Проблеми правового регулювання публічної служби icon

Проблеми правового регулювання публічної служби
НазваПроблеми правового регулювання публічної служби
Дата31.05.2012
Розмір49.5 Kb.
ТипДокументи

Львівський національний університет імені Івана Франка

юридичний факультет

кафедра адміністративного та фінансового права


Проблеми правового регулювання публічної служби

Програма спецкурсу для студентів 5 курсу (магістрів)


доц. Ткач Г.Й.


Львів - 2009


Проблеми правового регулювання публічної служби

Вступ

Актуальність:

Реформування публічної служби зумовлено сучасними завданнями і функціями держави, переходом до системи публічної влади, яка базується на поєднанні державного управління з місцевим самоврядуванням, реорганізацією системи та структури органів виконавчої влади, якісною зміною функцій публічного управління та проблемами формування високоефективного, професійного, стабільного апарату управління, спроможного якісно, кваліфіковано і чесно працювати, виконувати вимоги громадян і задовольняти їх потреби.

Аналіз вітчизняного і зарубіжного досвіду інституту публічної служби дозволяє говорити про існування різних підходів до його реформування, а також цілої низки проблем, які негативно впливають на виконання функцій держави, її органів, забезпечення реалізації конституційних прав і свобод громадян, надання їм управлінських послуг слід віднести: недосконалість чинного законодавства, закритість сучасної державної служби; зловживання службовими повноваженнями; недостатня публічної служби, що спричиняє її нестабільність; відсутність чітко регламентованих адміністративних процедур і стандартів надання послуг, загальна і правова культура службовців та інше.

Глибоке розуміння цих проблем, їх аналіз сприятиме більш раціональному підходу до формування кадрової політики відповідно до вимог часу, а також підготовці висококваліфікованих службовців якісно нового кадрового корпусу, здатного відповідно до європейських стандартів обслуговувати громадян, базуючи свою діяльність на ідеології «служіння» , а не

Мета

Дати магістрам спеціалізації «Публічне управління і публічна служба» глибоке розуміння сучасних концепцій публічної служби, необхідності побудови ефективної моделі публічної служби в Україні відповідно до стандартів демократичної, правової держави. Допомогти розвинути аналітичний підхід до існуючих в сфері публічної служби проблем і вміння знаходити шляхи та способи їх вирішення; особливо що стосується правового регулювання.

Познайомити магістрів із моделями та законодавством про публічну службу зарубіжних країн, досвідом організації та функціонування публічної служби.

^ Тема 1. Публічна служба та основні шляхи її реформування.

Публічна служба – основний елемент публічного управління, важливий інструмент формування та реалізації державної політики, забезпечення прав і свобод громадян.

Загальна характеристика діючої системи державної служби в та проблем, які потребують подальшого вирішення.

Загально прийняті засади публічної служби для країн-членів ЄС.

Напрями адаптації інституту публічної служби до стандартів ЄС: вдосконалення правових засад функціонування публічної служби, реформування системи оплати праці публічних службовців, вдосконалення нормативного регулювання вимог професійної етики публічних службовців, вдосконалення та підвищення ефективності управління.

^ Тема 2. Основні засади вдосконалення правового регулювання публічної служби.

Принцип верховенства права – вирішальна засада реформування публічної служби.

Конституційність і законність регулювання діяльності публічної адміністрації та публічних службовців, їх взаємодії з інститутами громадянського суспільства.

Висока професійність, демократичність та прозорість демократичної служби.

Дотримання публічними службовцями вимог законодавства, етичних норм і правил поведінки.

Патріотичність політична нейтральність публічних службовців, чітке розмежування політичних та адміністративних посад.

Організація управління публічною службою.

Роль Кабміну, відповідних координаційних органів, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань публічної служби, його територіальних органів в реалізації державної політики в сфері публічної служби.

Зарубіжний досвід інституційного забезпечення управління публічною службою.

^ Тема 3. Механізм реалізації громадянами України права на публічну службу.

Конституційне право громадян України на публічну службу.

Вимоги до кандидатів на посади публічних службовців (рівень професійності, знання законодавства у відповідній сфері публічного управління; володіння державною мовою та інше).

Проблеми регулювання порядку прийняття на публічну службу та службової кар’єри. Зарубіжний досвід відбору на публічну службу.

Законодавчі гарантії забезпечення тендерної політики у сфері публічної служби.

Кадровий резерв, підготовка осіб, зарахованих до резерву.

^ Тема 4. Механізм реалізації громадянами України права на публічну службу.

Конституційне право громадян України на публічну службу.

Вимоги до кандидатів на посади публічних службовців (рівень професійності, знання законодавства у відповідній сфері публічного управління; володіння державною мовою та інше).

Проблеми регулювання порядку прийняття на публічну службу та службової кар’єри. Зарубіжний досвід відбору на публічну службу.

Законодавчі гарантії забезпечення тендерної політики у сфері публічної служби.

Кадровий резерв, підготовка осіб, зарахованих до резерву.

Конфлікт інтересів в діяльності публічних службовців та його законодавче врегулювання.

^ Тема 5. Правове регулювання проходження публічної служби (службової кар’єри).

Службова кар’єра. Звання (ранги, чини ,класи) публічних службовців та порядок їх присвоєння.

Періодична атестація публічних службовців та інше оцінювання результатів їх діяльності як підстава для подальшого просування по службі. Перехід з одного виду служби на інший, ротація кадрів.

Система професійного навчання, періодичного стажування публічних службовців.

^ Тема 6. Відповідальність публічних службовців.

Види юридичної відповідальності публічних службовців. Законодавче закріплення підстав дисциплінарної відповідальності (дисциплінарних проступків) та дисциплінарних стягнень.

Дисциплінарне провадження.

Адміністративна відповідальність публічних службовців.

Матеріальна відповідальність публічних службовців.

Кримінальна відповідальність публічних службовців.

Засоби правового захисту публічних службовців.

Тема 7. Проблеми забезпечення ефективного контролю в сфері публічної служби.

Зміст, завдання та напрями контролю у сфері публічної служби.

Органи та посадові особи, наділені контрольними повноваженнями у сфері публічної служби. Форми та методи контролю за діяльністю публічних службовців.

Схожі:

Проблеми правового регулювання публічної служби iconМіжнародна науковО-практична конференція «Теоретичні та практичні проблеми правового регулювання суспільних відносин»
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Теоретичні та практичні проблеми правового регулювання...
Проблеми правового регулювання публічної служби iconВідгук офіційного опонента на дисертацію Атаманової Юлії Євгенівни «Основні проблеми системного господарсько-правового регулювання відносин в інноваційній сфері»
«Основні проблеми системного господарсько-правового регулювання відносин в інноваційній сфері»
Проблеми правового регулювання публічної служби iconІнформація про захід Організатором науково-практичної конференції «Актуальні питання та проблеми правового регулювання суспільних відносин» є громадська організація «Правовий світ» (м. Дніпропетровськ)
Організатором науково-практичної конференції «Актуальні питання та проблеми правового регулювання суспільних відносин» є громадська...
Проблеми правового регулювання публічної служби iconЮридичний факультет ліга студентів-правників лка студентське наукове товариство до 195 річниці академії Інформаційний лист
Актуальні проблеми правового регулювання в україні та країнах ближнього зарубіжжя
Проблеми правового регулювання публічної служби iconЄ. В. Ткаченко Конституційно-правове регулювання мовних відносин: порівняльний аспект
Національно-мовні відносини як об’єкт правового регулювання. Правовий режим мов
Проблеми правового регулювання публічної служби iconТема 14. Механізм правового регулювання
Правове регулювання — це державно-владний вплив на суспільні відносини за допомогою правових засобів, з метою їхнього впорядкування,...
Проблеми правового регулювання публічної служби iconШановні колеги! Донецький університет економіки та права Інститут права запрошує
Міжнародній науково-практичній конференції «Теоретичні та практичні проблеми адаптації національного законодавства України до світових...
Проблеми правового регулювання публічної служби iconТема Регулятори цивільних відносин. Джерела правового регулювання цивільних відносин Поняття та структура цивільного законодавства Дія актів цивільного законодавства Застосування актів цивільного законодавства 1
Під джерелами правового регулювання цивільних відносин розуміються зовнішні форми виразу цивільно-правових норм. В теорії права прийнято...
Проблеми правового регулювання публічної служби iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Локально-правове регулювання трудових відносин»
На підставі узагальнення та аналізу наукових джерел та вітчизняного законодавства з’ясуйте поняття та сферу локально-правового регулювання...
Проблеми правового регулювання публічної служби iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Правове регулювання аграрного ринку в Україні»
На підставі узагальнення та аналізу наукових джерел та вітчизняного законодавства з’ясуйте поняття та сферу правового регулювання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи