Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік icon

Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік
НазваКрок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік
Сторінка1/6
Дата21.06.2012
Розмір1.34 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 3. Загальна лікарська підготовка. 2007 рік


1 Під час проведення штучного дихання "з рота в рот" лікар звернув увагу, що вдихуване повітря не проходить у дихальні шляхи дитини. Голова та тулуб дитини знаходяться в одній площині. Яка найчастіша причина неефективності дихання в даному випадку?

A. Ларингоспазм

B. Западання язика

C. Недостатньо щільне прилягання рота лікаря до рота хворого

D. Низький тиск на вдиху

E. Недостатнє розгинання шиї


2 У хворої 27-ми років через 10 годин після вживання консервованих грибів з'явилися диплопія, двобічний птоз, порушення ковтання, поверхневе дихання частотою 40/хв, м'язова слабкість, парез кишок. Який медичний захід необхідно здійснити найпершим?

^ A. Інтубація трахеї для проведення штучного дихання

B. Внутрішньовенна дезінтоксикаційна терапія

C. Введення глюкокортикостероїдів

^ D. Промивання шлунка та кишок

E. Введення протиботулінічної сироватки


3 У дитини 6-ти місяців, на фоні профузної діареї, з'явилися охриплість голосу, сухість слизових оболонок та язика, мармуровість, похолодання кінцівок, зниження діурезу, загострення рис обличчя, лихоманка, артеріальна гіпотензія. З якого розчину треба розпочинати інфузійну терапію?

^ A. 10\% розчин глюкози

B. 5\% розчин глюкози

C. Фізіологічний розчин або розчин Рінгер-Локка

D. 10\% розчин NaCl

E. Реополіглюкін


4 Чоловіку 57-ми років на тролейбусній зупинці раптово стало погано, знепритомнів, шкіра набула ціанотичного відтінку. Дихання відсутнє, пульс на сонній артерії не визначається. Розпочато проведення непрямого масажу серця та штучної вентиляції легень. Як саме необхідно розмістити руки реаніматору?

^ A. На 2 поперечних пальця праворуч від груднини у 4-му міжребер'ї

B. На 2 поперечних пальця ліворуч від груднини у 4-му міжребер'ї

C. На середній третині груднини

D. На 2 поперечних пальця вище мечоподібно-груднинного зчленування

^ E. На мечоподібному відростку


5 У дівчинки 10-ти років через 6 годин після вечері, яка включала омлет, домашню сметану та сир, підвищилася температура тіла до $39^0С$, відмічалися повторне блювання, біль у животі, почащені рідкі випорожнення з домішками зеленого слизу та прожилками крові. Яка найбільш вірогідна етіологія кишкової інфекції?

^ A. $Salmonella$ $typhimurium$

B. $Proteus$ $mirabilis$

C. $Schigella$

D. $Staphilococcus$ $aureus$

E. $Escherichia$ $coli$


6 Хворий госпіталізований до інфекційної лікарні з діагнозом: сибірка, шкірна форма. Скаржиться на виражену загальну слабкість, біль голови, підвищення температури тіла до $39^0С$. У ділянці правого передпліччя масивний набряк з гіперемованою над ним шкірою та чорним струпом всередині. З чого необхідно почати лікування?

^ A. Місцеве введення антибіотиків, призначення протисибіркового імуноглобуліну, дезінтоксикаційна терапія

B. Призначення антибіотиків, протисибіркового імуноглобуліну, дезінтоксикаційна терапія

^ C. Хірургічне видалення струпа, введення протисибіркового імуноглобуліну, дезінтоксикаційна терапія

D. Хірургічне видалення струпа, місцеве введення антибіотиків, дезінтоксикаційна терапія

^ E. Хірургічне видалення струпа, призначення антибіотиків, дезінтоксикаційна терапія


7 Роділля 36-ти років знаходиться в третьому періоді шостих термінових пологів. Через 10 хвилин, при відсутніх ознаках відділення плаценти, розпочалася маткова кровотеча, яка перевищує фізіологічну і продовжується. Яка тактика лікаря?

^ A. Масаж матки на кулаці

B. Ручне відшарування плаценти та виділення посліду

C. Клемування за Генкелем-Тіканадзе

D. Введення в вену метилергометрину

E. Гемотрансфузія


8 У чоловіка 30-ти років, що отримав опіки ІІ ступеня загальною площею 40\% тіла, на четвертий день різко погіршився загальний стан, розвинулась інспіраторна задишка, частий кашель з пінистим харкотинням, ціаноз шкірних покривів. При аускультації в легенях велика кількість вологих хрипів. АТ- 110/60 мм рт.ст., ЧСС- 100/хв, ЧДР- 32/хв, ЦВТ- 100 мм вод.ст. Загальний білок - 50 г/л, Ht- 30\%, Hb- 90 г/л. ЕКГ- синусова тахікардія. Який механізм в патогенезі набряку легень є головним у даному випадку?

^ A. Гіповентиляція легень

B. Гіперволемія малого кола кровообігу

C. Зниження осмотичного тиску плазми

D. Зниження скоротливості міокарда

^ E. Порушення сурфактанту


9 Жінка 34-х років, вагітність 29 тижнів. Відбудуться 4 пологи. Надійшла до акушерського відділення зі скаргами на раптові болісні кров'янисті виділення з піхви, що з'явилися 2 години тому. Виділення рясні з наявністю згустків. Серцева діяльність плоду ритмічна - 150/хв, тонус матки в нормі. Найбільш вірогідним діагнозом є:

^ A. Відшарування нормально розташованої плаценти

B. Передлежання плаценти

C. Кров'янисті виділення

D. Передлежання судини

E. ДВЗ-синдром


10 На МПП доставлений поранений в живіт. Об'єктивно: Ps- 110/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст., черевна стінка помірно напружена, притуплення перкуторного звуку в здухвинних ділянках. Яким буде обсяг допомоги на МПП?

^ A. Наркотичні середники, протишокові, пити солоно-лужний розчин, антибіотики, термінова евакуація

B. Поправити пов'язку, наркотичні середники, антибіотики, ПА, зігрівання, термінова евакуація

^ C. Наркотичні середники, протишокові, антибіотики, евакуація в СВПХГ в першу чергу

D. Перев'язка, антибіотики, зігрівання. Наркотичні середники не вводити! Термінова евакуація

^ E. Замінити пов'язку, наркотичні середники, протишокові, евакуація при артеріальному тиску вище 110 мм рт.ст.


11 У першороділлі 22-х років почалися передчасні пологи в терміні 30 тижнів, не зважаючи на токолітичну терапію. Що слід ввести для зменшення проявів легеневої незрілості плода?

A. Окситоцин

B. Хлорпрокаїн

C. Гідроксипрогестерон

D. Беклометазон

E. Магнезії сульфат


12 Хворий 12-ти років разом з батьками їв смажені гриби, після чого на 2-й день відчув нудоту, біль у животі, тричі спостерігалися спершу кашкоподібні, а потім водянисті випорожнення. Об'єктивно: стан важкий, шкірні покриви іктеричні, тургор знижений, Ps- 98/хв, ритмічний, АТ- 80/40 мм рт.ст., ЧДР- 20/хв, температура тіла - $36,2^0С$. Яка найбільш доцільна тактика ведення цього хворого?

^ A. Транспортувати до відділення інтенсивної терапії

B. Транспортувати до інфекційного відділення

C. Дати проносне ($МgSO_4$, сорбіт) і викликати дільничного лікаря

^ D. Ввести внутрішньовенно розчини 5\% глюкози та Рінгер-лактату

E. Промити шлунок розчином перманганату калію та залишити під наглядом батьків


13 Потерпілий 27-ми років опинився під шаром снігу внаслідок сходження лавини, де знаходився 6 годин. Об'єктивно: непритомний, флотуюча грудна клітина, поверхневе дихання. Які невідкладні заходи треба вжити?

^ A. Первинна реанімація, протишокова терапія, зігрівання, евакуація в першу чергу

B. Евакуація у першу чергу

C. Заходи по усуненню флотації грудної клітини

^ D. Штучна вентиляція легень

E. Жорстка фіксація грудної клітини


14 Потерпілий був збитий автомашиною. У верхній третині лівого стегна рана 4х10 см, з якої виступає уламок кістки, значна варусна деформація стегна. Виберіть оптимальний метод іммобілізації:

^ A. Шини Дітеріхса та Крамера

B. Шина Дітеріхса

C. Дві драбинчасті шини

D. Три драбинчасті шини

E. Шина Томаса


15 Дівчинка 14-ти років доставлена до лікарні непритомна. Хворіє на цукровий діабет. Отримує вранці 52 ОД інсуліну короткої дії та 32 ОД - пролонгованої. В 13.00 раптово знепритомніла. Шкіра волога. Судоми м'язів рук та ніг. Зіниці нормальної величини. Ps- 86/хв, ритмічний. АТ- 100/60 мм рт.ст. З якого препарату доцільно розпочати лікування хворої?

A. Преднізолон

B. 40\% розчин глюкози

C. Інсулін тривалої дії

D. 5\% розчин глюкози

E. Інсулін короткої дії


16 Санітарний інструктор на майданчику часткової санітарної обробки надавав допомогу ураженим, евакуйованим із вогнища радіаційного ураження. Працював без індивідуальних засобів захисту. Через 30 хвилин у нього почалися нудота, багаторазове блювання, біль голови. Об'єктивно: загальний стан важкий, шкіра кистей рук гіперемована, $t^0$- $38,8^0C$, Ps- 110/хв, АТ- 135/90 мм рт.ст. Які засоби з індивідуальної аптечки найдоцільніше застосувати з лікувально-профілактичною метою?

A. Етаперазин

B. Будаксим

C. Доксицикліну гідрохлорид

D. Цистамін

E. Промедол


17 Через 12 годин після вживання м'ясних та грибних консервів у хлопчика 10-ти років раптово виникли скарги на "туман перед очима", подвоєння літер, нестачу повітря під час розмови, порушення ковтання. Свідомість не порушена. Батьки звернулися до лікаря. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Гепатит

B. Сальмонельоз

C. Правець

D. Ботулізм

E. Поліомієліт


18 У хворого, який надійшов до відділення реанімації з гострою нирковою недостатністю, на фоні гіперкаліємії (калій плазми - 6 ммоль/л), раптово настала зупинка серцевої діяльності. Своєчасно розпочаті штучне дихання та зовнішній масаж серця. Які лікарські засоби НЕДОЦІЛЬНО вводити в даному випадку?

^ A. Гідрокарбонат натрію

B. Глюконат кальцію

C. Глюкоза з інсуліном

D. Атропін

E. Хлорид кальцію


19 Хлопчик 1,5 років, у якого була діагностована природжена вада серця (тетрада Фалло), раптово став збудженим, плаче, підсилився ціаноз, присідає навпочіпки. Відзначалися короткочасні клоніко-тонічні судоми. Чим обумовлене погіршення стану?

^ A. Судомний синдром

B. Гіпоксична енцефалопатія

C. -

D. Хронічна серцева недостатність

E. Задишково-синюшний напад


20 У чоловіка 20-ти років колоте ножове поранення в лівій половині грудної клітки медіальніше соска. Об'єктивно: АТ- 90/60 мм рт.ст., Ps- 130/мин, ЧДР- 32/хв. Під час вдоху визначається посилення пульсової хвилі в ділянці югулярної вени, послаблення периферичного пульсу і зниження артеріального тиску. Дихальні шуми не змінені. Рентгенограма органів грудної клітки без особливостей. Після введення 2-х літрів ізотонічного розчину артеріальний тиск залишається низьким, ЦВТ піднявся до 32 мм вод.ст. Першим кроком у подальшому веденні пацієнта є:

^ A. Введення периферичних вазодилятаторів з метою зниження ЦВТ

B. Продовження парентерального введення рідини до підвищення артеріального тиску

^ C. Проведення ЕхоКГ

D. Катетеризація лівої плевральної порожнини з розташуванням зовнішнього кінця катетера під водою

E. Введення петльових діуретиків з метою зниження ЦВТ


21 Дитина народилася в терміні 39 тижнів з масою 3500 г, довжиною 54 см. Загальний стан при народженні середньої важкості. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині - 5 балів. Тяжкість стану обумовлена гострою асфіксією. Після проведення первинної реанімаційної допомоги з'явилося самостійне дихання, ЧСС- 110/хв., спостерігається акроціаноз. Яка подальша тактика лікаря?

^ A. Додаткова оксигенація

B. Відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів

C. Допоміжна вентиляція легенів

D. Штучний масаж серця

E. Інтубація трахеї


22 Хворий 28-ми років надійшов до відділення інтенсивної терапії зі скаргами на біль у животі, блювання, двоїння в очах. Об'єктивно: дезорієнтований, зіниці розширені, реакція на світло послаблена, шкіра суха, гіперемована, незначний ціаноз, АТ- 80/60 мм рт.ст., Ps- 100/хв. З анамнезу відомо, що за два дні до госпіталізації вживав алкоголь невідомого походження. Специфічна терапія полягає у внутрішньовенному введенні:

A. Тіаміну

B. Етанолу

C. 40\% розчину глюкози

D. Ессенціале

E. Гідрогенкарбонату натрію


23 Хворий 55-ти років, з виразкою 12-ти палої кишки в анамнезі, протягом 2-х днів відчував біль у надчеревній ділянці, нудоту. Зранку помітив рідкі випорожнення темного кольору. По дорозі на роботу впав, але не непритомнів. Доставлений до лікарні. Об'єктивно: стан середньої важкості, свідомість збережена, шкірні покрови бліді, вологі, Ps- 110/хв, ритмічний, АТ- 90/50 мм рт.ст., ЧДР- 16/хв., $t^0$- $36,4^0С$. Яке обстеження треба зробити хворому першочергово?

A. Оксигемометрія

B. Фіброгастродуоденоскопія

C. Визначення рівня амілази

^ D. Пальцеве дослідження прямої кишки

E. Визначення центрального венозного тиску


24 Жінка 45-ти років отримала травму при ДТП. Стан потерпілої середньої важкості. Ps- 88/хв, АТ- 120/80 мм рт.ст. У ділянці лівої гомілки припухлість м'яких тканин, деформація в верхній та середній третині, рвано-забійна рана довжиною до 5 см у середній третині. У рану виступають кісткові відламки. Яку першу медичну допомогу необхідно надати в такому випадку?

^ A. Первинна хірургічна обробка рани, іммобілізація

B. Анестезія місця перелому, асептична пов'язка

C. Іммобілізація, знеболення, асептична пов'язка

D. Іммобілізація, якнайшвидше транспортування до стаціонару

^ E. Накладання гіпсової пов'язки


25 До приймального відділення доставлено жінку 35-ти років, яка 6 годин тому випила 100 мл столового оцту з суїцидальними намірами. Скаржиться на слабкість, спрагу, біль у роті та епігастрії, слинотечу. Слизова оболонка рота гіперемована. Яких заходів слід вжити для надання допомоги?

^ A. Не промивати шлунок

B. Викликати штучне блювання

C. Промити шлунок розчином калію перманганату

D. Промити шлунок холодною водою через зонд

E. Промити шлунок розчином соди через зонд


26 У хворого 34-х років з протезованим мітральним клапаном, що постійно приймав сінкумар, з'явився геморагічний синдром: носові кровотечі, численні крововиливи на шкірі, макрогематурія. В протромбіновому та автокоагуляційних тестах майже повне незгортання крові. Які невідкладні заходи показані хворому?

^ A. Переливання тромбоцитарної маси

B. Введення преднізолону

C. Переливання свіжозамороженої плазми

D. Переливання еритроцитарної маси

E. Введення хлористого кальцію


27 На 5-ту добу після аборту в хворої різко підвищилася температура, з'явилися озноб, тахікардія, біль у животі, попереку, кінцівках, різко впав артеріальний тиск до 60/40 мм рт.ст. Об'єктивно: Ps- 120/хв., шкірні покриви та слизові оболонки гіперемовані, сухуваті; відзначається макулярна еритематозна висипка, малиновий язик. Хвору непокоять блювання, діарея. У крові: тромбоцитопенія, зниження протромбінового індексу, лейкоцитоз, паличкоядерний зсув вліво, токсична зернистість нейтрофілів. Діурез знижений. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Розлитий перитоніт

B. Анафілактичний шок

C. Геморагічний шок

D. Інфекційно-токсичний шок

E. Больовий шок


28 Хвора 12-ти років. З 7-ми років спостерігаються судомні напади тривалістю до 2-х хвилин з втратою свідомості. В день надходження до стаціонару, вранці з'явилися судомні напади, між якими залишалася непритомною. Об'єктивно: на доторкання та больові подразники не реагує, реакція зіниць на світло відсутня. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Гіпоглікемічна кома

B. Наркотичне сп'яніння

C. Епілептичний стан

D. Гіперглікемічна кома

E. Істеричний напад


29 Жінка 43-х років відмічає різкий біль у плечовому суглобі. 2 години тому впала на вулиці на руку. Об'єктивно: права кінцівка відведена, зігнута у ліктьовому суглобі. Відмічається западіння у ділянці дельтоподібного м'яза. Голівка плечової кістки визначається під дзьобоподібним відростком лопатки. Активні рухи неможливі, пасивні - пружні. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Перелом ключиці

B. Перелом голівки плечової кістки

C. Перелом великого горбка плечової кістки

D. Вивих плеча

E. Перелом хірургічної шийки плечової кістки


30 Хворому 32-х років з гострою шлунково-кишковою кровотечею була перелита консервована кров в дозі 340 мл після проведення всіх проб на сумісність. Через 2 години після переливання стан хворого погіршився, почали турбувати біль голови, біль у м'язах, температура тіла підвищилася до $38,6^0C$. Чим обумовлений стан хворого?

^ A. Повітряна емболія

B. Розвиток бактеріально-токсичного шоку

C. Пірогенна реакція середньої важкості

D. Алергічна реакція

E. Розвиток гемотрансфузійного шоку


31 Хворого вжалила бджола. Через 20 хвилин з'явилися свербіж шкіри, охриплість голосу, гавкаючий кашель, неспокій. Об'єктивно: набряк губ, повік, ціаноз шкіри. Які з перерахованих ліків слід застосувати в першу чергу?

A. Седуксен

B. Лазікс

C. Адреналін

D. Преднізолон

E. Еуфілін


32 У хворого після травматичної коми гостро розвинулось психомоторне збудження з агресією та руйнівними діями. Мають місце зорові галюцинації загрозливого змісту (кров, трупи), маячні ідеї переслідування, дезорієнтація в оточуючому. Надайте невідкладну допомогу:

^ A. Амітриптилін 1\% 2 мл в/м

B. Сибазон 0,5\% 2-4 мл в/в

C. Клозапін 2,5\% 4 мл в/м

D. Ноотропіл 20\% 2 мл в/м

E. Сірчанокисла магнезія 25\% 5 мл в/м


33 Жінка 64-х років з нестабільною стенокардією під час ходьби раптово впала. Черговим лікарем під час огляду констатовані непритомність, відсутність пульсації на $A.carotis$ та тонів серця, вузькі зіниці та рідке поверхневе дихання. З чого в даному випадку необхідно розпочати реанімаційні заходи?

^ A. Проведення черезстравохідної кардіостимуляції

B. В/в введення атропіну

C. Інтубація та проведення ШВЛ

D. В/в введення адреналіну

E. Удар кулаком по груднині


34 Машиною швидкої допомоги доставлено хворого 52-х років. Об'єктивно: непритомний, шкіра та слизові оболонки сухі, дихання поверхневе, часте, ЧСС- 136/хв, АТ- 70/30 мм рт.ст., ЦВТ- 0 мм вд.ст., Hb- 160 г/л, Ht- 0,64, глюкоза - 47,2 ммоль/л, натрій - 168 ммоль/л, калій - 6,3 ммоль/л, осмолярність - 382 мосм/л. Інфузію якого розчину необхідно здійснити в першу чергу?

A. Розчин Рінгера

B. 5\% розчин глюкози

C. Поліглюкін

D. 0,9\% NaCl

E. 0,45\% NaCl


35 Роділля 35-ти років була пологорозрішена шляхом кесарського розтину на 34-му тижні вагітності, у зв'язку з кровотечею, що розвинулася в результаті відшарування плаценти. Було перелито 500 мл крові. Протягом 30-ти хвилин під час переливання крові відзначалася гіпотензія. Призначення якого гормонального препарату найбільш доцільно?

A. АКТГ

B. Фолікулостимулюючий гормон

C. Пролактин

D. Антидіуретичний гормон

E. Тиреоїдостимулюючий гормон


36 На 4-ту добу після переливання несумісної (по групі) крові, у хворого різко зменшився діурез, розвинулася анурія, різко погіршився загальний стан, підвищився артеріальний тиск. Лабораторно: креатинін плазми - 680 мкмоль/л, сечовина плазми - 24 ммоль/л. Про яку хворобу і яку її стадію слід думати в першу чергу?

^ A. Постгеморагічна гостра ниркова недостатність, анурія

B. Гемотрансфузійний шок, постренальна гостра ниркова недостатність, анурія

C. Гострий інтерстиціальний нефрит, обтураційна анурія

D. Анафілактичний шок, гостра ниркова недостатність, анурія

E. Гемотрансфузійна гостра ниркова недостатність, анурія

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconНазва дисципліни
...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011 рік
В крови: лейк. $11\cdot10 9$/л$, п. 6\%, c. 70\%, лимф. 8\%, соэ- 42 мм/час
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconКрок Загальна лікарська підготовка. 2006 2007
У хворого 7 років відмічено: виражений тотальний ціаноз з фіолетовим відтінком
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік icon2010 рік Крок 3 Загальна лікарська підготовка
У 33 тижні вагітності, в жінки із середнім ступенем важкості цукрового діабету
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
У ребёнка на 6-й день жизни в области затылка, шеи и ягодиц появились пузырьки
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
Плавательные легочные пробы положительные. О чём свидетельствуют результаты плавательных проб в данном случае?
Крок Загальна лікарська підготовка. 2007 рік iconМіністерство охорони здоров’я україни
Крок Загальна лікарська підготовка” для інтернів, які навчаються в інтернатурі тривалістю 1 рік (а саме наступні спеціальності: загальна...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи