Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І icon

Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І
Скачати 49.24 Kb.
НазваПро великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І
Дата01.06.2012
Розмір49.24 Kb.
ТипДокументи

ПРО ВЕЛИКІ МОЖЛИВОСТІ БУРОЗМІШУВАЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ЗАКРІПЛЕННЯ ГРУНТІВ


Юхименко А.І.

Запорізька державна інженерна академія

69006, Україна, м. Запоріжжя, пр. Леніна 226

E-mail: witch-er@yandex.ru


При ретельному змішуванні зруйнованої структури грунту із розчином в’яжучого, наприклад, водоцементним, утворюється ґрунтобетон високої міцності та жорсткості, що є наслідком скріплення частинок і агрегатів грунту за допомогою цементу і утворення жорстких кристалізаційних зв’язків між ними. Грунтобетон не розмокає у воді, володіє морозостійкістю та температуростійкістю, а це наряду з достатньо високими механічними характеристиками та економічністю обумовлює досить широке застосування в будівництві.

Раніше грунтоцемент частіше використовувався в будівництві доріг, а також для виготовлення фундаментних блоків і стін при зведенні будівель.

У другій половині XX століття почалась розробка та дослідження бурозмішувальної технології. Бурозмішувальна технологія (БЗТ) підготовки штучних основ фундаментів відноситься згідно із класифікацією, запропонованою професором Зоценко М.Л. [1], до групи цементації, де цемент використовується як в’яжуча речовина. Сутність БЗТ полягає в наступному. Буровим станком за допомогою порожнистої бурової штанги і спеціального робочого органу бурозмішувача, який кріпиться до першої бурової штанги, руйнують структуру грунту і одночасно в зруйновану зону грунту розчинонасосом подають розчин води та в’яжучої речовин, якою можуть бути цемент, вапно та ін. Суміш зруйнованого грунту і в’яжучого розчину ретельно перемішують. При цьому слід зазначити, що руйнування грунту, подача розчину в’яжучого і їх перемішування відбувається одночасно.

В залежності від способу руйнування грунту і його перемішування із цементним розчином існують різні технології отримання ґрунтоцементного матеріалу.

Струменева технологія JET ROURING, суть якої полягає в слідуючому. По спеціальній насадці (монітор), яка приєднується до першої бурової штанги подається під високим тиском (до 70 МПа) водоцементний розчин, струмінь якої внаслідок високої швидкості і кінетичної енергії одночасно руйнує грунт і перемішує із цементним розчином. Суміш зруйнованого грунту та цементного розчину тужавіє, твердіє і перетворюється в ґрунтоцементний елемент (ГЦЕ) з високими механічними характеристиками. Розрізняють 3 види цієї технології: JET-1, JET-2, JET-3, відповідно одно-, двох-, триструменева технології, де роздільно по вмонтованим каналам бурової штанги поступають до монітору струї відповідно цементного розчину, стисненого повітря та води, які накладаються одна на одну, внаслідок чого кінетична енергія суттєво збільшується і відповідно збільшується діаметр ГЦЕ до 2…2,5м.

Ця технологія дуже потужна і застосовується в підземному будівництві, у т.ч. тунелів, водозахисних екранів та ін. Однако ця технологія має обмежену область застосування через великі витрати цементу і води, за рахунок чого інтенсивно піднімається рівень підземної води, окрім того ця технологія потребує високого тиску до 70 МПа, а це тягне за собою великі складнощі, у т.ч. обладнання, яке в Україні не виробляється.

Проміжною технологією між струменевою то бурозмішувальною є струменево-змішувальна технологія, яка запропонована Дніпропетровським НБП ?Рембуд? під керівництвом к.т.н. Крисана В.І. [2] Згідно із цією технологією руйнування і перемішування грунту ведеться як спеціальним долотом так і струменем цементного розчину. Таке технологічне оснащення дозволяє навішуватися на бурові установки на базі автомобілів ?Краз?, ?Камаз? та застосовувати вітчизняні розчинонасоси із тиском до 5 МПа для забезпечення необхідної швидкості і кінетичної енергії струменю водоцементного розчину для руйнування структури грунту і перемішування із розчином. Такі технологія і обладнання дозволяють утворювати ГЦЕ діаметром до 600-800мм і застосовувати в капітальному будівництві для різних цілей.

Великий внесок у розвиток БЗТ та дослідження штучних основ із ГЦЕ зробили фахівці та вчені Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка під керівництвом д.т.н., проф. Зоценко М.Л. Проведені масштабні дослідження як фізико-механічних характеристик грунтоцементу, так і несучої здатності основ, армованих ГЦЕ. Розширена область застосування БЗТ – окрім підготовки основ фундаментів вертикальним армуванням БЗТ застосовується для захисту схилів від зсуву, для утворення водозахисних завіс, для влаштування пальових фундаментів, у т.ч. в водонасичених грунтах, для підсилення основ деформованих будівель та споруд та ін.

Значне місце у розвитку бурозмішувальної технології займає Запорізьке віділення Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій (ЗВ ДП НДІБК).

ЗВ ДП НДІБК спеціалізується на розробці малогабаритної техніки, спроможної виконувати армування грунтів основ в капітальному будівництві,при реконструкції об’єктів та при захисті деформованих будинків і споруд шляхом підсилення основ.

БЗТ володіє гнучкістю та мобільністю, її можна застосовувати для зміцнення основ армуванням грунтів в різних напрямках. На рівні виходу [3] розроблена технологія армування грунтів основ у вертикальному, похилому та горизонтальному напрямках. Особливо слід акцентувати на закріпленні грунтів в горизонтальному напрямку. Для реалізації цього способу добре адаптований станок горизонтального буріння, розроблений на рівні виходу [4], який є універсальний, оскільки окрім горизонтального армування ним можна виконувати різні технологічні операції - буріння горизонтальних свердловин при вирівнюванні нахилених будівель, проколи під автомобільними та залізничними дорогами, безтраншейну прокладку різних комунікації та ін.

Достойністю горизонтального армування є: по-перше, цією технологією можна укріплювати вибірково виявлений слабкий шар грунту в товщі основи. Прикладом може бути стабілізація деформацій 5-поверхового цегляного житлового будинку в м. Миколаєві. Деформації будинку відбувалися за рахунок нерівномірного стиску шару мулу і мулистого піску, які залягають в піщаній товщі на глибині 1,6 м від підошви стрічкових фундаментів і мають змінну потужність 1… 2,0 м. ЗВ ДП НДІБК було виконано зміцнення вологого шару грунтової подушки основи однім рядом горизонтальних армуючих ґрунтоцементних елементів і двома рядами мулистого шару, після чого деформації стабілізувалися. По-друге, підсилення основ деформованих будівель, або при реконструкції горизонтальним армуванням виконується без відселення мешканців та без зупинки їх експлуатації, адже влаштування ґрунтоцементних армуючих елементів здійснюється із котлованів, виготовлених за межами будівель. При необхідності армуючі ґрунтоцементні елементи можуть бути нескладно підсилені жорсткими конструктивними елементами шляхом їх занурення в текучопластичну ґрунтоцементну суміш до її тужавлення.


  1. Зоценко М.Л. Прогресивні методи підготовки основ та будівництва фундаментів. – К.: НДІБК, 2008. – Вип.71. кн.1. – С.23-37.

  2. Крысан В.И. Струйное и смесительно-струйное закрепление грунтов // Инновационные технологии диагностики, ремонта и восстановления объектов строительства и транспорта: Сб. науч. тр. ПГАСА, 2004. – Вып. №30. – С.132-136.

  3. Пат. №39173 Україна, Е 02Д3/12. Спосіб закріплення грунтів: Степура І.В., Шокарев В.С., Павлов А.В., Трегуб А.С., Самченко Р.В., Степура С.І. (Україна); Бюл.№3. – 2009. – 7с.

  4. Пат. №42283 Україна, Е 21В3/00/ Установка для проходки в грунтах / Степура І.В., Шокарев В.С., Павлов А.В., Самченко Р.В., Трегуб А.С., Степура С.І. (Україна); Бюл. №12. – 2009. – 6с.

Схожі:

Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І iconІ. ю. Проценко*, проф., д-р фіз мат наук; І. В. Чешко*, асп
Явище гігантського магнітоопору (гмо) сприяє розвитку нових технологій, відкриває великі можливості з точки зору збільшення густини...
Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І iconКонспект лекцій
Механіка грунтів, основи та фундаменти", "Підвалини, фундаменти, механіка грунтів" (для студентів 3 курсу усіх форм навчання, напряму...
Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І iconПрограма курсу «технології веб 0 для бібліотек І користувачів: нові можливості розвитку середовища»
«технології веб 0 для бібліотек І користувачів: нові можливості розвитку середовища»
Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І iconПрактичне заняття 5 Регулярні вирази Теоретичні відомості
В більшості сучасних мов програмування існують примітивні засоби пошуку за шаблоном. У php вони мають великі можливості завдяки регулярним...
Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І iconПаньків Зіновій Павлович, доцент, кандидат географічних наук, доцент кафедри ґрунтознавства і географії грунтів робоча програма
Географія, спеціальністю – Біогеографія та географія грунтів. Львів: лну імені Івана Франка, 2010. с
Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І iconМіністерство освіти І науки України
Ргр та самостійної роботи з дисципліни "Механіки грунтів, основи та фундаменти", "Підвалини, фундаменти, механіка грунтів" (для студентів...
Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І iconСправочник по удобрениям [Текст] / А. М. Артюшин, Л. М. Державин. 2-е изд., перераб и доп. М. Колос, 1984. 208 с
Хімічний склад та живлення рослин, властивості грунтів у зв'язку із живленням рослин і застосуванням добрив, хімічна меліорація грунтів...
Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І icon3О. М. Сігнаєвський 4В.І. Маленко удосконалення інформаційних технологій технічного обслуговування І ремонту літаків
На основі аналізу ремонтної документації запропоновано технологію та засоби подання І обробки інформації про виявлені пошкодження...
Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І iconО. М. Розум " " червня 2013 року памятка
Оперативно-розшукова діяльність податкової міліції”, закріплення одержаних теоретичних знань, ознайомлення з практичним досвідом...
Про великі можливості бурозмішувальної технології закріплення грунтів юхименко А.І iconДокументи
1. /Сайт Автореферат Кандидатской диссертации Юхименко ВВ.pdf
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи