Крок Загальна лікарська підготовка 2009 icon

Крок Загальна лікарська підготовка 2009
НазваКрок Загальна лікарська підготовка 2009
Сторінка1/5
Дата21.06.2012
Розмір1.16 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5

Крок 1. Загальна лікарська підготовка - 2009

1 У хворого на хронічний гепатит виявлено значне зниження синтезу і секреції жовчних кислот. Який процес у найбільшій мірі буде порушений у кишечнику цього хворого?

A. Всмоктування амінокислот

B. Травлення вуглеводів

C. Всмоктування гліцерину

D. Емульгування жирів

E. Травлення білків


2 У новонародженого спостерігається диспепсія після годування молоком. При заміні молока розчином глюкози симптоми диспепсії зникають. Недостатня активність якого ферменту спостерігається у новонародженого?

A. Амілаза

B. Мальтаза

C. Лактаза

D. Сахараза

E. Ізомальтаза


3 Основна маса азоту з організму виводиться у вигляді сечовини. Зниження активності якого ферменту в печінці призводить до гальмування синтезу сечовини і нагромадження амоніаку в крові і тканинах?

A. Пепсин

B. Аспартатамінотрансфераза

C. Уреаза

D. Карбамоїлфосфатсинтаза

E. Амілаза


4 В шкірі виявлена щільна, рухома, чітко відмежована від оточуючих тканин пухлина. На розрізі вона білого кольору, представлена волокнистою тканиною. Мікроскопічно: хаотично переплетені колагенові волокна, клітин мало. Що це за пухлина?

A. Десмоїд

B. Дерматофіброма

C. Міома

D. Гістіоцитома

E. Фіброма


5 При визначенні енерговитрат організму людини встановлено, що дихальний коефіцієнт дорівнює 1,0. Це означає, що у клітинах досліджуваного переважно окислюються:

^ A. Вуглеводи та жири

B. Жири

C. Вуглеводи

D. Білки і вуглеводи

E. Білки


6 На розтині тіла померлого від ниркової недостатності, який протягом останніх 5-ти років хворів на бронхоектатичну хворобу, виявлені збільшені в розмірах нирки щільної консистенції з потовщеним кірковим шаром білого кольору та сальним блиском. Про яке захворювання нирок можна думати?

^ A. Вторинний амілоїдоз

B. Гломерулонефрит

C. -

D. Хронічний пієлонефрит

E. Некротичний нефроз


7 У тварини збільшений тонус м'язів-розгиначів. Це є наслідком посиленої передачі інформації до мотонейронів спинного мозку такими низхідними шляхами:

^ A. Медіальні кортикоспінальні

B. Вестибулоспінальні

C. Ретикулоспінальні

D. Руброспінальні

E. Латеральні кортикоспінальні


8 У дитини 10-ти років поставлено пробу Манту (з туберкуліном). Через 48 годин на місці введення туберкуліну з'явилаcя папула розміром до 8 мм у діаметрі. Який тип реакції гіперчутливості розвинувся після введення туберкуліну?

^ A. Реакція гіперчутливості IV типу

B. Реакція типу сироваткової хвороби

C. Реакція типу феномен Артюса

D. Реакція гіперчутливості ІІ типу

^ E. Атопічна реакція


9 У хворого на сифіліс при лікуванні препаратами вісмуту з'явилися сірі плями на слизовій оболонці ротової порожнини та симптоми нефропатії. Який засіб доцільно використати у хворого для лікування отруєння препаратами вісмуту?

A. Налоксон

B. Унітіол

C. Метиленовий синій

D. Налорфін

E. Бемегрид


10 На рентгенограмі нирок при пієлографії лікар виявив ниркову миску, в яку безпосередньо впадали малі чашечки (великі були відсутні). Яку форму сечовивідних шляхів нирки виявив лікар?

A. Ембріональна

B. Фетальна

C. Деревоподібна

D. Зріла

E. Ампулярна


11 У чоловіка 65-ти років розвинувся гнійний абсцес на шиї. Виділена культура грампозитивних коків, яка має плазмокоагулазну активність. Більш за все, це:

^ A. Staphylococcus saprophyticus

B. Staphylococcus aureus

C. Streptococcus pyogenes

D. Staphylococcus epidermidis

E. -


12 Встановлено, що аглютинація еритроцитів крові реципієнта викликали стандартні сироватки I та II груп і не викликали - сироватка III групи і антирезусна сироватка. Кров якої групи за системами AB0 і резус можна переливати реципієнту?

A. B, (III) Rh-

B. AB (IV), Rh+

C. A, (II) Rh-

D. AB (IV), Rh-

E. 0, ,, (I) Rh+


13 У дитини 2-х років виявлено відставання у фізичному розвитку, часті пневмонії. Встановлено діагноз - незарощення артеріальної протоки. Сполучення яких кровоносних судин викликало порушення гемодинаміки?

^ A. Верхня порожниста вена і легеневий стовбур

B. Верхня порожниста вена і аорта

C. Легеневий стовбур і легеневі вени

D. Аорта і легеневі вени

E. Аорта і легеневий стовбур


14 Під час статевого дозрівання клітини чоловічих статевих залоз починають продукувати чоловічий статевий гормон тестостерон, який обумовлює появу вторинних статевих ознак. Які клітини чоловічих статевих залоз продукують цей гормон?

^ A. Підтримуючі клітини

B. Сперматозоїди

C. Клітини Лейдіга

D. Сустентоцити

E. Клітини Сертолі


15 У новонародженої дитини на пелюшках виявлені темні плями, що свідчать про утворення гомогентизинової кислоти. З порушенням обміну якої речовини це пов'язане?

A. Тирозин

B. Холестерин

C. Метіонін

D. Галактоза

E. Триптофан


16 Після черепно-мозкової травми у хворого спостерігається втрата можливості виконувати знайомі до травми складно-координовані рухи (апраксія). В якій ділянці кори великих півкуль найімовірніше локалізується ушкодження?

^ A. Gyrus lingualis

B. Gyrus parahippocampalis

C. Gyrus paracentralis

D. Gyrus angularis

E. Gyrus supramarginalis


17 У хворого спостерігається погіршення сутінкового зору. Який з вітамінних препаратів слід призначити пацієнту?

^ A. Ретинолу ацетат

B. Ціанокобаламін

C. Піридоксину гідрохлорид

D. Кислота нікотинова

E. Кислота аскорбінова


18 Хворий з хронічним гіперацидним гастритом для усунення печії застосовує антацидний засіб, після прийому якого відзначає поліпшення, однак разом з тим виникає відчуття розпирання у шлунку. Який з наведених препаратів міг викликати вказаний побічний ефект?

A. Пепсин

B. Алюмінію гідроокис

C. Натрію гідрокарбонат

D. Магнію окис

E. Магнію трисилікат


19 У чоловіка 45-ти років після значного психоемоційного навантаження раптово з'явився стискаючий біль в ділянці серця з іррадіацією в ліву руку, шию, під ліву лопатку. Обличчя стало блідим, вкрилося холодним потом. Нітрогліцерин усунув напад болю. Який процес розвинувся у хворого?

^ A. Перфорація виразки шлунка

B. Інфаркт міокарда

C. Психогенний шок

D. Інсульт

E. Стенокардія


20 Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на ригідність м'язів, скутість рухів, постійний тремор рук. Встановлено діагноз: хвороба Паркінсона. Який препарат найбільш раціонально призначити?

A. Дифенін

B. Сибазон

C. Етосуксимід

D. Леводопа

E. Фенобарбітал


21 У хворого на дизентерію при колоноскопії виявлено, що слизова оболонка товстої кишки гіперемована, набрякла, її поверхня вкрита сіро-зеленими плівками. Назвіть морфологічну форму дизентерійного коліту:

A. Виразковий

B. Гнійний

C. Некротичний

D. Катаральний

E. Фібринозний


22 У хворого з частими кровотечами з внутрішніх органів і слизових оболонок виявлені пролін і лізин у складі колагенових волокон. Через відсутність якого вітаміну порушено їх гідроксилювання?

A. Вітамін K

B. Тіамін

C. Вітамін A

D. Вітамін E

E. Вітамін C


23 Депресії та емоційні розлади є наслідком нестачі у головному мозку норадреналіну, серотоніну та інших біогенних амінів. Збільшення їх вмісту у синапсах можна досягти за рахунок антидепресантів, які гальмують такий фермент:

^ A. Оксидаза D-амінокислот

B. Диамінооксидаза

C. Фенілаланін-4-монооксигеназа

D. Оксидаза L-амінокислот

E. Моноамінооксидаза


24 На аутопсії померлого від грипу чоловіка відзначено, що серце дещо збільшене у розмірах, пастозне, на розрізі міокард тьмяний, з крапом. Мікроскопічно: у міокарді на всьому протязі ознаки паренхіматозної жирової і гідропічної дистрофії, строма набрякла, з незначною макрофагально-лімфоцитарною інфільтрацією, судини повнокровні; периваскулярно - петехіальні крововиливи. Який вид міокардиту розвинувся в даному випадку?

^ A. Серозний дифузний

B. Гнійний

C. Серозний вогнищевий

D. Гранулематозний

E. Проміжний проліферативний


25 До генетичної консультації звернулася сімейна пара, в якій чоловік хворіє на інсулінозалежний цукровий діабет, а жінка здорова. Яка вірогідність появи інсулінозалежного діабету у дитини цього подружжя?

A. 100%

B. 50%

C. Нижче, ніж в популяції

D. Більше, ніж в популяції

E. Така сама, як в популяції


26 При санітарно-бактеріологічному дослідженні води методом мембранних фільтрів виявлено дві червоні колонії на мембранному фільтрі (середовище Ендо), через який пропустили 500 мл досліджуваної води. Розрахуйте колі-індекс та колі-титр досліджуваної води:

A. 250 та 4

B. 2 та 500

C. 500 та 2

D. 250 та 2

E. 4 та 250


27 Охолодження тіла людини у воді виникає значно швидше, ніж на повітрі. Який шлях тепловіддачі у воді значно ефективніший?

^ A. Тепловипромінювання

B. Випаровування поту

C. Конвекція

D. Теплопроведення

E. -


28 Після травми хворий не може розігнути руку в ліктьовому суглобі. Порушення функції якого з основних м'язів може це спричинити?

^ A. m. levator scapulae

B. m. triceps brachii

C. m. teres major

D. m. subscapularis

E. m. infraspinatus


29 У хворого через добу після апендектомії у крові визначається нейтрофільний лейкоцитоз із регенеративним зсувом. Який найбільш вірогідний механізм розвитку лейкоцитозу в даному випадку?

^ A. Посилення лейкопоезу

B. Перерозподіл лейкоцитів у організмі

C. Уповільнення міграції лейкоцитів у тканини

D. Уповільнення руйнування лейкоцитів

^ E. Посилення лейкопоезу та уповільнення міграції лейкоцитів у тканини


30 По ходу слухового нерва у молодої жінки виявлена пухлина у вигляді вузла до 3 см в діаметрі, м'яко-еластичної консистенції, рожево-білого кольору, однорідна. Мікроскопічно пухлина містить пучки клітин з овальними ядрами. Клітинно-волокнисті пучки формують ритмічні структури, створені паралельними рядами, правильно орієнтованими клітинами, розташованими у вигляді частоколу, поміж яких знаходиться безклітинна гомогенна зона (тільця Верокаї). Що це за пухлина?

A. Невринома

B. Гангліонейробластома

C. Злоякісна невринома

D. Гангліоневрома

E. Нейробластома


31 Чоловік з колотою раною в ділянці чотирьохстороннього отвору звернувся до лікаря. При обстеженні виявлено, що потерпілий не може відвести руку від тулуба. Який нерв вірогідно ушкоджений?

A. n. radialis

B. n. axillaris

C. n. ulnaris

D. n. medianus

E. n. subclavius


32 У клінічній практиці для лікування туберкульозу застосовують препарат ізоніазид - антивітамін, який здатний проникати у туберкульозну паличку. Туберкулостатичний ефект обумовлений порушенням процесів реплікації, окисно-відновних реакцій, завдяки утворенню несправжнього коферменту з:

A. ТДФ

B. НАД

C. ФАД

D. КоQ

E. ФМН


33 Дитина 9-ми місяців харчується штучними сумішами, які не збалансовані за вмістом вітаміну B6. У дитини спостерігається пелагроподібний дерматит, судоми, анемія. Розвиток судом може бути пов'язаний з порушенням утворення:

A. ДОФА

B. ГАМК

C. Серотоніну

D. Гістаміну

E. Дофаміну


34 У баклабораторії під час мікроскопії мазків з харкотиння хворого на хронічне легеневе захворювання, забарвлених за Цілем-Нільсеном, виявлені червоні палички. Яка властивість туберкульозної палички виявлена при цьому?

^ A. Капсулоутворення

B. Лугостійкість

C. Спороутворення

D. Спиртостійкість

E. Кислотостійкість


35 Продуктами гідролізу та модифікації деяких білків є біологічно активні речовини - гормони. З якого із наведених білків у гіпофізі утворюються ліпотропін, кортикотропін, меланотропін та ендорфіни?

A. Нейроальбумін

B. Нейроглобулін

C. Тиреоглобулін

D. Проопіомеланокортин (ПОМК)

E. Нейростромін


36 Онкологічному хворому призначили препарат метотрексат, до якого з часом клітини-мішені пухлини втратили чутливість. Експресія гену якого ферменту при цьому змінюється?

^ A. Дегідрофолатредуктаза

B. Фолатдекарбоксилаза

C. Фолатоксидаза

D. Дезаміназа

E. Тиміназа


37 У життєвому циклі клітини відбувається процес самоподвоєння ДНК. В результаті цього однохроматидні хромосоми стають двохроматидними. У який період клітинного циклу спостерігається це явище?

A. G1

B. G2

C. G0

D. M

E. S


38 Стоматолог під час огляду порожнини рота на межі середньої і задньої третини спинки язика виявив запалені сосочки. Які сосочки язика запалені?

^ A. Papillae conicae

B. Papillae filiformes

C. Papillae foliatae

D. Papillae vallatae

E. Papillae fungiformes


39 З метою попередження відторгнення трансплантата після пересадки органів обов'язковим є проведення курсу гормонотерапії з метою імуносупресії. Які гормони застосовують з цією метою?

^ A. Статеві гормони

B. Тиреоїдні

C. Катехоламіни

D. Мінералокортикоїди

E. Глюкокортикоїди


40 До патогістологічої лабораторії доставлено червоподібний відросток товщиною до 2,0 см. Серозна оболонка його тьмяна, потовщена, вкрита жовто-зеленими плівковими нашаруваннями. Стінка в'яла, сіро-червона. Просвіт відростка розширено, заповнено жовто-зеленими масами. При гістологічному дослідженні виявлено, що стінка інфільтрована нейтрофілами. Визначте захворювання апендикса:

^ A. Гострий простий апендицит

B. Гострий поверхневий апендицит

C. Гострий гангренозний апендицит

D. Гострий флегмонозний апендицит

^ E. Хронічний апендицит


41 Мати звернулася до лікаря з приводу того, що у дитини 5-ти років під дією сонячних променів на шкірі з'являються еритеми, везикулярний висип, свербіж шкіри. Лабораторні дослідження виявили зменшення вмісту заліза у сироватці крові, збільшення виділення з сечею уропорфіриногену І. Найбільш вірогідною спадковою патологією у дитини є:

A. Копропорфірія

B. Печінкова порфірія

C. Метгемоглобінемія

D. Інтермітуюча порфірія

E. Еритропоетична порфірія


42 У жінки народилась мертва дитина з багатьма вадами розвитку. Яке протозойне захворювання могло спричинити внутрішньоутробну загибель?

A. Лейшманіоз

B. Лямбліоз

C. Токсоплазмоз

D. Малярія

E. Амебіаз


43 До лікаря звернулася жінка 32-х років зі скаргами на відсутність лактації після народження дитини. Дефіцитом якого гормону можна пояснити дане порушення?

A. Соматотропін

B. Тиреокальцитонін

C. Пролактин

D. Вазопресин

E. Глюкагон


44 На мікропрепараті підщелепної слинної залози навколо кінцевих відділів і вивідних проток розрізняються кошикоподібні клітини, які охоплюють основи сероцитів і називаються міоепітеліоцити. До якої тканини належать ці клітини?

A. М'язова

B. Пухка волокниста сполучна

C. Сполучна зі спеціальними властивостями

D. Нервова

E. Епітеліальна


45 Хворому з переломом кінцівки необхідно призначити препарат з групи міорелаксантів деполяризуючого типу дії для проведення нетривалого хірургічного втручання. Що це за засіб?

^ A. Атропіну сульфат

B. Пентамін

C. Дитилін

D. Цитітон

E. Тубокурарину хлорид


46 У хворого з клінічними ознаками імунодефіциту проведено імунологічні дослідження. Виявлено значне зниження кількості клітин, що утворюють розетки з еритроцитами барана. Який висновок слід зробити аналізуючи дані дослідження?

^ A. Зниження рівня натуральних кілерів (NK-клітин)

B. Зниження рівня T-лімфоцитів

C. Зниження рівня системи комплементу

D. Зниження рівня B-лімфоцитів

E. Недостатність клітин-ефекторів гуморального імунітету


47 Пацієнт страждає на геморагічний синдром, що проявляється частими носовими кровотечами, посттравматичними та спонтанними внутрішньошкірними та внутрішньосуглобовими крововиливами. Після лабораторного обстеження було діагностовано гемофілію В. Дефіцит якого фактора згортання крові обумовлює дане захворювання?

A. VII

B. IX

C. VIII

D. XI

E. V


48 Хворому, який переніс інфаркт міокарда, призначена ацетилсаліцилова кислота по 75 мг щоденно. З якою метою призначено препарат?

^ A. Зменшення запалення

B. Зменшення болю

C. Розширення коронарних судин

D. Зменшення агрегації тромбоцитів

E. Зниження температури


49 Досить часто причиною набутих імунодефіцитів є інфекційне ураження організму, при якому збудники безпосередньо розмножуються в клітинах імунної системи і руйнують їх. Виберіть серед перерахованих ті захворювання, при яких має місце вищезгадане:

^ A. Ку-гарячка, висипний тиф

B. Туберкульоз, мікобактеріоз

C. Дизентерія, холера

D. Поліомієліт, гепатит А

E. Інфекційний мононуклеоз, СНІД

  1   2   3   4   5

Схожі:

Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconНазва дисципліни
...
Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconСтруктура змісту екзамену Крок 1 Загальна лікарська підготовка

Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2009
У хворого на хронічний гепатит виявлено значне зниження синтезу І секреції жовчних кислот. Який процес у найбільшій мірі буде порушений...
Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2011/2012 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська...
Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2012/2013 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
Крок Загальна лікарська підготовка 2009 iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2013/2014 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи