Крок Стоматологія 2011 icon

Крок Стоматологія 2011
НазваКрок Стоматологія 2011
Сторінка1/5
Дата21.06.2012
Розмір1.03 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5

Крок 1. Стоматологія - 2011

1 У чоловіка 40-ка років на шиї виявлено пухлиноподібне утворення розміром 8х7 см, яке хірург видалив неповністю через інтимний зв'язок з великими судинами. Мікроскопічно в ньому виражений тканинний і клітинний атипізм, клітини типу ліпобластів різного ступеня зрілості, з поліморфізмом, гіперхромією ядер, патологічними мітозами, осередками некрозу. Визначте гістологічну форму пухлини:

A. Гібернома

B. Фібросаркома

C. Ліпосаркома

D. Ліпома

E. Фіброма


2 До лікаря звернувся хворий з запаленням комірок решітчастої кістки (етмоїдит). При обстеженні виявлено порушення кровопостачання кістки. Гілками якої артерії кровопостачаються решітчасті комірки в нормі?

^ A. A. cerebri anterior

B. A. infraorbitalis

C. A. ophthalmica

D. A. facialis

E. A. transversa faciei


3 У чоловіка 46-ти років на шкірі визначалась пляма темного кольору, яка вибухала та не спричиняла турбот. З часом пляма почала збільшуватись, з'явився біль, колір став чорно-коричневим; почав пальпуватися вузлик. На гістологічному дослідженні видаленої тканини визначалися веретеноподібні та поліморфні клітини, з численними мітозами, цитоплазма яких вміщувала пігмент бурого кольору. Про яку пухлину йдеться?

A. Базаліома

B. -

C. Гемангіома

D. Меланома

E. Невус


4 До стоматолога звернувся пацієнт з артритом скронево-нижньощелепного суглоба. Лікар-стоматолог призначив мазь із диклофенак-натрієм. Який механізм дії цього лікарського засобу?

^ A. Активація опіатних рецепторів

B. Пригнічення циклооксигенази

C. Блокада опіатних рецепторів

D. Пригнічення фосфоліпази

E. Активація циклооксигенази


5 У хворої з пухлиною підшлункової залози розвинулася механічна жовтяниця внаслідок стиснення жовчовивідної протоки. Яка протока зазнала стиснення?

^ A. Ductus cysticus

B. Ductus hepaticus dexter

C. Ductus hepaticus sinister

D. Ductus hepaticus communis

E. Ductus choledochus


6 У хворого на 2-3 день після операції резекції шлунка не відновилась перистальтика кишок. Що потрібно призначити хворому для стимуляції рухової функції шлунково-кишкового тракту?

^ A. Атропіну сульфат

B. Празозин

C. Циклодол

D. Прозерин

E. Норадреналіну гідротартрат


7 Відомо, що при цукровому діабеті у хворих частіше зустрічаються запальні процеси, знижена регенерація, уповільнюється загоєння ран. Причиною цього є:

^ A. Зниження протеосинтезу

B. Зниження ліполізу

C. Прискорення глюконеогенезу

D. Посилення катаболізму

E. Підвищення ліполізу


8 До приймального відділення надійшов хворий у непритомному стані. Об'єктивно: шкіра холодна, зіниці звужені, дихання утруднене, відзначається періодичність дихання за типом Чейн-Стокса, артеріальний тиск знижений, сечовий міхур переповнений. Чим відбулося отруєння?

A. -

B. Ненаркотичними анальгетиками

C. Транквілізаторами

D. М-холіноблокаторами

E. Наркотичними анальгетиками


9 Курареподібні речовини (дитилін) роблять неможливим скорочення скелетних м'язів, оскільки вони блокують:

^ A. Пропріорецептори

B. Центральні синапси

C. Гангліонарні синапси

D. Проведення збудження мембраною

E. Нервово-м'язові синапси


10 У біоптаті нирки виявлено: проміжна тканина інфільтрована лейкоцитами, міліарні абсцеси, канальці в стані дистрофії, заповнені десквамованим епітелієм та лейкоцитами. Про яке захворювання можна думати?

A. Нефролітіаз

B. Пієліт

C. Гломерулонефрит

D. Пієлонефрит

E. Некротичний нефроз


11 На гістологічному препараті представлений орган нервової системи зірчастої форми, зовні вкритий сполучнотканинною капсулою, містить мультиполярні нейрони, різноманітні за функцією. Який це орган?

A. Мозочок

B. Вегетативний ганглій

C. Довгастий мозок

D. Спинномозковий ганглій

E. Спинний мозок


12 В гострому досліді тварині в порожнину 12-ти палої кишки ввели слабкий розчин хлористоводневої кислоти. До збільшення секреції якого гастроінтестинального гормону це призведе?

A. Гістамін

B. Нейротензин

C. Гастрин

D. Секретин

E. Мотилін


13 У чоловіка 30-ти років на нижній щелепі зліва в ділянці моляра визначається пухлиноподібне утворення щільної консистенції, дрібногорбисте, що значно деформує щелепу. Утворення місцями нечітко відшароване від кісткової тканини. Мікроскопічно: у стромі біоптату виявляються тяжі, фолікули, на периферії яких - клітини одонтогенного циліндричного епітелію, у центрі - зірчасті клітини, які нагадують пульпу емалевого органа. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Остеобластокластома

B. Первинний внутрішньокістковий рак

C. Аденокарцинома

D. Аденоматоїдна пухлина

E. Амелобластома


14 У хворого є зміни секреторної функції сльозової залози, що пов'язано з порушенням її вегетативної іннервації. Який з вузлів вегетативної нервової системи віддає післявузлові парасимпатичні волокна для неї?

^ A. Ganglion submandibulare

B. Ganglion pterygopalatinum

C. -

D. Ganglion ciliare

E. Ganglion oticum


15 У дитини 12-ти років непереносимість ряду харчових продуктів. Їх вживання викликає алергічну реакцію у вигляді висипань на шкірі, що сверблять. Який антигістамінний засіб слід призначити, щоб не заважати шкільним заняттям дитини (не викликати сонливості)?

A. Димедрол

B. Диклофенак-натрій

C. Лоратадин

D. Мезатон

E. Еуфілін


16 У хворого 65-ти років синдром паркінсонізму. Який засіб слід йому призначити?

A. Амізил

B. -

C. Скополамін

D. Леводопа

E. Атропіну сульфат


17 Людина вживає суху їжу. Які слинні залози при цьому секретують найбільше слини?

A. Підщелепні

B. Піднебінні

C. Під'язикові

D. Щічні

E. Привушні


18 Клітину обробили речовиною, яка блокує фосфорилювання нуклеотидів у мітохондріях. Який процес життєдіяльності клітини буде порушений в першу чергу?

^ A. Синтез мітохондріальних білків

B. Окислювальне фосфорилювання

C. Інтеграція функціональних білкових молекул

D. Фрагментація великих мітохондрій на менші

E. Ресинтез АТФ


19 На розрізі легенева тканина має великокомірчастий вигляд у зв'язку з мішкоподібними і циліндричними розширеннями бронхів; мікроскопічно у стінці таких бронхів відзначається лейкоцитарна інфільтрація з переважанням нейтрофілів; еластичні, м'язові волокна, а також хрящові пластинки частково зруйновані і заміщені сполучною тканиною. Прилегла легенева тканина з фокусами запалення, полями фіброзу, склерозом судин, ознаками емфіземи. Гіпертрофований правий шлуночок серця. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Інтерстиційна пневмонія

B. Хронічний бронхіт

C. Пневмофіброз

D. Бронхоектатична хвороба

E. Емфізема легень


20 Лікар прогнозує можливість запалення клітковини орбіти при наявності гнійного запалення в ділянці підочноямкового простору. Через яке з утворень можливе поширення інфекції?

^ A. Canalis nasolacrimalis

B. Canalis incisivus

C. Canalis infraorbitalis

D. Canalis pterygoideus

E. Fissura orbitalis inferior


21 До наркологічного відділення госпіталізовано хворого з діагнозом - морфінізм. Лікар відзначив зниження фармакологічної активності морфіну. Як називається явище, коли зменшується ефективність препарату при повторному введенні?

A. Кумуляція

B. Тахіфілаксія

C. Алергія

D. Звикання

E. Антагонізм


22 Хворий 60-ти років звернувся до лікаря зі скаргами на загруднинний біль після фізичного навантаження. Лікар призначив нітрогліцерин. Після застосування препарату загруднинний біль зник, проте з'явився сильний біль голови. Який можливий механізм цієї побічної дії?

^ A. Підвищення внутрішньочерепного тиску

B. Гальмування утворення медіаторів у мозку

C. Блокада фосфодиестерази

D. Блокада -адренорецепторів

E. Зменшення накопичення іонів кальцію


23 Хворому 60-ти років важко формувати і рухати харчову грудку, що порушує процес їжі. При цьому язик нерухомий, мова стає неможливою. Причиною цього може бутити порушення функції такого нерва:

A. Під'язиковий

B. Язикоглотковий

C. Додатковий

D. Трійчастий

E. Лицевий


24 Хворий надійшов до інфекційного відділення: шкіра суха, тургор шкіри знижений, випорожнення у вигляді "відвару рису". Встановлено діагноз: холера. Яке порушення водно-електролітного балансу найбільш імовірно виникає при даному захворюванні?

^ A. Гіперосмотична гіпогідратація

B. Гіпоосмотична гіпогідратація

C. Гіперосмотична гіпергідратація

D. Гіпоосмотична гіпергідратація

E. Ізоосмотична гіпогідратація


25 На електронній мікрофотографії видно клітину відростчастої форми, що містить у глибоких інвагінаціях плазмолеми лімфоцити, що диференціюються. Для якого органа характерна така ультраструктура?

A. Печінка

B. Тимус

C. Мигдалик

D. Селезінка

E. Червоний кістковий мозок


26 При мікроскопічному дослідженні виявляється паренхіматозний орган, в якому епітеліальні тяжі формують клубочкову, пучкову та сітчасту зони. Центральна частина органу представлена скупченнями хромафінних клітин. Визначте орган:

A. Епіфіз

B. Щитоподібна залоза

C. Надниркова залоза

D. Печінка

E. Гіпофіз


27 У хлопчика із синдромом Дауна спостерігаються аномалії лицевої частини черепа, включаючи гіпоплазію верхньої щелепи, високе піднебіння, неправильний ріст зубів. Який із каріотипів притаманний цій дитині?

A. 47, XXY

B. 47, XY+18

C. 47, XY+21

D. 48, XXYY

E. 48, XXXY


28 У хворого, що харчувався винятково полірованим рисом, недостатність тіаміну стала причиною поліневриту. Екскреція якої сполуки з сечею може бути індикатором цього авітамінозу?

^ A. Метил-малонова кислота

B. Піровиноградна кислота

C. Фенілпіруват

D. Малат

E. Сечова кислота


29 У чоловіка 52-х років при піднятті надмірної ваги виникло грижове вип'ячування в здухвинній ділянці. Через яке анатомічне утворення найімовірніше виникло грижове вип'ячування?

A. Linea alba

B. Lig. іnguinalis

C. Anulus umbilicalis

D. Anulus femoralis

E. Canalis inguinalis


30 Сімейний лікар діагностував ішемічну хворобу серця і призначив хворому нітрат тривалої дії, який повністю абсорбується в травному каналі, застосовується для профілактики нападів стенокардії. Визначте цей препарат:

A. Амлодипін

B. Метопролол

C. Ніфедипін

D. Ізосорбіду мононітрат

E. Валідол


31 У пацієнта на слизовій оболонці ротової порожнини, носа та губах з'явились везикулярні пухирці. Стоматолог запідозрив везикулярний стоматит. Яке дослідження надасть можливість підтвердити діагноз?

^ A. Виділення вірусу з везикулярної рідини

B. Мікроскопія везикулярної рідини

C. Виділення бактерій з везикулярної рідини

D. Зараження тварин везикулярною рідиною

^ E. Постановка алергічної проби


32 У клітині людини відбувається транскрипція. Фермент РНК-полімераза, пересуваючись вздовж молекули ДНК, досяг певної послідовності нуклеотидів. Після цього транскрипція припинилась. Ця ділянка ДНК має назву:

A. Оператор

B. Термінатор

C. Репресор

D. Регулятор

E. Промотор


33 В лабораторію направлено матеріал білуватого нашарування із слизової оболонки ротової порожнини. Висів матеріалу зроблено на середовище Сабуро, відмічено ріст сметаноподібних колоній, бактеріоскопія виявила короткі бруньковані нитки. До збудників якої інфекції відносять ізольовані мікроорганізми?

A. Мікоплазмоз

B. Хламідіоз

C. Рікетсіоз

D. Мікоз

E. Спірохетоз


34 Хворого доставили до клініки у коматозному стані. В анамнезі цукровий діабет ІІ типу впродовж 5-ти років. Об'єктивно: дихання шумне, глибоке, у видихуваному повітрі чути запах ацетону. Вміст глюкози у крові 15,2 ммоль/л, кетонових тіл - 100 мкмоль/л. Для якого ускладнення цукрового діабету характерні такі клінічні прояви?

^ A. Кетоацидотична кома

B. Гіперглікемічна кома

C. Гіперосмолярна кома

D. Гіпоглікемічна кома

E. Печінкова кома


35 Під час бійки у чоловіка виникла рефлекторна зупинка серця внаслідок сильного удару у верхню ділянку передньої черевної стінки. На яку структуру серця впливають еферентні нерви, що зумовили його зупинку?

^ A. Робочий міокард передсердь

B. Синоатріальний вузол

C. Робочий міокард шлуночків

D. Атріовентрикулярний вузол

E. Провідна система шлуночків серця


36 Для морфологічного дослідження представлена ендокринна залоза, паренхіма якої складається з епітелію та нервової тканини. В епітеліальних трабекулах виявляється 2 типи клітин: хромофільні та хромофобні. Визначте даний орган:

^ A. Щитоподібна залоза

B. Гіпофіз

C. Прищитоподібна залоза

D. Надниркова залоза

E. Гіпоталамус


37 У пацієнта з хронічною серцевою недостатністю виявлене збільшення в'язкості крові. При капіляроскопії виявлено пошкодження стінок судин мікроциркуляторного русла. Яке з перелічених порушень можливе у даному випадку?

A. Тромбоз

B. Венозна гіперемія

C. Артеріальна гіперемія

D. Емболія

E. Сладж-феномен


38 У першому критичному періоді в матковій трубі з невідомої причини в зародку відбулося розчинення оболонки запліднення. Яке ускладнення вагітності можливе в цьому випадку?

^ A. Загибель зародка

B. Утворення двох бластоцист

C. Інвагінація стінки бластоцисти

D. Повернення бластоцисти назад в ампулярну зону труби

E. Імплантація зародка в стінці труби


^ 39 У людини має місце травматичне пошкодження скроневої зони кори великих півкуль. Це призведе до порушення формування таких відчуттів:

A. Температурні

B. Слухові

C. Дотикові

D. Зорові

E. Смакові


40 Хворий потрапив до щелепно-лицьового відділення з переломом виличної дуги. У хворого утруднене закривання рота. Порушення функції якого м'язу призвело до цього?

A. Виличний

B. Двочеревцевий

C. Жувальний

D. Бічний крилоподібний

E. Присередній крилоподібний


41 Під час травми грудної клітки пошкоджена хрящова частина ребра. За рахунок якого шару охрястя відбудеться регенерація хряща?

A. Фіброзний

B. Волокна Шарпея

C. Хондрогенний

D. Еластичний

E. Колагеновий


42 При посіві матеріалу із зіва хворого ангіною на кров'яно-телуритовий агар виросли колонії діаметром 4-5 мм, сірого кольору, радіально покреслені (у вигляді розеток). Під мікроскопом грампозитивні палички із булавоподібними потовщеннями на кінцях, розміщені у вигляді розчепірених пальців. Які це мікроорганізми?

A. Стрептобацили

B. Коринебактерії дифтерії

C. Клостридії ботулізму

D. Стрептококи

E. Дифтероїди


43 40-річному чоловікові, який хворіє на туберкульоз легень призначено ізоніазид. Нестача якого вітаміну може розвинутися внаслідок тривалого вживання даного препарату?

A. Біотин

B. Піридоксин

C. Тіамін

D. Кобаламін

E. Фолієва кислота


44 У хворої дитини виявили у сечі підвищений рівень фенілпірувату (в нормі практично відсутній). Вміст фенілаланіну в крові становить 350 мг/л (норма близько 15 мг/л). Для якого захворювання характерні перелічені симптоми?

A. Подагра

B. Альбінізм

C. Фенілкетонурія

D. Алкаптонурія

E. Тирозиноз


45 Хворому на ішемічну хворобу серця з передсердною екстрасистолією призначено препарат, який переважно блокує калієві канали, знижує адренергічні впливи на серце, суттєво подовжує потенціал дії, розширює коронарні судини. Який препарат призначено?

A. Добутамін

B. Лізиноприл

C. Корглікон

D. Нітрогліцерин

E. Аміодарон


46 У зв'язку з підозрою на внутрішньолікарняну інфекцію проведено обстеження у відділенні хірургічної стоматології. У кількох пацієнтів, а також на деяких предметах догляду виявлено золотистий стафілокок. Які властивості виділених культур дають можливість встановити їх походження з одного джерела?

^ A. Антигенна структура

B. Пігментоутворення

C. Фаготипування

D. Чутливість до антибіотиків

E. Біохімічні властивості


47 У пацієнта вилучений верхній медіальний різець. Гілки якої артерії його кровопостачають?

^ A. A.alveolaris inferior

B. A.infraorbitalis

C. A.sphenopalatina

D. A.palatina descendens

E. A.buccalis


48 У клітині людини в гранулярну ендоплазматичну сітку до рибосом доставлена і-РНК, що містить як екзонні, так і інтронні ділянки. Який процес НЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ?

A. Процесінг

B. Пролонгація

C. Трансляція

D. Реплікація

E. Транскрипція


49 На 1% лужній пептонній воді після посіву в неї досліджуваного матеріалу (випорожнень) і 8-годинної інкубації у термостаті при температурі 37oC виявлений ріст у вигляді ніжної блакитної плівки. Для збудника якого захворювання характерні такі культуральні властивості?

A. Холера

B. Чума

C. Черевний тиф

D. Дизентерія

E. Паратиф А


50 Для знечулення різців верхньої щелепи анестетик вводять у ділянку різцевого отвору. Який нерв залягає в цьому місці?

^ A. N.palatinus major

B. N.pharyngeus

C. Nn.palatini minores

D. Rr.nasales posteriores inferiores

E. N.nasopalatinus

  1   2   3   4   5

Схожі:

Крок Стоматологія 2011 iconСписок студентів"групи ризику" 3 курсу спеціальності "Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок Стоматологія"
Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок...
Крок Стоматологія 2011 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія 2011 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія 2011 iconКрок Стоматологія-2011
Об'єктивно: слизова оболонка під протезом гіперемована, набрякла, чіткі контури протеза на протезному ложі. Механічних пошкоджень...
Крок Стоматологія 2011 iconКрок Стоматологія 2011
Мікроскопічно в ньому виражений тканинний І клітинний атипізм, клітини типу ліпобластів різного ступеня зрілості, з поліморфізмом,...
Крок Стоматологія 2011 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія 2011 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія 2011 icon** Перелік основних видів методичної роботи
До педагогічного навантаження з розділу "методична робота" зараховуються години за підготовку та експертизу тестових завдань Ліцензійних...
Крок Стоматологія 2011 iconКрок Стоматологія-2011
Об'єктивно: зуби інтактні, стійкі. Прикус ортогнатичний. Під час перевірки конструкції протезу у порожнині рота між природніми зубами...
Крок Стоматологія 2011 iconКрок 1 Стоматологія
З метою підтвердження діагнозу “Туляремія” мисливцю, госпіталізованому на 5 день
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи