Центральний корпус університету icon

Центральний корпус університету
Скачати 51.94 Kb.
НазваЦентральний корпус університету
Дата04.06.2012
Розмір51.94 Kb.
ТипДокументи

Вступ

П’ята Всеукраїнська наукова конференція «Гідрологія, гідрохімія, гідроекологія» відбулася у м. Чернівці на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, географічного факультету, кафедри гідроекології, водопостачання та водовідведення 22-24 вересня 2011 року.

Пленарні засідання проводились у Мармуровій залі центрального корпусу університету. Секційні засідання – у приміщеннях географічного факультету.

Загалом, конференція відбувалась у приміщеннях Архітектурного ансамблю Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, що у 2011 році ввійшов до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

24 вересня відбулася екскурсія по Буковині та Гуцульщині за маршрутом: м. Чернівці – м. Снятин – м. Косів – м. Вижниця – м. Сторожинець – м. Чернівці. Під час екскурсії учасники були ознайомлені з історією та особливостями гідрологічних спостережень на р. Прут у м. Чернівці, роботою Снятинської ГЕС на р. Прут, русловою ситуацією та особливостями гідрологічних спостережень на р. Черемош у с. Кути, а також природою та історією Буковини, Покуття, Гуцульщини, народними промислами, прикладним мистецтвом.
Президія під час проведення пленарних засідань П’ятої Всеукраїнської наукової конференції «Гідрологія, гідрохімія, гідроекологія» у Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

(зліва направо: П.М. Линник, О.Г. Ободовський, В.К. Хільчевський, Ю.С. Ющенко, В.М. Тімченко, В.В. Гребінь, Н.С. Лобода)Центральний корпус університету
Корпус географічного факультету
Вхід до Резиденції
Доповідь О.М. Аксюка (секція №1 – «Дослідження водних ресурсів»)Доповідає Ладжель Махмуд (секція №1 – «Дослідження водних ресурсів»)
Доповідь Л.А. Шинкарука (секція №2 – «Дослідження морфології і динаміки природних та штучних водних об’єктів»)Доповідь М.Г. Настюка (секція №2 – «Дослідження морфології і динаміки природних та штучних водних об’єктів»)
Доповідь П.М. Линника (секція №3 – «Гідрохімічні, гідробіологічні та гідроекологічні дослідження»)
Загальна фотографія учасників конференції
Біля будівлі Снятинської ГЕС під час екскурсії

(зліва направо: В.К. Хільчевський, В.Г. Смирнова, О.Г. Ободовський, В.М. Бойко)
Огляд ділянки р. Черемош біля с. Кути


Ухвала конференції

У відповідності до рішень Четвертої Всеукраїнської наукової конференції «Гідрологія, гідрохімія, гідроекологія» у м. Чернівці на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (кафедра гідроекології, водопостачання та водовідведення) у період 22-24 вересня 2011 року відбулася П’ята Всеукраїнська наукова конференція. У її роботі взяли участь близько 100 учасників з майже 30 вітчизняних і закордонних установ. Зокрема, крім України, були присутні науковці з Росії, Польщі, Алжиру.

На конференції розглянуті актуальні проблеми розвитку гідрології та гідроекології, пов’язані з вирішенням теоретичних, методологічних, прикладних питань у напрямах досліджень водних ресурсів, морфології і динаміки природних та штучних водних об’єктів, гідрохімії, гідробіології та гідроекології.

На пленарних засіданнях конференції було заслухано дванадцять доповідей представників провідних центрів розвитку гідрологічної науки в Україні. На секційних засіданнях заслухано більшість доповідей згідно програми конференції. Активну участь у роботі конференції взяли молоді науковці. Відбулися дискусії щодо найбільш важливих методологічних, теоретичних, методичних та практичних питань. В секціях і на заключному пленарному засіданні прийняті пропозиції щодо загального рішення конференції. У відповідності до них сформовані наступні рішення конференції:

  • В Україні на високому теоретичному і методологічному рівні розроблена науково-методична база по нормуванню розрахункових характеристик весняних водопіль і дощових паводків (Одеський державний екологічний університет). Підтримати ініціативу вчених Одеського державного екологічного університету по інтеграції зусиль зацікавлених організацій і відомств при вирішенні питань, пов’язаних з прийняттям нового нормативного документа по розрахунках стоку води для проектних цілей.

  • Необхідно продовжувати і розвивати дослідження щодо просторово-часових узагальнень та методик розрахунків природного та побутового стоку річок України (в умовах антропогенної діяльності, змін клімату), розрахунків характеристик стоку, прогнозів характеристик водного режиму річок України.

  • Констатується недостатня увага дослідженням з гідрології озер, водосховищ та боліт в Україні.

  • Назріла нагальна потреба розроблення нормативного документу стосовно нових видів і способів регулювання русел та заплав, управління річковими геоекосистемами (особливо на гірських річках), що базуються на принципах сталого розвитку екологічної толерантності.

  • При оцінюванні стану транскордонних водних об’єктів вважати за доцільне імплементацію основних положень Водної рамкової директиви ЄС з урахуванням здобутків, доповнень, уточнень українських вчених.

  • Звернути увагу відповідних відомств України на доцільність посилення контролю за дотриманням положень законодавства України щодо відбору алювію з русло-заплавного комплексу гірських і передгірських річок та активізацію зусиль з вирішення проблем функціонування водоохоронних зон на річках та водосховищах. Рекомендувати привести дані аспекти законодавства у відповідність до європейських норм (зокрема, положень Водної рамкової директиви ЄС, Карпатської конвенції, програм розвитку екомережі тощо) та закріпити уяви про об’єкти управління, сталого розвитку, як складні геоекосистеми, що функціонують на основі річок.

  • У контексті перспективи впровадження Водної рамкової директиви ЄС, а також проведення транскордонного моніторингу стану водних об’єктів необхідно активізувати зусилля по удосконаленню методики оцінки гідрохімічного фону, визначення якості поверхневих та підземних вод, водних об’єктів загалом. Важливо звернути увагу науковців та практиків на поглиблення натурних досліджень для отримання відповідних гідрологічних, гідрохімічних та гідроекологічних показників, підвищення точності вихідної інформації на сучасній хіміко-аналітичній базі.

  • Наступну, Шосту Всеукраїнську наукову конференцію «Гідрологія, гідрохімія, гідроекологія» провести у м. Дніпропетровськ на базі Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Введение

Пятая Всеукраинская научная конференция «Гидрология, гидрохимия, гидроэкология» прошла в г. Черновцы на базе Черновицкого национального университета имени Юрия Федьковича, географического факультета, кафедры гидроэкологии, водоснабжения и канализации 22-24 сентября 2011 года.

Пленарные заседания проходили в Мраморном зале центрального корпуса университета. Секционные заседания – в помещениях географического факультета.

В целом, конференция проходила в помещениях Архитектурного ансамбля Резиденции митрополитов Буковины и Далмации, который в 2011 году вошёл в Список объектов Всемирного наследия ЮНЕСКО.

24 сентября была проведена экскурсия по Буковине и Гуцульщине по маршруту: г. Черновцы – г. Снятин - г. Косов – г. Вижница – г. Сторожинец – г. Черновцы. Во время экскурсии участники были ознакомлены с историей и особенностями гидрологических наблюдений на р. Прут в г. Черновцы, работой Снятинской ГЭС на р. Прут, русловой ситуацией и особенностями гидрологических наблюдений на р. Черемош в с. Куты, а также природой и историей Буковины, Покутья, Гуцульщины, народными промыслами, прикладным искусством.

Схожі:

Центральний корпус університету iconЦентральний корпус університету
П’ята Всеукраїнська наукова конференція «Гідрологія, гідрохімія, гідроекологія» відбулася у м. Чернівці на базі Чернівецького національного...
Центральний корпус університету iconЦентральний читальний зал (Головний корпус, вул. Львівська, 75) газети
Перелік періодичних видань України та Росії, що будуть отримані бібліотекою університету в 2012 році
Центральний корпус університету iconЦентральний читальний зал (Головний корпус, вул. Львівська, 75) газети
Перелік періодичних видань України та Росії, що будуть отримані бібліотекою університету в 2013 році
Центральний корпус університету iconКультурно-просвітницька робота науково-методичного відділу (центральний корпус бібліотеки) Лютий
Культурно-просвітницька робота науково-методичного відділу (центральний корпус бібліотеки)
Центральний корпус університету iconЦентральний корпус СумДУ
Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти щодо умов вступу до вищих навчальних закладів України
Центральний корпус університету iconТуристсько-інформаційний
Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, Центральний корпус за адресою: м. Харків, площа Свободи, 4, 4 поверх,...
Центральний корпус університету iconСтипендії Центрального Європейського університету Центральний Європейський університет (ceu)
Центральний Європейський університет (ceu) розташований у Будапешті міжнародно-визнаний, акредитований в Угорщині та США вищий навчальний...
Центральний корпус університету iconТема Національний банк України – центральний банк країни
Виходячи з цього, виникає актуальна потреба у викладанні курсу „Центральний банк І грошово-кредитна політика” при підготовці фахівців...
Центральний корпус університету iconОхорона університету xiii-й корпус, вул. С. Бандери, 12, к. 57, 53

Центральний корпус університету iconОхорона університету xiii-й корпус, вул. С. Бандери, 12, к. 57, 53

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи