Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки icon

Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки
Скачати 214.88 Kb.
НазваМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки
Дата15.07.2012
Розмір214.88 Kb.
ТипДокументи

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Методичні вказівки

до лабораторного заняття

Підготовка залів підприємств ресторанного господарства готельних,

курортних і туристських комплексів до обслуговування”

з дисципліни „Організація послуг харчування”

(для студ. 2 курсу денної форми навчання напрямку 0504 „Туризм”)


^ ХАРКІВ – ХНАМГ – 2007


Методичні вказівки до лабораторного заняття “Підготовка залів підприємств ресторанного господарства готельних, курортних і туристських комплексів до обслуговування” з дисципліни „Організація послуг харчування” (для студ. 2 курсу денної форми навчання напрямку 0504 „Туризм”)

Укл.: Усіна А.І., Давидова О.Ю., – Харків: ХНАМГ, 2007. – 22 с.


^ Укладачі: А.І.Усіна

О.Ю.Давидова,


Рецензент: к. т. н., доц. Колєснік Т.Л.


Рекомендовано кафедрою Туризму і готельного господарства

Протокол засідання № 9 від_16 січня 2007 р.

ЗМІСТ


^ МЕТА ЗАНЯТТЯ

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1 ХАРАКТЕРИСТИКА ВИДІВ СЕРВІРУВАННЯ СТОЛУ

2 МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ

2.1 Накриття столу скатертиною

2.2 Сервірування столу тарілками

2.3 Сервірування столу столовими наборами

2.4 Сервірування столу скляним (кришталевим) посудом

2.5 Сервірування столу серветками

2.6 Розміщення наборів зі спеціями, ваз із квітами

^ ТЕСТИ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗАСВОЄННЯ МАТЕРІАЛУ

ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТОК А «Варіанти сервірування столу у закладах ресторанного господарства»

ДОДАТОК Б «Варіанти складання серветок»4

4

4

5

6

7

8

9

10

10

10

13

17

18


19

21
3


^ МЕТА ЗАНЯТТЯ: закріплення теоретичних знань та оволодіння методикою обслуговування при підготовці торговельних приміщень до обслуговування.


ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ


1. Опитування за темою.

2. Вивчення методики виконання робіт.

3. Оформлення роботи.

  1. Обговорення заняття й підведення підсумків.


^ ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


Підготовка залів підприємств ресторанного господарства готельних, курортних і туристичних комплексів до обслуговування складається з прибирання приміщень, розміщення меблів, одержання і підготовки столового посуду, столових наборів, столової білизни, сервірування столів і підготовки офіціантів до роботи.

Послідовність прибирання залів залежить від того, з якого покриття виготовлено підлогу. Прибирання паркетної підлоги або виготовленої з килимового покриття виконують сухим способом, а підлоги з синтетичних матеріалів – вологим. Якщо підлога потребує вологого прибирання, то спочатку прибирають пил з меблів, підвіконня, устаткування, а потім обробляють підлогу. При сухому прибиранні спочатку прибирають підлогу, а потім пил з предметів, які знаходяться у залі.

Розміщення меблів у залах це, так би мовити, своєрідне мистецтво. Вдало розміщенні меблі створюють зручність як для відвідувачів так і для персоналу та надають можливості раціонально використовувати площу залів.

Розміщення меблів у залі залежить від форми приміщення, розташування дверей, колон, естради, тощо. Зорове сприйняття залу формується за рахунок форм і кольорового рішення меблів. Меблі можуть підкреслювати вільний простір залу, розподіляти, або поєднувати інтер’єр торговельних приміщень, зорово змінювати їх пропорції. Столи розміщують прямими лініями, або групами-зонами, які поділяють основними і додатковими проходами; у шаховому порядку. У ресторанах ширина основних проходів повинна бути не менше 2 м, у залах кафе, барах і закусочних – 1,2...1,6 м (1,6 м у тих підприємствах, де харчуються стоячі), у їдальнях – 1,35 м. Додаткові проходи необхідні для розподілу потоків відвідувачів. У ресторанах ширина їх має бути не менше 1,5 м, у кафе, барах і закусочних – 0,9 (1,1), у їдальнях – 1,2 м. Додатковий прохід до окремих місць (між спинками відсунутих стільців) для ресторанів і їдалень передбачається не менш 0,6м, для кафе, закусочних, барів – не менш 0,4 (0,7) м.

Поміж групами столів, біля стін, колон у залах, де застосовується метод обслуговування споживачів офіціантами, розміщують серванти, підсобні столики.

Після розміщення меблів у залі бригадир офіціантів одержує в сервізній під розписку посуд і столові набори, а у білизняній - скатертини, рушники, серветки.

Офіціанти протирають посуд і столові набори. Розміщують столові набори на підсобному столі або на таці з серветкою, яку складено у вигляді „кишені”. На підсобному столі підготовляють набори для спецій, вази з квітами.

Сервірування повинне відповідати вимогам:

- типу обслуговування: сніданок, обід, вечеря;

- виду меню;

- відображати національні особливості та тематичну спрямованість підприємства тощо.


^ 1 ХАРАКТЕРИСТИКА ВИДІВ СЕРВІРУВАННЯ СТОЛУ


В підприємствах ресторанного господарства, де застосовують метод обслуговування відвідувачів офіціантами, обов’язкове попереднє сервірування столів.

Слово „сервірування” в перекладі з французької означає з одного боку підготовку столу до сніданку, обіду, вечері, чаю тобто розташування посуду в особливому порядку, а з іншого боку – це сполучення предметів (посуду, столової білизни) призначених для цього.

Сервірування – процес творчий, який відзначається багатоваріантністю, залежить від типу підприємства, його класу та спеціалізації.

При сервіруванні столів їх поділяють по периметру на однакові частини довжиною 60-80 см. Така довжина столу розрахована на одне місце. В денний час, коли в ресторанах реалізуються чергові страви, експрес-сніданки чи обіди, для сервірування столів використовують мінімальну кількість посуду, при обслуговуванні за особистим замовленням, під час банкетів – сервірування столів більш повне.

Попереднє сервірування столу, яку застосовують під час підготовки залів підприємств ресторанного господарства до обслуговування залежить від типу підприємства, виду й характеру обслуговування (сніданок, обід, вечірнє обслуговування за меню замовлених страв, святкове обслуговування).

Додаткове сервірування столу (за меню замовника) застосовують під час організації обслуговування банкетів, іноземних туристів, учасників нарад, тощо.

Варіанти сервірування столу у закладах ресторанного господарства, в яких застосовують метод обслуговування офіціантами (ресторани, кафе, бари), наведено у додатку А (а, б, в).


^ 2 МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ


Для проведення заняття група студентів поділяється на мікро групи з 3-4 осіб. При виконанні сервірування слід пам'ятати загальні правила. Основні з них полягають в тому, що сервірування столу проводять послідовно: спочатку виконують накриття столу скатертиною, далі виконують сервірування тарілками, столовими наборами, скляним або кришталевим посудом, потім розміщують серветки, набори для спецій, вази з квітами.

В залах їдалень, кафе, закусочних і інших підприємствах, де застосовують метод самообслуговування, дозволяється не вкривати столи скатертинами, а використовувати столи з гігієнічним покриттям. Святковий вигляд таких залів можна досягнути за рахунок квітів у невисоких глечиках, вазах, які розташовують посередині столу, або на його торці. Посередині столу розташовують також набори зі спеціями. Якщо в вартість страв включено хліб, то його також розташовують на столі у закритих хлібницях.

Сервірування столів в буфетах, закусочних, кафетеріях, тощо, тобто там, де харчуються стоячі, передбачено наявність на столах наборів для спецій та паперових серветок у серветницях.


^ 2.1 Накриття столу скатертиною

На столі розкладають відпрасовані та складені вчетверо скатертини, потім розгортають їх і розміщують уздовж столу. Беруть за третій та четвертий кут зверху і скатертину різким рухом підіймають та опускають на кришку столу. Центральна складка скатертини повинна збігтися з центром столу. Кінці скатертини повинні опадати однаково з усіх боків на 25...35 см, але не нижче сидіння стільця (рис. 2.1.). На усіх столах рисунок скатертини повинен бути направлений в одну сторону. Основні розміри скатертин 173х173 см, 208х173 см, 250х173 см, 280х173 см, 250х200 см, 500х200 см. Якщо столи нестандартних розмірів, то розміри скатертини визначають додаванням до довжини та ширини столу подвійну висоту звисання скатертини тобто 25...35 см х 2.

Після накриття столів скатертинами, розставляють стільці так, щоб кожен був супроти середини місця на столі (30х60), яке передбачено на одного відвідувача. Потім стільці відставляють на таку відстань, щоб міг пройти поміж столом і стільцем офіціант. Такий прийом дозволить офіціанту орієнтуватися на центр для кожного місця під час виконання сервірування столу.Рис. 2.1 – Послідовність накриття столу скатертиною


^ 2.2 Сервірування столу тарілками

Дрібну столову тарілку ставлять на стіл на відстані від краю столу до краю тарілки 2 см. Емблема або якийсь малюнок на тарілці повинні знаходитися з протилежного боку від краю столу, тобто бути спрямовані на відвідувача.

При банкетному сервіруванні, іноді, на дрібну столову тарілку ставлять закусочну тарілку, щоб надати столу більшої святковості.

При повсякденному обслуговуванні починають сервірування з розміщення закусочних тарілок. Потім на відстані 5...10 см від закусочних (або дрібних столових) тарілок ліворуч ставлять пиріжкові тарілки, які можуть розміщуватися відносно основної тарілки за декількома варіантами (рис. 2. 2).

Рис. 2.2 – Варіанти розміщення пиріжкової тарілки


^ 2.3 Сервірування столу столовими наборами

Праворуч від тарілки (закусочної або дрібної столової) розміщують ножі (столовий рибний, закусочний) і ложки (столові). Ліворуч від тарілки розміщують виделки: столову, рибну або закусочну. Відстань між тарілкою та столовими наборами, а також між наборами повинна бути 0,5 см. Столові набори розміщують паралельно одне одному і перпендикулярно краю столу.

При цьому набори не повинні заходити за край тарілок. Кількість столових наборів, які використовують для сервірування, визначають базуючись на меню, але їх не повинно бути більш ніж чотири, а в тому випадку, коли їх чотири (таке може бути на банкетних столах) – четвертий набор кладуть на закусочну тарілку в серветку, що складена особливим способом.

Десертні набори під час сервірування столу розміщують зверху за основними тарілками в послідовності: ніж, виделка, ложка (рис. 2.3).

Рис. 2.3 – Схема сервірування столу наборами

^ 2.4 Сервірування столу скляним (кришталевим) посудом

Кількість і асортимент предметів зі скла (кришталю), які потребуються для сервірування, залежить від асортименту напоїв, замовлених відвідувачами.

Фужер для безалкогольних напоїв розміщують у центрі за тарілкою або праворуч на лінії перехрещення верхнього краю тарілки з кінцем ножа. При замовленні алкогольних напоїв стіл досервіровують і поруч з фужером ставлять келихи чи чарки.

Взагалі попереднє сервірування столу ввечері передбачає лише три вида скла, яке може бути розміщено у один ряд або у два. При обслуговуванні банкетів скло розміщують у два ряди. В першому ряді треба розміщувати фужер, чарку для вина (модерну), чарку для горілки, в другом – бокал, чарку для вина (лафітну або рейнвейну). Чарки для лікеру чи коньяку ставлять на стіл тільки після подавання тих страв чи напоїв, до яких вони передбачаються.


^ 2.5 Сервірування столу серветками

Важливим елементом під час сервірування столу в ресторані є серветки.

Для виготовлення серветок використовують різні тканини: бавовна, шовк, льон, тощо. Основні розміри серветок: столові 40х40 см, 46х46 см, 50х50 см, 60х60 см, чайні 32х32 см, 35х35 см, дитячі 25х25 см.

Існує багато варіантів складання серветок. Використання кожного з них залежить від типа обслуговування. Обов'язковим є єдність стильового оформлення столів у залі.

При сервіруванні столів до сніданку, обіду або вечері застосовують прості форми складання серветок: книжка, трикутник, вітрила, а при проведенні банкетів - більш складні форми: трапеція, космос, лотос, корона (додаток Б).


^ 2.6 Розміщення наборів зі спеціями, ваз із квітами

При попередньому сервіруванні на столи зазвичай ставлять набори з сіллю та перцем. На наборах для спецій повинно бути написано „сіль”, „перець”. Офіціант перевіряє чи сухі сіль та перець, тобто чи висипаються вони через отвори. Не рекомендується наповнювати сільничку під самий край, бо сіль легко набирає вологість. Щоб запобігти зволожування солі, рекомендують покласти в сільничку декілька зерняток рису. Якщо використовують відкриті сільнички, то їх наповнюють лише на ѕ, поверхню рівняють, а вінця обтирають рушником. Набори для перцю наповнюють тільки наполовину. Якщо перечниця простояла деякий час відкритою, то перець втратив свій дух і втратив пригодність до використання. Має свої секрети і використання гірчиці: щоб вона не засохла в неї додають декілька крапель молока. Набор для гірчиці також наповнюють тільки на ѕ. Хрін подають в хрінниці або соуснику тільки до рибних страв – відварених, заливних, а також до м’ясних заливних страв, холодному відвареному м’ясу тощо. Набор з гірчицею подають за проханням гостей на пиріжковій тарілці, а до м’ясної страви – обов’язково.

Стіл сервірують наборами із спеціями, які розміщують у середній частині столу або за пиріжковими тарілками на лінії скла біля кожного другого місця.

Обслуговуючому персоналу необхідно знати основні правила догляду за квітами. Декоративні квіти та рослини в глечиках через певний час ретельно миють та витирають пил. Вони завжди повинні виглядати свіжими та красивими, доповнювати інтер’єр підприємства. Для прикрашення столу можна використовувати свіжі садові або польові квіти, які не мають неприємного, різкого запаху. Для обслуговування святкових заходів створюють більш складні композиції з квітів. Великі квіти встановлюють у високі вази. Для невеликих квітів використовують плоскі вази або тарілки. Рози, гвоздики, орхідеї краще поставити у посуд з кришталю, порцеляни або металу. Польові та лісові квіти добре виглядають в посуді з глини, скла, кераміки невеликих розмірів. Злакові краще виглядають у білих порцелянових вазах, а сухе гілля – в керамічних. Висота букету, який встановлюють в центрі столу має бути не більш 25 см, а його ширина пропорційна столу. Для довгого столу букет має бути овальної форми. Співвідношення висоти букету й вази має бути 3:5, висота букета й загальна висота букету разом з вазою – 5:8, ширина вази та ширина букету – 3:5. Квіти у вазі повинні стояти вільно. Квіти можна покласти на стіл впродовж всього столу як гірлянду. Велику увагу приділяють кольоровому рішенню букету. Гармонійним центром букету вибирають світлі, теплі кольори, а темні та холодні використовують для доповнення гармонії. Для оформлення букетів можна використовувати листя аспарагуса, бегонії, папороті, гілля плюща, барвника, берези, вишні, різні ліани тощо. Для прикрашення новорічного столу використовують ялинкове гілля, шишки, іграшки, свічки.

^ ТЕСТИ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗАСВОЄННЯ МАТЕРІАЛУ


1. Попереднє сервірування столу це:

А) підготовка столу до сніданку, обіду, вечері, чаю в залежності від меню прийнятого замовлення;

Б) сукупність предметів сервірування, призначених до банкету;

В) мінімальна кількість предметів, необхідних для прийому їжі (сніданок, обід, вечеря, банкет), що використовують в процесі підготовки залу до обслуговування.

2. Попереднє сервірування столу до сніданку в ресторані включає:

А) закусочну тарілку, столові набори, пиріжкову тарілку, полотняну серветку, фужер;

Б) дрібну столову тарілку, закусочні набори, пиріжкову тарілку, полотняну серветку;

в) закусочні набори, полотняну серветку, пиріжкову тарілку, фужер, спеції, квіти.

3. Повне обслуговування офіціантами включає наступні операції:

А) одержання продукції, доставка її в зал, подавання страв і напоїв у ”стіл”, збирання посуду;

Б) прийом замовлення, досервірування столу згідно замовлення, одержання продукції, доставка продукції в зал, показ страв і напоїв, подавання їх в обніс, збирання посуду, розрахунок;

В) одержання продукції, доставка її в зал, показ замовленої продукції, перекладання її у посуд для прийому їжі за допомогою приставного столу, подавання страв і напоїв, розрахунок.

4. Попереднє сервірування столу до обіду у ресторані включає:

А) пиріжкову тарілку, дрібну столову тарілку, столові, рибні, фруктові набори, полотняну серветку;

Б) пиріжкову тарілку, закусочну тарілку, десертну ложку, закусочні та столові набори, фужер, полотняну серветку, набір для спецій;

В) пиріжкову тарілку, закусочну тарілку, закусочні набори, столові набори, фужер, полотняну серветку, набір для спецій, квіти.

5. Попереднє сервірування столів у їдальнях, які працюють при будинках відпочинку, санаторіях тощо включає:

А) паперові серветки, глибокі тарілки, хліб, холодні страви, солодкі страви, посуд для гарячих напоїв, холодні напої, набори закусочні і столові, спеції, квіти;

Б) закусочні тарілки, хліб, паперові серветки, посуд для напоїв;

В) закусочні набори, десертні набори, хліб, серветки.

6. Попереднє сервірування столу в загальнодоступних закладах ресторанного господарства, де застосовують самообслуговування, включає:

А) паперові серветки, спеції, квіти;

Б) паперові серветки, хліб, спеції, квіти;

В) спеції, квіти, набори закусочні та столові, глибокі тарілки.

7. Попереднє сервірування столу в ресторані до вечері включає:

А) стопку тарілок, набори закусочні, фужер, полотняні серветки, спеції;

Б) закусочні та пиріжкові тарілки, закусочний ніж та виделку, столовий ніж та виделку, фужер, полотняні серветки, спеції, квіти;

В) закусочні та столові набори, закусочні та столові тарілки, десертні набори, полотняні серветки, фужер і чарки для горілки, квіти .

8. Закусочна тарілка має діаметр:

А) 340 мм.;

Б) 200 мм.;

В) 180 мм.

9. Десертна глибока тарілка має діаметр:

А) 200 мм.;

Б) 175 мм;

В) 220 мм.

10. Глибока столова тарілка має діаметр:

А) 300 мм.;

Б) 240 мм.;

В) 250 мм.

11. Дрібна столова тарілка має діаметр:

А) 240 мм.;

Б) 300 мм.;

В) 200 мм.

12. Рибні столові набори призначені для споживання :

А) холодних страв з риби;

Б) гарячих других страв з риби;

В) супів з риби.

13. Фужери призначені для споживання:

А) шампанського;

Б) білого столового вина;

в. холодних напоїв.

14) При попередньому сервіруванні столів у ресторанах першими на стіл ставлять:

А) скло;

Б) тарілки;

В) набори.

15. При сервіруванні столів у ресторанах спеції ставлять:

А) праворуч від основної тарілки;

Б) на лінії скла за пиріжковою тарілкою;

В) на лінії скла за закусочною тарілкою.

16. Чарки мадерні призначені для споживання:

А) шампанського;

Б) сухого вина;

В) міцного та десертного вина.

17. Чарка лафітна призначена для споживання:

А) міцного та десертного вина.

Б) червоного сухого вина;

В) білого сухого вина.

18. Чарка рейнвейна призначена для споживання:

А) безалкогольних напоїв;

Б) змішаних напоїв;

В) білого сухого вина.

19. Бокал призначено для споживання:

А) прохолодних напоїв;

Б) змішаних напоїв;

В) шампанського та ігристих вин.

20. Максимальне сервірування столу склом передбачає наявність на столі:

А) сім видів скляного посуду;

Б) п’ять видів скляного посуду;

В) три виду скляного посуду.

^ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ


Завдання 1. Засвоїти засоби накриття столу скатертинами.

Завдання 2. Засвоїти засоби заміни скатертин.

Завдання 3. Засвоїти варіанти сервірування столу наборами (столовим, закусочним, рибним) в різних закладах ресторанного господарства.

Завдання 4. Показати й пояснити розміщення пиріжкової тарілки при попередньому сервіруванні столу до сніданку, обіду чи вечері.

Завдання 5. Виконати розміщення набору зі спеціями.

Завдання 6. Пояснити основні види сервірування. Змоделювати один з видів на прикладі.

Завдання 7. Засвоїти послідовність сервірування столу.

Завдання 8. Засвоїти засоби складання серветок.

Завдання 9. Підготовити для сервірування столів тарілки, столові набори, скляний посуд.

Завдання 10. Виконати попереднє сервірування столу до сніданку за меню комплексних сніданків.

Завдання 11. Виконати попереднє сервірування столу до сніданку за меню вільного вибору.

Завдання 12. Виконати попереднє сервірування столу до обіду за меню комплексних обідів.

Завдання 13. Виконати попереднє сервірування столу до обіду за меню вільного вибору.

Завдання 14. Виконати попереднє сервірування столу до вечері.

Завдання 15. Виконати попереднє сервірування столу до банкету.


^ СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ


  1. Организация работы предприятий общественного питания / Н.Н. Шаповалов, В М. Пивоваров, Г.А. Крымская. – М.: Экономика, 1990. – 272 с.

  2. Пятницкая Н.А. Организация производства и обслуживания в общественном питании / Практикум. – К.: Вища школа, 1990. – 271 с.

  3. Усов В.В. Организация производства и обслуживания на предприятиях общественного питания. Учебник. – М.: Издательский центр “Академия”, 2003. – 416 с.

  4. П'ятницька Г.Т., П'ятницька Н.О. Менеджмент громадського харчування: - Підруч. для вузів. - К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2001. - 655 с.

  5. Барановский В.А. Организация обслуживания на предприятиях общественного питания / Серия “Учебники, учебные пособия”. – Ростов-на-Дону: “Феникс”, 2004 – 352 с.

  1. Организация производства и обслуживания в общественном питании / М.И. Беляев, И.Г. Бережной и др. / под ред. М. И. Беляева. – М.: Экономика, 1986. – 302 с.

  1. Х. Ридель. Бары и рестораны. Техники обслуживания. – Ростов-на-Дону: “Феникс”, 2002. – 352 с.

^ ДОДАТОК А


Варіанти сервірування столу у закладах ресторанного господарства

а бв г
д жз і


а – попереднє сервірування до сніданку за меню комплексних сніданків;

б, в - попереднє сервірування до сніданку за меню вільного вибору;

г – попереднє сервірування до обіду за меню комплексних обідів;

д - попереднє сервірування до обіду за меню вільного вибору;

ж - попереднє сервірування до вечері; з – попереднє сервірування до банкету з повним обслуговуванням офіціантами; і - попереднє сервірування до банкету з частковим обслуговуванням офіціантами.^ ДОДАТОК Б

Варіанти складання серветок

а – книжка, б – трикутник, в – подвійний валик, г – валик , д – вісімка, ж - свічка, з - канделябр, і - обценьки.
к – конверт, л –парасолька, м – кораблик, н – конусний ковпачок, о – космос, п – чорниця.

Навчальне видання


Методичні вказівки

до лабораторного заняття

Підготовка залів підприємств ресторанного господарства готельних,

курортних та туристських комплексів до обслуговування”

з дисципліни „Організація послуг харчування”

(для студ. 2 курсу денної форми навчання напрямку 0504 „Туризм”)


Укладачі: Алла Іванівна Усіна,

Оксана Юріївна Давидова


Редактор: З.М. Москаленко


^

План 2007, поз. 528

Підп. до друку. 22.05.2007

Друк. на ризографі

Замовл. №

Формат 60 х 84 1/16

Умовн.-друк. арк.1,0 Тираж 100 прим.

Папір офісний


Обл..-вид. арк. 1,5

61002, Харків, ХНАМГ, вул. Революції,12

Сектор оперативної поліграфії ІОЦ ХНАМГ

61002, Харків, вул. Революції, 12


Схожі:

Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМетодичні вказівки
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту украіни харківська національна академія міського господарства василевська Н. Є., Левченко Н. А. Методичні вказівки

Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМетодичні вказівки з української мови професійного спілкування
Міністерство освіти І науки України Харківська національна академія міського господарства
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства
Методичні вказівки до виконання контрольної роботи з дисципліни “Інвестиційний менеджмент”
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства
Методичні вказівки до виконання контрольної роботи з дисципліни “Поведінка споживача”
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМіністерство освіти І науки України Харківська національна академія міського господарства В. В. Масловський Програма та робоча програма навчальної дисципліни «Спецкурс за напрямом профілізації»
Міністерство освіти І науки України Харківська національна академія міського господарства
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМіністерство освіти І науки України Харківська національна академія міського господарства В. В. Масловський Програма та робоча програма навчальної дисципліни «Спецкурс за напрямом спеціалізації»
Міністерство освіти І науки України Харківська національна академія міського господарства
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки
Методичні вказівки до самостійного вивчення курсу основ І виконання розрахунково – графічних робіт (для студентів 2 – 4 курсів усіх...
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства
Методичні вказівки до самостійного вивчення дисципліни “Основи маркетингу” та виконання контрольних завдань
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України Харківська національна академія міського господарства
Методичні вказівки, практичні заняття, розрахунково графічні та самостійні роботи
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки iconМетодичні вказівки до виконання індивідуального семестрового завдання та контрольної роботи з курсів «Охорона праці» та
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи