинковский. – Сумы: СФ ХПИ, 1980.

 16. Расчет и конструирование уравновешивающих устройств роторов центробежных насосов: методические указания / сост. В. А. Марцинковский. – Сумы: СФ ХПИ, 1977.

 17. Теоретические основы и конструкции сальниковых уплотнений: конспект лекций для студ. спец. 7.080303 дневной формы обучения / сост. В. А. Марцинковский. – Сумы: Изд-во СумГУ, 1999. – 95 с.

 18. Теория и практика насосо- и компрессоростроения: монография / под ред.: В. А. Марцинковского, И. Б. Твердохлеба, Е. Н. Савченко. – Сумы: Изд-во СумГУ, 2011. – 412 с.

 19. Труды VI научно-технической конференции "Уплотнения и вибрационная надежность центробежных машин", 17–20 сентября / научн. ред.: А. Н. Гулый, В. А. Марцинковский, В. Е. Чурилова. – Сумы, 1991. – 328 с.

 20. Щелевые уплотнения. Теория и практика / В. А. Марцинковский. – Сумы: Изд-во СумГУ, 2005. – 416 с.

 21. Hermomechanika i samoregulujace sie uszczelnienia impulsowe / W. A. Marcinkowski. – Kielce: Wydawnictwo Politechniki świętokrzyskiej, 2010. – 78 с. 

 22. Teoria konstrukcji uszczelnień bezstykowych / W. A. Marcinkowski, Cz. Kundera. - Kielce: Wyd-wo Politechniki Swiętokrzyskiej, 2008. – 443 s.

^ ПУБЛІКАЦІЇ, СТАТТІ


1958


 1. Влияние щелевых уплотнений на критическую скорость и виброустойчивость роторов питательных насосов / В. А. Марцинковский, Б. И. Лысенко, И. Б. Каринцев // Сборник научно-технической информации по гидромашиностроению. – Х., 1958. – Вып. 6.

 2. Применение индуктивных датчиков для исследования виброустойчивости ротора питательных насосов высокого давления / В. А. Марцинковский, В. В. Бутковский // АН УССР, лаборатория гидромашин: информационное письмо. – Х., 1958. – № 4.


1960


 1. Виброустойчивость роторов в подшипниках скольжения / В. А. Марцинковский, Б. И. Лысенко // Вестник машиностроения. – 1960. – № 2.

 2. Исследование виброустойчивости валов в опорах жидкостного трения / В. А. Марцинковский, Б. И. Лысенко, И. Б. Каринцев // Информационный бюллетень / ВИНИТИ АН СССР. – 1960. – № 1.

 3. Исследование виброустойчивости роторов питательных насосов и выбор рациональных форм щелевых уплотнений / В. А. Марцинковский // Основные вопросы современного гидромашиностроения: Всесоюзная научно-техническая конференция: тезисы докладов. — Л.: ЛПИ, 1960. — С. 37–38.

 4. О колебаниях роторов центробежных насосов / В. А. Марцинковский, М. А. Рудис // Труды ВИГМ. – 1960. – Вып. 27.

 5. Экспериментальная установка для исследования виброустойчивости роторов питательных насосов / В. А. Марцинковский, Б. И. Лысенко, С.С. Сериков, Б.М. Шавра // Энергомашиностроение. – 1960. – № 5.


1961


 1. Виброустойчивость роторов / В. А. Марцинковский, С. С. Сериков // Общее машиностроение. ЦИНТИМАШ. – 1961. – № 1.

 2. Влияние щелевых уплотнений на критические скорости роторов питательных насосов / В.А. Марцинковский, И.Б. Каринцев // Энерго­машиностроение. – 1961. – № 4. – С. 12–14.

 3. Вычисление упругих и демпфирующих сил в щелевых уплотнениях гидромашин / В. А. Марцинковс­кий// Энергомашиностроение. – 1961. – № 11. – С. 25–26.

 4. Колебания роторов высоконапорных питательных насосов / В. А. Марцинковский, И. Б. Каринцев // Общее машиностроение. ЦИНТИМАШ. – 1961. – № 6.

 5. Расход жидкости через короткую кольцевую щель между вращающимися цилиндрами / В. А. Марцинковский // Энергомашиностроение. – 1961. – № 4.

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Заслужений професор Сумського державного університету iconЗаслужений професор Сумського державного університету
Заслужений професор Сумського державного університету Світлана Олексіївна Швачко: до 75-річчя від дня народження: біобібліографічний...
Заслужений професор Сумського державного університету iconЗаслужений професор Сумського державного університету
Сумського державного університету Олег Федорович Балацький : до 75-річчя від дня народжена : біобібліографічний покажчик / уклад....
Заслужений професор Сумського державного університету iconЗаслужений професор Сумського державного університету
Сумського державного університету Олег Федорович Балацький : до 75-річчя від дня народжена : біобібліографічний покажчик / уклад....
Заслужений професор Сумського державного університету iconЗаслужений професор Сумського державного університету
Рані матеріали про життєвий шлях, наукову діяльність заслуженого професора Сумського державного університету, академіка Міжнародної...
Заслужений професор Сумського державного університету iconЗаслужений професор Сумського державного університету
Рані матеріали про життєвий шлях, наукову діяльність заслуженого професора Сумського державного університету, академіка Міжнародної...
Заслужений професор Сумського державного університету iconЗаслужений професор Сумського державного університету
Олена Григорівна Ткаченко. До 55-річчя від дня народження: біобібліографічний покажчик / уклад.: І. Є. Булига, О. А. Крамаренко....
Заслужений професор Сумського державного університету iconПрофесор Сумського державного університету
Сумського державного університету Віталій Іович Симоновський : до 75-річчя від дня народження : біобібліографічний покажчик / уклад....
Заслужений професор Сумського державного університету iconЗаслужений професор Сумського державного університету
У бібліографічному покажчику зібрані матеріали про життєвий шлях, наукову діяльність завідувача кафедри теорії та практики перекладу,...
Заслужений професор Сумського державного університету iconМіжнародна стратегія економічного розвитку регіону
Ф. Балацький – професор кафедри управління Сумського державного університету, доктор економічних наук, професор
Заслужений професор Сумського державного університету iconЕ-mail: management@ua fm
Балацький Олег Федорович (д е н., проф. Сумського державного університету, академік уеан та іан, Заслужений діяч науки І техніки...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи