Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) icon

Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень)
НазваКрок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень)
Сторінка1/6
Дата21.06.2012
Розмір1.15 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 3. Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень)

1 Хворий 56-ти років звернувся до клініки зі скаргами на різкий біль та виділення яскраво-червоної крові із анального отвору. Хворіє протягом 3-х днів, коли вперше з'явились вищезгадані скарги. Об'єктивно: тонус сфінктерів різко підсилений, ректальне обстеження майже неможливе через виражений больовий синдром, на рукавиці сліди яскраво-червоної крові. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Хвороба Крона

B. Неспецифічний виразковий коліт

C. Гостра тріщина прямої кишки

D. Сфінктерит

E. Гострий геморой


2 До ургентної лікарні доставлено травмованого на залізниці. Потерпілий знаходиться в стані травматичного шоку ІІІ ст. Зовнішню кровотечу призупинено, налагоджено інфузійну терапію. Якою є мета інфузійної терапії на даному етапі надання невідкладної медичної допомоги?

^ A. Збільшення об'єму циркулюючої крові

B. Підвищення функції згортання крові

C. Відновлення якісного складу циркулюючої крові

D. Відновлення мінерального та електролітного балансу

^ E. Зниження функції згортання крові


3 У хворого, який лікується з приводу септичного стану, раптово розвинулися виражена слабкість, адинамія, блювання, пронос. Об'єктивно: сопор, Ps- 110/хв., ниткоподібний, АТ- 60/40 мм рт.ст. На ЕКГ: тахікардія, зниження вольтажу всіх зубців. У крові: гіпонатріємія, гіпохлоремія, гіперкаліємія, гіпоглікемія. Вкажіть найбільш вірогідну причину розвитку такого стану:

^ A. Гострий інфаркт міокарда

B. Гіпоглікемічна кома

C. Надниркова недостатність

D. Пангіпопітуїтаризм

E. Гіпоталамічна криза


4 У хворого 66-ти років відмічався гострий біль за грудниною протягом 40 хвилин, після чого він знепритомнів. Пульс та артеріальний тиск не визначаються, на ЕКГ - хвилі різної форми та амплітуди з частотою 300/хв. Яка патологія зумовлює таку картину?

^ A. Шлуночкова пароксизмальна тахікардія

B. Фібриляція передсердь

C. Надшлуночкова пароксизмальна тахікардія

D. Фібриляція шлуночків

E. Повна АВ-блокада


5 Дитина 6-ти років знаходиться в стаціонарі з приводу ацетонемічного стану. Під час трансфузії поляризуючої суміші, яка знаходиться в скляному флаконі, з'явились озноб, головний біль, нудота, підвищилася температура тіла до 38oC. З боку органів дихання, травлення, серцево-судинної системи - без особливостей, артеріальний тиск в нормі. Що зумовило такий стан хворого?

^ A. Пірогенна реакція на трансфузію

B. Алергічна реакція на трансфузію

C. Трансфузійний шок

D. Гемолітична реакція на трансфузію

^ E. Психогенна реакція


6 Хворий 67-ми років скаржиться на задуху та кашель, які не проходять протягом 2 діб. Хворіє на бронхіальну астму 15 років. Введення сальбутамолу та еуфіліну полегшення не принесли. Об'єктивно: стан важкий, дифузний ціаноз, хрипи чути на відстані. Над легенями коробковий звук, аускультативно - ослаблене везикулярне дихання, велика кількість сухих хрипів. ЧСС- 120/хв, АТ- 130/80 мм рт.ст. Тони серця ослаблені. Яка невідкладна допомога?

^ A. Пропранолол в/в

B. Інгаляції ізадрину

C. Преднізолон внутрішньовенно

D. Інгаляції сальбутамолу

E. Димедрол парентерально


7 Чоловік 45-ти років, який страждає на Адисонову хворобу, надійшов до хірургічного відділення з приводу невправимої правобічної пахвинної кили. З метою запобігання розвитку гострої надниркової недостатності найбільш ефективним буде призначення:

^ A. Глюкокортикоїдів до операції і під час операції

B. Фізіологічного розчину в/в під час операції

C. Дезінтоксикаційних засобів під час операції

D. Преднізолону в таблетках після операції

E. Серцевих глікозидів під час операції


^ 8 Під час здійснення зовнішнього масажу серця дорослій людині долоні реаніматора повинні бути розташовані:

A. На межі верхньої та середньої третини груднини

B. -

C. На рівні верхньої третини груднини

^ D. У п'ятому міжреберному проміжку

E. На межі середньої та нижньої третини груднини


9 До приймального відділення пологового будинку звернулась вагітна 17-ти років, яка на диспансерному обліку не перебувала. Вагітність ІІ, 36 тижнів, пологи І, АТ- 170/100 мм рт.ст., серцебиття плоду не прослуховується. Який найінформативніший метод оцінки стану плоду?

^ A. Зовнішнє акушерське дослідження

B. Кордоцентез

C. УЗД

D. Амніоскопія

E. Комп'ютерна томографія малого тазу


10 У хворого 28-ми років, який протягом останніх 6 місяців страждав на біль у епігастрії, що з'являвся через 2-3 години після вживання їжі, раптово виник дуже сильний "кинджальний" біль у животі. Об'єктивно: "дошкоподібне" напруження передньої черевної стінки, живіт не бере участі в акті дихання, визначається позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга. На оглядовому знімку - вільний газ під куполом діафрагми. Яка лікувальна тактика?

^ A. Призначення протизапальних засобів

B. Призначення наркотичних анальгетиків

C. Призначення антиферментних препаратів

D. Негайне призначення спазмолітиків

^ E. Негайне оперативне втручання


11 У потерпілого в автокатастрофі наявна рвана рана передпліччя з рясною пульсуючою кровотечею яскраво-червоною кров'ю. Які заходи повинні бути проведені в першу чергу?

^ A. Накладання стискаючої пов'язки

B. Надання підвищеного положення кінцівці

C. Внутрішньовенна інфузія рідини

D. Пальцеве притиснення плечової артерії

^ E. Накладання джгута на кінцівку


12 У хворого 46-ти років з лівобічною нижньодольовою пневмонією, на фоні хронічного обструктивного захворювання легень, під час кашлю з'явився різкий біль зліва в грудній клітці. Об'єктивно: дифузний ціаноз, перкуторно над легенями - високий тимпаніт, аускультативно - відсутність дихальних шумів над лівою половиною грудної клітки. Зміщення правої межі серця до середньоключичної лінії. Яке ускладнення виникло у хворого?

^ A. Ексудативний плеврит

B. Інфаркт міокарда

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Спонтанний пневмоторакс

E. Набряк легень


13 Постраждалий доставлений із вогнища хімічного ураження. Об'єктивно: свідомість сплутана, шкірні покриви вологі, зіниці звужені, періодичні клоніко-тонічні судоми, дихання з хрипами, які чути на відстані, з рота виділяється піна та слиз, Ps- 56/хв. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Отруєння синильною кислотою

B. Отруєння адамситом

C. Отруєння іпритом

D. Отруєння фосфорорганічними сполуками

E. Отруєння фосгеном


14 У чоловіка констатовано клінічну смерть за наступними ознаками: відсутність пульсу на центральних артеріях та самостійного дихання, розширення зіниць, відсутність свідомості, блідість шкірних покривів, атонія, арефлексія, адинамія. Негайно розпочато реанімаційні заходи: відновлення прохідності дихальних шляхів, ШВЛ, НМС. Під час проведення непрямого масажу серця отримано ускладнення: перелом груднини. Які подальші дії реаніматора?

^ A. Припинити реанімаційні заходи

B. Припинити непрямий масаж серця

C. Продовжити реанімаційні заходи

D. Ввести наркотичні анальгетики

E. Забезпечити іммобілізацію


15 У хворого із вкрай важким ступенем кістковомозкової форми гострої променевої хвороби у початковому періоді з'явилися лихоманка, сильний головний бiль, адинамія, бiль у м'язах і суглобах. Який синдром гострої променевої хвороби у хворого?

^ A. Гастроінтестинальний

B. Ураження нервової системи

C. Загальної токсемії

D. Геморагічний

E. Інфекційних ускладнень


16 До стаціонару госпіталізовано потерпілого 22-х років, який взимку протягом 12 годин пішки прямував додому. Об'єктивно: млявий, "гусяча шкіра", легкий ціаноз, гіпертонус м'язів кінцівок та тулуба. Тахікардія, глибоке дихання. Який стан у потерпілого?

^ A. Гострий бронхіт

B. Переохолодження

C. Пневмонія

D. Гіпертермія

E. Гостра респіраторна вірусна інфекція


17 Породілля народила дитину масою 4000 г. Через 20 хвилин розпочалась гіпотонічна маткова кровотеча. Проведена катетеризація сечового міхура. Матка м'яка, при зовнішньому масажі і введенні утеротоників скорочується. Загальна крововтрата 300 мл, кровотеча продовжується. Яка подальша тактика ведення породіллі?

^ A. Накласти затискачі на шийку матки

B. Ручна ревізія порожнини матки

C. Продовжити введення утеротоників

D. Екстирпація матки

E. Надпіхвова ампутація матки


18 Хворий 59-ти років на пляжі відчув сильний головний біль, виникло блювання. Знепритомнів і був госпіталізований. Об'єктивно: шкіра гіперемована, Ps- 92/хв, напружений. АТ- 180/130 мм рт.cт. Дихання за типом Чейн-Стокса. Симптом "паруса" зліва. Опущення правого кута рота. Права рука падає, "як пліть". Права стопа ротована назовні. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Геморагічний інсульт

B. Гостра гіпертонічна енцефалопатія

C. Ішемічний інсульт

D. Пухлина головного мозку

E. Субарахноїдальний крововилив


19 У хворого під час індукції в наркоз розвинулася клініка дихальної недостатності. Спроба виконати інтубацію трахеї, а також забезпечити вентиляцію легень маскою наркозного апарату не мають успіху. В якому випадку показана конікотомія для забезпечення альтернативного допоміжного дихання?

^ A. Значне пониження pO2 і підвищення pCO2

B. Загроза зупинки дихання і серцевої діяльності

C. Обструкція верхніх дихальних шляхів внаслідок набряку, кровотечі або наявності стороннього тіла

D. Необхідність бронхоскопічного обстеження

E. Частота дихання менш ніж 7 або більше 40/хв (у дорослих)


^ 20 Який з перерахованих симптомів свідчить про неефективність масажу серця?

A. Звужені зіниці

B. Розширені зіниці

C. Відсутність пульсу на сонних артеріях

^ D. Ціанотичні шкірні покрови

E. Відсутність пульсу на периферичних артеріях


21 У 19-ти річного хворого, який тривалий час спостерігається у епілептолога, раптово з'явилися тонічні судоми, які змінилися на клонічні. Об'єктивно: з рота виділяється кров'яниста піна. Зіниці широкі, фотореакції відсутні. Обличчя гіперемоване. АТ- 115/70 мм рт.ст. Вкажіть препарат вибору для зняття нападів:

A. Седуксен

B. Оксибутират натрію

C. Тіопентал натрію

D. Гексенал

E. Закис азоту з киснем


22 Хворий раптово знепритомнів. Об'єктивно: самостійне дихання відсутнє, пульс на центральних артеріях не визначається, зіниці паралітично розширені. На ЕКГ - асистолія. Що треба зробити в першу чергу?

^ A. Розпочати непрямий масаж серця

B. При можливості провести екстрену електричну дефібриляцію

C. Забезпечити прохідність дихальних шляхів, розпочати штучне дихання і непрямий масаж серця

D. Внутрішньовенно ввести 1 мг адреналіну гідрохлориду

^ E. Внутрішньовенно ввести 1мг атропіну сульфату


23 Хлопчик, народжений шляхом кесарського розтину, протягом перших секунд життя залишався нерухомим, мав поодинокі дихальні рухи; ЧСС- 70/хв. Які заходи необхідно провести дитині?

^ A. Провести тактильну стимуляцію дихання

B. Ввести 4% розчин соди

C. Розпочати масаж серця

D. Заінтубувати, розпочати ШВЛ

E. Ввести адреналін


24 Хворий 38-ми років у серпні влаштувався на роботу в мартенівський цех. У перший же день роботи відмітив жар у всьому тілі, профузне потовиділення, часте серцебиття і нестачу повітря, біль голови, запаморочення. Об'єктивно у медпункті: виражена гіперемія шкіри, температура тіла 38,2oC, АТ- 160/70 мм рт.ст., ЧСС- 110/хв. Яка невідкладна допомога необхідна при даному стані?

^ A. Введення антибіотиків, сульфаніламідів

B. Введення бронходилятаторів, кортикостероїдів

C. Введення сечогінних препаратів, -адреноблокаторів

D. Обкладання тіла льодом, інгаляція кисню

^ E. Грілка до ніг, гірчичники на потиличну ділянку


25 Хвора 27-ми років, хворіє 2 тижні. Звернулася до поліклініки зі скаргами на загальну слабкість, біль у суглобах, зниження апетиту, нудоту. Згодом потемніла сеча, помітила жовтяничність шкіри. 4 місяці тому перенесла тонзилектомію. Об'єктивно: хвора млява, виражена жовтяниця, Ps- 62/хв, гепатоспленомегалія. Де повинна лікуватися хвора?

A. Амбулаторно

B. Ревматологічне відділення

C. Інфекційне відділення

D. Гастроентерологічне відділення

E. Відділення інтенсивної терапії


26 В перші години аварії на ЧАЕС група пожежників отримала значні дози опромінення всього тіла (біля 8-10 Гр) і загинула на 3-5 день після цього. Що стало причиною їх смерті?

^ A. Термічна травма

B. Змінення функції щитоподібної залози

C. Зміни в центральній нервовій системі

D. Гастроінтестинальні порушення

E. Гемопоетичні порушення


27 Хворий 22-х років через тиждень після ГРВІ відчув слабкість, нездужання, головний біль, з'явилися набряки обличчя та кінцівок, зменшення сечовиділення та зміна кольору сечі - "м'ясні помиї". Яке захворювання найімовірніше відповідає до зазначеної клінічної картини?

^ A. Гострий пієлонефрит

B. Пухлина нирок

C. Сечокам'яна хвороба

D. Гострий гломерулонефрит

E. Туберкульоз нирок


28 При проведенні серцево-легеневої реанімації у хворої 72-х років під час компресії на грудну клітку лікар відчув хрускіт під рукою. Перелом ребра зумовлено:

A. Атеросклерозом

B. Зниженою еластичністю бронхіального дерева

C. Підвищеною еластичністю бронхіального дерева

^ D. Підвищеною ригідністю грудної клітки

E. Зниженою ригідністю грудної клітки


29 До терапевтичної лікарні другого етапу евакуації прибув уражений з вогнища аварії на АЕС через 24 години з моменту ураження зі скаргами на нудоту, блювання, пронос, біль у животі, загальну слабкість, здуття живота, біль у правому підребер'ї. Встановлена доза опромінення 15 Зіверт. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Кістковомозкова форма гострої променевої хвороби

B. Токсемічна форма гострої променевої хвороби

C. Комбіноване радіаційне ураження

D. Хронічна променева хвороба

E. Гостра променева хвороба, кишкова форма


30 Хворий 58-ми років, який лікувався в неврологічному відділенні з приводу ішемічного інсульту в басейні правої середньої мозкової артерії, виписаний додому. У неврологічному статусі зберігається лівосторонній помірний геміпарез. Який препарат слід призначити хворому для профілактики повторного ішемічного інсульту?

A. Аспірин

B. Фінлепсин

C. Гепарин

D. Урокіназа

E. Еуфілін


31 Вагітна 36-ти років у терміні 30 тижнів звернулася до лікаря зі скаргами на набряки обличчя і кінцівок, головний біль. Раптово відзначила різке посилення головного болю, стала неспокійною, знепритомніла, розвинулися тоніко-клонічні судоми. АТ- 230/120 мм рт.ст. Що з перерахованого є препаратом вибору для надання невідкладної допомоги?

A. Пропранолол

B. Нітрогліцерин

C. Фентоламін

D. Німодипін

E. Магнію сульфат


32 Хворий 50-ти років скаржиться на біль у лівому плечі, що триває вже 15 хвилин. У присутності медичних працівників раптово знепритомнів. Об'єктивно: шкірні покриви бліді. Короткочасні судоми м'язів обличчя з наступною їх атонією. Дихання нерегулярне, поверхневе. Пульс на сонних артеріях відсутній. Що зумовило таку картину?

^ A. Раптова коронарна смерть

B. Кома

C. Колапс

D. Гостра дихальна недостатність

E. Шок


33 Хворому 62-х років раптово стало зле. Об'єктивно: непритомний, дихання відсутнє. Пульс та артеріальний тиск не визначаються. Яку невідкладну допомогу треба надати хворому?

^ A. Введення лідокаїну

B. Введення атропіну

C. Введення адреналіну

D. Проведення дефібриляції

E. Проведення непрямого масажу серця


34 Хворому на виразкову хворобу 12-ти палої кишки, яка ускладнилась кровотечею, проведена гемотрансфузія цільної крові. Через 60 хвилин після переливання крові виникли скарги на відчуття стискання у грудях, біль у поперековій ділянці, головний біль, нудоту, блювання, відчуття жару, слабкість. Спостерігається зниження артеріального тиску. Який невідкладний стан виник у пацієнта?

^ A. Гіпертонічний криз

B. Гемотрансфузійний шок

C. Гострий панкреатит

D. ТЕЛА

E. Інфаркт міокарда


35 У дитини 3-х років спостерігається природжений ціаноз. Яка найбільш вірогідна причина ціанозу?

^ A. Відкрита артеріальна протока

B. Тетрада Фалло

C. Дефект міжшлуночкової перегородки

D. Атрезія трикуспідального клапану

E. Транспозиція великих судин


36 Чоловік 46-ти рокiв впав у яму з упором на праву нижню кiнцiвку, при цьому гомiлка значно вiдхилилася назовні - вiдчув бiль у колiнному суглобi, з'явилася деформацiя. Навантаження по осi неможливе через збiльшення болю та деформації. Яку першу допомогу необхідно надати потерпілому на місці травми?

^ A. Тепло та масаж колінного суглоба

B. Зафіксувати кінцівку гіпсовою шиною

C. Зафіксувати кінцівку м'яким бинтом

D. Знеболити кінцівку

E. Іммобілізація кінцівки шиною Крамера, знеболення, холод


37 Хвора 59-ти років хворіє на гіпертонічну хворобу. З 51-го року менопауза з вегетативними порушеннями. Останні три роки стверджує, що сусіди бажають вижити її з квартири, "заходять до неї, коли вона на роботі", "крадуть посуд, розламали стіл, травлять її газом", "підкинули під двері сміття, щоб навести порчу чаклуванням". Написала скаргу до міліції. Загрожує сусідам розправою. Тактика сімейного лікаря:

^ A. Призначення антидепресантів

B. Обстеження у невропатолога

C. Направлення на консультацію до психіатра

D. Відправити повідомлення до психдиспансеру для невідкладного огляду хворої дільничним психіатром

E. Призначення транквілізаторів седативного спектру дії


38 У хворого 85-ти років раптово з'явився біль у грудній клітці, короткочасна втрата свідомості. Об'єктивно: в легенях визначається коробковий перкуторний звук, в нижніх відділах з правого боку - притуплення. На обох ногах - варикозна хвороба вен нижніх кінцівок. Праворуч в нижній третині стегна і гомілки нога припухла, гіперемована; визначається локальна гіперемія. Рентгенографічно: в нижній частині правої легені - затемнення. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло у хворого?

A. Пневмоторакс

B. Легенева кровотеча

C. Інфаркт міокарда

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Інфаркт селезінки


39 У потерпілого 30-ти років, якого витягли з-під уламків споруди, сплутана свідомість, блідість шкірних покривів, деформація правої гомілки. Численні ушкодження м'яких тканин. До якої групи слід віднести даного потерпілого при проведенні медичного сортування?

^ A. Медична допомога може бути відстрочена

B. Потребує симптоматичного лікування

C. Потребує невідкладної медичної допомоги

D. Потребує евакуації до іншого лікувального закладу

E. Не потребує медичної допомоги на даний момент

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconНазва дисципліни
...
Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconКрок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень)
Хворіє протягом 3-х днів, коли вперше з'явились вищезгадані скарги. Об'єктивно: тонус сфінктерів різко підсилений, ректальне обстеження...
Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconСтруктура змісту екзамену Крок 1 Загальна лікарська підготовка

Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconКрок Загальна лікарська підготовка 2009
У хворого на хронічний гепатит виявлено значне зниження синтезу І секреції жовчних кислот. Який процес у найбільшій мірі буде порушений...
Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconКрок Загальна лікарська підготовка 2009
У хворого на хронічний гепатит виявлено значне зниження синтезу І секреції жовчних кислот. Який процес у найбільшій мірі буде порушений...
Крок Загальна лікарська підготовка-2009 (квітень) iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2012/2013 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи