Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” icon

Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини”
Скачати 230.78 Kb.
НазваІнформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини”
Дата16.07.2012
Розмір230.78 Kb.
ТипДокументи

ІНФОРМАЦІЯ КАФЕДРИ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ВАЛЕОЛОГІЇ

щодо підготовки фахівців за напрямом

Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація”

за освітньо-кваліфікаційним рівнем „бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр”


1. Інформація про матеріально-технічне забезпечення

Матеріально-технічна база університету дає можливість задовольнити потреби підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація” і передбачає її подальший розвиток для здійснення професійної підготовки фахівців зі здоров’я людини та фізичної реабілітації. Підготовка фахівців здійснюється в капітально відремонтованих приміщеннях, в яких є необхідне обладнання, меблі, технічні засоби навчання.

Університет розташований у 10 навчальних корпусах загальною площею 183200,6 кв.м., має 6 спортивних залів і господарчий корпус, 10 гуртожитків, навчальні майстерні, інші приміщення. Університет має санітарний паспорт на право освітньої діяльності.

Навчальна база університету включає 30 комп’ютерних класів на 1576 дисплейних місць, оснащених сучасними мультимедійними ПЕОМ. Локальна комп’ютерна мережа університету об’єднує понад 600 персональних комп’ютерів і підключена до системи INTERNET.

Безпосереднє керівництво навчальним процесом підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація” здійснюється кафедрою фізичної реабілітації і валеології, інститутом фізичного виховання і спорту.

Студенти мають можливість користуватися бібліотекою університету й 6 читальними залами, а також різноманітними електронними підручниками та документами, розташованими на серверах кафедри. Інститут фізичного виховання і спорту у своєму розпорядженні має достатню на сьогоднішній день матеріально-технічну базу для підготовки фахівців, яка дає можливість забезпечити набуття студентами теоретичних і практичних знань у належному обсязі. Інститут фізичного виховання і спорту розташовано у новому навчально-лабораторному корпусі №3 загальною площею 11,2 тисяч кв. м, що вирішує всі питання забезпечення навчально-виховного процесу підготовки фахівців у відповідних галузях навчально-виробничими площами.

Інститут фізичного виховання і спорту розташовано на 3 поверсі корпусу №3, загальною площею 1478,4 кв. м. Площа навчально-лабораторних приміщень становить 842.15 кв. м. у третьому навчальному корпусі, 393,8 кв. м. у першому навчальному корпусі та 2001,9 кв. м у спортивному корпусі. З них директорат, кафедри, лабораторії, підсобні приміщення займають 225,4 кв. м. У розрахунку на одного студента в середньому припадає 13,9 кв. м загальної площі. Всього на балансі Інституту фізичного виховання і спорту 6 навчальних аудиторій, 2 науково-методичних лабораторії, 4 методичних кабінети, клас цивільної оборони і безпеки життєдіяльності.

Методичні кабінети та лабораторії мають понад 1000 примірників спеціальної літератури, прилади та обладнання для проведення лабораторних занять і науково-дослідної роботи.

Для підвищення якості процесу навчання студентів Інституту до їх послуг представлені 5 читальних залів та 4 абонементи університетської бібліотеки, у тому числі – читальний зал навчального корпусу № 3, де розміщена спеціальна література. В цілому книгозабезпеченість становить 78 примірників на одного читача.

Для проведення занять зі спортивно-педагогічних дисциплін є достатня база: 2 ігрових, 2 гімнастичних, 1-а тренажерна зали, плавальний 50-метровий басейн, легкоатлетичний манеж та стадіон. Спортивні споруди оснащені сучасним обладнанням, що забезпечує ефективний навчально-тренувальний процес підготовки спортсменів різної кваліфікації.

В університеті створено необхідні умови для навчання й проживання студентів. Усі студенти проживають у комфортабельному гуртожитку в кімнатах на дві особи з усіма умовами побутовими й санітарно-гігієнічними зручностями. На першому поверсі гуртожитку для студентів обладнано пральню. Служба безпеки гуртожитку забезпечує дотримання безпечних умов проживання громадян відповідно до укладених угод. В університеті та його відокремлених структурних підрозділах налагоджено систему медичного обслуговування студентів та страхування їх здоров’я через укладання індивідуальних договорів з підприємством “Укрінмедстрах”. З метою забезпечення зручного доступу до інформаційних джерел у гуртожитку обладнано Інтернет-вузол.

У поточному навчальному році здійснюється внутрішнє переобладнання спортивного корпусу, планується побудова нового спортивного комплексу згідно з сучасними вимогами. Своєчасний ремонт і поточне обслуговування будівель і споруд університету дозволяє підтримувати їх у задовільному санітарно-технічному стані згідно з нормативними вимогами.

На базі університетського санаторію-профілакторію працюють: відділення лікувальних ванн з лікувальним душем, гідромасаж, кабінет електросвітлолікування, індивідуальних інгаляцій, а також групових інгаляцій і т.ін., де студенти мають можливість проходити медичну практику. Під час навчального процесу викладачі додатково використовують спеціалізовану мультімедійну аудиторію зі спеціалізованим комп’ютерним устаткування для проведення лекційних занять, відеоклас з необхідними відео матеріалами. При університеті функціонує медпункт, санаторій-профілакторій, де мають можливість лікуватись і оздоровлюватись студенти протягом року. Санаторій розрахований на 100 місць: 75 проживають у будівлі санаторію, а 25 оздоровлюються амбулаторно. За рік проходить 12 потоків, кожний з яких триває 21-24 дня. Тобто за рік тут відпочиває й оздоровлюється 1200 чоловік.

В університеті працює їдальня на 100 місць і дві кав’ярні на 80 місць. Крім того, постійно діють пересувні пункти “швидкої їжі”, які забезпечують студентів гарячими та прохолодними напоями, бутербродами, кондитерськими виробами у перервах між заняттями.

У цілому Луганський національний університет імені Тараса Шевченка має достатнє матеріально-технічне забезпечення для підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація” освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр”.


2. Навчально-методичне забезпечення підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація” за освітньо-кваліфікаційним рівнем „бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр”.


Процес фахової підготовки забезпечений освітньо-кваліфікаційними характеристиками, освітньо-професійними програмами, робочими, навчальними планами підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація” за освітньо-кваліфікаційним рівнем „бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр” робочими програмами, складеними з урахуванням модульно-рейтингової системи, які розроблені на основі типових програм, запропонованих Міністерством освіти і науки України впродовж останніх років, викладачами інституту фізичного виховання і спорту розроблені робочі програми з ряду дисциплін (основи медичних знань з методикою викладання, загальна та педагогічна валеологія, здоров’я та основи фізичного виховання, оздоровча легка атлетика з методикою викладання, валеологія харчування, біомеханіка з елементами динамічної анатомії, гігієна шкільна, фізичного виховання, лікувальна фізична культура, організація оздоровчої роботи у спеціальній медичній групі, оздоровче плавання з методикою викладання, індивідуальна оздоровча система, методика викладання зимових видів спорту з оздоровчою спрямованістю, масаж та самомасаж), а також програми зі спецкурсів та спецсемінарів, орієнтовані на висвітлення актуальних питань сучасного здоров’я людини на основі галузевих стандартів вищої освіти – освітно-кваліфікаційної характеристики (ОКХ) та освітньо-професійної програми (ОПП) підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр”.

Навчальний план підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація” складений з урахуванням кредитної системи (240 кредитів - ОКР “бакалавр”). Цикл гуманітарної та соціально-економічної підготовки охоплює 38 кредитів ( нормативних) навчального часу. Цикл природничо-наукової підготовки складає 14 кредитів ( нормативних), цикл професійної та практичної підготовки - 188 кредити ( нормативних). Наявні цикли дисциплін за вибором ВНЗ та дисципліни вільного вибору студента. Основний принцип структурування навчально-наукових дисциплін - наступність і ступеневість фахової підготовки. Кафедри забезпечені програмами з курсів соціально-економічної підготовки та природничо-наукової підготовки, які розроблені на основі державних освітніх стандартів. Упродовж останніх років викладачами кафедри розроблені робочі програми з курсів професійної та практичної підготовки з урахуванням програм науково-методичних вимог Міністерства освіти і науки України.

Останнім часом у навчальному процесі університету активно впроваджується технологія дистанційного навчання. Загальне керівництво процесом впровадження технології і розробки її програмно-методичного забезпечення здійснює лабораторія дистанційного навчання, яка плідно співпрацює з Українським центром дистанційного навчання. Провідними викладачами і співробітниками лабораторії розроблено комплекси дистанційних курсів за такими напрямками: математика, фізика, інформатика, хімія, трудове навчання, початкова освіта, фізичне виховання, українська мова і література та інші. Використовуючи прогресивні технології навчання, університет має достатньо високі показники якості професійної підготовки, що сприяє прискоренню процесу інтеграції до міжнародної системи освіти.

Паралельно з теоретичним навчанням студенти проходитимуть 7 виробничих практик де будуть набувати практичних навичок на базах обласної дитячої клінічної лікарні, санаторія профілакторію Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Луганської міської клінічної багатопрофільної лікарні № 7 та обласної клінічної лікарні. Ефективність навчального процесу забезпечується використанням в роботі методичних кабінетів та лабораторій Інституту фізичного виховання і спорту, кафедри фізичної реабілітації та валеології, а також спеціалізованих лабораторій кафедр анатомії, фізіології людини та тварин, хімії та біохімії, кафедри біології та додатковим комп’ютерним оснащенням, науково-методичної та навчально-методичної літератури у друкованому та електронному виконанні.

На випускаючій кафедрі розроблені робочі програми з урахуванням вимог кредитно-модульної системи, варіанти контрольних модульних робіт з дисциплін, що викладаються, та критерії їх оцінювання. Програми фіксують мету, завдання курсу, основні поняття, окреслюють уміння та навички, які мають набути студенти у процесі вивчення курсу, враховують основні досягнення авторитетних вітчизняних і зарубіжних фахівців із цього напрямку підготовки чи галузі знань. Також розроблені методичні вказівки до виробничих та навчальних практик, вимоги та критерії їх оцінювання.

Викладачі кафедри активно працюють над вдосконаленням навчально-методичного забезпечення. Розроблено необхідне навчально-методичне забезпечення до всіх дисциплін навчального плану. Викладачі кафедри готують до друку та активно працюють над випуском навчального посібника „Здоров’я людини” (Горащук В.П. та інші.). Викладачі кафедри працюють над завершенням навчальних посібників „Організація оздоровчої роботи у спеціальній медичній групі” (Бабич В.І.), ”Медсестринство в терапії” (Прихода І.В.), „Основи медичних знань” , „Валеологія харчування”(Глазков Е.О.).

За останні 2 роки викладачами видано понад 110 робіт наукового та навчально-методичного характеру. Частина дисциплін, що викладаються викладачами кафедри, переводяться на дистанційне навчання. Всі матеріали щодо проведення навчальних занять розташовані на електронних ресурсах кафедри, що дозволяє забезпечити студентів електронними версіями підручників та посібників.

Всі матеріали щодо проведення навчальних занять розташовані на електронних ресурсах кафедр, що дозволяє забезпечити студентів електронними версіями підручників та посібників.

Значна роль у забезпеченні продуктивності навчального процесу належить бібліотеці університету та її філіям із 11 читальними залами та 6 абонементами. Книжковий фонд бібліотеки становить понад 600 тисяч примірників, до 60% яких складають підручники та навчальні посібники. Книго забезпеченість в цілому становить 78 примірників на одного студента.

Бібліотека університету, кафедри фізичної реабілітації і валеології, отримують 10 фахових журналів з медико-біологічних наук.

У навчальному процесі використовується спеціалізований кафедральний фонд навчально-методичної та наукової літератури, який розташовано в методичних кабінетах кафедри.

Інформаційне забезпечення навчального процесу складається з електронної інформації, що розташована на 4 серверах кафедр, навчально-методичних та наукових видань кафедр у бібліотеці університету, а також фонду відеофільмів з різноманітних напрямків медичної та біологічної науки.

Переважна кількість дисциплін викладається з використанням спеціалізованого програмного забезпечення. Інформаційні ресурси кафедри мають різноманітне програмне забезпечення: текстові редактори, графічні редактори, операційні системи.

Співробітники випускаючої кафедри значну увагу приділяють створенню електронної бібліотеки документів. У цілому, на серверах кафедри розташовано понад 80Гб спеціалізованої літератури з усіх напрямків фізичного виховання, спорту і здоров’я людини, а також електронних копій методичних вказівок, періодичних видань, навчальних посібників викладачів університету та провідних співробітників інших ВНЗ. Створена локальна мережа на базі Novell NetWare забезпечує цілодобовий авторизований доступ до електронних документів з будь-якого комп’ютеру університету, а спеціалізований програмний засіб – портал, забезпечує доступ до додаткових файлів будь-яких форматів, що необхідні при виконанні лабораторних, практичних занять або самостійних завдань. Для використання наведених матеріалів встановлено додатковий розклад занять самостійної роботи студентів, на кафедрі фізичної реабілітації і валеології створено спеціалізовану групу з організації самостійної роботи студентів. Загалом, самостійна робота студентів забезпечується планами практичних занять, темами доповідей, рефератів, проблемними, науково-дослідними завданнями, методичними рекомендаціями, списками основної та додаткової літератури.


3. Кадрове забезпечення підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація” за освітньо-кваліфікаційним рівнем „бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр”


Підготовка фахівців зі спеціальності „Здоров’я людини”, „Фізична реабілітація” у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка згідно з навчальним планом здійснюється за 51 навчальною дисципліною. Переважно більшість працівників – досвідчені спеціалісти. Особи з вченими ступенями й званнями становлять 100 % від загального складу науково-педагогічного персоналу.

Виконання навчального плану забезпечать 24 викладача, з яких 5 докторів наук, професорів (21%), 19 кандидатів наук, доцентів (79%), з них за основним місцем роботи працює 23 викладачів (95,8%).

Дисципліни за всіма циклами викладають найбільш кваліфіковані та досвідчені викладачі кафедр: анатомії і фізіології людини і тварин, фізичної реабілітації і валеології, психології, політології і правознавства, історії України, філософії і соціології, української мови, іноземних мов.

Цикл гуманітарної та соціально-економічної підготовки забезпечуватимуть 1 доктор наук, професор (20%) та 4 кандидатів наук, доцентів (80%).

Викладання дисциплін циклу природничо-наукової підготовки забезпечуватимуть провідні викладачі кафедр анатомії і фізіології людини і тварин, хімії та біохімії, серед яких 3 доктори наук (60%) професори, 2 доцентів (40%) .

Цикл дисциплін підготовки за фахом викладатимуть 1 доктор наук, професор (7%), 13 кандидатів наук, доцента (93%) загального обсягу годин циклу.

Базовою кафедрою для підготовки студентів зі спеціальності „Здоров’я людини”(бакалавр, спеціаліст, магістр) є кафедра фізичної реабілітації та валеології, професорсько-викладацький склад якої дозволяє забезпечити викладання 50% дисциплін навчального плану. Колектив кафедри має багаторічний досвід підготовки із здоров’я людини та фізична реабілітація. На кафедрі приділяється значна увага науковій діяльності співробітників, ведуться наукові дослідження у галузі розробки адаптованих навчальних програм. Випускаюча кафедра активно здійснює роботу з підвищення кваліфікації викладачів шляхом стажування, обміну досвідом роботи, організації і проведення науково-практичних конференцій, семінарів, навчання у аспірантурі.

Щорічно на базі Інституту фізичного виховання і спорту проводяться міжнародні науково-практичні конференції ? „Наука, Здоров’я. Реабілітація”, „Олімпійський спорт, фізична культура, здоров’я нації в сучасних умовах”, „Олімпізм та молода спортивна наука України”, у яких приймають участь провідні фахівці України, Росії а також представники арабських країн. Сприяє підтримці належного науково-педагогічного рівня видавницька діяльність кафедри. Видано 15 монографій та науково-методичних посібників, 200 статей та тез. Кафедра працює, спираючись на постійні зв’язки з кафедрами фізичної реабілітації вищих учбових закладів України, Росії, Польщі, Чехії, використовуючи досвід, новітні технології, програмне забезпечення учбового процесу. Таким чином, є всі можливості для підвищення якості кадрового складу випускаючої кафедри.

У цілому, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка має кваліфіковане кадрове забезпечення для підготовки фахівців спеціальності „Здоров’я людини” за освітньо-кваліфікаційним рівнем „бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр”.4. Рекомендований перелік навчальних дисциплін, які використовуються у процесі підготовки фахівців за напрямом 6.010203 “Здоров’я людини” галузі знань 0102 «Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини» за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр”


^ 1. Цикл дисциплін вільного вибору студента
Українська мова (за проф.спрямуванням)

Іноземна мова (за проф.спрямуванням)

Історія України

Філософія

Історія української культури

^ 2. Цикл природничо-наукової підготовки

Біохімія

Анатомія людини

Основи екології

Фізіологія людини

Вікова фізіологія

Нові інформаційні технології

^ 3. Цикл підготовки за фахов

Вступ до спеціальності

Безпека життєдіяльності (безпека життєдіяльності, основи охорони праці)

Оздоровчі спортивні та рухливі ігри з методикою викладання

Основи медичних знань з методикою викладання

Загальна та педагогічна валеологія

Оздоровчі системи Заходу та Сходу

Здоров’я та основи фізичного виховання

Оздоровча легка атлетика з методикою викладання

Валеологія харчування

Біомеханіка з елементами динамічної анатомії

Гігієна шкільна, фізичного виховання

Лікувальна фізична культура

Організація оздоровчої роботи у спеціальній медичній групі

Оздоровче плавання з методикою викладання

Індивідуальна оздоровча система

Масаж та самомасаж

Методика викладання зимових видів спорту з оздоровчою спрямованістю

Теоретичні основи фізичної реабілітації

Практичні основи фізичної реабілітації

Оздоровчі технології (фізичний аспект)

Оздоровчі технології (психічний аспект)

Оздоровчі технології (духовнй аспект)

Фізіологічні основи фізичних вправ

Реабілітаційні програми і методики при захворюваннях внутрішніх органів

Реабілітаційні програми і методики при нервових захворюваннях

Теорія та методика фізичної культури

Оздоровча гімнастика з методикою викладання

Методика викладання основ здоров'я

Валеофілософія та культура здоров’я

Реабілітаційні програми і методики при захворюваннях опорно-рухового апарату

Адаптивне фізичне виховання

Здоров’я сім’ї та репродуктивне здоров’я

Моніторинг здоров’я

Організація управління у сфері здоров’я людини

4. Практики

Ознайомча практика (навчальна)

Пропедевтика (Університетська освіта. Робота в мережі Інтернет. Робота з пошуковими бібліотечними системами).

Практика з оздоровчих технологій (навчальна)

Практика з оздоровчих технологій (навчальна)

Практика з оздоровчих технологій (виробнича)

Практика в ДОТ (виробнича)

Комплексна практика з фаху (навчальна)

Комплексна практика з фаху (виробнича)

^ 5.Курсові роботи

Курсова робота з оздоровчих технологій

Курсова робота з методики викладання предмету "Основи здоров’я"

Курсова робота з фаху


5. Рекомендований перелік навчальних дисциплін, які використовуються у процесі підготовки фахівців за напрямом 7.010202 “Фізична реабілітація” галузі знань 0102 «Фізичне виховання і спорт» за освітньо-кваліфікаційним рівнем “спеціаліст”


^ 1. Цикл підготовки за фахом

Фізична реабілітація при захворюваннях нервової системи

Інтелектуальна власність

Фізична реабілітація при захворюванні опорно-рухового апарату

Нетрадиційні методи медицини

Курортологія

Дієтотерапія

Методика викладання фізичної культури у спеціальних медичних групах з основами ЛФК

^ 2. За вибором ВНЗ

Спортивні ігри з методикою викладання

Гімнастика з методикою викладання

Історія фізичної культури

Легка атлетика з методикою викладання

^ 3. За вибором студента

Теорія і методика обраного виду спорту

Спортивно-педагогічне вдосконалення

4. Практики

Педагогічна практика (виробнича)

Клінічна практика (виробнича)

5. Курсові роботи

Курсова робота з теорії та методики спортивного тренування


ПОЛОЖЕННЯ

^ ПРО КУРСОВУ РОБОТУ

Важливе значення у розвитку навичок самостійної й ворчої роботи студентів належить курсовим роботам.

 1. Теми курсових робіт висуваються, обговорюються й затверджуються кафедрами, які ведуть ті дисципліни, з яких навчальними планами передбачені курсові роботи. Тематика курсових робіт, як правило, повинна відбивати зміст науково-дослідної роботи співробітників кафедри, а також мати професійну спрямованість. Теми курсових робіт повинні систематично поновлюватися відповідно до нових досягнень науки і практики.

 2. Вибір студентами тем курсових робіт має. завершуватися в термін, визначений деканатами факультетів (не пізніше, як через місяць після початку занять того навчального року, в якому буде виконуватися робота).

 3. Курсова робота повинна мати чітку структуру: складатися з вступу, у якому вказується актуальність теми, з’ясовується історія питання, визначаються мета та завдання дослідження; основної частини, яка може мати один або кілька розділів; висновків. При оцінюванні курсової роботи враховуються також уміння студентів оформляти науковий апарат курсової роботи (список використаної літератури, посилання на джерела досліджень тощо).

 4. Термін подачі виконаних курсових робіт встановлюється деканатами факультетів відповідно до навчального плану даної спеціальності.

 5. Рекомендується практикувати захист курсових робіт на засіданні спеціальної комісії, що складається з двох ? трьох співробітників кафедри при обов'язковій участі керівника курсової роботи.

 6. Курсова робота оцінюється диференційованою оцінкою за чотирибальною системою. Оцінка записується у відомість, яка складається у двох екземплярах, один з яких зберігається на кафедрі, а другий ? в деканаті факультету. Позитивна оцінка також записується також до залікової книжки за підписом керівника роботи. Студент, який не подав курсову роботу у встановлений термін або отримав незадовільну оцінку за неї, вважається таким, що має академічну заборгованість.

 7. Керівництво курсовими роботами доручається найбільш кваліфікованим викладачам. При розподілі робіт за керівниками за кількістю треба враховувати можливості викладачів забезпечити студентів кваліфікованими консультаціями (один викладач може керувати не більш, як 20?25 роботами).

 8. Наслідки виконання курсових робіт рекомендується систематично обговорювати на кафедрах та раді факультету.

 9. Курсова робота може бути основою для подальшого дослідження теми у дипломній роботі.

10. У тому випадку, якщо навчальним планом передбачається написання двох або декількох курсових робіт, кафедрам і радам факультетів рекомендується розробити вимоги до кожної з них. Факультет повинен також визначити єдині вимоги до оформлення курсових робіт.


Прийнято навчально-методичною

радою університету 19.09.2001 р.


^ ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 1. Обсяг курсової роботи – 30?35 сторінок. Робота повинна бути написана чітким почерком або надрукована на одній стороні аркуша нелінованого або лінованого папіру стандартного формату (А-4). Для оформлення роботи використовується звичайний „зкорозшивач”.

 2. Текст роботи розміщується на аркуші з урахуванням стандартних відступів: зверху ? 2?2,5 см; знизу ? 2,5 см; ліворуч ? 3 см; праворуч ? 1?1,5 см.

 3. Кількість рядків на аркуші відповідає кількості рядків на друкованій сторінці через два інтервали ( 29?30 рядків).

 4. Кожний розділ або параграф курсової роботи починається з нової сторінки. Заголовок розділу або параграфу обов’язковий.

 5. Цитати подаються у двох варіантах:

 • понизу сторінки із зазначенням автора, назви, вихідних даних, сторінки;

 • за нумерацією списку використаної літератури із позначенням в дужках номеру джерела та сторінки. Наприклад. [9 с. 36].

6. Титульна сторінка курсової роботи оформлюється за зразком (на друкарській машинці, комп’ютері, за допомогою трафарету тощо з урахуванням естетичних вимог до письмових робіт).

7. На другій сторінці подається зміст роботи. Наприклад:

Вступ 3-7

Розділ І. (Назва розділу) 8-16

 1. (Назва параграфу) 8-11

 2. (Назва параграфу) 12-16

Розділ II. (Назва розділу) 17-28

 1. (Назва параграфу) 17-21

 2. (Назва параграфу) 22-28

Заключення 29-31

Список використаної літератури 32-33

Бібліографія за проблемою 34-36

Додатки 37-40

8. Бібліографічні посилання подаються за існуючими нормативами.

Наприклад:

Ткачук В. Г. Медико-биологические основы спортивной тренировки в циклических видах спорта / В. Г. Ткачук. – К. : КГИФК, 1991. – 90 с.

Коц Я. М. Спортивная физиология : [Учеб. для ин-тов физ. культ] / Под ред. Я. М. Коц. – М. : Физкультура и спорт, 1986. – 240 с., ил.

Епифанов В. А. Лечебная физическая культура и спортивная медицина : [Учебник] / В. А. Епифанов. ? М. : Медицина, 1999. ? 304 с: ил. ? (Учеб. лит. Для студ. мед. вузов).

Основы педагогнческого мастерства: Учеб. пособие / Под ред. И. А. Зязюна. ? М. : Просвещение, 1989. ? 302 с.

Земцова И. И. Использование биологически активных добавок, обладающих антиоксидантным действием, при занятиях физической культурой и спортом / И. И. Земцова, Л. М. Путро, Л. Г. Станкевич // Спортивная медицина. – 2003. – № 1. – С. 99?107.


Загальні рекомендації щодо курсових робіт для

студентів денної та заочної

форм навчання

Курсова робота ? важлива форма самостійної науково-теоретичної та експериментально-практичної професійної діяльності майбутнього вчителя, яка спрямована на підвищення рівня професійно-педагогічної загальнокультурної, інтелектуальної, дослідницької підготовки студентської молоді.

Студентська курсова робота має за мету розвиток й вдосконалення наступних умінь:

    • обґрунтовувати актуальність теми, її значення для теорії і практики виховання і освіти;

    • складати план дослідження;

    • критично і творчо підходити до обраної теми;

    • добирати літературу до теми курсової роботи, працювати з нею;

    • теоретично обґрунтовувати проблеми дослідження, різні гадходи до її рішення;

    • систематизувати передовий досвід вітчизняної та зарубіжної практики шкіл різного типу;

    • аналізувати власний педагогічний досвід;

    • користуватися методикою науково-педагогічного дослідження, проводити первинні педагогічні експерименти та узагальнювати й аналізувати їх результати;

    • впроваджувати у практику результати науково-педагогічного дослідження;

    • редагувати текст відповідно до літературних норм і стилістики наукової роботи;

    • оформлювати текст курсової роботи відповідно до вимог оформлення наукових досліджень (цитування, посилання, бібліографічні відомості, естетика оформлення тексту роботи).

Творчий підхід до вибору теми курсової роботи, розробки плану дослідження, організації роботи над літературою, розробки і проведення експерименту виступає головною умовою успішності реалізації цього виду навчально-дослідницької роботи студента. У зв’язку з підвищенням вимог до самостійної роботи студентів і виконання курсових і дипломних робіт рекомендується вибирати тему курсової роботи на початку першого семестру поточного навчального року і організувати систематичну, планомірну роботу над науково-педагогічним дослідженням.

Курсова робота складається із вступу, основних розділів або параграфів, заключення, списку використаної літератури, бібліографії за проблемою та додатків.

У вступі розкривається актуальність обраної теми курсової роботи, її значення для сучасного стану розвитку системи освіти та виховання України, для становлення майбутнього педагога, вихователя. У вступі слід виказати обізнаність із основними документами про систему освіти та школи України (Закон України про освіту; Державна національна програма "Освіта" (Україна XXI ст.); Концепція національного виховання тощо). Формулюються завдання курсової роботи. Вступ не повинен перебільшувати 4-5 сторінок.

^ Основні розділи (параграфи) вміщують матеріал теоретичної і практичної частин курсової роботи.

Теоретична частина роботи включає теоретико-методо логічні положення за проблемою, стан розробленості даної проблеми у сучасній психолого-педагогічнш науці, аналіз різних підходів до визначеної проблеми у педагогічній науці, стислу історико-педагогічну довідку за основним питанням роботи, розкриття сутності та структури основного поняття роботи, психологічні основи формування тих чи інших якостей майбутнього вчителя (учня, вихованця), аналіз передового педагогічного досвіду, творчості педагогів-новаторів за проблемою. У теоретичній частині роботи можна подати й матеріал про використання даних інших наукових дисциплін для обгрунтування проблеми (філософія, соціологія, фізіологія, статистика, мистецтвознавство тощо). Основні теоретичні положення роботи повинні мати чіткі посилання на джерела інформації, авторів, наукові роботи.

Буде корисним у першій частині роботи подати порівняння тлумачення того чи іншого терміну у фахових словниках (тлумачний, філософський, психологічний, педагогічний, соціологічний тощо).

Важливою частиною першого розділу може стати аналіз розробки аналогічних проблем у теорії і практиці зарубіжної педагогіки.

Значно підвищує рівень роботи спирання на досвід етнопедагогіки, використання матеріалу народної педагогіки у аналізі сучасних проблем освіти і виховання.

Один з параграфів або частина першого розділу повинна включати матеріал про основні напрямки діагностування певної якості педагогічної культури, педагогічної майстерності вчителя (опис діагностичних методик та основ їх інтерпретації).

Практична частина роботи включає:

 • спостереження студента під час педагогічної практики, навчання в інституті за проблемою роботи і аналіз причин реальної практики, стану розвитку тих чи інших сторін навчально-виховного процесу;

 • пропозиції, програми розвитку і вдосконалення відповідних педагогічних якостей і здібностей майбутнього вчителя, вчителя-практика;

 • опис конкретних педагогічних методик, форм роботи, творчих завдань, які спрямовані на розвиток і вдосконалення педагогічної культури вчителя, результатів навчально-виховної роботи за тим, чи іншим напрямком роботи;

 • складання пам’яток, методичних рекомендацій студентам, учням за тією чи іншою проблемою:

 • опис методики проведення конкретного педагогічного заходу, системи виховної роботи, яка проводилась студентом за проблемою курсової роботи під час педагогічної практики.

Важливе значення для підготовки практичної частини курсової роботи має обізнаність студента з сучасними психолого-педагогічними методами вивчення особистості і шкільних колективів, психодіагностими методиками. Звернення до відповідної літератури виступає необхідною передумовою підготовчого етапу проведення експерименту, аналізу резаультатів даної роботи:

Як теоретична, так і практична частини курсової роботи повинні відбивати й власну, -суб’єктивну думку студента, посилання на- власний педагогічний досвід, аналіз досвіду роботи однокурсників.

У заключенні подаються основні підсумки роботи, наголошується на перспективах подальшого розгляду і вивчення проблеми.

До списку, використаної література включаються тільки ті джерела, які дійсно використовувалися під час роботи над курсовою роботою. Бібліографія за проблемою складається на основі знайомства із узагальнюючими роботами, списками літератури у тих чи інших посібниках. Складання бібліографії до курсової роботи спрямоване на розвиток навичок роботи над джерелами, із різними бібліографічними посібниками та каталогами. Саме на підставі бібліографії студент подає висновки щодо розробки проблеми курсової роботи у психолого -педагогічній та філософсько-соціологічній літераіурі, аналізує стан дослідження у різні періоди як минулого, так і сучасного етапів розвитку педагогічної теорії та практики.

^ У додаток можуть бути включені анкети, тести, діагностичні методики ^а проблемою дослідження, творчі завдання для учнів, студентів, вчителів, методичні розробки виховних заходів для учнів; батьків, фрагменти уроків, описи практичної роботи, приклади творчих робіт школярів (малюнки, твори тощо).

Курсова робота оцінюється диференційовано і оцінка виставляється у залікову книжку студента у строк, визначений деканатом.

Курсова робота, що виконана на високому теоретичному та практичному рівні, може бути рекомендована до участі у педагогічних читаннях студентів, до висгупу на студентських науково-дослідних, конференціях. Успішна курсова робота може мати продовження на наступному етапі науково-дослідної роботи сгудента ? підготовка і захист дипломної роботи з педагогіки.

Консультації за усіма питаннями підготовки курсових робтіт Ви можете отримати у викладачів кафедри педагогіки.


Бажаємо Вам успіхів !

Схожі:

Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconРобоча програма з методів фізичної реабілітації для студентів за напрямом підготовки 010203 Здоров’я людини

Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconРобоча програма з методів фізичної реабілітації для студентів за напрямом підготовки 010203 Здоров’я людини

Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconРобоча програма з фізичної реабілітації при хірургічних захворюваннях для студентів за напрямом підготовки 010203 Здоров’я людини

Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconРобоча програма з фізичної реабілітації при захворюваннях органів чуття для студентів за напрямом підготовки 010203 Здоров’я людини

Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconЩурова Наталія Василівна Асистент кафедри фізичної реабілітації І валеології Рік вступу до аспірантури: 2008 Тема кандидатської дисертації : «Формування фізичного здоров’я старшокласників в процесі профільного навчання за спортивним напрямом»
Тема кандидатської дисертації : «Формування фізичного здоров’я старшокласників в процесі профільного навчання за спортивним напрямом»....
Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconІнститут фізичної культури та здоров’я
Альошина Алла Іванівна координатор ects від інституту фізичної культури та здоров’я, кандидат наук з фізичного виховання І спорту,...
Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconІнформація кафедри фізичної реабілітації щодо розміщення навчально -методичних матеріалів

Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconЗ фізичної реабілітації
Програма вступних екзаменів з фізичної реабілітації для освітньо-кваліфікаційних рівнів “Спеціаліст” охоплює базову інформацію, яку...
Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconПитання до екзаменів на дбк кафедри здоров'я людини Медико-біологічні основи фізичної реабілітації
Залежність розвитку кістки від зовнішніх І внутрішніх чинників. 20. Адаптаційні зміни кісткової системи та зв'язково-суглобового...
Інформація кафедри фізичної реабілітації та валеології щодо підготовки фахівців за напрямом „Здоров’я людини” iconПам’ятка студента-практиканта 4 курса на виробничу практику з фізичної реабілітації напряму підготовки «Здоров’я людини»
Педагогічна практика проводиться впродовж 6 тижнів у 7 семестрі з 5 листопада по 14 грудня 2012 р
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи