2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання icon

2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання
Скачати 66.66 Kb.
Назва2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання
Дата27.06.2012
Розмір66.66 Kb.
ТипДокументи


Інформація

голови представницького органу профспілок СумДУ на конференції трудового колективу СумДУ про виконання колективного договору,

звіт голови первинної профспілкової організації профспілки працівників науки та освіти України В.О. Боровик про роботу профкому СумДУ

за 2010 рік

Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все:

Головне завдання профспілки – соціальний захист працівників університету.

А це перш за все фінансове забезпечення і, як наслідок, морально-психологічний клімат в колективі.

Значна увага в СумДУ приділяється розвитку соціальної сфери.

Зроблено детальний аналіз виконання колективного договору за 2010 рік, (для порівняння наведено показники 2009-го) – (сайт + Резонанс).

Зокрема, додаткову відпустку за ненормований робочий день (7 або 4 дні) в минулому році було надано ^ 694 чол., за що отримали працівники 129301 грн., а в 2009-му – 630 чол. (сума становила 112590 грн.).

Як відомо, у СумДУ діє потужне Положення про преміювання, яке дозволяє адекватно оцінювати креативну працю університетівців. Сумарні дані по виплаті премій у 2010 р. склали 10 млн 114 тис. грн., а в попередньому році - 8 млн 296 тис. грн. Різниця майже 2 млн., зростання очевидне.

Згідно Положення по виплаті щорічної винагороди педагогічним працівникам, яке розроблено та затверджено Вченою радою університету за ініціативи профкому СумДУ, здійснюються виплати, які становили в 2009 р. 30 975 грн., а в 2010-му – 50552 грн. (виплати відбудуться разом з січневою заробітною платою).

Доплати за вчені звання і наукові ступені в нашому університеті виплачуються впродовж всіх років в максимальних розмірах (професор - 33%, доцент - 25 %, докт. наук - 25 %, канд. наук - 15% посадового окладу). Усього ж сума таких доплат за звітний період становила 3 млн 970 тис. грн., в 2009 – майже на 400 тис. грн. менше.

Серед інших видів доплат здійснюються доплати за роботу в нічний час та в шкідливих умовах, а також водіям за класність, прибиральницям за роботу з деззасобами.

Суттєво зросли витрати на спецхарчування (молоко), мило, спецодяг та засоби захисту. Наприклад, на останні в 2010 р. витрачено понад 58 тис. грн., тоді як у 2009 р. – 25 тис. грн.

Угода з охорони праці розробляється щорічно і є додатком К до колективного договору. В 2010 р. на реалізацію заходів по угоді було передбачено 400 тис. грн., а фактично витрачено 700 тис.грн.

Обласний конкурс на звання кращий громадський інспектор в 2010 р. І місце – обласна профспілка освіти, ІІ місце – по облпрофраді.

Рішення Вченої ради від 09.12.10 р. з питання «Стан навчально-матеріальної бази університету по забезпеченню відповідних умов праці та навчання з дотриманням вимог охорони праці та протипожежної безпеки» - керівникам факультетів, інститутів, коледжів, технікумів, не рідше, ніж один раз на рік робити сумісно із відповідними комісіями профспілкових організацій перевірку питань охорони праці та протипожежної безпеки з обговоренням їх на спільних засіданнях Вчених рад та профбюро структурних підрозділів.

Слід згадати про роботу медпункту. Як відомо, у гуртожитку № 1 для обслуговування студентів та працівників СумДУ працює медпункт, у якому є такі кабінети: фізіотерапевтичний, маніпуляційний, терапевтичний, фельдшерський, функціональної діагностики. Витрати на медпрепарати, інструментарій, обладнання, матеріали, воду, електроенергію, тепло та ін. сплачуються за рахунок університету.

До 01.11.09 р. там працював і денний стаціонар на 6 ліжок, але його роботу призупинено через дефіцит молодшого медперсоналу.

Та і взагалі п. 5.5 колективного договору потребує більш активного його впровадження (згадаймо фірму «Ангіо», що працювала у нас раніше).

Питання знаходиться на стадії вирішення. (Приклад ТНУ, КНУ…)

Періодичний медичний огляд у 2009 р. не проводився. Це питання було взято на особливий контроль в 2010 р. Медогляд пройшли 177 чол. (із 182), 27 осіб пройшли додаткове обстеження, 4 чол. переведені на іншу роботу.

Університет має потужний комплекс громадського харчування, який в 2009 р. поповнився новим залом в головному корпусі на 60 місць для працівників СумДУ.

В 2010 р. наказом ректора № 595-І від 09.07.10 р. створена громадська Рада з питань організації харчування СумДУ та прийнято Положення про Раду (голова – проректор з НПР та соціальних питань Король О.В.). Соціально-побутовою комісією профкому (голова – Карпіщенко О.І.) взято на контроль процес ціноутворення та якість надання послуг КГХ (директор - Чеховський О.М.)

З об’єктивних причин складним залишається вирішення житлових питань, зокрема можливість надання кредитів на житло працівникам університету.

Усім зрозуміло, яке значення, особливо у кризовий час, має матеріальна допомога. Усього за 2010 р. адміністрація та профком надали допомоги членам колективу на суму понад 110 тис. грн.

Також відбувалось оздоровлення працівників університету та членів їх сімей як за рахунок коштів профспілки, так і відрахувань адміністрації (0,3% - 184 тис. грн.), на профспілковий рахунок на оздоровчу, культурно-масову та спортивну роботу, а також з допомогою фонду соціального страхування Загалом оздоровлено: на базах відпочинку 170 чол. (313 тис. грн..) + допомога на оздоровлення (500+400) 163 чол. (87 тис. грн.) + дитячі оздоровчі табори 22 чол. (28 тис. грн.)+ санаторії – 44 чол.

Загальна сума виплат на оздоровлення у звітному році склала понад 2 млн. грн. Усі подані заяви на оздоровлення працівників та членів їх сімей за пільговими путівками були 100% задоволені.

Вдячні університетівці адміністрації за виконання пункту колективного договору, стосовно заключення договорів за зниженою вартістю навчання працівників університету та їх дітей, згідно Положення (в 2010 р. сума пільг склала майже 57 тис. грн.)

Загалом на реалізацію заходів, передбачених колективним договором, знадобилось в 2010 р. понад 15 млн. грн., тобто на 1 млн. грн більше ніж у 2009 р.

(Звіти голів профбюро, комісій та рев.комісії)

Стосовно суто профспілкової роботи в плані організаційної роботи в 2010 р. варто лише перерахувати основні події:

 1. Звітно-виборна обласна профспілкова конференція, березень 10 р. (виступ + обрана членом президії обкому).

 2. Конференція Євразійської Асоціації Університетів в Московському державному університеті, квітень 10 р. (виступ+стаття).

 3. Участь у складі делегації ФПУ в семінарі з обміну досвідом з профспілками Франції (Париж), травень 10 р.

 4. Участь у з’їзді Євразійської Асоціації профспілкових організацій університетів, вересень 10 р., АР Крим, Берегове, б/в КНУ+Таврійський університет+Севастопольський філіал МДУ.

 5. Підписання договору з профспілкою «Хімпрому» - жовтень 10 р.

 6. Участь у профспілковій конференції Санкт-Петербурзького університету, листопад 10 р. (виступ+договір)

 7. ІХ з’їзд профспілки працівників освіти, грудень 10 р.

Фрагмент виступу:

В рамках відведеного регламенту можна лише тезисно зупинитися на проблемах, що хвилюють вищу школу.

 • ^ Оплата праці освітян: Ст. 57 Закон «Про освіту» *2??? (Норми праці – КМС!)

- Постанова (ЄТС); (Відновлення міжпосадових окладів).

 • Науково-педагогічні пенсії – неврахування сумісництва (І читання у ВР)

 • Зміни до Закону «Про вищу освіту»: Студенти – Вчена рада, конференція трудового колективу???

«Студенти – контингент, якому надаються навчальні послуги».

 • Законодавча ініціатива профспілок!!!;

 • КзПП + податковий кодекс (проекти)?

 • Постанова + наказ № 161 - платні послуги - відпрацювання пропущених занять, а викладач б/к??? - (політичне рішення). Відрахування – контингент!!!


Акція 07.10 – 26.10??? (Приклад - Профтелеграф)


Щорічні з’їзди ЄАПОУ:


Ужгород – будівництво житла;

Таврійський університет – юридична допомога та виграш судової справи по н-п пенсіях – розповсюдження досвіду.


Обрана членом ЦК галузевої профспілки, секція вищої школи.

 1. І Пленум ОК (виступ)грудень 10 р.

Обрана делегатом на звітно-виборну конференцію облпрофради, кандидатом в члени облпрофради та делегатом на з’їзд ФПУ (відбудеться в березні 2011 р.)


Акції: Оплата праці (ЄТС – ст.57)

Листи, телеграми:

25.10.10 р. Проект розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів з підготовки та внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо удосконалення надання бюджетними установами якісних послуг, гарантованих дердавою»;

^ Пенсійна реформа, Податковий кодекс, Закон про вищу освіту

Скарги, звернення(постійно в роботі).


Були в нашому університеті в 2010 р. культпоходи в театри та філармонію, організовувалися екскурсії в Умань, Батурін, Київ, Полтаву, Тростянець Чернігівської області, Почаївську Лавру.

Було організовано ряд заходів по святкуванню Новорічних та різдвяних свят, 8 Березня, травневих та ветеранських свят.

Проводилася, як і щорік, Спартакіада здоров'я серед працівників університету. Особливо вдало були проведені «Веселі старти» на водно-весловій базі СумДУ та підведення підсумків Спартакіади в цілому.

Зараз наші колеги їздять на лижну базу університету та відвідують басейн.

На 2011 р. прийнято Положення про проведення Спартакіади, додатково будуть проведені змагання з лижних гонок.

Ми пишаємося, що саме наш навчальний заклад – найбільш рейтинговий університет регіону. Профком також прикладає всіх зусиль, щоб залишатися достойним звання кращої профспілки і в 2008 р. ми отримали за результатами Всеукраїнського огляду конкурсу на кращу первинку диплом І ступеня, а в 2009 р. за соціальну спрямованість у діяльності й високі показники по виконанню колективного договору університет отримав диплом І ступеня в обласному конкурсі на кращий колективний договір та диплом ІІ ступеня серед ВНЗ України. Маємо бажання і в 2011 р. прийняти участь у конкурсі колективних договорів.

Користуючись нагодою хотілося б сказати наступне. Сьогодні у нас конференція трудового колективу і колективний договір, який розглядається розповсюджується на всіх членів колективу, незалежно від їх членства в профспілці. Зроблено для його складання та виконання немало і саме профспілкою освіти. До того ж професійна спілка – це об’єднання за професійною ознакою. Ми освітяни перш за все і наші намагання покращення оплати, умов праці і т.ін. в цьому правовому полі. Тому в єдності наша сила!!!

Схожі:

2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання iconНовий-рік-матем-2010

2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання iconСойчине крило*
Завтра Новий рік І заразом сорокові роковини моїх уродин. Подвійний празник. А бодай подвійний пам’ятковий день. І я надумав стрітити...
2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень)
Стан середньої важкості, погіршується. Ат– 85/50 мм рт ст., Ps- 102 уд/хв., $t 0$– $36,8 0С$. Живіт напружений, є ознаки подразнення...
2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень)
Стан середньої важкості, погіршується. Ат– 85/50 мм рт ст., Ps- 102 уд/хв., $t^0$– $36,8^0С$. Живіт напружений, є ознаки подразнення...
2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання iconВсеукраїнський день бібліотек традиції бібліотеки
Сьомий рік поспіль підтримується ця ідея і сьомий рік 30 вересня колектив вирушає у подорож
2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання iconПлан роботи Вченої Ради Донецького національного університету на 2009/20010 навчальний рік
Підсумки роботи з прийому до Донну та першорядні завдання з формування контингенту абітурієнтів на 2009/2010 навчальний рік
2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання icon«затверджую» В. о проректора з науково-педагогічної роботи Професор Ю. Т. Ахтемійчук “ ” 2010 рік «схвалено»
Акушерство І гінекологія” на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології на 2010/2011 навчальний рік
2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання icon«затверджую» В. о проректора з науково-педагогічної роботи Професор Ю. Т. Ахтемійчук “ ” 2010 рік «схвалено»
Акушерство І гінекологія” на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології на 2010/2011 навчальний рік
2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання icon«затверджую» В. о проректора з науково-педагогічної роботи Професор Ю. Т. Ахтемійчук “ ” 2010 рік «схвалено»
Акушерство І гінекологія” на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології на 2010/2011 навчальний рік
2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання iconЗвіт декана механіко-математичного факультету про роботу в 2007р
Проте, кожний новий навчальний рік ставить перед нами нові завдання й досить серйозні проблеми
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи