Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" icon

Конспект лекцій для вивчення модуля "Фізичне виховання"
НазваКонспект лекцій для вивчення модуля "Фізичне виховання"
Сторінка1/7
Дата22.06.2012
Розмір1.22 Mb.
ТипКонспект
  1   2   3   4   5   6   7


Міністерство освіти і науки України

Харківська національна академія

міського господарства


Конспект лекцій

для вивчення модуля "Фізичне виховання".


Спортивні єдиноборства. Армспорт.

Техніка, тактика і методика навчання.

(для студентів усіх спеціальностей Академії)


Харків – ХНАМГ – 2005


Спортивні єдиноборства. Армспорт. Техніка, тактика і методика навчання: Конспект лекцій для вивчення модуля "Фізичне виховання" (для студентів усіх спеціальностей Академії). Укл.: В. М. Клочко, Д.О.Безкоровайний. - Харків: ХНАМГ, 2005. - 96 с. з рис.


Рецензент: ст. викладач, Заслужений тренер України, майстер спорту України В. О. Петренко (Національний технічний університет ХПІ)


Рекомендовано кафедрою фізичного виховання і спорту ХНАМГ, протокол № 8 від 1 червня 2005 р.


ЗмістСтор.

Лекція №1.

Історичний розвиток армспорту

....

4

1.1.

Армспорт як засіб фізичного виховання

....

4

1.2.

Світова історія армспорту

....

6

1.3.

Історія армспорту в СРСР та Україні

....

8

1.4.

Армспорт у ХНАМГ

....

11

Лекція №2.

Основи системи спортивної підготовки

....

15

2.1.

Спортивна діяльність людини

....

15

2.2.

Основи спортивного тренування

....

17

2.3.

Навчання руховим діям

....

18

2.4.

Виховання фізичних якостей

....

20

2.5.

Спортивне удосконалення

....

28

2.6.

Реалізація принципів спортивного тренування

....

29

Лекція №3.

Техніка, тактика, методика тренувань армспорту

....

33

3.1.

Технічна майстерність рукоборця

....

33

3.2.

Техніка армспорту

....

36

3.3.

Тактика армспорту

....

43

3.4.

Теоретична підготовка в армспорті

....

47

3.5.

Методика тренувань

....

49

3.6.

Роль спарингу в армспорті

....

55

3.7.

Програма тренувань для початківців

....

56

Лекція №4.

Психологічний настрій спортсмена. Відновлення працездатності. Правила змагань з армспорту


....


60

4.1.

Психолого-педагогічні засоби й методи передзмагальної підготовки


....


60

4.2.

Методи й засоби оптимізації передстартових станів спортсменів


....


65

4.3.

Засоби й методи відновлення працездатності армспортсменів


....


69

4.4.

Правила змагань з армспорту

....

85

4.5.

Устаткування для занять армспортом

....

93Лекція №1


Історичний розвиток армспорту

*

Армспорт як засіб фізичного виховання.

*

Світова історія армспорту.

*

Історія армспорту в СРСР та Україні.

*

Армспорт у ХНАМГ.


^ 1.1. Армспорт як засіб фізичного виховання

У середині ХХ ст. у соціальній сфері людства виникли нові тенденції діяльності, що, на думку багатьох учених сучасності, набули рис «гуманітарної революції». Об'єкт гуманітарної революції - сама людина. Цілі гуманітарної революції – гарантії здоров'я людини, збільшення тривалості життя, удосконалення духовних і фізичних сил, інтелектуальних і технологічних можливостей. Практична реалізація цілей гуманітарної революції знайшла реальне втілення у програмі Всесвітньої організації охорони здоров'я «Здоров’я ХХ1 століття» і 20 - річній програмі «Здоров’я ХХ1 століття Європейського регіону». Цілі цих програм покладені в основу соціальної політики нашої молодої держави, Національної програми «Фізичне виховання – здоров'я нації», затвердженої Указами Президента України, як і державне свято – День фізичної культури і спорту. Фізична культура є складовою загальної культури суспільства і спрямована на зміцнення здоров'я нації, її морально-вольових й інтелектуальних здібностей, удосконалення гармонійного формування особистості, підвищення соціальної, професійної і фізичної активності людини. Соціальний феномен фізичної культури – це виховання стійких якостей особистості й суспільства в цілому.

Спорт є головною частиною фізичної культури як спеціальна сфера визначення досягнень людини в конкретних видах фізичних вправ, духовній, вольовій, технічній, інтелектуальній та інших видах спеціальної підготовки. Соціальний феномен спорту – це самовиховання та самовдосконалення стійких якостей особистості, наймогутніша «реклама» світової популярності досягнень держави, спортивної діяльності організацій та світового іміджу. Соціальна цінність спорту в суспільстві визначається стимулюючим впливом на поширення елементів фізичної культури серед різних верств населення, формуванням суспільної думки, престижності фізичної культури в суспільстві, її популярності, а головне – виникнення «непринадно корисного» бажання кожного члена суспільства удосконалити потенціал особистої фізичної культури.

Розвиток студентської фізичної культури і спорту в Академії підтримують ректорат, деканати, громадські організації студентів, співробітників і кафедра фізичного виховання і спорту (КФВіС). Фізична культура і спорт в Академії є одним з головних видів педагогічно-виховної, рекреаційної, позанавчальної та самостійної роботи студентів. Функціонально цей вид діяльності реалізується в рамках викладання модулю «Фізичне виховання» та "Фізична культура і психофізичний тренінг", на спартакіадах факультетів, інших спортивно-масових заходах і спортивних змаганнях.

Актуальним завданням сьогодення є розвиток фізичної культури, спрямованої на зміцнення здоров’я студентів. За даними соціологів ООН, вимоги до фахівця-професіонала третього тисячоріччя наступні: професійна працездатність; чесність; достоїнство; визначеність (у колі професіоналів конкретної галузі). У цьому конспекті лекцій розкривається роль армспорту як засобу фізичного виховання, самоуправління та самовиховання студентів, а також виду спорту. Розглядаємо техніку, тактику армспорту, методику тренувань, особливості фізичної, психологічної підготовки, правила проведення тренувань і змагань, що дає підстави розглянути армспорт як об’єкт самостійних науково-методичних досліджень. Приділимо увагу профілактиці травматизму і засобам відновлення працездатності. Конспект лекцій буде корисним викладачам фізичної культури і студентам, методичним матеріалом для самостійних занять методами силових єдиноборств.

Армспорт є одним із засобів фізичного виховання - силової боротьби руками. Він популярний серед молоді, а його універсальність дає можливість психофізично займатися ним людям будь-якого віку і статі. Армспорт - один із доступних, цікавих, емоційних видів спорту. Якщо подивитися на хлопця або дівчину, які займалися у секції армспорту хоча б рік, одразу видно, як округлилися їхні мускули, рухи стали більш спритними, хода рішучою. У наш час молоді необхідні спритність, кмітливість, воля, духовний настрій, сила, витривалість, блискавична реакція та ін. Армспорт добре розвиває ці властиві для нього як виду спорту здібності. Термін часу поєдинку на змаганнях не обмежений. Рукоборець повинен стримувати тиск суперника, контратакувати, переборювати опір декількох супротивників на змаганнях на кожній руці окремо. Усі ці вимоги призначені для тих, хто прийняв рішення займатися цим видом спорту. Слабовільним і дуже лінивим починати заняття фізичною культурою як засобом життя у сьогоденному суспільстві треба з азів армспорту.

Армспорт як засіб системи фізичного виховання в Академії впроваджено з 1999/2000 навчального року. Цикл армспорту входить до складу відділення спортивного удосконалення КФВіС й спортклубу єдиноборств Академії "Пан-крат", груп загальної фізичної підготовки, навчально-тренувальних та груп вищої спортивної майстерності. За цей час спортсмени Академії домоглися значних результатів. Підготовлено сім майстрів спорту України: Іванов Андрій, Олександр Баландін, Сніжана Бабаєва, Віталій Копосєв, Євген Павленко, Вік-тор Бабешко і Олександр Сафонов; три майстри спорту міжнародного класу України: Борисенко Богдан, Вікторія Іллюшина та Ірина Звягінцева, багато талановитої молоді. Випускниці факультету ЕОМ Вікторії Іллюшиній у 2005 році присвоєно почесне звання Заслуженого майстра спорту України і в цьому ж році вона з відзнакою захистила диплом спеціаліста. У лютому 2005 року збірна Академії зайняла третє місце на Першому чемпіонаті світу серед студен-тів у Москві, а юніорська команда вп’яте перемогла на першості Харківської області і виграла у травні 2005 року Кубок України. Сподіваємось, що цей список спортсменів буде набагато більшим.


^ 1.2. Світова історія армспорту

Як вид єдиноборств боротьба на руках була відома у різних народів світу. Вчені підтверджують, що люди боролися на руках більше 2000 років тому. Свідоцтва тому є знайдені при розкопках рештки предметів із зображенням зчеплених рук. На Київській Русі боротьба на руках одержала поширення вже у X ст. Боротьба на руках увійшла в побут росів як розвага, вдала молодецька потіха та засіб контролю психофізичної підготовки. У Російській державі XVII ст. боротьбою «рука об руку» не гребував і Петро Великий. З того часу вона одержала загальнонародне визнання за свою простоту, доступність, демократичність, масовість і видовищність. Однак уперше статус виду спорту армрестлінг (від англ. - «боротьба на руках») одержав у кінці 50-х років у місті Петалуме, штат Каліфорнія, Сполучені Штати Америки (США).

Своїм народженням новий вид спорту зобов'язаний водіям вантажівок - далекобійникам. Вони зустрічалися у закусочних, де організовували спортивні шоу. «Чемпіонів армрестлінгу» знали в обличчя, вони були популярними. Їм робили безпроцентні кредити хазяї мотелів. Змагання з армрестлінгу відбувалися під крики болільників, які оточували стіл, «чемпіони» захоплювали руки один одного і починали двобій. Заповзятливому американському журналісту Біллу Соберансу прийшла ідея організувати перший офіційний турнір з боротьби на руках. Профспілки водіїв підтримали цю ідею і турнір відбувся. Він пройшов з таким бурхливим успіхом, що стало зрозуміло – народився новий вид спорту. Наприкінці 50-х років стали створюватися спортивні федерації різних країн, а у вересні 1962 р. був проведений перший чемпіонат світу серед чоловіків з рістрестлінгу, що дослівно означав «боротьба зап’ястями». З 1964 р. почали проводити чемпіонати світу серед жінок. Біллу Соберансу вдячні атлети при житті у 1971 р. поставили в Петалуме позолочений пам'ятник.

У даний час зареєстровано дві міжнародні організації, що культивують боротьбу на руках. Перша - WWC inc. (World Wristwrestling Championships Incorporated) - Всесвітня корпорація рістрестлінгу, президент Дейв Девото, м. Петалуме, (США), заснована Біллом Соберансом як професійна у 1961 р. об’єднує понад 30 країн. Друга - WAF (World Armsport Federation) – Всесвітня любительська федерація армспорту, яку очолює Боб О’лірі (США), Генеральний секретар Барій Баран Дас (Індія). WAF – дуже представницька міжнародна організація, яка об’єднує понад 80 країн. Українська Федерація Армспорту зареєстрована WAF у 1994 р. З 1994 р. проводяться чемпіонати Європи з армспорту. Першим президентом EAF (Європейської федерації армспорту) з 1991 по 1993 р. був Клаудіо Алессі (Швейцарія). З 1993 р. президент EAF Ігор Геннадійович Ахмедшин (Росія). Віце-президент EAF з 2003 року Володимир Олексійович Петренко (Україна). Це велике визнання успіхів українських атлетів за останні роки на Європейському й світовому рівнях.


^ 1.3. Історія армспорту в СРСР та Україні

Життєва необхідність народу захищатися приводила до розвитку різних видів єдиноборств – будь - то боротьба, кулачний бій або боротьба на руках. Боротьба на руках на столі, сидячи або стоячи, завжди була змістовною частиною підготовки єдиноборців як ефективна спеціальна підготовча вправа. Історія армспорту в СРСР почалася 8 серпня 1989 р., коли за ініціативою Федерації гирьового спорту СРСР було організовано в Олімпійському палаці важкої атлетики у м. Москві перший міжнародний турнір з армрестлінгу СРСР - США - Канада. На двобій прибули найсильніші, найтитулованіші радянські борці та важкоатлети. Атлети Америки й Канади запропонували для початку нашим спортсменам по черзі боротися тільки з одним неказистим на вид спортсменом Рей Тегліоном. Його вага була десь 65 кг. Майже усі радянські атлети програли американцю. Серед них з вагою менше 110 кг атлетів не було. Тільки Султану Рахманову, Заслуженому майстру спорту СРСР, олімпійському чемпіону з важкої атлетики у суперважкій категорії, з вагою 150 кг, вдалося виграти свої поєдинки. Рей Тегліон на той час був 7 - кратним чемпіоном світу за версією WAF. Національна гідність радянських спортсменів була дуже принижена. Як слідство цього у січні 1990 р. була створена Радянська асоціація армрестлінгу (SAWA). Першим президентом її було обрано - Ігоря Геннадійовича Ахмедшина. Вже в лютому 1990 р. у Москві проводиться перший Всесоюзний турнір з армрестлінгу (боротьба сидячи). На цей турнір були запрошені й українські атлети. З цього турніру починається історія розвитку армспорту в Україні. Атлети змагалися у вагових категоріях: чоловіки до 61 кг, 68 кг, 75 кг, 83 кг, 91 кг, до 100 кг, вище 110 кг; жінки до 54 кг, 64 кг, 73 кг, вище 73 кг. Крім того, розігрувалася абсолютна першість. Українські борці стають чемпіонами у категоріях до 75 кг - Юсуф Джуматов (Київ), до 91 кг - Ігор Тюмєнєв (Львів). В абсолютній першості переможцем турніру став Ігор Тюмєнєв (Львів).

На цьому турнірі представниками союзних республік було прийнято рішення про створення самостійної федерації армрестлінгу СРСР. Першим президентом федерації на установчій конференції в м. Омську 15 квітня 1990 р. було обрано олімпійського чемпіона, багаторазового чемпіона та рекордсмена світу з важкої атлетики, заслуженого майстра спорту СРСР Давида Рігерта. У жовтні 1990 р. відбулися перші міжнародні змагання збірної команди СРСР з армрестлінгу на відкритому чемпіонаті Японії в Токіо. З радянських борців звання чемпіонів Японії здобули В'ячеслав Чиванін (61 кг) і український борець Ігор Тюмєнєв (91 кг).

З 22 по 24 грудня 1990 р. у м. Дніпропетровську відбувся перший чемпіонат СРСР з армрестлінгу (боротьба стоячи). Головним суддею змагань був олімпійський чемпіон Султан Рахманов. Українська команда успішно виступає на I-у чемпіонаті СРСР. Чемпіонами СРСР стають три представники України, а команда України завойовує перше місце. Чемпіонами Радянського Союзу стали: до 60 кг - Чиванін В’ячеслав - Алма-Ата; до 70 кг - Джуматов Юсуф - Київ; до 80 кг - Пузаков Юрій - Алексин; до 90 кг - Узаров Саламбек - Грозний; до 100 кг - Тюмєнєв Ігор - Львів; до 110 кг - Галахов Євген - Орськ; понад 110 кг - Никифоренко Олександр - Дніпропетровськ.

З 7 по 9 червня 1991 р. у м. Львові відбувся другий і останній чемпіонат СРСР з армрестлінгу (боротьба сидячи). Головним суддею змагань була Тюмєнєва Наталя (Львів). Чемпіонами Радянського Союзу стали: до 60 кг - Чиванін В’ячеслав - Алма-Ата; до 70 кг - Джуматов Юсуф - Київ; до 80 кг - Шершнів Віталій - Москва; до 90 кг - Узаров Саламбек - Грозний; до 100 кг - Тюмєнєв Ігор - Львів; до 110 кг - Брокоренко Віталій - Мінськ; понад 110 кг - Галахов Євген - Орськ.

У жовтні 1991 р. збірна команда України, в якій виступали здебільшого львівські й київські спортсмени, виграє II Всесоюзний командний турнір, який проходив у м. Алма-Ата.

У лютому 1992 р. створюється оргкомітет Української асоціації армрестлінгу (УАА). Президентом УАА вперше у світовій історії армрестлінгу обирають жінку - Наталю Тюмєнєва (Львів). З 1992 р. УАА починає широку кампанію з популяризації армрестлінгу в усій Україні. У 1993 р. УАА проводить перший національний український турнір.

У 1994 р. у м. Седертельє (Швеція) команда України вперше бере участь у чемпіонаті світу, де луганський спортсмен Сергій Кузьмін у категорії 85 кг завойовує срібну медаль.

У 1996 р. на конференції всесвітньої федерації армрестлінгу в м. Вірджинія-Біч (США) було прийняте рішення про перейменування «армрестлінгу» в «армспорт». Це рішення пов'язане з тим, що при подачі WAF заявки на вступ у Міжнародний олімпійський комітет (МОК), WAF було запропоновано змінити назву, тому що під словом «реслінг» у класифікаторі олімпійських видів спорту розуміється греко-римська і вільна боротьба.

З 1997 року Українську федерацію армспорту (УФА) очолив Заслужений тренер України, майстер спорту України з армспорту, старший викладач кафедри фізвиховання НТУ «ХПІ» Петренко Володимир Олексійович. Він очолює УФА і до цього часу. Столицею армспорту України з 1997 р. став м. Харків. Харківські спортсмени виграють командну першість України з 1997 по 2005 р. вже 9 разів. У лютому 2005 року збірна НТУ «ХПІ» (чоловіки) стала чемпіоном світу, а збірна ХНАМГ (чоловіки + жінки) зайняла третє місце на Першому чемпіонаті світу серед студентів у м. Москві. На чемпіонаті було представлено 78 чоловічих і 27 жіночих команд з 14 країн. Юніорська команда ХНАМГ вп’яте перемогла на першості Харківської області і виграла у травні 2005 року Кубок України. З огляду на величезну популярність армспорту в світі, доступність його для кожної людини, є надія, що в недалекому майбутньому армспорт увійде в програму олімпійських ігор.

^ 1.4. Армспорт у ХНАМГ

Армспорт до відділення спортивного удосконалення КФВіС було введено завідувачем кафедри, відмінником фізичної культури і спорту, доцентом Космачевським Геннадієм Вікторовичем з 1997 р. Доцентом Космачевським Г.В. були закладені основи виховної та науково-методичної фізкультурно-спортивної роботи з армспорту, які використовуються в практиці діяльності кафедри і до цього часу. Корінні зміни й інноваційні нововведення в армспорті були зроблені в Академії у 1999/2000 навч. р.: укладено довгостроковий договір про спільну діяльність з Харківською обласною федерацією армспорту, на КФВіС запрошено для роботи Заслуженого майстра спорту України, багаторазового чемпіона Європи і світу Д. О. Безкоровайного, створено спортивний клуб (далі - СК) єдиноборств "Пан-крат" і спільно з федерацією армспорту придбано обладнання для двох спеціалізованих залів армспорту. Для роботи в СК федерація армспорту направила Заслуженого тренера України Петренка В.О., майстрів спорту міжнародного класу України Хубіашвілі Г.Г. і Бабаєва Р.Ш. З 2000 р. СК "Пан-крат" і армспорт стали частиною спортивного і соціального життя Академії, фізичної культури і головною складовою виховного педагогічного процесу на КФВіС. Почесним Президентом СК “Пан-крат” було обрано ректора Академії проф. Шутенка Л. М., віце-президентом Заслуженого тренера України, майстра спорту України Петренка В. О., головою клубу першого тренера-викладача з армспорту СК “Пан-крат”, Заслуженого тренера України, майстра спорту СРСР Клочка В. М.

У ході багатьох змагань спортсмени СК ставали багаторазовими чемпіонами і призерами спартакіад вузів, Харківської області, України, Європи та світу. Збірна юніорів СК “Пан-крат” з 2001 року виграє командну першість Харківської області, а у травні 2005 року виграла Кубок України.

СК “Пан-крат” проводить спортивні змагання першостей м. Харкова та області. Збірна СК “Пан-крат” у 2001 р. виграла міжнародний турнір “Кубок Національного педагогічного університету ім. Сковороди в пам'ять В. М. Гузиніна”. У 2003 р. командний Кубок світу з армспорту (юніори) завойовано збірною України в якій було п’ять представників СК “Пан-крат”. Рішенням УФА командний Кубок світу з армспорту (юніори) передано на довічне зберігання у ХНАМГ. На 2005 рік єдиний атлет в Україні Заслужений майстер спорту України, старший викладач КФВіС Дмитро Безкоровайний має звання 9 - кратного чемпіона світу та 8 - кратного чемпіона Європи з армспорту за версією WAF. Д. Безкоровайного визнано і нагороджено кубком “Кращий спортсмен України 2003 року”.

Найбільший внесок у скарбницю досягнень Академії внесли спортсмени, кращі спортивні результати яких наведено у табл. 1.1.

Таблиця 1.1 - Кращі міжнародні досягнення спортсменів СК “Пан-крат” Харківської національної академії міського господарства за 2000-2005 рр.

Прізвище,

Ім’я

Почесне звання

Досягнення на міжнародних змаганнях, чемпіонатах Європи та світу за 2000-2005 рр.

1

2

3

Борисенко

Богдан,

Ф-т МБ


М/С МК

України

Дворазовий срібний призер Європи 2000 р.

Дворазовий чемпіон України 2000 - 2001 р.

Дворазовий чемпіон Європи 2001 р.

Іллюшина

Вікторія

Ф- т ЕОМ,

відмінниця

навчання,

диплом з відзнакою 2005 р.М/С МК

України,

з 2005 р.

Заслужений майстер спорту України


Багаторазова чемпіонка України 2000-2005 рр.

Дворазова чемпіонка Європи 2001 р. (юніори);

Дворазова чемпіонка світу 2001 р. (юніори);

Дворазова срібна призерка чемпіонату Європи

2001 р. (Італія); Дворазова чемпіонка міжнародного турніру "Кубок пам’яті Гузиніна Д.М.", 2001 р. (Україна); Срібна та бронзова призерка чемпіонату світу 2001 р. (Італія); Дворазова срібна призерка Європи 2002 р. (Чехія); Дворазова чемпіонка міжнародного турніру “Сенецька рука” 2002 р. (Словенія); Чемпіонка та бронзова призерка чемпіонату світу 2002 р. (Єгипет);

Бронзова призерка чемпіонату Європи 2003 р (Німеччина); Дворазова срібна призерка чемпіонату Європи 2004 р. (Польща) ; велика срібна медаль першого чемпіонату світу серед студентів 2005 р. (Росія); Чемпіонка Європи 2005 р. (Болгарія).
Продовження таблиці 1.1

1

2

3Звягінцева

Ірина

Ф-т ЕтаМ,

ХНАМГ

з 2002 р.

викладач КФВіС
М/С МК

УкраїниБагаторазова чемпіонка України 2001-2004 рр.

Дворазова чемпіонка міжнародного турніру "Кубок пам’яті Гузиніна Д.М.", 2001 р. (Україна);

Бронзова призерка міжнародного турніру “Сенецька рука” 2002 р. (Словенія);

Срібна та бронзова призерка чемпіонату Європи

2002 р. (Чехія);

Чемпіонка та срібна призерка чемпіонату світу

2002 р. (Єгипет);

Срібна та бронзова призерка чемпіонату Європи

2003 р. (Німеччина);

Дворазова бронзова призерка чемпіонату Європи 2004 р. (Польща).Безкорова-йний

Дмитро,

викладач КФВіСЗаслужений майстер спорту УкраїниБагаторазовий чемпіон України 1998-2005 р.р.

Чемпіон Європи 2000 р. (Туреччина);

Дворазовий чемпіон світу 2000 р. (США);

Дворазовий срібний призер чемпіонату Європи

2001 р. (Італія); Дворазовий чемпіон міжнародного турніру "Кубок пам’яті Гузиніна Д.М.", 2001 р. (Україна); Дворазовий чемпіон Європи 2002 р. (Чехія); Дворазовий переможець міжнародного турніру “Сенецька рука” 2002 р. (Словенія);

Дворазовий чемпіон світу 2002 р. (Єгипет);

Дворазовий чемпіон Європи 2003 р. (Німеччина);

Чемпіон та срібний призер чемпіонату Європи

2004 р. (Польща); велика срібна медаль першого чемпіонату світу серед студентів 2005 р. (Росія);

Чемпіон Європи 2005 р. (Болгарія).

Баландін Олександр,

Ф-т ЕтаМ,

випускник

2004 р.


М/С

України


Багаторазовий чемпіон України 2003-2004 р.р.

Дворазовий чемпіон міжнародного турніру "Кубок пам’яті Гузиніна Д.М.", 2001 р. (Україна);

Срібний призер чемпіонату Європи 2004 р.(Польща);

Чемпіон та бронзовий призер Європи 2005 р. (Болгарія).

Сафонов

Олексій,

Ф-т МБ,

відмінник

навчання


М/С

України


Багаторазовий чемпіон України (юніори) 2003-2004 р.р. Дворазовий бронзовий призер міжнародного турніру "Кубок пам’яті Гузиніна Д.М.", 2001 р. (Україна); Дворазовий бронзовий призер чемпіонату Світу 2003 р. (Польща, юніори);

велика бронзова медаль першого чемпіонату світу серед студентів 2005 р. (Росія).

Продовження таблиці 1.1

1

2

3Бабаєв

Рустам,

тренер-викладач СК “Пан-крат”М/С МК

України,

З 2005 р.

Заслужений майстер спорту УкраїниБагаторазовий чемпіон України 1999-2005 р.р.

Бронзовий призер чемпіонату Європи 2001 р. (Італія);

Дворазовий чемпіон міжнародного турніру "Кубок пам’яті Гузиніна Д.М.", 2001 р. (Україна);

Дворазовий переможець міжнародного турніру “Сенецька рука” 2002 р. (Словенія);

Чемпіон Європи 2002 р. (Чехія);

Дворазовий чемпіон світу 2002 р. (Єгипет);

Дворазовий чемпіон Європи 2003 р. (Німеччина);

Дворазовий чемпіон Європи 2004 р. (Польща);

Велика золота медаль першого чемпіонату світу серед студентів 2005 р. (Росія). Дворазовий чемпіон Європи 2005 р. (Болгарія).


Бабаєва

Сніжана,

СК “Пан-крат”М/С

України

Чемпіонка та срібна призерка першості світу

2002 р. Словаків,(юніори); Дворазова срібна призерка першості світу 2003 р., Польща, (юніори); Чемпіонка Європи 2004 р. Польща, (юніори); Чемпіонка Європи 2005 р. Болгарія, (юніори).
Усього медалей чемпіонатів світу і Європи:

^ 85, з них:

золотих медалей – 50

срібних медалей – 20

бронзових медалей - 15.

Золотих медалей чемпіонатів України - понад 47.

  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconКонспект лекцій «Психофізичний тренінг»
...
Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconА. А. Полещук Анотований конспект лекцій «Легка атлетика» для студентів усіх спеціальностей Академії з дисциплін "Фізичне виховання" І "Фізична культура" Харків хнамг 2009 Анотований конспект
Анотований конспект лекцій. Легка атлетика. Для студентів усіх спеціальностей Академії з дисциплін “Фізичне виховання” І “Фізична...
Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconН.І. Горошко Конспект лекцій з настільного тенісу з дисциплін «Фізичне виховання», «Фізична культура» (для практичних занять студентів усіх курсів усіх спеціальностей Академії) харків хнамг 2010 Конспект
Конспект лекцій з настільного тенусу з дисциплін «Фізичне виховання», «Фізична культура» (для пракцичних занять студентів усіх курсів...
Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconС. Л. Белоус Конспект лекцій з курсу «Дзюдо» з дисциплін «Фізичне виховання», «Фізична культура» (для практичних занять студентів 1-5 курсів усіх спеціальностей Академії) харків хнамг 2010 Конспект
Конспект лекцій з курсу «Дзюдо» з дисциплін «Фізичне виховання», «Фізична культура» (для пракцичних занять студентів усіх курсів...
Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconД. В. Кулаков Футзал. Конспект лекцій. Для занять з дисциплін «Фізичне виховання», «Фізична культура» (для студентів 1-3 курсів усіх спеціальностей Академії) харків хнамг 2011 Футзал. Конспект
Футзал. Конспект лекцій. Для занять з дисциплін «Фізичне виховання», «Фізична культура» (для студентів 1-3 курсів усіх спеціальностей...
Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconПрограма фахового випробування для вступників на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста у галузі знань 0102 «Фізичне виховання, спорт І здоров’я людини» за напрямом підготовки 701020101 «Фізичне виховання*»
«Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини» за напрямом підготовки 701020101 «Фізичне виховання*»
Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconПрограма фахового випробування для вступників на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра у галузі знань 0102 «Фізичне виховання, спорт І здоров’я людини»
«Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини» за напрямом підготовки 6010201 «Фізичне виховання*»
Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconСтислий конспект лекцій з методичними рекомендаціями для самостійного вивчення змістового модуля «Історія соціології» для студентів 2 курсу денної форми навчання спеціальності 030504 – «Економіка підприємства»
Стислий конспект лекцій з методичними рекомендаціями для самостійного вивчення змістового модуля «Історія соціології» (для студентів...
Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconКафедра теорії І методики фізичного виховання
Робоча навчальна програма підготовлена відповідно до навчального плану підготовки магістра за напрямком 0102 “Фізичне виховання І...
Конспект лекцій для вивчення модуля \"Фізичне виховання\" iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України Рівненський державний гуманітарний університет Кафедра теорії та методики фізичного виховання
«Фізичне виховання, спорт І здоров’я людини” за напрямом підготовки 010201 «Фізичне виховання*»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи