E d u c a t I o n icon

E d u c a t I o n
Скачати 372.88 Kb.
НазваE d u c a t I o n
Сторінка1/2
Дата04.06.2012
Розмір372.88 Kb.
ТипДокументи
  1   2

E d u c a t i o n
Порадник користувача
Київ 2011


Зміст2.Загальні положення 4

3.Установка програми 5

1.1.Установка програми 5

1.2.Перший запуск програми 5

1.2.1.Підключення до FireBird 5

1.2.2.Підключення до Oracle 6

1.2.3.Реєстрація без використання смарт-картки 6

1.2.4.Реєстрація з використанням смарт-картки 7

4.Базові операції 8

1.3.Порядок створення заявок 8

1.3.1.Вікно “Ієрархія даних” 9

1.3.2.Вікно “Заявка” 9

1.4.Порядок редагування заявок 9

1.5.Створення пакетів 10

1.5.1.Не відправлені заявки 10

1.5.2.Новий пакет 11

5.Розширені функції 12

1.6.Ієрархія даних 12

1.6.1.Дерево навчальних закладів 12

1.6.2.Сітка заявок 13

1.6.3.Фільтрування заявок 14

1.6.4.Пошук анкет 14

1.6.5.Історія заявки і анкети 14

1.6.6.Вилучення/скасування заявок 15

1.6.7.Клонування заявки 15

1.6.8.Групове сканування фотографій 15

1.6.9.Фотоальбом 16

1.6.10. Експорт фотографій 16

1.6.11.Групові операції 16

1.6.12.Інформація про навчальний заклад 16

1.7. Заявка 17

1.7.1.Вміст заявки 17

1.7.2.Анкета 18

1.7.3.Повернення документів 19

1.7.4.Друк замовлень 19

1.8.Контроль проходження заявок 19

1.8.1.Відправлені пакети 20

1.8.2.Прийняті пакети 20

1.9.Імпорт пакетів 20

1.9.1.Імпорт пакетів заявок на виготовлення документів 20

1.9.2.Імпорт пакетів з текстового файлу 21

1.9.3.Імпорт пакетів з номерами документів 22

6.Функції адміністратора 23

1.10.Файл 23

1.11.Вузли та оператори 23

1.12.Імпорт навчальних закладів 23

1.13.Перенесення даних із DP 2000 24

1.14.Архіви 24

1.15.Опції 24

1.15.1.Закладка “Загальні” 25

1.15.2.Закладка “Заявки/Анкети” 26

1.15.3.Закладка “Кольори” 27

1.15.4.Закладка “Пакети” 27

1.15.5.Закладка “Фото” 28

1.15.6.Закладка “Сканер” 29

1.15.7.Закладка “Дерево НЗ” 29

1.15.8.Закладка “Інтернет” 30

7.Резервне копіювання бази даних 31

8.Перевірка коректності бази даних 32 1. Загальні положенняПрограма Education призначена для створення замовлень на виготовлення документів про освіту, студентських та учнівських квитків та передачі їх у вигляді пакетів заявок до центрального вузла збору даних для подальшої обробки.

Програма розроблена для використання під операційними системами Windows 9x, Windows NT, Windows 2000, Windows XP. Виробник не гарантує сумісність з іншими операційними системами.


Попередження! Передбачається, що користувач має досвід роботи з комп’ютером і знайомий, хоча б з однією з вищезгаданих операційних систем.


Програма Education може працювати в двох варіантах: з використанням смарт-картки і без смарт-картки. В першому випадку до комп’ютера має бути підключено, щонайменше один пристрій для зчитування смарт-карт. Наявність пристроїв для зчитування смарт-карт, програма визначає автоматично.

Смарт-картка – це особиста карта. Вона містить інформацію про користувача, особисті ключі підпису, логін і пароль входу до бази даних (далі БД) та іншу інформацію. При використанні програми в режимі зі смарт-карткою, вхід до програми і отримання доступу до інформації без смарт-карти є неможливо. Зберігайте карту в надійному місці, не залишайте її без нагляду і не давайте в користування стороннім особам.

Створені анкети, заявки, та інша допоміжна інформація зберігається в БД. Програму розроблено для роботи спільно із СУБД Oracle 9, або FireBird 1.5 (InterBase).

Виклик всіх операцій, відбувається із головного меню. Для деяких операцій, виклик дублюється в панелі інструментів та в контекстному меню.

Вся БД розташована в одному файлі. Існує можливість замінювати файли БД і таким чином, паралельно вести декілька БД, проте, так працювати не рекомендується, так як виникає загроза невідповідності, або конфлікту деяких даних.


Увага! Всі заявки мають бути в одному екземплярі. Всі зміни в заявках мають відбуватися в одному місці. Пакети даних створюються з одного джерела.


Порада! Всі операції мають своє призначення. Не робіть того, чого Ви не розумієте. Обґрунтовуйте свої дії. Необдумані дії можуть призвести до передачі недостовірної інформації, або до руйнування БД.


Рекомендації. Не забувайте періодично робити резервну копію своєї БД, особливо після активних дій з нею (створення анкет, імпорт пакетів, формування пакетів і таке інше).


Більшість операцій, які виконуватиме оператор – це внесення/зміна інформації. Деякі параметри обов’язкові, деякі – ні. Обов’язкові параметри в будь-яких вікнах позначаються знаком * (зірочка) після назви параметра. Якщо поле з обов’язковим параметром не заповнено, інформація не може бути занесена до БД. В цьому випадку, кнопку підтвердження змін (), буде заблоковано. Таким чином, внесення нової інформації, або зміна існуючої, можливе, якщо заповнені всі обов’язкові поля. 1. Установка програми


1.1.Установка програми


Після запуску програми установки (файл Setup.EXE), дотримуючись підказок, установіть програму. Для першої установки, рекомендується обрати тип установки Typical. В цьому випадку будуть встановлені всі необхідні компоненти програми, включно з серверною і клієнтською частинами FireBird. Для оновлення версії програми, або окремих модулів, що входять до інсталяційного пакету, можна обрати тип установки Compact, або Custom.


Увага! Програма конфліктує з програмою Zip Magic. Якщо Zip Magic встановлено на вашому комп’ютері, його треба вимкнути на період роботи з програмою.


^ 1.2.Перший запуск програми


При першому запуску програми, на конкретному робочому місці, користувач з правами адміністратора визначає, чи буде програму підключено до існуючої БД, або буде створено нову. По відношенню до робочого місця, БД може бути локальною, або віддаленою. Порядок підключення до БД, відрізняється, в залежності від типу сервера БД.

Після створення всіх таблиць, програма автоматично переносить в БД довідкову інформацію із довідника.

Далі визначається інформація про вузол і користувача з правами адміністратора. Залежно від способу використання програми, ця інформація визначається різними шляхами.


Увага! Якщо базу даних було створено з використанням смарт-карти, то подальша робота з програмою неможлива без картки. І навпаки, якщо базу даних було створено без застосування смарт-карти, увійти в програму буде неможливо, використовуючи смарт-карту.


^ 1.2.1.Підключення до FireBird

Вікно для підключення до БД під сервером FireBird, зображено на малюнку 2.1. Якщо вибрано локальний тип БД, вкажіть місце розташування і назву файла БД.

Якщо вибрано віддалений тип БД, потрібно зазначити наступні поля:

 1. Ім’я сервера. Це має бути комп’ютер підключений до тієї ж самої мережі. В даному прикладі – це комп’ютер з ім’ям Julia.

 2. Протокол. Зазвичай, в мережах під керуванням Microsoft Windows, використовується протокол TCP/IP. З’ясуйте з адміністратором комп’ютерної мережі, який протокол використовується на вашій системі.

 3. База даних. Обов’язково укажіть повний шлях до файла БД. Тобто, має бути зазначено (обов’язково) ім’я диска (в даному прикладі диск C:\), папка (в даному прикладі – Program Files\Osvita\Education for InterBase\) і, власне ім’я файла БД.


Увага! Місце розташування файла БД на віддаленому комп’ютері, не обов’язково має бути помічено, як “Общий доступ” (“Shared”).

Мал.. 2.1

^ 1.2.2.Підключення до Oracle

Мал. 2.2


Інформація, про параметри підключення до БД Oracle, отримайте у адміністратора. Пароль для SYSTEM має значення тільки, якщо створюється нова БД. При підключенні до існуючої БД, пароль можна не вводити.

Увага! Для використання програми на базі Oracle необхідно використовувати смарт-картку. Без смарт-картки з Oracle, програма не працюватиме.


^ 1.2.3.Реєстрація без використання смарт-картки

Якщо, на вашому комп’ютері не встановлено зчитувач смарт-кард, необхідно самостійно ввести інформацію про вузол і користувача. Зробити це, Вам допоможе майстер реєстрації.

Після закінчення реєстрації, на дискеті, або в іншому, зазначеному вами місці, буде створено особисті ключі підпису. Запам’ятайте пароль і зберігайте файл з ключами. У разі втрати цієї інформації, відновлення працездатності програми, можливе тільки розробниками програми.


^ 1.2.4.Реєстрація з використанням смарт-картки

Якщо, до вашого комп’ютеру підключено зчитувач смарт-кард, після запуску, програма запропонує ввести PIN- код для ідентифікації оператора. Якщо PIN-код введено вірно, смарт-карта надасть можливість програмі зчитати необхідну інформацію.


Дуже важливо! Будьте уважні при введенні PIN - коду, переконайтесь, що встановлено вірну мовну розкладку і реєстр клавіатури. Смарт-карта надає п’ять невдалих спроб ввести PIN-код. По закінченню п’яти спроб, картку буде блоковано.


Для розблокування смарт-картки, на формі ввода PIN-кода, існує кнопка <Розблокувати картку>, із зображенням замка. У випадку потреби, скористайтесь цією послугою.


Порада! Не використовуйте цю послугу заради експериментів та розваг.


Інформація про користувача і про вузол, зчитується і записується в базу даних автоматично. Ця інформація не підлягає редагуванню. 1. ^ Базові операціїВсі типи заявок можна поділити на дві групи: заявки на виготовлення документів і заявки на повернення документів. Заявки на виготовлення документів, в свою чергу поділяються на: перше виготовлення, виготовлення дублікатів та передруки. Через те, що реквізити заявок на виготовлення і на повернення документів розрізняються і щоб не змішувати ці заявки, в програмі передбачена можливість в будь який момент відображати тільки одну категорію заявок. Вмикати відображення тієї чи іншої категорії через меню “Вигляд”.

Всі операції викликаються із головного меню програми. Для зручності користування програмою, виклик деяких операцій продубльовано на панелі інструментів та в контекстному меню.


^ 1.3.Порядок створення заявок


Для виготовлення документів про освіту, а також студентських та учнівських квитків, замовник1 має створити заявку та надіслати її в відділ прийому даних. В заявках містяться анкети студентів (учнів). Інформація із анкет та атрибутів заявки, використовується для друку документів. В одну заявку заносяться анкети зі спільними ознаками: навчальний заклад (далі НЗ), тип документа що друкується, дата видачі і таке інше.

Після того, як заявку сформовано, оператор накладає електронний підпис використовуючи особисті електронні ключі. Таким чином підтверджується, по-перше достовірність інформації, а по-друге, вживаються запобіжні заходи проти несанкціонованої зміни інформації.

З підписаних заявок складається пакет. Пакет автоматично підписується і шифрується. В одному пакеті можна помістити декілька заявок, до того ж з різних НЗ1. Проте, ми не радимо пакувати всі, або багато заявок в один пакет. Різні типи заявок мають різний обсяг, мається на увазі обсяг однієї анкети. Так, наприклад, анкети, що складають заявки на виготовлення студентських та учнівських квитків, мають набагато більший обсяг в порівнянні із іншими типами, завдяки фотографіям. Тому при створенні пакетів, краще сортувати заявки за типами і створювати декілька пакетів меншого обсягу.

Для регіональних центрів можна порекомендувати для кожного НЗ створювати окремі пакети.

Така методика дозволяє зробити роботу з пакетами більш зручнішою, особливо у випадку пошкодження пакета цілком, або окремих заявок, що містяться в пакеті. Невеликі пакети простіше надсилати електронною поштою.

За деякий час, після створення, реквізити заявки, або анкети, можуть змінюватись. Всі зміни зберігаються в так званих блоках змін. В базі даних зберігається всі блоки змін. З метою запобігання розростання обсягів бази даних, в кожний новий блок змін потрапляють тільки ті анкети, реквізити яких було змінено. Таким чином, якщо після відправки заявки, до заявки, або анкети було внесено зміни, в новий пакет потраплять не всі актуальні анкети, а тільки ті, в яких відбулися зміни. Це є цілком нормально.


^ 1.3.1.Вікно “Ієрархія даних”

Переважна більшість операцій із заявками та анкетами, робитиметься в вікні “Ієрархія даних”. З лівого боку вікна, розташовано дерево НЗ. Дерево НЗ – це своєрідний фільтр. За його допомогою можна вибрати, відсортувати, згуртувати НЗ за такими ознаками як: регіон (область), район, міністерство, тип НЗ, власне НЗ, або окремий факультет. Детальніше про роботу з деревом НЗ, дивись п.4.1.1.

З правого боку вікна розташована сітка замовлень. В цьому полі відображаються заявки поточного НЗ, або групи НЗ.

З верху вікна розташовано панель інструментів та головне меню. Ці елементи керування змінюються, в залежності від того, яка служба (вікно) наразі активна.

Для створення заявки, необхідно завантажити вікно “Ієрархія даних” із меню “Дані”. Будь-яка заявка створюється на НЗ, тому, для створення нової заявки, треба вибрати в дереві потрібний НЗ. Оберіть послугу “Нова заявка” із панелі інструментів, або із головного меню, або із контекстного меню. З’явиться діалогове вікно параметрів заявки. Оберіть бажаний тип документа. В залежності від обраного типу документа, на вікні “Редагування заявки”, будуть відображені поля-властивості даного типу документа. Заповніть поля потрібними значеннями.


^ 1.3.2.Вікно “Заявка”

Далі, в заявці необхідно створити анкети, з яких буде надруковано відповідні документи. Відкрийте заявку і введіть усі параметри анкети. Фотографія вноситься тільки для заявок на виготовлення студентських та учнівських квитків. Всі поля у анкеті, що позначені знаком * (зірочка) повинні бути заповнені.


^ 1.4.Порядок редагування заявок


Іноді трапляється так, що необхідно змінити деяку інформацію в реквізитах заявки, або анкети. Всі зміни, які відбуваються після відправки заявки, зберігаються у вигляді історії заявки, або анкети.


Важливо! Під відправкою заявки, мається на увазі створення пакета. Всі заявки, які увійшли до створеного пакета, вважаються відправленими.


Залежно від стану заявки, існує три методи зміни реквізитів заявки, або анкети.

 1. Заявка не підписана. Для змін реквізитів заявки, або анкети, необхідно відкрити відповідне вікно (дивись 3.1) і зробити зміни.

 2. Заявка підписана і готова до відправки. Для того, щоб зробити зміни, необхідно зняти підпис. Для чого виберіть послугу “Змінити заявку” із меню “Заявки”. Подальші дії такі саме, як описано в варіанті 1.

 3. Заявка підписана і відправлена. Для внесення змін, треба виконати дії, які описані в варіанті 2. Різниця полягає в тому, що після зняття підпису, створюється новий блок змін заявки. В новий блок змін потрапляють тільки ті анкети, в котрі вносились зміни, хоча всі активні анкети належать заявці.


Увага! Якщо заявка перебуває в новому пакеті, тобто на сторінці “Новий пакет” (дивись 3.3.2), зняття підпису заявки неможливе.


В деяких випадках може виникнути потреба встановити/змінити деякі властивості для декількох заявок одночасно, наприклад, дату видачі документів для низки груп. Редагування реквізитів групи заявок майже нічим не відрізняється від редагування однієї заявки. Втім, існують і відмінності. На формі реквізитів заявки відображаються тільки ті поля, котрі присутні в кожній з обраних заявок. Отже, з метою отримання максимальної кількості доступних для редагування полів заявок, рекомендується вибирати однотипні заявки.

Наступною відмінністю є те, що в полях, що відображаються, встановлюється значення тільки тоді, коли у всіх вибраних заявках, це поле має однакове значення. В іншому випадку, в цьому полі не буде відображено значення. Це не означає, що для цього поля не існує значення. В режимі редагування групи заявок не треба звертати увагу на наявність символів - * (обов’язкове поле).


^ 1.5.Створення пакетів


Якщо заявку підписано, її можна відправляти, тобто сформувати пакет. Сформувати пакет можна двома способами. Обидва способи виконуються у вікні “Ієрархія даних” закладка “Не відправлені заявки”.

 1. Треба помітити заявки, які потребують відправки і вибрати послугу “Створити пакет” із меню “Заявки/Пакети”.

 2. Можна спочатку підготувати пакет, “наповнити” його. Для цього використовується функція “Занести заявки в новий пакет”. Вміст нового пакета можна переглянути, відкривши закладку “Новий пакет”.


З метою зменшення вірогідності несанкціонованого доступу та зміни інформації, що передається в пакеті, всі пакети, під час формування шифруються. Якщо програма використовується без смарт-картки, створені пакети не шифруються. У разі використання смарт-картки, пакети шифруються автоматично, ключем картки.

Оскільки в новий пакет потрапляють не всі блоки змін, а тільки не відправлені (детальніше дивись 3.3.1), може статися ситуація, коли в пакеті будуть присутні не всі активні анкети. Це цілком нормальна ситуація. Програма розроблена таким чином, щоб не пересилати зайвий раз інформацію, яка вже є в центрі збору даних.

В таких випадках, необхідно надсилати не тільки пакети з останніми змінами, а всі створені пакети.


Порада! Не створюйте без потреби пакети. Їх необхідно створювати тільки тоді, коли Ви збираєтесь надсилати інформацію до центру збору даних.


^ 1.5.1.Не відправлені заявки

Під панеллю інструментів розташовані закладини режиму перегляду. Перша закладка “Всі заявки” – це основний робочий режим для маніпулювання заявками.

Друга закладка “Не відправлені заявки”, призначена для створення пакетів. На цій закладці відображаються заявки, які підписані, але не відправлені. Тобто, ці заявки готові до відправки. Існує два методи формування пакетів:

 1. Оберіть заявки для занесення в пакет і сформуйте пакет через меню “Заявки/Пакети”, послуга “Створити пакет”, або кнопкою на панелі інструментів.

 2. Інший спосіб, це підготувати вміст пакету, а потім його сформувати. Для цього, вибрані заявки попередньо переносяться до нового пакета, вміст якого відображається на закладці “Новий пакет”. Ця інформація зберігається після виходу із програми. Здійснюється перенос за допомогою послуги “Занести заявки в новий пакет” із меню “Заявки/Пакети”, або кнопкою на панелі інструментів. Коли вміст пакету підготовлено, його можна створити через меню “Заявки/Пакети”, послуга “Створити пакет”, або кнопкою на панелі інструментів.


^ 1.5.2.Новий пакет

Якщо потрібно вилучити заявку із підготовленого, але не сформованого пакета, скористайтесь послугою “Вилучити заявки з пакета” меню “Заявки/Пакети”, або кнопкою на панелі інструментів.


Увага! Створення пакетів на закладках “Не відправлені заявки” і “Новий пакет”, не залежні один від одного. Заявки, що вибрані для пакета на одній закладці, не потрапляють до пакету, який формується на іншій. 1. Розширені функції


^ 1.6.Ієрархія даних


1.6.1.Дерево навчальних закладів

Дерево НЗ є своєрідним фільтром навчальних закладів. Якщо на робочому місці працюють з декількома НЗ (регіональні центри), дерево НЗ надає суттєву допомогу при маніпулюванні заявками.

Дерево може мати декілька гілок. Гілки можна умовно поділити на дві категорії: групові і визначальні1. Групові гілки об’єднують групу гілок за певною ознакою. Наприклад, “По регіонам”, “Навчальні заклади” і таке інше. Визначальні гілки деталізують групу, тобто, вони є вкладені в групову гілку. Наприклад, перелік районів, регіонів, навчальні заклади і таке інше (див. малюнок 4.1).

Мал. 4.1


Коли в дереві вибрано визначальну гілку, відбувається вибірка заявок, згідно з умов цієї гілки2 (дивись 4.1.3). Наприклад:

 1. якщо обрано навчальний заклад, з правого боку (сітка заявок) будуть відображені заявки для цього НЗ;

 2. якщо вибрано район, наприклад Бориспільський, відображатимуться всі заявки, всіх навчальних закладів Бориспільського району;

 3. якщо вибрано тип навчальних закладів <Вища освіта>, відображатимуться всі заявки, всіх вищих навчальних закладів і так далі.^
Множинний вибір.

Дерево НЗ дозволяє обирати декілька гілок одночасно. В цьому випадку, відображатимуться заявки для обраної групи. Для даної операції існує обмеження – вибрані визначальні гілки мають міститись в одній груповій.

^

Інформація про НЗ.


Оператор має можливість отримати детальну інформацію про НЗ. Активізуйте гілку з НЗ, виберіть послугу “Інформація про навчальний заклад” із меню “Інструменти”, або із контекстного меню.

Крім отримання інформації про НЗ, користувач має можливість вводити додаткову інформацію про навчальний заклад, а саме:

 1. Видаляти факультети (закладка “Факультети”).


Увага! Видалити можна тільки ті факультети, для яких не створено жодної заявки.


 1. Додавати/змінювати інформацію про відповідального від НЗ (закладка “Відповідальний”).


Увага! Інформація про відповідального, залишається в базі даних навіть, після оновлення інформації про НЗ із довідника і знищується разом із видаленням НЗ із бази даних.


^ Пошук НЗ.

Якщо оператор працює з великою кількістю НЗ, може виникнути потреба в швидкому пошуку потрібного НЗ. Послуга пошуку НЗ викликається із меню “Інструменти”, або контекстного меню. Оберіть поле, за яким здійснюватиметься пошук, вкажіть значення цього поля (можливо частково). Якщо НЗ буде знайдено, дерево активізує цей НЗ.


Сортування.

Дерево НЗ дозволяє сортувати тільки визначальні гілки. На початку роботи всі визначальні вузли вже відсортовані в зростаючому порядку. Для того, щоб відсортувати в спадаючому порядку, треба викликати послугу “Сортувати гілку” із контекстного меню. Кожна групова гілка має незалежне сортування.


Настройка дерева НЗ

Для зручності, користувач має можливість скласти дерево НЗ тільки з тих гілок, котрі йому будуть потрібні в роботі. Для цього, потрібно скористатися послугою “Настройка дерева НЗ” із меню “Інструменти”, або із контекстного меню.


^ 1.6.2.Сітка заявок

Сітка заявок відображає заявки згідно поточних умов. Для сортування заявок, за певною ознакою, треба клікнути на заголовку відповідного стовпця. Перелік заявок відсортується в зростаючому порядку. Повторний клік на цьому ж стовпці, призведе до сортуванню у спадному порядку. Ще один клік і сортування відміняється.

Користувач має можливість настроювати сітку на свій розсуд. Скористайтесь послугою “Настройка сітки” із меню “Інструменти”. На формі, що відкриється, можна вибрати поля бази даних, зробити їх видимими, або ні, вказати розмір для поля і назви стовпців.


^ 1.6.3.Фільтрування заявок

Крім дерева НЗ, для фільтрування заявок, в програму вбудовано фільтр заявок. Встановити критерій фільтрування можна на формі, яка викликається з послуги “Фільтри” меню “Редагування”, або з панелі інструментів. На формі фільтрів, за допомогою елементів керування встановлюється критерій, за яким фільтруватимуться заявки. Якщо треба тимчасово відключити фільтр, не скидаючи параметрів фільтрації, скористайтесь послугою “Фільтри включити/виключити” із меню “Інструменти”, або на панелі інструментів.

Після установки умов фільтрування, фільтр вмикається автоматично. Фільтр можна неодноразово вмикати/вимикати не змінюючи умов фільтрування.

В програмі існує ще один фільтр для заявок – це відображення скасованих заявок. Принцип роботи цього фільтра залежить від установок програми (дивись п.5.6). Для відображення скасованих заявок, необхідно вибрати послугу “Скасовані заявки” із меню “Редагування”, або кнопку на панелі інструментів.


^ 1.6.4.Пошук анкет

Якщо в процесі роботи, виникла необхідність пошуку анкет, програма надає таку можливість. Скористатися цією послугою можна із меню “Інструменти”, або кнопкою на панелі інструментів. За бажанням оператора, пошук може здійснюватись в окремому НЗ, або в усіх НЗ. Якщо анкета, або анкети, які задовольняють вимоги пошуку, знайдені, вони відображаються переліком в новій формі.


Увага! Трапляються випадки, коли оператор використовує літери латинського алфавіту (дивись 5.6. Налаштовування програми), які схожі за кресленням з літерами українського алфавіту. Такі літери, не зважаючи на візуальну схожість, мають різні коди. При пошуку анкет, з використанням таких літер, можуть виникнути непорозуміння.


Якщо, за умовами пошуку було знайдено анкету, або анкети, вони відображаються в окремій формі, яка за виглядом нагадує форму вмісту заявки. Крім перегляду і редагування анкети, на цій формі існує можливість перейти на заявку, до якої належить обрана анкета. Ця послуга викликається кнопкою на панелі інструментів, або з контекстного меню.


^ 1.6.5.Історія заявки і анкети

Якщо інформація в анкеті, або заявці змінювалась (дивись 3.2), в базі даних зберігається історія змін анкет та заявок. Переглянути історію заявки можна послугою “Історія заявки” із меню “Заявки”, або кнопкою на панелі інструментів, або із відкритої форми “Заявка”.

Форма історії заявки складається з двох частин. Верхня частина форми містить перелік блоків змін заявки. Нижня частина містить анкети, що входять в конкретний блок змін.

Якщо обрана анкета змінювалась, вона має блоки змін. Проаналізувати ці блоки змін можна на формі “Історія анкети”. Виклик цієї форми здійснюється відповідною кнопкою на панелі інструментів, або із контекстного меню переліку анкет.


Увага! Історія заявки зберігається після кожного зняття підпису з заявки, яка має статус відправлена.


Порада! Створюйте пакети безпосередньо перед відправкою їх до центру збору інформації.


^ 1.6.6.Вилучення/скасування заявок

Залежно від стану заявки, її можна вилучити, або скасувати. Якщо, після зняття підпису, операція заявки має статус створена (заявка ще жодного разу не відправлялась), таку заявку можна тільки вилучити.


Увага! Вилучена заявка, знищується фізично включно зі всіма анкетами, що входять до неї. Поновити таку заявку буде неможливо.


Якщо, після зняття підпису, операція заявки має статус змінена, таку заявку можна тільки скасувати. Їй буде присвоєно статус скасована.


^ 1.6.7.Клонування заявки

Викликається із меню “Заявки”. Це зручний інструмент. Якщо, наприклад, у вас є заявка на виготовлення студентських квитків. За деякий час необхідно зробити для тих самих студентів (учнів) дипломи. Тобто, створити нову заявку із існуючої, з одночасним копіюванням анкет.


^ 1.6.8.Групове сканування фотографій

Якщо створюється заявка на виготовлення студентських, або учнівських квитків, виникає потреба сканування, або внесення із зовнішніх файлів фотографій. Можна вносити фотографії під час створення кожної анкети, а можна підготувати спочатку анкети, а потім відсканувати декілька фотографій і прив’язати кожну з них до потрібної анкети.

Для того, щоб скористатися такою можливістю, треба вибрати пункт “Групове сканування фотографій” із меню “Інструменти”, форми “Ієрархія даних”, або форми “Вміст заявки”.

Програма може працювати з такими пристроями як сканер, або цифрова фотокамера. Оберіть потрібний пристрій – меню “Фото/вибір пристрою” та скануйте фотографії.

Розташуйте рамку на обраний фрагмент, на робочій панелі з’явиться зображення. У разі потреби, використовуючи “мишу”, скадруйте фотографію. Виберіть анкету, до якої належатиме фотографія і прикріпіть фотографію – “Прикріпити фотографію”, меню “Редагувати”, або кнопка на панелі інструментів. Якщо ця анкета вже містить фотографію, попередньо її треба відкріпити.


1.6.9.Фотоальбом

Фотоальбом – це зручний інструмент для перегляду всіх фотографій заявки. Ця послуга можлива тільки для заявок, анкети яких, містять фотографії: студентські та учнівські квитки. В фотоальбомі реалізована можливість збереження, завантаження із зовнішнього файлу та сканування фотографій.

Для детального вивчення фотографії, є можливість збільшити та зменшити фотографію. Для цього скористуйтесь послугами “Збільшити” та “Поновити розмір” із меню “Фотографії”, або контекстного меню, або кнопками на панелі інструментів.


^ 1.6.10. Експорт фотографій

Існує можливість зберігати фотографії однієї, або декількох заявок (груп)., меню Інструменти/Фотоальбом/Експортувати фотографії. Послуга доступна тільки для заявок, які містять фотографії (студентські та учнівські квитки).

Кожна фотографія буде збережена в окремому файлі згідно умов опційID_44. Якщо було встановлено ^ Зберігати кожну групу в окремій директорії, фотографії кожної заявки (групи) будуть збережені в окремій директорії, яка вкладатиметься в Папка для фото. Назва папки буде така саме, як і назва групи.


Увага! Окрему папку буде створено тільки за умов, якщо в реквізитах заявки визначено назву групи. Інакше, фотографії зберігатимуться в Папка для фото.


^ 1.6.11.Групові операції

Деякі операції можуть виконуватись не тільки над однією, але і над групою заявок. Це операції: підписання, зняття підписів, редагування реквізитів заявки, занесення до пакету і т. і. Для вибору групи заявок скористайтесь стандартною комбінацією: ліва клавіша миші та клавіші , або .

В програмі існує можливість змінити деякі атрибути не для одній, а для групи заявок одночасно. Це може бути корисним, якщо необхідно в багатьох заявках змінити, наприклад, дату видачі документів. Зміна реквізитів групи заявок відрізняється від зміни реквізитів однієї заявки:

 • на формі відображаються тільки ті поля, які присутні у всіх вибраних заявках;

 • значення для поля відображається тільки в тому випадку, якщо воно однакове для всіх вибраних заявок. Тобто, якщо в групі вибраних заявок, всі заявки для поля “Форма навчання” мають значення “денна”, а хоча б одна заявка має значення “заочна”, то на формі реквизитів заявки, поле “Форма навчання” буде не заповнене;

 • враховуючи попередній пункт, треба ігнорувати позначки * (зірочка).^ 1.6.12.Інформація про навчальний заклад


Вікно містить інформацію про навчальний заклад. Інформація розділена чотири групи, кожна з яких, розташована на окремій сторінці.


 1. Основна інформація.
 1. Адреса.
 1. Факультети. На цій сторінці можна переглянути перелік факультетів, що входять до складу поточного начального закладу. Також, у випадку потреби, можна видалити неіснуючий, або непотрібний факультет.


Увага! Видалити можна тільки ті факультети, для котрих не створено жодної заявки.


 1. Відповідальний. Для навчального закладу, можна призначити відповідального. Це корисно якщо особа, яка підписує заявки не є відповідальною. Якщо інформацію про відповідального записано, вона автоматично буде передаватись для друку замовлень та статистики (дивись 4.2.3).


Увага! Інформація про відповідального, залишається в базі даних навіть, після оновлення інформації про навчальний заклад із довідника і знищується разом із видаленням навчальний заклад із бази даних.


1.7. Заявка


1.7.1.Вміст заявки


Для перегляду вмісту заявки треба відкрити форму вмісту заявки через послугу “Відкрити заявку”, меню “Заявки”, або кнопкою на панелі інструментів, або через контекстне меню.

Більшість нижньої частини на формі займає перелік актуальних анкет. Над переліком відображається скорочена інформація про стан заявки. Якщо анкета має фотографію, остання відображається над переліком з правого боку.

Меню та панель інструментів форми поділено на групи.

Перша група – це операції над анкетою.

 • Створення анкети.

 • Редагування анкети.

 • Історія анкети.

 • Анкети поточного блоку змін. В звичайному режимі відображаються всі актуальні анкети, незалежно від того, якому блоку змін вони належать. Якщо існує потреба бачити анкети тільки поточного (останнього) блоку змін, встановити такий режим можна послугою “Тільки анкети активного блоку змін” із меню “Анкети”, або кнопкою на панелі інструментів.

 • Скасовані анкети. Якщо в опціях для анкет, буде знято позначку “Відображення ... скасовані разом із актуальними” (див. 5.6.2. Закладка “Заявки/Анкети”) то скасовані анкети не відображатимуться в переліку актуальних анкет. В цьому випадку, якщо заявка містить скасовані анкети, буде доступний поточна послуга. При виборі цієї послуги, відображатимуться тільки скасовані анкети.

 • ^ Відмінити скасування. Ця послуга актуальна тільки для анкет зі статусом скасована і якщо заявка, до якої входить ця анкета, не підписана. По завершенню операції, статус актуального блока змін анкети, який був скасована зімнеться на змінена.

 • ^ Повернути документ. Ця послуга доступна тільки для заявок на виготовлення документів і якщо заявка має статус відправлена. Ця функція корисна, якщо надрукований документ треба повернути (див. 3. Базові операції), не вводячи заново анкетні дані. Після вибору цієї послуги, з’являється вікно ‘Заявки на повернення’ з переліком всіх відкритих (не підписаних) замовлень на повернення документів для поточного навчального закладу. Також, в вікні ‘Заявки на повернення’, можна створити нову заявку, якщо не існує жодної, або тип існуючих не влаштовує. Оберіть заявку, до якої треба додати анкети (документи) на повернення і натисніть . Ця послуга також доступна із вікна ‘Результат пошуку анкет’ (див. 4.1.4. Пошук анкет).


Друга група – це операції над заявкою

 • Змінити заявку (описано вище).

 • Редагувати реквізити заявки (описано вище).

 • Підписати заявку.

 • Перевірка підпису заявки.

 • Історія заявки (описано вище).

 • Друкувати заявку. Якщо необхідно надрукувати замовлення на папері.


Третя група – робота з фотографіями, якщо анкети мають фотографії.

 • Фотоальбом. Ви маєте можливість переглянути всі фотографії на окремій формі. Детальніше про фотоальбом дивись в розділ “Фотоальбом”.

 • Зберегти фото як... Ви маєте можливість зберегти фотографію в окремому файлі. Після появи вікна-запита, вкажіть назву файла, місце збереження і формат. Фотографії зберігаються в форматах BMP, або JPG.

 • ^ Експортувати фото. Ця послуга з’являється, якщо вибрати декілька анкет. За своєю дією, вона схожа з послугою “Зберегти фото як...”. Різниця полягає в тому, що оператор вибирає тільки місце збереження фотографій. Ім’я файлів складається з імен студентів (учнів). Формат файлів задається в настройках програми (дивись “Настройки програми”).

 • ^ Групове сканування фотографій. Послуга для одночасного сканування фотографій для багатьох анкет. Детальніше, дивись “Групове сканування фотографій”


В нижній частині вікна, відображається панель кількості анкет:

 • Відображено. Тут вказується, скільки анкет відображено в даний момент. В залежності від режиму перегляду вмісту заявки (дивись Анкети поточного блоку змін, Скасовані анкети а також 5.6.2), може відображатися різна кількість анкет.

 • Активних. Тут вказується загальна кількість анкет, які мають неісторичний, тобто активний статус, за винятком скасованих.

 • Скасованих. Тут вказується кількість скасованих анкет. Дивись також Скасовані анкети та 5.6.2.

 • Разом. Тут вказується загальна кількість активних та скасованих анкет.


1.7.2.Анкета


Форма для вводу анкетних даних студента (учня).

Поля, що є обов’язковими, позначені зірочкою (*). Якщо, хоча б одне обов’язкове поле не заповнене, кнопка недоступна і збереження анкети неможливо.

З метою запобігання вводу хибних даних, форма може перевіряти достовірність вводу деяких параметрів, залежно від опцій (дивись 5.6.2):

 • Дата народження. Учень (студент) має бути віком від 6 до 80 років.

 • Неприпустимість параметрів для полів пільга, фінансування, тощо.

 • Дозволяється, або забороняється використання різних мовних розкладок клавіатури.

 • Перевірка ідентифікаційного кода.


Якщо за результатами будь якої перевірки, буде визначено помилку, програма видає попередження про це. Втім, збереження анкети все одно можливе.


^ 1.7.3.Повернення документів


Це вікно може бути викликано з вікна ‘Вміст заявки’ (дивись 4.2.1), або ‘Результат пошуку анкет’ (дивись ). В ньому представлено перелік відкритих (не підписаних) заявок на повернення документів для навчального закладу, з якого повертається документ.

Якщо, жодної відкритої заявки не існує, або Вас не влаштовує тип цих заявок, можна створити нову заявку.


^ 1.7.4.Друк замовлень


Перед друком замовлень, пропонується ввести, або скоректувати деяку додаткову інформацію.


 • Відповідальний. Якщо, для навчального закладу, було прописано інформацію про відповідального (дивись 4.1.12), то в поля відповідальний і телефон, буде записано цю інформацію. Якщо, для навчального закладу не існує інформації про відповідального, в це поле буде записано оператора, який підписав заявку. В інших віпадках, це поле буде порожнє.
 • НЗ. Назва навчального закладу у знахідному відмінку.


Значення будь якого з цих полів можна змінити безпосередньо на формі.


^ 1.8.Контроль проходження заявок


За допомогою форми “Контроль проходження”, користувач має можливість спостерігати історію прийому, або відправлення пакетів.


^ 1.8.1.Відправлені пакети

Для перегляду відправлених пакетів, відкрийте сторінку “Відправлені пакети” (відкривається автоматично при відкритті форми). З лівого боку форми міститься перелік пакетів, що було відправлено з даного робочого місця. З правого боку інформація може виглядати в двох варіантах.

 1. Перелік заявок, що входять до пакету. Над переліком відображається навчальний заклад, з якого надійшла вибрана заявка. Такий режим відображення зручний, якщо в пакеті містяться заявки з одного навчального закладу. В цьому режимі перебуває форма після відкриття.

 2. Другий варіант зручний в тих випадках, коли в пакеті містяться заявки з декількох навчальних закладів. В цьому режимі в верхній частині правого боку відображається перелік навчальних закладів, заявки яких складають пакет. Під переліком навчальних закладів, розташовано перелік заявок для обраного НЗ.

Для переходу з одного режиму до іншого, скористайтесь послугою “Деталізувати по НЗ” із меню, або відповідною кнопкою на панелі інструментів.

У разі потреби, наприклад, якщо файли пакету було випадково знищено, можна сформувати пакет повторно. Для цього існує послуга “Сформувати пакет повторно”.

Пакет можна перевірити на наявність помилок за допомогою кнопки “Перевірити пакет” для того, щоб впевнитися, що пакет не має помилок створення.

Оператор має можливість надіслати пакети електронною поштою безпосередньо із форми “Контроль проходження даних”. Оберіть послугу “Відправити пакет електронною поштою”.


Увага! Для відправки пакетів електронною поштою, має бути створено обліковий запис (дивись 5.6.8).


^ 1.8.2.Прийняті пакети

Для перегляду прийнятих пакетів, відкрийте сторінку “Прийняті пакети”. Зовнішній вигляд сторінки повністю схожий на сторінку відправлених пакетів. Також схожа функціональність. Відсутні функції повторного створення пакетів і відправки електронною поштою.


^ 1.9.Імпорт пакетів


Існує три типи пакетів які можна імпортувати до програми Education:

 • пакети із заявками на виготовлення документів;

 • пакети, заявки яких знаходяться у текстовому файлі

 • пакети, в яких містяться номера документів.


^ 1.9.1.Імпорт пакетів заявок на виготовлення документів

Щоб здійснити імпорт пакетів у програму Education, треба скористатись послугою “Імпорт пакетів” з пункту меню “Дані/Пакети”.

Для імпортування пакетів, які були створені за допомогою смарт-карти (дивись 3.3), необхідно мати смарт-картку, за допомогою якої, було зашифровано пакет.

Для підвищення продуктивності прийому пакетів, в програмі реалізоване, так зване пакетний прийом пакетів. Тобто, при виборі пакета для імпортування, можна вибрати декілька пакетів за один раз.


^ 1.9.2.Імпорт пакетів з текстового файлу

Для імпорту заявок до програми Education необхідно створити файл з розширенням *.txt та даними у відповідному форматі.

Формат текстового файлу для імпорту в програму Education:

Прізвище|Ім'я|По-батькові|Стать(0-чоловік, 1-жінка)(обов’язкове)|Дата народження|

Тип документу (0-свідотство про народження,1-паспорт, 2-війсковий квиток) (обов’язкове)|

Докум. Серія (обов’язкове)|Докум. № (обов’язкове)|Фінансування (0-бюджет, 1-контракт) (обов’язкове)|Ідентифікаційний номер|Відзнака або пільга для студентського/учнівського квитка|


 • Для свідоцтва про здобуття базової середньої освіти: 0-без відзнаки, 1-з відзнакою.

 • Для дипломів: 0-звичайний, 1-червоний.

 • Для атестатів про здобуття повної середньої освіти: 0-без відзнаки, 1-золота медаль, 2-срібна медаль.

 • Для студентських/учнівських квитків: 3-без пільги, 4-з пільгою.

Інші варіанти не припустимі.


Термін навчання(початок)|Термін навчання(кінець)|Фото(назва файла)|

Примітки(перший рядок не більше 15 символів)|

Примітки(другий рядок не більше 15 символів)|

Примітки(третій рядок не більше 15 символів)|

Форма навчання(0-стаціонар, 1-заочна, 2-вечірня) (обов’язкове)|Дата видачі|

Дійсний до|Факультет|Група|Код спеціальності|Спеціальність|Кваліфікація|

Graduated|

Дата видачі документу|Ким виданий документ|ID країни реєстрації|ID Області реєстрації|Місто(село) реєстрації|Вулиця реєстрації|Будинок реєстрації


Приклад текстового файлу для імпорту в програму Education:

Алєкєєв|Юрій|Олександрович|0|15.03.1986|1|МЕ|217363|1|3148509114|0|01.01.1999|15.03.2004||К-2501|||0|01.01.2004|01.01.2007|ФАКС|ВА-31|7.091301|Інформацiйно-вимiрювальні системи||Graduated|11.11.1990|УВС України в Харківській обл.|380|63|Зміїв|Квітки-Основ’яненка|18|

Козінцева|Ніна|Володимирівна|1|15.03.1983|1|CO|364082|1|3038912560|1|01.01.1999|15.03.2004||К-2501|||0|15.03.2004||Акустики та акустоелектроніки|АГ-51|091201|Акустичні засоби та системи|Інженер акустоелектронік|Graduated||11.11.1986|УВС України в Київській обл.|380|32|Київ|Сімона Петлюри|9|


Якщо, для створення заявки, значення деяких полів не потрібні або Вам не відомі (наприклад, фото для створення заявки на виготовлення документу про освіту, або ідентифікаційний номер), то в текстовому файлі необхідно залишити пусті місця між роздільними вертикальними рисками, після імпорту даних до програми Education відповідні поля анкети не будуть заповнені.

Для імпорту декількох анкет до однієї заявки, необхідно щоб параметри заявки, повністю співпадали (|Дата видачі|Дійсний до|Факультет|Група|Код Спеціальності|
Спеціальність|Кваліфікація|).

При імпорті фотографії перевіряється співвідношення її сторін. Співвідношення має бути 45  2%. У разі невідповідності цього співвідношення програма виводить повідомлення про неможливість імпорту фотографії, при цьому імпорт файлу не завершується. Після закінчення імпортування створюється TxtImport.log файл.

Для більш якісного імпорту даних необхідно точно дотриматись даного формату. Імпорт здійснюється через функцію “Імпорт пакетів з текстового файла” в пункті меню “Дані/Пакети”. При імпортуванні необхідно буде вказати тип файлів “Текстовий файл”.

Важливо: Після імпорту інформації з текстового файлу перевірте правильність заповнення обов’язкових полів в реквізитах заявки та в анкетах студентів/учнів.


^ 1.9.3.Імпорт пакетів з номерами документів

Наразі не реалізовано. 1. Функції адміністратора


1.10.Файл


За допомогою меню „Файл” можна:

 • Відключитись від БД;

 • Підключитись до БД;

 • Вийти з програми.


^ 1.11.Вузли та оператори


Обравши послугу „Вузли та оператори” із меню „Адміністрування”, можна переглянути інформацію про вузол і оператора, створити або вилучити оператора, змінити реквізити оператора, перевірити на достовірність підпис вузла та підпис оператора.

На одному вузлі (робочому місці) можуть працювати декілька операторів. Для того, щоб оператор мав можливість працювати з програмою, він має бути зареєстрований, тобто отримати права доступу до бази даних. Права операторам надає адміністратор за допомогою послуги “Додати оператора”. У разі потреби, адміністратор має можливість змінити реквізити операторів.

При використанні програми в режимі зі смарт-карткою, при додаванні нового оператора, програма зчитує інформацію зі смарт-картки.


Увага! Інформація про операторів, яких було зареєстровано зі смарт-картки, не редагується.


^ 1.12.Імпорт навчальних закладів


В програмі можна працювати з одним або більше навчальними закладами для цього треба здійснити їх імпорт. Для імпорту навчальних закладів треба обрати меню „Адміністрування” послуга “Імпорт навчальних закладів” - програма відкриє вікно з доступом до каталогів на жорсткому диску. Потрібний файл - Dovidnyk.zip. Потім у вікні „Імпорт навчальних закладів” із списку навчальних закладів виберіть необхідні для роботи.


Для швидкого пошуку потрібного НЗ існує фільтр за допомогою якого на формі „Фільтрування навчальних закладів” вибираються критерії фільтрування . Фільтр можна неодноразово вмикати/вимикати не змінюючи умов фільтрування.

Користувач має можливість, для зручності, настроювати перелік навчальних закладів на свій розсуд за допомогою послуги “Налаштування сітки”.

Отримати детальну інформацію про НЗ можна натиснувши кнопку “Інформація про навчальний заклад”.


^ 1.13.Перенесення даних із DP 2000


Якщо ви раніше працювали з програмою DP 2000 і хочете перенести дані до цієї програми оберіть меню “Адміністрування/Перенесення даних із DP 2000 ”.


1.14.Архіви


Всі заявки зберігаються в базі даних. Якщо заявка вже була відправлена її можна перенести до архіву бази даних.

Пункт меню “Архіви” надає можливість зробити такі операції:

 • скинути заявки в архів;

 • переглянути архів.


Увага! В архів будуть перенесені тільки відправлені заявки, дата відправлення яких (дата формування пакета) знаходиться у визначеному діапазоні.

Заявки з архіву можна повернути до форми “Ієрархія даних” за допомогою меню “Редагування/ Повернути із архіва”.


1.15.Опції


Перед тим, як почати працювати з програмою потрібно зробити налагодження функцій(операцій) програми.

Форма “Налаштування програми” має закладки на яких необхідно заповнити потрібні пункти для якісного використання програми.


^ 1.15.1.Закладка “Загальні”

Мал. 5.1


  • Кнопка База даних відкриває форму “Підключення до БД” (дивись 2.2. Перший запуск програми)

  • Ієрархія даних – Новий пакет. Якщо в пакет для відправки включаються всі невідправлені блоки змін (дивись 5.6.4. Закладка “Пакети”), можна відображати тільки актуальні (останні) блоки змін, а можна відображати всі, в тому числі історичні блоки змін.

  • Шрифт для друку звітів. Дозволяє змінювати шрифт при друкуванні звітів та статистики.

  • Друкувати звіти на бланку. Якщо звіти роздруковується не на фірмовому бланку, друкується позначка “Реєстраційний штамп навчального закладу”.

  • Інформація про підпис. Ця опція дозволяє зберігати строку підпису та іншу інформацію в .LOG файлі. Використовується при налагоджуванні програми та перевірки деяких режимів її роботи. Не рекомендується встановлювати ці опції без узгодження із розробником.

  • ^ Автопідпис нового користувача. Під час реєстрації нового користувача, він автоматично підписується підписом адміністратора. Без цієї опції, новий користувач потрапляє в секцію “Непідписані оператори”.^ 1.15.2.Закладка “Заявки/Анкети”

Мал. 5.2


   1. Заявки.

    • Перевіряти відповідність даних. Перевірка відповідності деяких даних. Наприклад, дійсний до... не може бути меншим за дата видачі і т.і.

    • Дозволяти групове редагування. Дивись 3.2. Порядок редагування заявок.

    • Перевіряти дублікати анкет. Якщо, при введені анкет до заявки (див. 3.1.2), оператор помилково ввів будь яку анкету два, або більше разів, при закритті вікна вмісту заявки, програма помітить про дубльовані анкети і запропонує залишитись у вікні заявки, для подальшої корекції.

    • Відображати заявки. Дозволяє чи забороняє відображати скасовані заявки в переліку активних заявок. Скасовані та не відправлені заявки, в принципі теж є актуальними (активними) та втрачають актуальність після відправки (створення пакета). Отже, якщо встановлено скасовані разом з актуальними, можна відфільтрувати тільки скасовані та не відправлені від скасованих і відправлених.

   2. Анкети.

 • ^ Перевіряти наявність за наданим документом. Якщо помічено цю функцію, програма виконуватиме запит до бази даних, при внесенні серії та номера наданого документа в анкетах. Якщо будуть знайдені анкети, в яких серія і номер наданого документа співпадають з введеним, буде відображено вікно з переліком цих анкет. У разі потреби, можна заповнити поля поточної (та, яка зараз вводиться) анкети, даними із знайденої.

 • ^ Перевіряти у заявках. Ця функція пов’язана з попередньою і доступна тільки, якщо останню встановлено. При виборі тільки такого ж типу, пошук анкет за наданим документом проводиться в заявках того ж самого типу, що і поточна заявка. Це зручно, якщо треба уникнути створення однакових заявок і анкет.

 • Правопис.

 • Використовувати літери. Встановлює обмеження в використанні латинських та українських літер в написах прізвищ, імен, тощо.

 • Перевіряти достовірність даних. Перевіряє достовірність деяких особистих даних. А саме:

- дата народження. Учень (студент) має бути віком від 6 до 80 років;

- неприпустимість параметрів для полів пільга, фінансування, тощо.

 • ^ Перевіряти податковий код. Перевіряється значення податкового кода, якщо такий було введено. У випадку невідповідності кода, при збереженні анкети видається відповідне повідомлення. Проте, анкету можна зберегти.


^ 1.15.3.Закладка “Кольори”


 • Використовувати кольори для сітки заявок. Для більшої зручності, використо-вуються кольори для позначення стану заявок.
 • Кольори фона сітки. Кольори шрифту сітки. Встановлюються кольори.


^ 1.15.4.Закладка “Пакети”  1   2

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи