Подання на попередній список icon

Подання на попередній список
Скачати 31.98 Kb.
НазваПодання на попередній список
Дата29.05.2012
Розмір31.98 Kb.
ТипДокументи

Подання на попередній список
ДЕРЖАВА ЗАЯВНИК:
Україна
ДАТА ПОДАННЯ:

____ травня 2007 року

Подання підготовлено: Державна служба з питань національної культурної спадщини

Ім’я:

Кучерук Микола Максимович


Е-mail: cultheritage@ukr.net

Адреса:

Вул. Січневого повстання, 21/20, м.Київ, 01015


Факс: + 38 (044) 254-43-14

Установа:

Міністерство культури і туризму України

Телефон: + 38 (044) 254-43-14
^ НАЗВА ОБ'ЄКТУ: Резиденція Буковинських митрополитів
Держава, провінція або область: Україна, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2

^ Широта і довгота: 48°17'50 N/25°56'15 E


Опис

Резиденція Буковинських митрополитів – пам’ятка національного значення. Об’єкт представляє собою ансамбль будівель, розташований на горі Домнік. Автором проекту є чеський архітектор Йозеф Главка. Будівництво велося протягом 1864-1882 рр. Ансамбль складається з Митрополичого, Семінарського та Монастирського корпусів, Семінарської церкви, парку та паркових споруд. Територія пам’ятки обнесена високою огорожею з брамами. Митрополичий, Семінарський та Монастирський корпуси утворюють парадний двір-курдонер, орієнтований в бік вул. Коцюбинського. Ансамбль є видатною пам’яткою в багатьох аспектах: містобудівному, архітектурно-художньому та інженерно-технологічному. Резиденція митрополитів Буковини має високу архітектурну та історичну цінність. Об’єкт знаходиться в задовільному стані за виключенням окремих елементів та конструкцій (облатування, покриття дахів), які знаходяться в незадовільному стані.


^ Обґрунтування визначної світової цінності

Критерій (і)

Пам’ятка архітектури Резиденції митрополитів Буковини – шедевр зодчества, архітектурний символ м. Чернівці. Над оформленням Резиденції працювали фахівці високого рівня. Ліпні прикраси виготовила скульптор Анна Гофман. Автор металевої огорожі – коваль Л. Кунуельман. Семінарську церкву розписували маляр-професор із Відня К. Йобст та Е. Бучевський.

Вдалося зберегти розписи та іконостас Семінарської церкви. В церкві добра акустика, глибоко продуманим є розміщення мозаїки на вікнах угорі над входом: сонячної днини промінь переміщається, висвітлюючи лики апостолів, Богоматері, Ісуса Вседержителя. В Митрополичому корпусі збереглися кахельні печі 19 ст. з фарфоровими кахлями для облицювання печей майстра А. Зейделя, підвісні стелі Червоного та Зеленого залів, розписані олійною фарбою з позолотою, шпилькові столярні вироби з дуба, ясена з високою точністю в розмірах, доброю пригінкою в вузлах, фільончасті двері з профільованими розкладками.

^ Критерій (іі)

Архітектурний ансамбль Резиденції митрополитів Буковини грандіозний історичний духовний центр православної Східної Європи, у якому здійснювались функції світського і клерикального адміністративно-територіального керування, церковного богослужіння і духовного навчання. Православна митрополія Буковини – найбільший православний центр південно-східної Європи (на період будівництва).

Властивості архітектурно-просторового композиційного вирішення архітектурного ансамблю надало підстави називати його чудом Сходу. Після завершення будівництва місто Чернівці отримало метафоричну назву Єрусалиму на Пруті.

^ Критерій (ііі)

За художніми принципами архітектура ансамблю поєднує історичні традиції розпланування часів зниклої Візантії, романського періоду монастирського будівництва, цегляної готики Центральної та північно-східної Європи та планувальні принципи бароко.

^ Критерій (iv)

Архітектурний ансамбль Резиденції Буковинських митрополитів в Чернівцях втілює високі ідеали людства засобами пластичного мистецтва та архітектури. Він є унікальним витвором просторового мистецтва, який має значний вплив на розвиток культової архітектури та монументального мистецтва Центральної та Східної Європи.


Свідчення автентичності і/або цілісності:

До сьогодні пам’ятка зберегла свою автентичність. Збережено первісну планувальну структуру об’єкту. Постановою Ради міністрів Української РСР від 24 серпня 1963 р. № 970 об’єкт взято на державний облік за категорією національного значення. За видовою ознакою – пам’ятка архітектури.


Порівняння з іншими схожими пам’ятками:

Пам’ятка архітектури Резиденція Митрополитів України не має прямих аналогів в Україні.

Схожі:

Подання на попередній список iconПодання на попередній список
move to 0-24109
Подання на попередній список iconДодаток 1 до подання голови Західного наукового центру нан україни та монмолодьспорту України №46-1 від «22» жовтня 2012 р. Список

Подання на попередній список icon7- 8 травня 2013р о 10. 00 год на кафедрі іуст для студентів спеціальностей іуст та пзс, денної та заочної форм навчання!!! Попередній захист дипломних та кваліфікаційних (бакалаврських) робіт відбудеться 13-15 травня
Попередній захист дипломних та кваліфікаційних (бакалаврських) робіт відбудеться
Подання на попередній список iconПопередній турнір

Подання на попередній список iconПопередній турнір

Подання на попередній список iconПопередній турнір

Подання на попередній список iconДодаток 1 Графік подання звітів кафедр з наукової роботи для погодження показників наукової діяльності за 201 3 рік
Дата та час подання звітів у відділ організації наукових досліджень та маркетингу (кімн. 302А гол корп.)
Подання на попередній список iconНаказом Державного департаменту
Відповідно до статті 4G Паризької конвенції про охорону промислової власності заявник може поділити заявку на деяку кількість окремих...
Подання на попередній список iconПопередній графік заїздів санаторію-профілакторію на друге півріччя 2013 року

Подання на попередній список iconПопередній турнір
Календар змагань Спартакіади «Здоров’я» кнеу серед викладачів та співробітників з шашок
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи