Скачати 212.03 Kb.
|
Міністерство освіти і науки України Кременчуцький НаЦіОНАЛЬНИЙ університет імені михайла остроградського ![]() Методичні вказівки ЩОДО САМОСТІЙНОЇ РОБоТи З навчальної ДИСЦИПЛІНИ “Контроль І ревізія” ДЛЯ СТУДЕНТІВ Денної та заочної форм навчання З напряму 6.030509 – "ОБЛІК І АУДИТ", (у тому числі скорочений термін навчання) КРЕМЕНЧУК 2011 Методичні вказівки щодо самостійної роботи з навчальної дисципліни “Контроль та ревізія” для студентів денної та заочної форм навчання з напряму 6.030509 - “Облік і аудит” (у т.ч. скорочений термін навчання) Укладач старш. викл. Н.В.Черевик Рецензент, д.е.н., проф.. А.О.Касич Кафедра “Обліку, аналізу і аудиту” Затверджено методичною радою КНУ імені Михайла Остроградського Протокол № ________ від “_____” ____________ 2011 р. Заступник голови методичної ради доц. С. А. Сергієнко ЗМІСТ Вступ............................................................................................................................4 1. Теми, погодинний розклад лекцій та самостійної роботи з навчальної дисципліни…………………………………………………………………………… 2. Перелік тем і питань для самостійного опрацювання………………………… 3. Питання до модульного контролю......................................................................11 Список літератури.....................................................................................................16 ВСТУПРозбудова в Україні ринкової економіки на протязі багатьох років висуває на передній план економічні науки та практику дослідження і вивчення сутності та механізмів функціонування контролю і ревізії, як основну систему проведення контролю на рівні держави, так і підприємств. Курс «Контроль і ревізія» є складовою блока навчальних дисциплін під час підготовки майбутніх бакалаврів і спеціалістів зі спеціальності «Облік і аудит". Він розкриває основні завдання та особливості організації щодо проведення перевірки господарюючих суб’єктів з дотриманням чинного законодавства. Вивчає питання вдосконалення й порядку призначення та використання у процесі правочинної діяльності правоохоронних та інших органів, які здійснюють функції управління й контролю, матеріалів інвентаризації, документальної ревізії та судово-бухгалтерської експертизи. ^ – визначення контролю і ревізії в України як особливої специфічної форми; – надання фундаментальних знань з функціонування ревізії та її вплив на соціально-економічний розвиток суспільства; – вивчення теоретичних основ змісту контрольно – ревізійних відносин, виходячи з нових ринкових реалій діяльності вітчизняних суб’єктів господарювання, чинного законодавства;
^ дисципліна «Контроль і ревізія» тісно пов’язана з іншими дисциплінами, таким як «Основи аудиту», «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік», «Управлінський облік» та інші. ^ - знати: поняття контролю, здійснення контролю та ревізії, структуру ревізійного апарату України, становлення та функціонування Державної податкової інспекції, функції, права та обов’язки. Діяльність та управління контрольно – ревізійними відділами на місцях. - уміти: об’єктивно оцінювати економічні процеси, які відбуваються в суспільстві; здійснювати аналіз фінансового стану діяльності господарюючих суб’єктів, розуміти тенденції та суть розвитку контрольно – ревізійного апарату; орієнтуватися у сфері нормативно правових актів з їх постійними змінами та доповненнями. Із урахуванням значного обсягу матеріалу студенти вивчають самостійно його частину. Самостійна робота студента є основним засобом оволодіння навчальним матеріалом у час, вільний від обов’язкових занять. Зміст самостійної роботи студента визначається навчальною програмою дисципліни «Контроль і ревізія», методичними матеріалами, завданнями та вказівками викладача. Основні форми самостійної роботи з курсу: – комплексне вивчення конспекту лекцій; – опрацювання основної та додаткової літератури; – тестування після кожної теми; – написання реферату. Реферат виконується комп’ютерним набором українською мовою. Роботу потрібно написати (набрати) грамотно, акуратно, красиво оформити. Сторінки реферату послідовно нумеруються арабськими цифрами. Для написання використовують літературні джерела, зазначені у кінці кожної теми, періодичні видання та інші. У кінці реферату наводиться список використаних літературних джерел. Обсяг кожної роботи повинен становити 1520 сторінок. Зразок оформлення титульної сторінки реферату подано в додатку А. Контроль і ревізія активно використовує й загальнонаукові методи та заходи їх реалізації: спостереження, опис, вимірювання, порівняння, інвентаризація, експеримент та ін. ^
Тема № 1. Теоретичні основи та принципи організації контролю
4. Види контролю. Питання для самоперевірки: 1. Сутність, завдання та функції контролю і ревізії. 2. Навести організаційну структуру контролю. 3. Використання матеріалів попередньої перевірки. 4. Що розуміють під терміном «економічна злочинність», «корисливі злочини» тощо ? Теми рефератів: 1. Ревізія – одна із найважливіших різновидів контролю. 2. Поняття, правова природа, причини й значення контролю і ревізії. 3. Державний контроль в сучасних умовах України.
Література: [1 – 20; 30 с. 9 – 54]. Тема 2. Контроль і ревізія грошових коштів
Питання для самоперевірки
Теми рефератів: 1. Контроль операцій на рахунках у банку.
Література: [1 -10; 30 c. 56 - 68] Тема 3. Контроль і ревізія розрахунків
Питання для самоперевірки
Теми рефератів:
Література: [1 – 25; 30 с. 73 – 102]. Тема 4. Контроль і ревізія основних засобів (фондів) і нематеріальних активів та інших необоротних матеріальних активів. Ревізія запасів.
2.Джерела ревізії основних засобів, нематеріальних активів та запасів Питання для самоперевірки 1. Ревізія надходження та використання основних засобів, нематеріальних активів.
5. Ревізія надходження, зберігання і списання запасів. 6. Методика виявлення можливих порушень та зловживань. Теми рефератів:
Література: [1 – 15; 30 с. 112 – 145] Тема 5. Контроль і ревізія собівартості готової продукції, робіт (послуг)
Питання для самоконтролю
Теми рефератів:
Література: [1 – 25; 26 с. 88- 120]. Тема 6. Контроль і ревізія виконання виробничої програми і реалізації продукції, робіт (послуг). Контроль і ревізія статутного капіталу.
Питання для самоконтролю
4. Контроль і ревізія формування та використання статутного капіталу. 5. Методика викриття можливих порушень та зловживань. Теми рефератів:
Література: [1 – 25; 27, 30 с. 158 – 163]. Тема 7. Контроль і ревізія фінансових результатів та фінансового стану підприємства. Контроль і ревізія стану бухгалтерського обліку і фінансової звітності.
Питання для самоперевірки
10. Методика виявлення можливих порушень та зловживань. Теми рефератів:
2. Реалізація матеріалів ревізії і контроль виконання рішень за наслідками ревізії.
Література: [1 – 25; 28, 29, 30 с. 163 – 217].
Модуль 1 1. Сутність контролю як функції управління. 2. Значення контролю в умовах ринкової економіки. 3. Навести визначення контролю як економічної категорії. 4. Види та форми контролю, їх характеристика. 5. У чому полягає відмінність понять «види» і «форми» контролю? 6. Методичні прийоми і способи здійснення документального контролю, їх характеристика. 7. Зміст, порядок складання і затвердження планів контрольно-ревізійної роботи. 8. Права, обов'язки і відповідальність службових осіб підприємств, діяльність яких ревізується. 9. Основні етапи (стадії) проведення ревізії, їх характеристика. 10. Вимоги до оформлення акта ревізії. 11. Реалізація матеріалів контролю. 12. Шляхи підвищення ефективності контрольно-ревізійної роботи в системі Державної контрольно-ревізійної служби України. 13. Методика оперативного обліку та складання звітності з виконання контрольно-ревізійної роботи. 14. Завдання ревізії грошових коштів. 15. Джерела інформації, які використовуються при ревізії грошових коштів. 16. Які нормативно – правові акти використовуються при перевірці грошових коштів? 17. Методика перевірки фактичної наявності касової готівки. 18. Вимоги до ведення первинного обліку операцій по касі на підприємстві та на поточних рахунках банку. 19. Перевірка цільового використання готівки. 20. Назвіть можливі порушення Порядку ведення касових операцій у різних валютах. 21. Напрями і методика перевірки операцій за поточними рахунками в банках. 22. Напрями і методика перевірки операцій з грошовими документами і цінними паперами. 23. Назвіть заходи, які застосовуються в разі виявлення порушень щодо вимог законодавства по операціях з грошовими коштами. 24. Перевірити документальне оформлення операцій на підприємствах промисловості та оцінити стан розрахунково – платіжної дисципліни. 25. Які вимоги щодо заповнення платіжних документів за розрахунковими операціями? 26. Перевірка розрахунків з постачальниками та підрядниками, покупцями і замовниками. 27. Перевірка розрахунків з іншими дебіторами і кредиторами. 28. Назвіть можливі порушення і заходи щодо їх усунення за розрахунковими операціями. 29. Порядок здійснення ревізії розрахунків з бюджетом. 30. Перевірка операцій щодо розрахунків з ПДВ та податку на прибуток. 31. Перевірка операцій щодо податку з доходів фізичних осіб. Модуль 2
14. Завдання, основні напрями і джерела інформації для проведення ревізії витрат на виробництво. 15. Напрями і методика перевірки матеріальних витрат та витрат на оплату праці 16. Особливості перевірки непрямих витрат. 17. Як перевірити правильність оцінки незавершеного виробництва? 18. Методичні прийоми контролю накладних витрат. 19. Перевірка правильності ведення обліку зведених витрат і калькулювання собівартості продукції. 20. Найбільш типові порушення облікових правил щодо собівартості продукції, робіт (послуг). 21. Заходи, що вживаються в разі виявлення порушень вимог чинного законодавства щодо складу витрат і калькулювання собівартості продукції, робіт (послуг). 22. Завдання і джерела ревізії реалізації продукції та статутного капіталу. 23. Напрями і способи перевірки виконання виробничої програми щодо виготовлення продукції. 24. Методичні прийоми контролю повноти оприбуткування готової продукції. 25. Перевірка якості проведених інвентаризацій готової продукції та відображення в обліку їх наслідків. 26. Особливості ревізії операцій щодо відвантаження продукції покупцям. 27. Контроль обсягів реалізації. 28. Перевірка правильності відображення в обліку формування і розподілу позавиробничих витрат. 29. Контроль правильності визначення фактичної собівартості реалізованої продукції. 30. Найбільш типові порушення правил здійснення і відображення в обліку операцій щодо реалізації продукції, робіт (послуг) та обліку статутного капіталу. 31. Контроль і ревізія операцій з формування та використання статутного капіталу. 32. Заходи, що вживаються в разі виявлення порушень вимог чинного законодавства щодо операцій з реалізації продукції, робіт (послуг) та статутного капіталу. 33. Завдання і джерела ревізії фінансових результатів діяльності підприємства, стану бухгалтерського обліку та звітності. 34. Напрями і методичні прийоми здійснення ревізії фінансових результатів від основної діяльності підприємства. 35. Перевірка правильності формування та використання прибутку та його відображення у фінансовому обліку. 36. Особливості перевірки правильності ведення податкового обліку фінансових результатів діяльності підприємства. 37. У чому полягають особливості ревізії статутного фонду підприємств державної форми власності? 38. Перевірка забезпеченості бухгалтерії інструктивними матеріалами, бланками первинних документів, облікових реєстрів, звітних форм. 39. Перевірка цільового фінансування і цільових надходжень. 40. Перевірка стану архіву. 41. Перевірка стану бухгалтерського обліку. 42. Напрями контролю фінансового стану підприємства. 43. Методичні прийоми і способи контролю достовірності облікової інформації в балансі підприємства. 44. Контроль звітних показників фінансово-господарської діяльності підприємства. 45. Найбільш типові порушення правил здійснення і відображення в обліку операцій з фінансовими результатами, резервами підприємства; типові порушення правил організації облікової та контрольної роботи на підприємстві. 46. Заходи, що вживаються в разі виявлення порушень вимог чинного законодавства щодо операцій з фінансовими результатами, резервами підприємства та організації бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю на підприємстві. СПИСОК Літератури
Урядовий кур’єр.- 2008.- № 40
Додаток А Міністерство освіти і науки України Кременчуцький національний університет Імені Михайла Остроградського РЕФЕРАТ з навчальної дисципліни «Контроль і ревізія» на тему «___________________» студента (ки) _____________групи факультету___________________ П.І.Б. Кременчук 20__р. Методичні вказівки щодо самостійної роботи з навчальної дисципліни “Контроль та ревізія” для студентів денної та заочної форм навчання з напряму 6.030509 - “Облік і аудит” (у т.ч. для скороченої форми навчання) Укладач старш. викл. Н.В.Черевик Відповідальний за випуск зав.каф. “Обліку, аналізу і аудит» А.О.Касич Підп. до др..________ Формат 60841/16. Папір тип. Друк ризографія. Ум. друк.арк. ________ Наклад _____прим. Зам. № _______Безкоштовно Видавничий відділ КНУ імені Михайла Остроградського 39614, м. Кременчук, вул.. Пешотравнева, 20 |
![]() | З навчальної дисципліни "контроль І ревізія" Методичні вказівки щодо практичних занять з навчальної дисципліни "Контроль І ревізія" для студентів денної та заочної форм навчання... | ![]() | "контроль І ревізія" Методичні вказівки щодо виконання контрольних робіт з навчальної дисципліни "Контроль І ревізія" для студентів заочної форми навчання... |
![]() | Питань, що виноситься на 3й модульний контроль знань з дисципліни Неруйнівні способи контролю корозійностійких та зносостійких покриттів. Капілярний контроль | ![]() | Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни " Планування І контроль на підприємстві " для студентів економічних спеціальностей Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни Планування і контроль на підприємстві / укладачі: О. Ю. Древаль, О.І. Вишницька.... |
![]() | Методичні вказівки з дисципліни "Стандартизація, метрологія, контроль" для студентів спеціальності Методичні вказівки, з дисципліни “Стандартизація, метрологія, контроль” для студентів спеціальності 090. 401, спеціалізації металургія... | ![]() | Конспект лекцій з навчальної дисципліни «Контроль та вимірювання параметрів рідин І газів» для студентів спеціальності Конспект лекцій з навчальної дисципліни «Контроль та вимірювання параметрів рідин і газів» / Укладачі: С. С. Антоненко, Е. В. Колісніченко.... |
![]() | Валютне реґулювання та валютний контроль” Рекомендації щодо написання та оформлення контрольної роботи з навчальної дисципліни “Валютне реґулювання та валютний контроль” | ![]() | Конспект лекций з дисципліни “внурішньогосподарський контроль ” Конспект лекций здисципліни «Внутрішньогосподарський контроль»(для студентів 3 курсу заочної форми навчання за галуззю знань 0305... |
![]() | Міністерство освіти І науки україни національна металургійна академія україни робоча програма, методичні вказівки І контрольні завдання к вивченню дисципліни «Стандартизація, метрологія та контроль» «Стандартизація, метрологія та контроль» для студентів напряму 050401 – «Металургія» | ![]() | П., Симонов В. А. Об особенностях проверки знаний студентов по общеинженерным дисциплинам с помощью тестов постановка проблемы Постановка проблемы. Контроль знаний студентов занимает важное место в процессе обучения. Различают предварительный (вводный) контроль,... |