Скачати 272.05 Kb.
|
міністерство освіти і науки України Кременчуцький державний політехнічний університет методичні вказівкищодо виконання магістерської роботи для студентів зі спеціальності 8.090258 - “АВТОМОБІЛІ ТА АВТОМОБІЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ” денної та заочної форм навчання Кременчук 2004 Методичні вказівки щодо виконання магістерської роботи для студентів зі спеціальності 8.090258 - “Автомобілі та автомобільне господарство” денної та заочної форм навчанняУкладач проф. А.П.Солтус Кафедра “Автомобілі та трактори” Затверджено методичною радою КДПУ Протокол № _____ від “ “ ___________2004 року Голова методичної ради _________ проф. В.В.Костін ^ 1.1 Магістр – це освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця, який на основі кваліфікації бакалавра (спеціаліста) здобув поглиблені спеціальні знання та вміння інноваційного характеру, має певний досвід їх застосування та продукування нових знань для вирішення проблемних професійних завдань у певній галузі економіки. 1.2 Підготовка магістрів проводиться за відповідними спеціальностями “Переліку напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями” (Постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.97 № 507), у кількості, визначеній держзамовленням або за кошти юридичних та фізичних осіб. Магістерська підготовка реалізує освітньо-професійні програми, які орієнтовані на підготовку фахівців для науково-дослідної роботи і педагогічної діяльності, для роботи в галузі наукомістких технологій. 1.3 Магістерську підготовку можна проводити за спеціальностями університету, акредитованими на 4-му рівні за наявності ліцензії на підготовку магістрів. Магістерська підготовка може бути організована на кафедрах, які мають висококваліфіковані науково-педагогічні кадри, сучасну лабораторну і науково-дослідну матеріально-технічну базу та здійснюють науково-дослідну роботу з актуальних наукових і народногосподарських проблем. 1.4 Рекомендована кількість магістрів - до 10% від плану прийому. При цьому слід ураховувати можливості реального працевлаштування випускників-магістрів, зокрема передбачувану кількість місць в аспірантуру кафедри, вакансій асистентських посад, наявність заявок на магістрів від академічних інститутів та інших потенційних замовників тощо. 1.5 Підготовка магістрів проводиться за денною формою навчання або без відриву від виробництва. Термін навчання за магістерською програмою для денної форми складає: рік – на основі кваліфікації бакалавра. На заочну форму навчання зараховуються тільки фахівці освітнього рівня спеціаліст, із середнім балом успішності не нижче 4,0. Термін навчання 2 роки. Навчання в магістратурі осіб, які мають повну вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) здійснюється за контрактом з повним відшкодуванням витрат на навчання. Методичні вказівки розроблені на базі тимчасового положення про магістратуру Кременчуцького державного політехнічного університету та положення про магістерську роботу.
2.1 Освітньо-професіна програма магістерської підготовки має освітню та науково-дослідну складові. Освітній компонент магістерської програми призначений для формування більш цілісного, поглибленого бачення професійної діяльності, широти та фундаментальності освіти, що отримується, максимальну наближеність її до сучасного рівня наукових знань у відповідній галузі. Поряд зі спеціальними професійними знаннями до освітньої програми має входити економічна, гуманітарна, в тому числі й педагогічна підготовка. Науково-дослідна частина магістерських програм має бути пов’язана з науковою проблематикою кафедри та спрямована на формування навичок проведення наукових досліджень у конкретній галузі знань. Навчальний план магістерської підготовки повинен бути взаємопов’язаний з навчальними планами підготовки бакалаврів і спеціалістів. При цьому слід мати на увазі концептуальні вимоги до рівнів професійної підготовки бакалавра, спеціаліста і магістра, що витікають з призначення фахівця кожного освітньо-кваліфікаційного рівня. На бакалаврському рівні професійні знання націлені на вивчення предметної галузі (об’єктів професійної діяльності). На інженерному рівні вивчаються методи створення нових виробів. Магістерська підготовка полягає у більш глибокій орієнтації на фундаментальні знання, у спрямованості на розвиток навичок самостійного здійснення наукових досліджень та отримання знань. Магістр не повинен поступатися професіоналізмом спеціалістові, в той самий час додаткові вимоги до фундаментальної та науково-дослідної підготовки магістра не можуть бути забезпечені лише за рахунок збільшення тривалості навчання. Вирішення цієї проблеми можливе лише шляхом включення на рівні спеціаліста у 9-му семестрі виконання науково-дослідного курсового проекту з дисципліни “Виробничі системи на автотранспорті ” та інтенсифікації процесу навчання магістрів, орієнтації його більшою мірою на самостійну роботу. Тема курсового проекту з дисципліни “Виробничі системи на автотранспорті” має бути пов’язана з темою магістерської роботи, яка виконується у наступному, 10-му семестрі. При цьому, як правило, керівник науково-дослідного курсового проекту буде в подальшому керівником магістерської роботи. 2.2 Навчальний план магістерської підготовки складається з трьох циклів дисциплін:
До навчального плану входять також наукові дослідження за вибраною темою, підготовка і захист магістерської роботи. 2.3 До циклу дисциплін магістерської підготовки входять наступні дисципліни:
2.4 Наукові дослідження і підготовка магістерської роботи – планується у 10-му семестрі. Наукові дослідження та підготовка магістерської роботи мають на меті:
2.5 Вимоги до знань і вмінь з науково-дослідної частини програми. Магістр повинен уміти:
2.6 Основними формами навчальної роботи в магістратурі є:
Формами звітності магістрантів про виконання навчального плану є:
2.7 Обов’язкове аудиторне навантаження студентів-магістрантів у середньому за весь період навчання не має перевищувати 30 годин на тиждень. При плануванні магістерської підготовки більшу увагу слід приділяти індивідуальній і самостійній роботі студента. На індивідуальні заняття і самостійну роботу студента слід планувати до 50% навчального часу для вивчення спеціальних дисциплін інженерної підготовки, до 70% – для дисциплін магістерської підготовки зі спеціальності й самостійне вивчення під керівництвом наукового керівника – для дисциплін індивідуального вибору за темою досліджень.
3.1 Право на навчання за програмою магістерської підготовки мають особи з вищою освітою, які мають кваліфікацію бакалавра або спеціаліста відповідного напряму підготовки. 3.2 Студенти університету, які успішно завершили бакалаврську підготовку, вступають до магістратури на конкурсній основі за інтегральним рейтингом з урахуванням рекомендації випускаючої кафедри. 3.3 Особи, які мають перерву в навчанні після закінчення бакалаврської підготовки, а також випускники інших ВНЗ вступають до магістратури після вступних випробувань (екзаменів, тестування, співбесід тощо). Перелік і програма випробувань розробляється кафедрою, яка здійснює магістерську підготовку і затверджується деканом факультету. 3.4 Особи, які вступають до магістратури до 1 липня поточного року подають до деканату автомобільного факультету такі документи:
3.5 Конкурсна комісія автомобільного факультета, склад якої затверджується наказом ректора за поданням декана автомобільного факультета, працює у період з 28 серпня до 5 вересня щорічно. До складу комісії можуть входити представники студентського самоврядування. Обов’язковою умовою проведення конкурсу є гласність. 3.6 Рішення про проведення (зарахування) студентів на магістерську підготовку приймається конкурсною комісією і до 10 вересня оформляється наказом ректора.
4.1 Навчання за магістерською програмою проводиться під керівництвом наукового керівника відповідно до індивідуального плану студента-магістранта і спирається на активну самостіну роботу. 4.2 Для планування навчального процесу магістрів, урахування педагогічного навантаження кафедр, які здійснюють магістерську підготовку, своєчасної передачі навантаження факультети до 15 травня (у 8-му семестрі навчання) передають до сектора планування навчального відділу попередню інформацію про передбачувану кількість магістрів ( 1 студент). 4.3 Науковими керівниками магістрів призначаються професори або доценти, які активно ведуть науково-дослідну роботу. Список наукових керівників і перелік рекомендованих тем магістерських досліджень затверджується рішенням кафедри у травні (8-й семестр навчання). Теми наукових досліджень мають бути сформульовані таким чином, щоб забезпечити цілеспрямоване формування індивідуального навчального плану магістранта і його конкретну роботу в дослідницькому напрямі з першого семестру навчання в магістратурі. 4.4 Закріплення магістрантів за керівниками і затвердження тем наукових досліджень здійснюється рішенням вченої ради факультета до 1 листопада 9-го семестру навчання. За одним керівником закріплюється не більше трьох студентів-магістрантів. 4.5 Ураховуючи, що підготовка магістрів значною мірою має індивідуальний характер, під керівництвом наукового керівника складається науковий план, форма якого наведена у додатку Б. Індивідуальні навчальні плани магістрантів підписуються студентом, науковим керівником і затверджуються завідувачем кафедри не пізніше 1 листопада. Індивідуальні навчальні плани магістрантів складаються у двох примірниках, перший - зберігається на кафедрі, другий - у студента. 4.6 Теми магістерських робіт уточнюються до початку 10-го семестру навчання і подаються кафедрою до навчального відділу для їх затвердження Наказом ректора. 4.7 Для наукового керівництва студентом-магістрантом керівникові планується 40 годин навчального навантаження щорічно. За необхідності за рішенням кафедри з цього бюджету може виділятися навчальне навантаження для наукових консультантів.
роботи, складанні індивідуального навчального плану;
5 Захист магістерської роботи 5.1 Захист магістерської роботи проводиться перед Державною екзаменаційною комісією. 5.2 Виконання магістерської роботи є заключним етапом магістерської підготовки і має на меті:
Магістерська робота є закінченим науковим дослідженням, вона повинна мати внутрішню єдність та свідчити про підготовленість автора до виконання самостійної наукової роботи з використанням теоретичних знань і практичних навичок. Магістерська робота є важливим підсумком магістерської підготовки, у зв’язку з чим зміст роботи та рівень її захисту враховуються як один з основних критеріїв для оцінки якості реалізації відповідної освітньо-професійної програми. Магістерська робота повинна продемонструвати вміння автора стисло, логічно, аргументовано і філологічно конкретно викладати матеріал. У процесі підготовки і захисту магістерської роботи магістрант повинен продемонструвати:
За всі відомості, викладені в магістерській роботі, порядок використання фактичного матеріалу та іншої інформації під час її написання, обгрунтованість висновків та положень, що в ній захищаються, несе відповідальність безпосередньо магістрант - автор магістерської роботи. 5.3 Оформлення магістерської роботи має відповідати вимогам до оформлення докторських і кандидатських дисертацій та звітів про НДР (ДСТУ 3008-95. Державний стандарт України. Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення). Більш детальні вимоги до оформлення магістерської роботи наведені у розділі 8. Ілюстративний матеріал для захисту магістерської роботи може бути виконаний у вигляді плакатів, креслень і подаватися за допомогою світлопроекційних та комп’ютерних засобів. Зміст ілюстративного матеріалу повинен з достатньою повнотою відображати основні положення, які виносяться на захист. Орієнтований обсяг ілюстративного матеріалу - 10 аркушів форматом А1. 5.4 До кожної магістерської роботи призначаються два опоненти, один з яких - від кафедри, другий - з числа провідних спеціалістів університету, інших вищих навчальних закладів і науково-дослідних установ. 5.5 Виконана магістерська робота у неброшурованому вигляді подається магістрантом науковому керівникові не пізніше ніж за два тижні до початку захисту робіт. Після ухвалення керівником вона, разом з відгуком наукового керівника, передається завідувачеві кафедри, який організовує обговорення магістерської роботи на засіданні кафедри. Ухвалена на засіданні кафедри магістерська робота переплітається разом з відгуком наукового керівника та рецензією кафедрального опонента передається зовнішньому опоненту. Якщо висновок кафедри є негативним, витяг з протоколу засідання кафедри передається ректорові для прийняття остаточного рішення. 5.6 Не пізніше ніж за три дні до захисту роботи, опонент подає до ДЕК відгук. Підпис під відгуком повинен бути завірений у відділі кадрів. У своєму відгуку опонент висвітлює:
5.7 До захисту магістерських робіт допускаються студенти, які виконали магістерську програму підготовки, отримали відгук наукового керівника, відгуки опонентів та візу завідувача кафедри про допуск до захисту. 5.8 Захист магістерських робіт і дипломних проектів, як правило, проводиться однією ДЕК.. ^ 6.1 Робота магістра являє собою кваліфікаційну наукову роботу, яка виконується студентом самостійно під керівництвом наукового керівника. Магістерська робота виконується на базі теоретичних знань і практичних навичок, отриманих студентом протягом усього терміну навчання і самостійної науково-дослідної роботи, пов’язана з розробкою конкретних теоретичних і науково-виробничих задач прикладного характеру, що визначаються специфікою відповідного напряму вищої освіти . 6.2 Наукові напрями магістерських робіт мають бути пов'язані із дослідженнями, які виконуються кафедрою або окремим керівником студента. Теми магістерських робіт розглядаються на засіданні кафедри та затверджуються вченою радою факультету. Як виняток, за погодженням із керівником, також допускається вибрання студентом оригінального наукового напряму. Головними науковими напрямами магістерських робіт можуть бути: - обгрунтування пропозицій щодо створення нових типів підприємств транспорту (індивідуальних, сімейних, приватних, колективних, спільних підприємств, холдингових компаній та ін.); - розробка нових методів господарювання, прогресивних форм і методів організації праці, розвитку виробничо-технічної бази, підвищення ефективності та якості роботи ремонтно-обслуговуючого виробництва, впровадження орендних відносин, проблем комплексного впровадження механізму маркетингу на підприємствах транспорту; - удосконалення принципів побудови організаційної структури управління технічною службою; - дослідження процесу формування ринку транспортних послуг, раціонального функціювання автотранспорту в різноманітних секторах економіки;
6.3 Робота магістра має бути результатом закінченого наукового дослідження, мати внутрішню єдність і свідчити про те, що автор володіє сучасними методами наукових досліджень і здатний самостійно вирішувати наукові задачі, які мають теоретичне і практичне значення.
Магістерська робота складається з вступної, основної частин та додатків. 7.1 Вступна частина містить такі структурні елементи: титульний аркуш (оформлюється згідно із зразком, див. додаток В), реферат, зміст, перелік умовних позначень, символів, скорочень і термінів. 7.1.1 Реферат, обсягом 200-350 слів має відображати інформацію, яку подано в магістерській роботі, у такій послідовності:
7.1.2 Зміст, який подається на наступному після реферату аркуші, повинен включати: вступ; найменування всіх розділів, підрозділів, пунктів (підпунктів, якщо вони мають заголовки) основної частини роботи; висновки; рекомендації, перелік посилань; найменування додатків із зазначенням сторінок цих матеріалів. 7.1.3 Перелік умовних позначень подається після змісту з нового аркуша, він повинен включати пояснення всіх застосованих у роботі малорозповсюджених умовних позначень, символів, скорочень і термінів. 7.1.4. У вступі (орієнтований обсяг 1-3 с.), який розпочинається з нової сторінки, викладається:
7.2 В основній частині роботи (орієнтований обсяг 60-80 с.) необхідно викласти відомості про предмет (об’єкт) дослідження, які необхідні та достатні для розкриття суті даної роботи. Основна частина повинна, як правило, містити:
Висновки (орієнтований обсяг 1-3 с.) розпочинають з нової сторінки. Тут наводять оцінку отриманих результатів роботи з урахуванням світових тенденцій рішення поставленого завдання; передбачувальні галузі використання результатів отриманої роботи; народногосподарську, наукову, науково-технічну та соціальну значущість роботи. Текст висновків можна розділити на підпункти. На підставі отриманих висновків у роботі можуть надаватися рекомендації (орієнтованих обсяг 1-2 стор.). Рекомендації розпочинаються з нової сторінки. Вони визначають необхідні, на думку автора, подальші дослідження проблеми, подають пропозиції щодо ефективного використання результатів дослідження. З нового аркуша наводиться перелік посилань на літературні джерела. Бібліографічні описи наводять у порядку їх згадування у тексті та відповідно до стандартів у бібліотечній та видавничій справах. До додатків можуть бути включені:
^ 8.1 Магістерська робота повинна бути виконана українською або російською мовою комп’ютерним способом відповідно до стандарту про оформлення документів з використанням комп’ютерних засобів друку. Для підготовки і друкування магістерської роботи рекомендується використовувати текстовий редактор Microsoft Word. 8.2 Робота оформлюється на аркушах форматом А4 (210 х 297 мм із розрахунку не більше 40 рядків на сторінці, з висотою знаків не менше 1,8 мм). Розміри поля: верхнє, нижнє та ліве - 25 мм, праве - 10 мм. Рекомендується шрифт - Times New Roman, 14 пт; абзац - одинарна міжрядкова відстань, відступ зліва і справа - 0, відступ першого рядка - 1см. 8.3 Структурні елементи «реферат», «зміст», «висновки», «рекомендації», «перелік посилань» не нумерують, а їх найменування є заголовками структурних елементів. Розділи та підрозділи повинні мати заголовки. Пункти та підпункти можуть мати заголовки. Структурні елементи та розділи повинні починатися з нової сторінки. Заголовки структурних елементів та розділів необхідно розміщувати на середині рядка та друкувати великими літерами без крапки в кінці. Заголовки підрозділів, пунктів та підпунктів необхідно починати з абзацу. Відстань між ними та наступним і попереднім текстом повинна бути не менше двох рядків (для шрифту розміром 14 пт це складає 28 пт). Не можна розміщувати заголовок у нижній частині сторінки, якщо після нього залишається тільки один рядок тексту. Розділи, підрозділи, пункти та підпункти нумеруються арабськими цифрами. Номер підрозділу складається з номера розділу та порядкового номера підрозділу, розділених крапкою, наприклад,1.1, 1.2 тощо. Номер пункту складається з номера розділу, номера підрозділу (якщо він є) та порядкового номера пункту, розділених крапками. 8.4 Сторінки роботи нумеруються арабськими цифрами в правому верхньому кутку сторінок зі збереженням наскрізної нумерації всього тексту. Титульний аркуш теж включають до нумерації, але номер сторінки не ставлять. 8.5 Ілюстрації необхідно розміщувати безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються вперше, або в наступній сторінці. На всі ілюстрації повинні бути посилання в роботі. На всі запозичені ілюстрації також повинні бути посилання. Усі ілюстрації, які виносяться на захист, необхідно навести в основній частині роботи, або в додатках. Креслення, рисунки, графіки, діаграми повинні відповідати вимогам стандартів ЄСКД та ЄСПД. Ілюстрації нумеруються арабськими цифрами в межах розділу та вказуються «Рисунок» або «Рис.», що разом з назвою ілюстрації ( у разі необхідності) розміщується під рисунком, наприклад, «Рис. 3.2. Схема сил різання» (другий рисунок третього розділу). 8.6 Цифровий матеріал, як правило, оформляють у вигляді таблиць. Таблицю слід розміщувати безпосередньо після тексту, в якому вона згадується вперше, або на наступній сторінці. На всі таблиці повинні бути посилання в тексті. Нумерують таблиці згідно з вимогами 4.11. Слово «Таблиця» розміщується зліва над таблицею, наприклад «Таблиця 2.1. Результати експерименту» (перша таблиця другого розділу). 8.7 Формули та рівняння наводять безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються, посередині рядка, з полями знизу та зверху не менше одного рядка. Для набору формул у текстовому редакторі Microsoft Word рекомендується використовувати засіб Microsoft equation з наступними розмірами символів: звичайний - 16пт, крупний індекс - 11пт, мілкий індекс - 9 пт, крупний символ - 22 пт, дрібний символ - 16 пт (такі рекомендації дійсні для розміру основного шрифту - 14 пт). Номер формули або рівняння складається з номера розділу і порядкового номера, відокремлено крапкою, наприклад, (2.4) - четверта формула другого розділу. Номер проставляється в круглих дужках на рівні формули в крайньому правому положенні на рядку. Пояснення символів та числових коефіцієнтів формул слід наводити безпосередньо під формулою, в тій самій послідовності, в якій вони надані в формулі. Перший рядок пояснень починають з абзацу словом «де» без двокрапки. Пояснення кожного символу необхідно починати з нового рядка. 8.8 Додатки потрібно розміщувати у порядку посилань на них у тексті. Кожний додаток повинен починатися з нової сторінки. Додатки позначають посередині рядка великими літерами /А,Б,В.../. Наприклад, «Додаток А». Далі. симетрично до тексту, друкується заголовок додатка. Додатки повинні мати спільну з рештою роботи наскрізну нумерацію сторінок. Якщо додаток являє собою документ, який має самостійне значення і оформлюється згідно з вимогами до документа даного виду, то перед його копією вкладають аркуш, на якому посередині друкують «ДОДАТОК____» та його найменування. ^ Титульний аркуш Реферат Зміст Перелік умовних позначень Вступ 1 Аналіз сучасного стану об’єкта дослідження, вибір і обгрунтування основного напрямку дослідження (15-20 с.).
1.2 Вибір і обгрунтування методів і методик удосконалення об’єкта дослідження. 1.3 Обгрунтування актуальності дослідження, формулювання мети та задач роботи. 2 Розробка нових технічних рішень об’єкта дослідження, створення його математичної моделі (20-40 с.).
3 Програма та методика експериментальних досліджень (10-15 с.) 3.1 Послідовність проведення досліджень. 3.2 Методика проведення досліджень. 3.3 Експериментальна установка 4 Результати теоретичних та (або) експериментальних досліджень (15-30 с.).
Висновки Рекомендації Перелік посилань Додатки 10 Список літератури
Додаток А. Індивідуальний навчальний план магістранта Міністерство освіти і науки України Кременчуцький державний політехнічний університет «Затверджую» Декан автомобільного факультету _______________О.Ф.Кір'янов і н д и в і д у а л ь н и й п л а н н а в ч а н н я магістранта ________________________________________________________ (прізвище, ім’я та по батькові) 1. Зарахований наказом ректора КДПУ № ____ від «____» _________________ на спеціальність ____________________________________________________ (шифр та назва) Термін навчання з _____________________ по __________________
__________________________________________________________________ (учене звання, науковий ступінь, прізвище та ініціали) 3. Тема наукового дослідження ________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Науковий керівник і тема наукового дослідження затверджені рішенням Ради університету, протокол № ______ від «_____» ______________ Наукові консультанти ________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ ^ Міністерство освіти і науки України Кременчуцький державний політехнічний університет «Затверджую» Завідувач кафедри «Автомобілі та трактори» ____________________проф. А.П.Солтус п л а н р о б о т и
Примітки: 1._________________________________________________________________ 2._________________________________________________________________ Тема магістерської атестаційної роботи _________________________________ __________________________________________________________________ затверджена наказом ректора КДПУ № _____ від «____» __________________ Науковий керівник ________________________________ (підпис, дата) Магістрант ______________________________________ (підпис, дата) ^ Міністерство освіти і науки України Кременчуцький державний політехнічний університет Кафедра «Автомобілі і трактори» Реєстраційний № ____________ На правах рукопису УДК _________________ «Затверджую» Завідувач кафедри «Автомобілі та трактори» д-р техн. наук, проф. _________________________( А.П.Солтус) (підпис, дата) м а г і с т е р с ь к а р о б о т а н а т е м у ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ^ __
Кременчук 2004 Зміст
Методичні вказівки щодо виконання магістерської роботи для студентів зі спеціальності 8.090258 - “Автомобілі та автомобільне господарство ”денної та заочної форм навчанняУкладач проф. А.П.Солтус Відповідальний за випуск доц. Микола ІвановичУсик Видавничий відділ КДПУ Тираж 10 прим. Кременчук 2004 |
![]() | Методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з курсу «Методика викладання у вищій школі» для студентів спеціальності 050201 «Менеджмент організацій» окп «Магістр» Методичні вказівки до виконання дипломної роботи спеціаліста: підготовка, написання, захист. Методичні вказівки / Упор. Ґудзь П.... | ![]() | Методичні вказівки до самостійного вивчення матеріалу, індивідуальні завдання та методичні вказівки до їх виконання Робоча програма, методичні вказівки та індивідуальні завдання до вивчення дисципліни ²Міжнародний маркетинг² для студентів напряму... |
![]() | Методичні вказівки до самостійного вивчення матеріалу, індивідуальні завдання та методичні вказівки до їх виконання Робоча програма, методичні вказівки та індивідуальні завдання до вивчення дисципліни «Менеджмент в енергетиці» для студентів спеціальності... | ![]() | Методичні вказівки до самостійного вивчення матеріалу, індивідуальні завдання та методичні вказівки до їх виконання Робоча програма, методичні вказівки та індивідуальні завдання до вивчення дисципліни ²Менеджмент персоналу² для студентів спеціальності... |
![]() | Методичні вказівки до їх вивчення, контрольні питання для самоперевірки, що наведені після кожної теми дисципліни, методичні вказівки до виконання контрольної роботи Робоча програма, методичні вказівки та індивідуальні завдання до вивчення дисципліни "Економіка енергетики" для студентів напряму... | ![]() | Методичні вказівки до їх вивчення, контрольні питання для самоперевірки, що наведені після кожної теми дисципліни, методичні вказівки до виконання контрольної роботи Робоча програма, методичні вказівки та індивідуальні завдання до вивчення дисципліни "Економіка та фінанси підприємства" для студентів... |
![]() | Методичні вказівки до вивчення тем, перелік розділів, що виносяться на самостійне опрацювання студентів, варіанти індивідуальних завдань, перелік літератури. Методичні вказівки укладені з урахуванням вимог державного освітнього стандарту Робоча програма, методичні вказівки та індивідуальні завдання до вивчення дисципліни “Страховий менеджмент” для студентів спеціальності... | ![]() | Методичні вказівки до самостійного вивчення тем, передбачених програмою дисципліни «Mенеджмент», завдання до контрольної роботи та методичні вказівки до її виконання Робоча програма, методичні вказівки та індивідуальні завдання до вивчення дисципліни «Mенеджмент» для студентів напрямів 050502 –... |
![]() | 2765 Методичні вказівки Методичні вказівки до практичних та самостійних занять з курсу «Методи синтезу та оптимізації» для студентів | ![]() | Методичні вказівки С. С. Душкін, Т. О. Шевченко методичні вказівки для проведення практичних занять, лабораторних робіт |
![]() | Фінанси І кредит методичні вказівки Методичні вказівки по проведенню практичних занять з дисципліни «Банківські операції» |