Клінічна задача № icon

Клінічна задача №
Скачати 167.94 Kb.
НазваКлінічна задача №
Дата02.07.2012
Розмір167.94 Kb.
ТипЗадача

Клінічна задача №

Хвора К., 22 років, знаходиться на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні. Був виставлений діагноз: "Вегето-судинна дистонія по змішаному типу ". Щоденно під час обходу лікаря висловлює багато скарг, кожний раз прикрашаючи їх новими подробицями, відсутністю ефекту від лікування. Вимагає до себе підвищеної уваги, в розмові манірна, театральна, легко піддається навіюванню, намагається бути в центрі уваги, часто висловлює критику поведінки інших хворих.


Визначте тип характеру хворої.

Які використаєте експериментально-психологічні методи дослідження ?


Медико-психологічна допомога хворій ?


Клінічна задача №

До медико-психологічного центру звернувся молодий чоловік, студент 2 курсу університету, 20 років, у супроводі матері. Мама розповіла, що син повертається додому пізно ввечері, часто в стані алкогольного сп’яніння. В тверезому стані уникає розмов з батьками, замкнутий, причини вживання алкоголю не пояснює. Пацієнт за характером сором’язливий, несміливий, тривожний.

Під час бесіди з лікарем юнак розповів, що кожний вечір збирається в компанії друзів на "тусовку", де завжди вживають пиво та інші алкогольні напої, іноді горілку "щоб розслабитись після навчання", при відмові від вживання спиртного друзі уникають контакту з ним.


Визначте тип мотивації вживання психоактивних речовин.

Ваша тактика.


Клінічна задача №

До медико-психологічного центру звернулась вагітна жінка, 24 років (термін вагітності 11 тижнів), із скаргами на плаксивість, підвищену дратівливість, неспокій, тривожність, які виникли на фоні легкого токсикозу. Під час клінічної бесіди виявлено, що з дитинства за характером є доброю, чутливою, вразливою. Вагітність перша. Багато спілкувалась з іншими жінками, в яких є діти, і від них постійно чула про виражений больовий синдром під час пологів, зміну зовнішнього вигляду жінки на гірше після пологів. Роз’яснення лікаря-акушера під час візиту в жіночу консультацію заспокоюють, але після повернення додому стан погіршується, "знову з’являються думки, що не зможу витерпіти болю, буду негарною для чоловіка".


Визначте психологічний стан вагітної.

Заходи медико-психологічної допомоги.


Клінічна задача №

Пацієнт 35 років звернувся на консультацію до медико-психологічного центру із скаргами на знижений настрій протягом останнього місяця, погіршились стосунки в сім’ї, з дружиною, дітьми. Під час клінічної бесіди розповів, що місяць тому на роботі "змінилось керівництво". Новий директор незадоволений його роботою, "прискіпливо" до нього ставиться, часто свариться. Будь які спроби пацієнта налагодити стосунки з керівництвом, пояснити специфіку роботи тільки погіршували ситуацію. Напругу, яка виникала на роботі, пацієнт разом з колегами гасив, за його виразом, "в стакані" одразу після роботи. Вживання алкоголю нормалізувало настрій, зменшувалась тривога і м’язова напруга, які виникали на роботі. Внаслідок того, що постійно почав приходити додому "на підпитку", погіршились стосунки з жінкою, яка звинувачувала чоловіка в слабкості характеру, боягузливості, нездатності вплинути на ситуацію.


Визначте тип мотивації вживання алкоголю.


Ваша тактика.


Клінічна задача №

Жінка 37 років звернулася на консультацію до медико-психологічного центру із скаргами на тривогу, знижений настрій протягом останнього тижня, підвищений апетит. Під час клінічної бесіди розповіла, що місяць тому вперше спробувала "покурити маріхуану", після чого відчула прилив енергії, жвавість відчуттів, піднесення настрою. В подальшому неодноразово "курила траву", в тому числі перед сексуальними стосунками, що прискорювало збудження та привносило "нові, блаженні відчуття під час оргазму". Останній тиждень спробувала обмежити вживання психоактивних речовин, побоюючись стати залежною від них. Виникла тривога, не відчувала задоволення від сексуальних стосунків, знизився настрій, в зв’язку з чим вирішила звернутися до лікаря.


Визначте тип мотивації вживання психоактивних речовин.


Ваша тактика.


Клінічна задача №

На консультацію до медико-психологічного центру звернулася жінка 42 років. Під час клінічної бесіди розповіла, що єдиний син, 16 років, учень 11 класу загальноосвітньої школи, після повернення зі школи весь час проводить біля комп’ютера, "грає в ігри". Комп’ютер придбали 2 місяці тому, для покращення підготовки до вступу у вищий навчальний заклад. Протягом останнього місяця знизилась якість підготовки до уроків, на що вчителі звернули увагу батьків, став дратівливим в школі, неуважним. З друзями після навчання зустрічається рідко, а "раніше весь час проводив на вулиці". Вдома припиняє гру тільки після неодноразового повторення, на короткий час, за який намагається підготувати уроки. На зауваження батьків реагує роздратовано, вважає, що вони "придираються" до нього.


Визначте розлад поведінки у юнака.


Що ви порекомендуєте мамі?


Клінічна задача №

На консультацію до медико-психологічного центру звернулась жінка з дочкою, 15 років. Зі слів мами, протягом останнього місяця дівчина почала часто висловлювати думки про те, що вона є «товстою, уродливою», при рості 164см і вазі 50 кг. Почала цікавитись різними дієтами, обмежувати себе в їжі, по 2 -3 години на день займатися інтенсивними фізичними вправами. Зменшення ваги на 5 кг не заспокоїло дочку і протягом останнього тижня вона почала приймати великі дози послаблюючих засобів, внаслідок чого з'явились загальна слабкість, головокружіння, швидка втомлюваність. Мати намагалась заставити дочку їсти. Вона погоджувалась неохоче, але після цього штучно викликала у себе блювоту.

Визначте розлад харчової поведінки у дівчини.

Які використаєте експериментально-психологічні методики дослідження?

Заходи медико-психологічної допомоги.

Клінічна задача №

Хворий С., 48 років, знаходиться на стаціонарному лікуванні у хірургічному відділенні з приводу хронічного калькульозного холециститу. Після проведеного обстеження було рекомендовано проведення операції з приводу видалення жовчного міхура. Після повідомлення про необхідність операції у хворого з'явився неспокій, непосидючість, важкість зосередження на темі розмови, порушення сну. Висловлював побоювання щодо результату операції, впливу наркозу.

Визначте емоційний стан хворого.

Які використаєте експериментально-психологічні методики дослідження?

Заходи медико-психологічної допомоги.

Клінічна задача №

На консультацію до медико-психологічного центру звернувся лікар - хірург П., 42 років, одружений, із скаргами на постійне почуття втоми, загальної слабкості, порушення сну, почуття пригнічення, підвищену дратівливість, відсутність задоволення від роботи. 3 клінічної бесіди стало відомо, що ще з студентських років мріяв стати хірургом, займався у гуртку, приймав участь у студентських конференціях. Після завершення навчання працював спочатку на 0,5 ставки хірургом в стаціонарі, останні 10 років працює на 1,0 ставку. Останні роки часто за проханням колег підміняв їх на чергуваннях, останні 2 роки не використовував відпустку - «не уявляв як буду без роботи». Останній рік погіршились стосунки в сім'ї - з'явились напруга, нерозуміння з жінкою, часті конфлікти. Після висловлювань жінки щодо можливого розлучення, якщо чоловік не «зміниться», вирішив звернутися за допомогою.

Визначте психічний стан лікаря.

Заходи медико-психологічної допомоги.

Клінічна задача №

Хворий К., 54 років, знаходиться протягом 3-х тижнів на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні. Був виставлений попередній діагноз: «Гіпертонічна хвороба III. Ішемічний інсульт у вертебро-базилярному басейні». Під час розмови з лікарем часто висловлює побоювання щодо свого майбутнього, можливості виникнення ускладнень, неефективності лікування. При об'єктивному обстеженні, яке супроводжується неприємними, больовими відчуттями, виникають спалахи дратівливості, після чого просить пробачення, проявляв лакрімальну реакцію. Часто цікавиться результатами клінічних аналізів, просить родичів знайти медичну літературу, де описується його стан, в розмові з ними капризний, вимогливий. При проведенні експериментально-психологічного дослідження за допомогою тесту ЛОБІ отримані наступні бали за типами реагування на хворобу: гармонійний - 3, тривожний - 6, іпохондричний - 2, неврастенічний - 5.

Який тип реагування на хворобу у хворого? Заходи медико-психологічної допомоги.

Клінічна задача №

Хворий М., 44 років, знаходиться протягом 3 тижнів на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні після перенесеного субарахноідального крововиливу. Перший тиждень знаходився в реанімаційному відділенні. Після нормалізації показників гемодинаміки був переведений в неврологічне відділення. Останні дні перестав дотримуватись ліжкового режиму, рекомендацій лікаря. Під час розмови з лікарем, родичами, неодноразово повторює, що почуває себе добре, вважає себе «вже здоровим», вимагає виписки - «я можу лікуватися і вдома», недооцінює важкість перенесеного стану. На ін'єкційне введення лікарських препаратів погоджується після тривалих умовлянь родичів.

При проведенні експериментально-психологічного дослідження за допомогою тесту ЛОБІ отримані наступні бали за типами реагування на хворобу: гармонійний - 2, тривожний - 1, анозогнозичний - 7, егоцентричний - 2, ергопатичний - 6.

Який тип реагування на хворобу у хворого?

Заходи медико-психологічної допомоги.

Клінічна задача №

Хвора С., 52 років, знаходиться 2 тиждень на стаціонарному лікуванні в кардіологічному відділенні. Клінічний діагноз: «Ішемічна хвороба серця. Стенокардія напруги, II функціональний клас. Кардіосклероз. СН0». Під час розмови з лікарем скаржиться на підвищену дратівливість, непереносимість яркого світла, голосних звуків, шуму, часто проявляє лакрімальну реакцію. Не вірить у видужання, у ефективність лікування. Пригнічена, переважає песимістичний погляд на все навколо, на майбутнє.

При проведенні експериментально-психологічного дослідження за допомогою тесту ЛОБІ отримані наступні бали за типами реагування на хворобу: тривожний - 1, іпохондричний - 2, меланхолічний - 5, неврастенічний - 5, сензитивний - 2.

Який тип реагування на хворобу у хворої?

Заходи медико-психологічної допомоги.

Клінічна задача №

Хворий С., 48 років, знаходиться на стаціонарному лікуванні у хірургічному відділенні з приводу хронічного калькульозного холециститу. Після проведеного обстеження було рекомендовано проведення операції з приводу видалення жовчного міхура. Під час спілкування з лікарем емоційно ригідний, мислення сповільнене, туго рухоме, часто повертається до питання необхідності оперативного втручання, вимагає неодноразового обґрунтування його доцільності, цікавиться професійністю лікарів, які будуть виконувати операцію. По характеру педантичний, акуратний, неодноразово висловлював претензії завідувачу відділення щодо поведінки молодшого медичного персоналу, який «неякісно виконує прибирання в палаті, не слідкує за порядком на тумбочках інших хворих».

Визначте тип характеру хворого.

Які використаєте експериментально-психологічні методики

дослідження?

Медико-психологічна допомога хворому?

Клінічна задача №

Хвора К., 44 років, знаходиться протягом тижня на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні з приводу неврита лицьового нерва. Під час клінічної бесіди стало відомо, що раніше нічим не хворіла, хоча завжди побоювалась за стан власного здоров'я. Себе характеризує сором'язливою, боязкою, забобонною, нерішучою, помисливою, обережною. «Іноді могла повернутися додому перевірити чи виключила світло, закрила воду». Під час розмови з лікуючим лікарем тривожна, часто висловлює необґрунтовані побоювання щодо ускладнень хвороби, невдач лікування, можливість погіршення стосунків на роботі, в сім'ї внаслідок хворобливого стану. Із забобонами ставиться до лікування (просить призначати «непарне число» ін'єкцій).

Визначте тип характеру хворого.

Які використаєте експериментально-психологічні методи

дослідження?

Медико-психологічна допомога хворій?

Клінічна задача №

На консультацію до медико-психологічного центру звернувся чоловік, 35 років, із скаргами на підвищену дратівливість, непереносимість шуму, поганий сон. 3 анамнезу: одружений, має 1 дитину. За характером замкнутий, нетовариський, спокійний, не схильний проявляти бурхливі емоції, прямолінійний. Освіта вища, економічна, закінчив ВНЗ із червоним дипломом. Працював бухгалтером на приватній фірмі. Місяць тому її продали і звільнили всіх співробітників. За порадою жінки влаштувався на роботу в контору з продажу нерухомості, ріелтером. Робота задоволення не приносить, «не бачу цікавих людей, немає бажання їм про щось говорити, не отримую задоволення від спілкування, іноді навіть просто не знаю як почати розмову». Під час бесіди з лікарем емоційно холодний, часто дає формальні відповіді на запитання. При розпитуванні про минулу роботу став жвавіше, із захопленням розповідав про її особливості.

Визначте тип характеру хворого.

Заходи медико-психологічної допомоги.

Клінічна задача №

На прийом до лікаря звернувся хворий Т., 44 років, із скаргами на погане самопочуття, біль в ділянці серця, утруднене дихання. Пацієнт висловлює тривогу і занепокоєння з приводу хворобливих відчуттів, помисловість по відношенню до несприятливого перебігу захворювання, невпевненість в ефективності лікування й небезпечності для життя. Хворий консультувався у багатьох спеціалістів, випробував різні методи лікування, але ні один із них не приніс очікуваного покращення самопочуття. Чоловік постійно вибачається перед лікарем, несміливий, сором'язливий, надмірно стурбований можливим несприятливим враженням, яке може справити на оточуючих його хвороба. Боїться стати тягарем для близьких через хворобу.

 1. Визначте тип акцентуації характеру особистості?

 1. Які експериментально-психологічні методики дослідження
  необхідно використати?

 1. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

Хворий Т., 44 років, знаходиться на стаціонарному лікуванні в кардіологічному відділенні. Попередній діагноз: «Ішемічна хвороба серця. Стенокардія напруги, II функціональний клас. Кардіосклероз. СН0». Пацієнт висловлює тривогу і занепокоєння з приводу хворобливих відчуттів, помисловість по відношенню до несприятливого перебігу захворювання, невпевненість в ефективності лікування и небезпечності для життя. Хворий консультувався у багатьох спеціалістів, випробував різні методи лікування, але ні один із них не приніс очікуваного покращення самопочуття. Під час бесіди постійно вибачається перед лікарем, несміливий, сором'язливий, надмірно стурбований можливим несприятливим враженням, яке може справити на оточуючих його хвороба. Боїться стати тягарем для близьких через хворобу.

 1. Визначте тип реагування на хворобу?

 2. Які експериментально-психологічні методики дослідження
  необхідно використати?

 3. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

На прийом до лікаря звернувся хворий із скаргами на погане самопочуття, біль в ділянці серця, утруднене дихання. Описання скарг хворим супроводжується манірною жестикуляцією і виразною мімікою, емоційним забарвленням. Хворий висловлює побоювання, що у нього рідкісне і невиліковне захворювання, вимагає виключної турботи та уваги з боку рідних і близьких. Постійно намагається показати свій особливий стан, свою неповторність щодо хвороби.

 1. Який тип акцентуації характеру особистості?

 1. Які експериментально-психологічні методики дослідження
  необхідно використати?

 1. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

На прийом до лікаря звернувся хворий із скаргами на погане самопочуття, біль в ділянці серця, утруднене дихання. Описання скарг хворим супроводжується манірною жестикуляцією и виразною мімікою, емоційним забарвленням. Хворий висловлює побоювання, що у нього рідкісне і невиліковне захворювання, вимагає виключної турботи та уваги з боку рідних і близьких. Постійно намагається показати свій особливий стан, свою неповторність щодо хвороби.

 1. Визначте тип реагування на хворобу?

 1. Які експериментально-психологічні методики дослідження
  необхідно використати?

 1. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

До лікаря звернувся хворий із скаргами на головний біль, повзання мурашок по шкірі, періодичні болі в різних частинах тіла, серцебиття, запаморочення, закрепи, нудоту, порушення сну. Хворий фіксований на власних неприємних відчуттях, намагається постійно розповідати про них. Настирливий, вимагає уваги лікаря до свого стану, детального обстеження, боїться шкідливості та болючості процедур.

При проведенні експериментально-психологічного дослідження за допомогою тесту ЛОБІ отримані наступні бали за типами реагування на хворобу: тривожний - 1, іпохондричний - 2, меланхолічний - 2, неврастенічний - 5, сензитивний - 2.

 1. Визначте тип реагування на хворобу?

 2. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

До лікаря звернувся хворий С., 47 р., із скаргами на те, що він протягом 4-х років страждає від чисельних тілесних недугів: відчуття оніміння лівого боку тулуба, лівої руки, утруднене дихання, відчуття стиснення в ділянці серця, головний біль, болі в суглобах, безсилля, загальне виснаження. Хворий скаржиться на погіршення сну, поганий апетит, порушення травлення, посилене потовиділення і головокружіння. Відчуває себе виснаженим, позбавленим мужності та життєвих сил. Тепер ніщо не приносить йому радості. Вважає, що в нього важке захворювання, що він помре від інфаркту. Шукає в лікаря допомоги и поради: «може йому дадуть якийсь засіб від виснаження, який додав би йому сил.»

 1. Які експериментально-психологічні методики дослідження
  необхідно використати?

 2. Ваша тактика?

Клінічна задача №

В медико-психологічний центр звернулася жінка С., 29р., із скаргами на м'язову слабкість, припинення менструального циклу, зниження ваги внаслідок розладу апетиту. Останні півроку часто з'являються приступи переїдання, після чого викликає у себе блювання, побоюючись збільшити вагу тіла. Після вживання великої кількості їжі відчувала провину, ненависть до самої себе, але стримувати себе довго не може і через деякий час приступи переїдання повторюються.

 1. Визначте розлад харчової поведінки у хворої?

 2. Які експериментально-психологічні методики дослідження
  необхідно використати?

 3. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

В медико-психологічний центр звернувся чоловік Л., 42 р., із скаргами на підвищену дратівливість, знижений і злобний настрій, підвищення артеріального тиску, що супроводжується виникненням головного болю і болю в ділянці серця. Розкриваючи причину захворювання, хворий намагається створити в лікаря уявлення, що його стан є наслідком негативних рис характеру його дружини и дітей. Підозріло і прискіпливо ставиться до призначених додаткових методів обстеження, призначеного лікування.

 1. Визначте тип реагування на хворобу?

 2. Які експериментально-психологічні методики дослідження
  необхідно використати?

 3. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

В медико-психологічний центр звернувся чоловік С., 18р., із скаргами на головний біль, розлади сну, швидку втомлюваність. Хворий активно рухається, швидко відповідає на питання, постійно відволікає увагу на речі, що знаходяться в кабінеті, говорить про них. Пацієнт стежить за всім, що відбувається навколо, втручається в сторонні розмови.

 1. Розлади якого психічного процесу спостерігаються у
  хворого?

 2. Які експериментально-психологічні методики дослідження
  необхідно використати?

 3. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

В медико-психологічний центр звернувся чоловік С., 42 р., із скаргами на відчуття спустошеності, підвищену дратівливість, напруженість, труднощі з самовладанням. Описаний стан з'явився після фізичного перенапруження на роботі - протягом тижня працював в дві зміни за проханням друга, який захворів. Для зняття напруги після роботи вживав слабоалкогольні напої. Постійно відчуває втому, порушився сон.

 1. Які експериментально-психологічні методики дослідження
  необхідно використати?

 2. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

Хвора Л., 54 р., звернулася до лікаря зі скаргами на головний біль, подразливість, постійне відчуття втоми, зменшення ваги. Погіршення стану відбулося після смерті чоловіка. Втратила інтерес до улюбленої справи, виникли труднощі, пов'язані із засинанням, вставанням вранці, погіршення апетиту, знизився настрій, стало важко зосереджувати увагу, приймати рішення. Хвора втратила інтерес до свого зовнішнього вигляду, сенс життя.

 1. Розлади якого психічного процесу спостерігаються у
  хворої?

 2. Ваша тактика?

Клінічна задача №

Хворий С., 54 р., висловлює скарги на розлади сну, підвищену втомлюваність, потяг до азартних ігор.

Із анамнезу відомо, що залишився сиротою у 4 роки. Виховувався тіткою і дядею суворо, рано відчув несправедливість по відношенню до себе, образу. Має середню освіту. Одружений, має двох повнолітніх дітей. Сім'ю залишив 6 років тому внаслідок фінансових труднощів. Живе у родичів, з якими не може порозумітися. Чотири роки тому захворів на виразкову хворобою дванадцятипалої кишки, хронічний холецистит. При негараздах часто дратується, частіше грає на ігрових автоматах, програє всі кошти, виносить з хати цінні речі. Критично оцінює свою поведінку і жалкує про допущені помилки. Скаржиться на непереборне бажання грати в азартні ігри. Коли програє відчуває розрядку і моральне полегшення. Відчуває провину перед сім'єю, надлом всередині, втрату змісту життя, образу на рідних за те, що вважали його поганим.

1. Розлади яких психічних процесів є у хворого?

2. Які експериментально-психологічні методи дослідження
можна використати для підтвердження?

Клінічна задача №

Хворий С., 54 р., висловлює скарги на розлади сну, підвищену втомлюваність, потяг до азартних ігор.

Із анамнезу відомо, що залишився сиротою у 4 роки. Виховувався тіткою і дядею суворо, рано відчув несправедливість по відношенню до себе, образу. Має середню освіту. Одружений, має двох повнолітніх дітей. Сім'ю залишив 6 років тому внаслідок фінансових труднощів. Живе у родичів, з якими не може порозумітися. Чотири роки тому захворів на виразкову хворобою дванадцятипалої кишки, хронічний холецистит. При негараздах часто дратується, частіше грає на ігрових автоматах, програє всі кошти, виносить з хати цінні речі. Критично оцінює свою поведінку і жалкує про допущені помилки. Скаржиться на непереборне бажання грати в азартні ігри. Коли програє відчуває розрядку і моральне полегшення. Відчуває провину перед сім'єю, надлом всередині, втрату змісту життя, образу на рідних за те, що вважали його поганим.

 1. Визначте розлад поведінки у хворого?

 2. Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

До медико-психологічного центру звернувся молодий чоловік, студент 2 курсу університету, 20 років, у супроводі матері. Мама розповіла, що син повертається додому пізно ввечері, часто в стані алкогольного сп'яніння. В тверезому стані уникає розмов з батьками, замкнутий, причини вживання алкоголю не пояснює. Пацієнт за характером сором'язливий, несміливий, тривожний.

Під час бесіди з лікарем юнак розповів, що кожний вечір збирається в компанії друзів на «тусовку», де завжди вживають пиво та інші алкогольні напої, іноді горілку «щоб розслабитись після навчання», при відмові від вживання спиртного друзі уникають контакту з ним.

Визначте тип девіантної поведінки.

Які експериментально-психологічні методики дослідження

необхідно використати?

Заходи медико-психологічної допомоги?

Клінічна задача №

Пацієнт 35 років звернувся на консультацію до медико-психологічного центру із скаргами на знижений настрій протягом останнього місяця, погіршились стосунки в сім'ї, з дружиною, дітьми. Під час клінічної бесіди розповів, що місяць тому на роботі «змінилося керівництво». Новий директор незадоволений його роботою, «прискіпливо» до нього ставиться, часто свариться. Будь які спроби пацієнта налагодити стосунки з керівництвом, пояснити специфіку роботи тільки погіршували ситуацію. Напругу, яка виникала на роботі, пацієнт разом з колегами гасив, за його виразом, «в стакані» одразу після роботи. Вживання алкоголю нормалізувало настрій, зменшувалась тривога і м'язова напруга, які виникали на роботі. Внаслідок того, що постійно почав приходити додому «на підпитку», погіршились стосунки з жінкою, яка звинувачувала чоловіка в слабкості характеру, боягузливості, нездатності вплинути на ситуацію.

Визначте тип девіантної поведінки.

Які експериментально-психологічні методики дослідження

необхідно використати?

Заходи медико-психологічної допомоги?

Схожі:

Клінічна задача № iconЗадача прогноз задача ефект ставка -1 задача ефект ставка -2 задача опт портфель графіки
По акціях корпорацій виплачується дивіденд 5 г о на одну акцію. Продажна ціна акцій на фондовій біржі становила 100 г о
Клінічна задача № iconКлінічна задача 1 Хворий К., 50 років, 13 років зловживає алкогольними напоями, останні 3 роки вранці „похмеляється”
У стані страху вибіг із дому І побіг у відділення міліції, рятуючись від „переслідування”. Звідти І був доставлений у психіатричну...
Клінічна задача № iconКлінічна задача 1
Ванею жити треба І з Богом я чорт, я не Бог Ви всі з розуму зійдете у мене гальмування, аміназин, а потім в магазин ”. З тугою, розгублено...
Клінічна задача № iconКлінічна Фармація
Клінічна фармакологія лікарських засобів, що впливають на бронхіальну прохідність
Клінічна задача № icon"затверджую"
...
Клінічна задача № iconПлоская задача теории упругости
Плоская задача включает в себя плоскую деформацию и обобщенное плоское напряженное состояние
Клінічна задача № iconЗадача №2, 11 клас
Задача №2, 11 клас. Нехай маса мавпи m, а момент інерції барабана I. Коли мавпа рухається разом з барабаном, механічну енергію системи...
Клінічна задача № iconФармація, клінічна фармація проректор з навчальної роботи проф. Гумінський Ю. Й. 2 Курс 4 семестр
Затверджую” розклад занять фармацевтичного факультету (фармація, клінічна фармація)
Клінічна задача № iconФармація, клінічна фармація проректор з навчальної роботи проф. Гумінський Ю. Й. 3 Курс 6 семестр
Затверджую” розклад занять фармацевтичного факультету (фармація, клінічна фармація)
Клінічна задача № iconФармація, клінічна фармація проректор з навчальної роботи проф. Гумінський Ю. Й. 4 Курс 8 семестр
Затверджую” розклад занять фармацевтичного факультету (фармація, клінічна фармація)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи