Графічне вираження мовчання icon

Графічне вираження мовчання
НазваГрафічне вираження мовчання
Дата14.07.2012
Розмір16.9 Kb.
ТипДокументи

ГРАФІЧНЕ ВИРАЖЕННЯ МОВЧАННЯ


Доп. - Єрмоленко А.І., студ. гр. ПР-72

Природа і функціонування феномену мовчання належить нині до найбільш актуальних проблем, які вивчаються в руслі як філологічних, так і нефілологічних студій.

Комунікація поєднує в собі два, на перший погляд, діаметрально протилежні компоненти – мовлення та мовчання. Однак, якщо відступити від традиційного сприйняття обох понять як антонімів – «мовчати = не говорити», між ними можна виявити більше спільного, аніж відмінного.

Мовчання можна розглядати як поліфункціональну комунікативну одиницю, що виступає як стратегія спілкування в певній ситуації соціальної взаємодії, чи то діалог або полілог.

Мовчання у відповідь це невербальний спосіб реалізації тактики повного блокування інформації. Воно є комунікативно комунікативно значимим, оскільки має комунікативне навантаження та виконує певну комунікативну функцію (стратегічну за класифікацією С.В. Крестінського).

Усне мовлення охоплює відрізки звучання та пауз. Останні на письмі передаються графічними знаками, що еволюціонували від синтаксичних знаків пунктуації та стали біфункціональними маркерами досліджуваного феномена. Мовчання як невербальна дія комунікації позначена нульовим денотатом, корелює з графічними знаками (на письмі) та номінаціями-вербалізаторами (в усному і писемному мовленні).

Існує так звана “Графіка мовчання”, яка охоплює, крім тире та трьох крапок, крапку в еліптичному реченні (“рубленому синтаксисі”), редуплікацію знаків оклику, питання та крапок. Тире та три крапки взаємозамінюються та використовуються в стилістичному прийомі – апосіопезі. “Графічне мовчання” має широкий спектр референтів.

Позитивний вербальний текст може супроводжуватися фонаційними характеристиками негативного навантаження, у цьому випадку невербальна інформація суперечить вербальній, а її вектор превалює в комунікаційному повідомленні. Для пунктуаційних знаків базова функція полягає у членуванні синтагм.

Графічні знаки, як метазнаки невербального компонента мовчання, позначені процесами термінологізації та детермінологізації.

Первинні графічні знаки утворилися від нетермінів, але на виході з терміносистеми вторинні графічні знаки, трансформуючись, детермінологізувалися.

Наук. кер. - Кобякова І.К., кафедра германської філології

Схожі:

Графічне вираження мовчання iconУдк 811. 111’ Мовчання як силенціальний ефект
У статті йдеться про статус комунікативного мовчання, типи, витоки, значущість та маркери його позначення у художньому дискурсі....
Графічне вираження мовчання iconІрина коваль-фучило екзистенціал мовчання в етнології та культурі
У той же час вона постає як важлива І актуальна. Завдання статті – простежити функціональне навантаження екзистенціалу мовчання (термін...
Графічне вираження мовчання iconОксана Володимирівна Проценко імпліцитне вираження емоційного змісту в парентальному дискурсі
В статті мова йде про імпліцитне вираження емоційного змісту в парентальному дискурсі, яке відбувається за допомогою порушення комунікативних...
Графічне вираження мовчання iconС. А. Шубович, Н. С. Вінтаєва
Проблеми візуального сприйняття І графічне відображення архітектурного середовища
Графічне вираження мовчання iconІндивідуальне заняття №1
Охарактеризувати композицію та композиційно-графічне моделювання газети (видання на вибір студента)
Графічне вираження мовчання iconВербалізація мовчання в поетичному дискурсі
...
Графічне вираження мовчання icon4 Розчини. Способи вираження концентрації розчинів
Вступ
Графічне вираження мовчання icon4 Розчини. Способи вираження концентрації розчинів
Вступ
Графічне вираження мовчання iconТема Виконавець
Комунікативні функції позитивних оцінок І словотворчих формантів їх вираження у пресі
Графічне вираження мовчання iconГрафічне інтегрування
Наближене обчислення інтеграла методом графічного інтегрування застосовується тоді, коли підінтегральна функція задана графічно....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи