Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» icon

Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент»
Скачати 40.86 Kb.
НазваПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент»
Дата11.07.2012
Розмір40.86 Kb.
ТипДокументи

Перелік дисциплін, які виносяться

для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра

зі спеціальності «Адміністративний менеджмент»


Основи менеджменту

Державне регулювання економікою

Основи підприємництва


Програми дисциплін


Основи менеджменту


Сутність та значення менеджменту

Управління та менеджмент. Категорії, закони і принципи менеджменту. Менеджери і підприємці. Поділ управлінської праці та рівні управління.

Історичні етапи науки про менеджмент

Етапи розвитку менеджменту. Основні етапи розвитку управлінської науки в Україні.

Організація та процес менеджменту

Сутність та класифікація організацій. Організація як система. Формальні та неформальні групи в організаціях. Фактори впливу на організацію. Життєвий цикл організації. Процес менеджменту та його етапи.

Функції та технологія менеджменту

Планування. Організування. Мотивування. Контроль. Регулювання.

Методи менеджменту

Сутність методів менеджменту та їх взаємозв’язок із функціями менеджменту. Класифікація методів менеджменту та характеристика їх різновидів.

Управлінські рішення

Сутність управлінських рішень та їх взаємозв’язок з методами менеджменту. Класифікація управлінських рішень та характеристика їх різновидів.

Література

Кузьмін О.Є. Теоретичні та прикладні засади менеджменту : навч. посіб. / О.Є. Кузьмін, О.Г. Мельник. – 2-е вид. допов. і перероб. – Львів : «Інтелект-захід», 2003.-352 с.


^ Державне регулювання економікою


Державне регулювання економіки як функція держави

Вади ринкового саморегулювання. Функції держави в сучасній економіці. Сутність державного регулювання економіки. Методи державного регулювання економіки. Система органів державного регулювання економіки.

Стратегія соціально-економічного розвитку країни

Сутність соціально-економічної стратегії. Соціально-економічне прогнозування. Макроекономічне планування. Державне програмно-цільове планування.

Фінансова політика

Фінансово-бюджетне регулювання. Податкове регулювання. Державне замовлення як засіб задоволення державних потреб. Грошово-кредитне регулювання.

Структурна та інвестиційна політика

Структура та структурні зрушення у розвитку економіки. Структурний ефект та його вимірювання. Державне регулювання структурних зрушень в економіці. Державне регулювання інвестиційної діяльності.

Науково-технічна та інноваційна політика

Науково-технічний прогрес та економічне зростання. Необхідність та сутність науково-технічної політики. Форми та методи реалізації науково-технічної політики. Державне регулювання інноваційних процесів.

Державне регулювання підприємництва

Підприємництво як об’єкт державного регулювання. Роль держави у процесі становлення підприємницького середовища в Україні. Механізм державного регулювання підприємництва. Фінансові важелі державної підприємницької політики.

Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності

Засади зовнішньоекономічної діяльності. Регулювання торгівельної діяльності. Іноземне інвестування. Роль держави у залученні іноземних кредитів.

Державне регулювання цін та інфляції

Необхідність та методи державного регулювання цін. Антиінфляційна політика.

Регіональна економічна політика

Регіональна економічна політика, її сутність та завдання. Механізм реалізації регіональної економічної політики держави. Державне регулювання соціально-економічного розвитку регіонів. Місцеві бюджети як фінансова основа соціально-економічного розвитку регіону.

Суспільний сектор економіки як об’єкт державного регулювання

Управління державним сектором економіки. Державне регулювання суспільного сектору сфери послуг.

Соціальна політика

Сутність і мета соціальної політики. Основні завдання та показники соціальної політики. Реальні доходи населення та їх регулювання. Регулювання обсягу споживання матеріальних благ та послуг. Регулювання ринку праці та зайнятості населення.

Державне регулювання природоохоронної діяльності

Необхідність охорони навколишнього природного середовища. Принципи та об’єкти охорони навколишнього природного середовища. Державне екологічне регулювання. Державне управління у галузі охорони навколишнього природного середовища. Економічний механізм забезпечення природоохоронної діяльності.

Література

1. Загородній А.Г. Фінансовий словник. / А.Г. Загородній, Г.Л. Вознюк, Т.С. Смовженко. – 4-те вид., випр. та доп. – К. : т-во Знання, КОО ; Львів : вид-во Львів. банк. ін-ту НБУ, 2002. – 566 с.

2. Державне регулювання економіки. навч. посіб. / С.М. Чистов, А.Є. Никифоров, А.Є. Никифоров, Т.Ф.Куценко та ін. – К. : КНЕУ, 2000. – 316 с.

3. Практикум з державного регулювання економіки : навч. посіб. / А.Ф. Мельник, А.Ю. Васіна, О.П. Дудкіна, Т.Л. Желюк, Т.М. Попович за ред. д. е. н., проф. А.Ф. Мельника. – Тернопіль : Економічна думка, 2003. – 334 с.


^ Основи підприємництва


Управління підприємством

Категорії управління. Функції управління. Технології управління.

Економічні категорії підприємства

Сутність підприємства. Економічні показники діяльності підприємства. Підприємство і зовнішнє середовище.

Правові засади підприємства

Підприємництво і право. Підприємство і право.

Література

Ярошевич Н.Б., Підприємництво і менеджмент : навч. посіб. / Н.Б. Ярошевич, Р.З. Берлінг, А.С. Гавриляк. – Львів : Новий Світ - 2000, -2009. - 408 с.

Схожі:

Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент»
...
Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Мости і транспортні тунелі»
move to 0-21563268
Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Автомобільні дороги і аеродроми»
move to 0-21563267
Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Міське будівництво та господарство»
move to 0-21563265
Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Промислове і цивільне будівництво»
move to 0-21563264
Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів»
move to 0-21563266
Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Енергетичний менеджмент»
Основні фізичні величини електромагнітного поля. Електричні та магнітні кола. Основні поняття теорії кіл
Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Прикладна фізика»
Незгасаючі та згасаючі гармонічні коливання з одним та багатьма ступенями вільності
Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Прикладна лінгвістика»
Односкладні речення. Main syntactic sentence structures. Secondary predication constructions in English
Перелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Адміністративний менеджмент» iconПерелік дисциплін, які виносяться для вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра зі спеціальності «Прикладна лінгвістика»
Односкладні речення. Main syntactic sentence structures. Secondary predication constructions in English
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи