Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства icon

Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства
НазваТестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства
Сторінка1/21
Дата22.06.2012
Розмір2.58 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ

ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ З АКУШЕРСТВА


1. Роділля 27років перебуває в другому періоді пологів, який триває вже 2 години.

Очікувана маса плода 4800г. Серцебиття Плода послаблене, ритмічне, 160/хв. Розміри Таза 25-28-30-20см. Ознака Вастена позитивна. Піхвове дослідження׃ відкриття шийки матки повне, плідний міхур відсутній, голівка притиснута до входу в малий таз. Мис не досягається. Яка тактика ведення пологів?

А. Медикаментозний відпочинок

В. Родостимуляція окситоцином

С. Консервативно-очікувальна

D. ^ Кесарський розтин

Е. Лікування гіпоксії плоду

2. Роділля 30 років, соматично здорова. ?? період пологів. Передбачувана маса плода 3100 г. Серцебиття плода глухе, 90/хв., ритмічне, голівка на тазовому дні, стріловидний шов в прямому розмірі площини виходу з малого таза, вигляд передній. Яка тактика лікаря найбільш доцільна в даному випадку?

А. ^ Вихідні акушерські щипці

В. Родостимуляція

С. Порожнинні акушерські щипці

D. Кесарський розтин

Е. Лікування внутрішньоутробної Гіпоксії плода


3. Роділля у терміні пологів, доставлена у першому періоді пологів з матковою кровотечею. Шкіра та слизові-бліді. Пульс-100/хв. АТ-90/60 мм рт. ст. При піхвовому дослідженні׃ шийка матки згладжена, відкрита на 6см. На всьому протязі вічка визначається плацентарна тканина. Кровотеча підсилюється.

Яка тактика лікаря?

А. Консервативне ведення пологів

В. ^ Кесарський розтин

С. Стимуляція пологів окситоцином

D. Накладення порожнинних акушерських щипців

Е. Рання амніотомія з накладенням шкірно-головних щипців


4. Вагітна 19 років знаходиться у відділенні патології вагітності з приводу вагітності 36тижнів, тазового передлежання, крупного плода, тяжкої форми цукрового діабету. На КТТ у плода зареєстрована брадикардія до 100/хв. та глибокі децелерації. Пологової діяльності немає. Яка тактика у відношенні даної жінки?

А. Розродження через природні пологові шляхи

В. Виведення плоду за тазовий кінець

С. ^ Екстрений кесарський розтин

D. Родостимуляція

Е. Продовження вагітності


5. В процесі пологів при чисто сідничному передлежанні за методом Цов'янова плід народився до нижніх кутів лопаток. Серцебиття плоду не страждає. Що необхідно виконати для народження плода?

А. Витягти плід за тазовий кінець

В. Провести операцію кесарського розтину

С. Витягти плід за ніжки

D. ^ Застосувати класичну ручну допомогу

Е. Витягти плід за паховий згин

6. Жінка 25 років госпіталізована в терміні 11 тижнів вагітності.Скаржиться на болі в низу живота.В анамнезі 2 тижні тому перехворіла краснухою в важкій формі.При бімануальному дослідженні: шийка матки сформована,вічко шийки матки закрите.Матка збільшена до 11 тижнів вагітності,придатки матки без особливостей.Яка лікарська тактика найбільш доцільна?

А.Введення утеротоніків

В.Введення спазмолітиків

С.Малий кесарів розтин

D.Пролонгування вагітності

Е.^ Штучний аборт


7. У першовагітної 24 років з початку регулярних перейм минуло 4 години.АТ 120/80 мм.рт.ст. Положення плоду поздовжне, головне передлежання,серцебиття плоду 130 за хв.Піхвове дослідження: шийка матки згладжена до 1,5 см, відкриття 3 см.Плідний міхур цілий, напружений. Голівка плоду притиснута до входу у малий таз. У якому періоді пологів знаходиться роділля?

А.Третій період пологів

В.^ Перший період пологів

С.Прелімінарний період

D.Предвісники пологів

Е.Початок другого періоду пологів


8. Доношена вагітність. Маса тіла вагітної 62 кг. Повздовжне положення плода, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Обхват живота 100 см. Висота дна матки 35 см. Яка орієнтована вага плода?

А.4 кг 500г

В.3 кг

С.4 кг

D.2 кг 500г

Е.3 кг 500г


9. На 4 добу після операції кесарського розтину у жінки з’явилась лихоманка, біль в животі, температура піднялась до 39 С. Пульс 104/ хв. Двічі було блювання . Хвора загальмована , язик сухий, обкладений сіруватим нальотом. Живіт здутий. Симптоми подразнення очеревини позитивні у всіх відділах. Перкуторно притуплення у пологих місцях живота. Гази не відходять . Дно матки на рівні пупка. Матка болюча при пальпації. Виділення кров’янисті, помірні. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Прогресуючий тромбофлебіт

В. Параметрит

С.^ Розлитий перитоніт

D.Пельвіоперитоніт

Е.Метроендометрит


10. Перша вагітність.Остання менструація 29 травня, перші рухання плода 20 жовтня, При першому звертанні в жіночу консультацію 24 липня була виявлена вагітність 7 тижнів.Пердбачається що пологи можуть настати:

А.17 квітня

В.15 березня

С.29 березня

D.5 березня

Е.17 лютого


11. При піхвовому дослідженні зліва пальпується передній кут великого тім'ячка , справа надбрівні дуги і корінь носа . Лобний шов в поперечному розмірі входу в малий таз . Про яке передлежання іде мова?

А.Задній вигляд потиличного

В. Задній вигляд лицьового

С. Передньоголовне

D.Передній вигляд лицьового

Е.Лобне


12. Першовагітна у терміні 20 тижнів скаржиться на болі по низу живота, мажучі кров"янисті виділення зі статевих шляхів. Матка в підвищеному тонусі, рухомість плода відчуває. При бімануальному дослідженні: матка збільшена відповідно терміну вагітності, шийка матки скорочена до 0,5 см, зовнішнє вічко відкрите на 2 см. Виділення кров"янисті, мажучі.Який найбільш вірогідний діагноз?

А. Неповний аборт

В. ^ Аборт, що почався

С.Загроза переривання вагітності

D.Завмерла вагітність

Е. Аборт в ходу


13.У вагітної,що страждає на гіпертонічну хворобу 1 ст,в терміні 35 тижнів, з'явилися набряки на нижніх кінцівках і передній черевній стінці,в сечі білок до 3 г/л,АТ підвищився до 170/120 мм рт ст,почав турбувати головний біль і погіршився зір.Проведенне протягом 4 годин інтенсивне лікування ефекту не дало.Яка тактика необхідна в даному випадку?

А.Продовження інтенсивної терапії

В.^ Негайне розродження шляхом кесарського розтину

С.Консервативне розродження

D.Проведення родозбудження


15. Через 10 годин від початку пологів,при повному відкритті маткового вічкавідійшли світлі навколоплідні води.Після цього пологова діяльність різко ослабилась: потуги короткі, не регулярні,слабкі, голівка плоду не просувається.Визначте характер пологової діяльності?

А.Дискоординована пологова діяльність

В.Тетанія матки

С.^ Вторинна слабкість пологової діяльності

D.Первинна і вторинна слабкість пологової діяльності

Е.Первинна слабкість пологової діяльності


16. Вагітна доставлена швидкою з скаргами на сильний біль в ділянці шлунка,блювання,головний біль,мерехтіння мушок перед очима.Тиждень тому,у зв"язку з нефропатією 1 ст,запропонована госпіталізація,але хвора відмовилась.Об"єктивно: Шкіра бліда,набряки на гомілках і ступнях,АТ 160/90 мм рт ст.Аналіз сечі: лейк. 3--4 в п/з,циліндри гіалінові і зернисті--4--5 в п/з,білок--4 г/л,питома вага 1018.Який найбільш вірогідний діагноз?

А.Прееклампсія

В.Гломерулонефрит

С.Вегето-судинна дистонія

D.Гострий панкреатит

Е.Харчова інтоксикація


17. Жінка 30 років з третьою вагітністю строком 32 тижні, масою 59 кг, з'явилася у пологовий будинок з симптомами пологової діяльності. При обстеженні виявлено׃ гнійний стафілококовий кольпіт та хоріоамніоніт. Після виділення посліду почалась кровотеча. Введено 5000 гепарину, перелито 250 мл крові, 1000 мл фізіологічного розчину. За 10 хвилин втрата крові перевищила 4000мл. На розтині виявлено загальну анемію(поодинокі еритроцити в полі зору судин), плями Мінакова, гнійний метроендометрит, розповсюджену бактеріальну емболію. Що у наведеному випадку було основним захворюванням?

А. Ускладнення медичних маніпуляцій

В. ^ Гнійний хоріоамніоніт

C. Локальний бактеріальний фібриноліз в судинах плацентарного ложа

D. Токсико - бактеріальний шок

E. Геморагічний шок


18. Перші пологи. Пологова діяльність розпочалась 5 годин тому. За цей час при достатньо енергійній терапії було 4 напади еклампсії наростаючої сили. Хвора без свідомості, найменше подразнення викликає напад. При внутрішньому дослідженні׃ шийка матки згладжена, зів матки пропускає 1 палець, плодовий міхур цілий, високо над входом у малий таз. Яка найбільш правильна тактика лікаря?

А. Накласти на голівку плоду щипці за Уолт- Івановим

В. ^ Зробити кесарський розтин

C. Підсилити пологову діяльність

D. Дати наркоз і продовжити консервативну терапію

E. Зробити амніотомію

19. Першонароджуюча 21 року знаходиться в першому періоді пологів. При піхвовому обстеженн: шийка матки згладжена, відкриття маточного зіву на 4см. Плодового міхура немає. Передлежать сідниці і ступні плоду. Яке передлежання плоду?

А. Неповне ніжне

В. Повне ніжне

C. Чисто сідничне

D. Колінне

Е.^ Змішане сідничне


20. Першовагітна відвідала жіночу консультацію в 37 тижнів вагітності. Скарг немає. За останні 2тижні додала 2кг ваги. Набряки на нижніх кінцівках. АТ-115/70 мм рт.ст. В сечі патології не виявлено. Вагітній встановили діагноз гестозу. Яка найкраща лікувальна тактика?

А. Пролонгування вагітності

В. Амбулаторне лікування

С. Термінове розродження

D. ^ Госпіталізація в стаціонар для лікування

Е. Кесарський розтин


21. У жінки 26 років 6 місяців назад відбулися пологи. Звернулася в жіночу консультацію зі скаргами на відсутність місячних. Дитина на грудному вигодовуванні. При вагінальному обстеженні׃ матка звичайних розмірів, щільної консистенції. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Синдром Ашермана

В. Вагітність

С. Псевдоаменорея

D. Синдром Шихана

Е. ^ Фізіологічна аменорея


22. У гінекологічне відділення госпіталізована вагітна 24років у терміні 18-19 тижнів у зв'язку з діагностованою під час ультразвукового дослідження істміко-цервікальною недостатністю. При огляді встановлено׃ шийка матки вкорочена до 0,5см, епітелій її без патологічних змін. Церві кальний канал пропускає палець. Плодовий міхур цілий. Матка збільшена до 18-19тижнів вагітності, у нормотонусі. Яка подальша тактика лікаря?

А. ^ Накладання шва на шийку матки

В. Седативна терапія

С. Проведення профілактики дистрес-синдрому

D. Переривання вагітності

Е. Токолітична терапія

24. Породілля 22років на другий день після пологів відчула наростаючий біль та важкість в правій нозі. Об'єктивно׃ стан хворої середньої важкості. Пульс-100 за хв., температура-37,3єС, тони серця приглушені, ритм синусовий, в легенях дихання везикулярне, 18-20 за хв.. Права нога на всій довжині набрякла, синюшна порівняно з лівою, температура знижена. Пульсація артерій правої ноги на всьому протязі пальпується, ослаблена. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Післяпологовий сепсис

В. Тромбоемболія легеневої артерії

С. Тромбоемболія стегнової артерії

D. Гострий ілеофеморальний флеботромбоз

Е. ^ Гострий тромбофлебіт


25. Породілля 19років. Другий період своєчасних пологів. Голівка плоду знаходиться у вузькій частині порожнини малого тазу. Почався приступ еклампсії. Яка тактика подальшого ведення пологів?

А. Кесарський розтин

В. Консервативне ведення пологів з наступною епізіотомією

С. ^ Акушерські щипці

D. Вакуум-екстракція плоду

Е. Комплексна інтенсивна терапія і продовження консервативного ведення пологів


26. При зовнішньому акушерському обстеженні: живіт має поперечно-овальну форму, в лівій боковій стороні матки пальпується кругла, щільна, балотуюча частина плоду, в правій - об'ємиста м'якувата, не балотуюча частина плоду. Серцебиття плоду прослуховується на рівні пупка. Яке положення, позиція і передлежання плоду?

А. Поперечне положення, ?? позиція, передлежача частина відсутня

В. Навскісне положення, ? позиція, передлежача частина відсутня

С. Поздовжнє положення, ? позиція, головне передлежання

D. ^ Поперечне положення, ? позиція, передлежача частина відсутня

Е. Поздовжнє положення, ?? позиція, тазове передлежання


27. Пологи завершилися народженням живого доношеного хлопчика масою 4500 г. Через 10 хвилин після народження дитини почалась маткова кровотеча. Плацента відокремлена і видалена рукою,проведений масаж матки на кулаці,внутрішньовенно введено розчин окситоцину. Через 10 хвилин кровотеча відновилася. Консервативні методи підвищення скорочувальної діяльності матки не дали ефекту. Крововтрата за 40 хвилин боротьби з кровотечею склала 1200 мл. Яка подальша тактика?

А. ^ Хірургічна зупинка кровотечі

В. Зовнішній масаж матки

С. Повторне введення розчину окситоцину

Д. Накладання швів на шийку матки

Е. Вишкрібання матки


28. Роділля,25 років,другий період пологів. При внутрішньому акушерському дослідженні розкриття шийки матки повне. Плідний міхур відсутній. Передлежить голівка,яка повністю виповнює крижову впадину. Сідничні ості не визначаються. При потугах промежина вип'ячується. Де знаходиться голівка плода?

А. В площині вузької частини малого тазу

В. ^ В площині виходу з малого тазу

С. Малим сегментом у площині входу в малий таз

Д. В площині широкої частини малого тазу

Е. Великим сегментом у площині входу в малий таз


29.До гінекологічного відділеня звернулася жінка з скаргами на виділення з піхви. Остання менструація була 3,5 місяці тому.УЗД не проходила. Матка при пальпації тістоподібної, консистенції,безболісна, ВДМ  24 см.Частини плода не пальпуються ,серцебиття не прослуховується,ворушіння не відчувається.З обох боків матки пальпуються овоїдні утворення 5  6 см. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. Антенатальна загибель плода

В. Передлежання плаценти

С. Передчасне відшарування плаценти

Д. Загроза аборту

Е. ^ Пузирний занос


30. Першовагітна, 40 тижнів.Положення плоду повздовжнє,голівка плоду притиснута до входу в малий таз.Розміри таза 25  28  30  18,5 см.Індекс Соловьова 14 см. При внутрішньому дослідженні шийка матки повністю відкрита. Плодового міхура немає.Діагональна кон"югата 10,5 см. Яка форма кісткового таза?

А. Плоскорахітичний таз

В. Загальнозвужений таз

С. ^ Простий плоский таз

Д. Таз нормальних розмірів

Е. Поперечно звужений таз


31. У вагітної в терміні 37 тижнів спостерігаються генералізовані набряки, АТ 170/120 мм рт ст, протеїнурія 4 г/л. Гіпотрофія плода. Яка патологія зумовлює таку картину?

А.Еклампсія

В.^ Прееклампсія важкого ступеня

С.Гіпертонічна хвороба

Д.Прееклампсія середнього ступеня

Е.Прееклампсія легкого ступеня


32. Повторнородяча, 34 роки, доставлена до пологового будинку в терміні вагітності 39--40 тижнів.Води відійшли 10 годин тому. Почалися перейми. Серцебиття плоду не прослуховується. При піхвовому обстеження: шийка матки згладжена, краї тонкі,відкриття маткрвого вічка до 8 см,плідного міхура немає;передлежить плече плода,у піхві--ручка.Як найдоцільніше завершити пологи?

А.Закінчити пологи консервативно

В.Провести клейдотомію

С.^ Провести декапітацію

Д.Провести поворот плода,з подальшою екстракцією за тазовий кінець

Е.Кесарський розтин


33. Повторнородяча 26 років у терміні 40 тижнів.Перейми почались 8 годин тому.2 години тому відійшли навколоплідні води.Положення плоду поздовжнє,головне передлежання.ОЖ--100 см,ВДМ--42 см.Перейми через 4--5 хв,по 25 секунд. Шийка матки згладжена,відкриття 4 см.Плодового міхура немає.Голівка плода притиснута до входу в малий таз.Яке ускладненя виникло в пологах?

А.Передчасне відходження навколоплідних вод

В.Вторинна слабкість пологової діяльності

С.^ Первинна слабкість пологової діяльності

Д.Дискоординована пологова діяльність

Е.Клінічно вузький таз


34. Роділля 25 років в пологах протягом 16 годин.Потуги малоефективні,тривають 1,5 години.Голівка плоду в порожнині малого тазу.Серцебиття плода раптом стало глухим,аритмічним,100/хв.При вагінальному домслідженні: відкриття шийки матки повне,плодовий міхур відсутній.Голівка в порожнині малого таза.Яка подальша акушерська тактика?

А.Подальше консервативне проведення пологів

В.Вакуум екстракція плода

С.накладання акушерських щипців

Д.Кесарський розтин

Е.Родостимуляція окситоцином


35. Вагітна в терміні 11--12 тижнів доставлена до гінекологічного стаціонару з матковою кровотечею та переймоподібними болями в низу живота. Піхвове дослідження: піхва заповнена згортками крові,шийка матки розкрита на 2 см. В каналі визначається напружений плідний міхур. Матка збільшена до розмірів 11--12 тижнів вагітності,напружена. Виділення кров"янисті,дуже рясні. Які міри повинен прийняти лікар?

А.Призначення прогестерону

В.Проведення гемотрансфузії

С.Консервативне спостереження

Д.Проведення токолітичної терапії

Е.^ Вишкрібання порожнини матки


36. Породілля 28 років,пологи 1,термінові. На 2 добу з"явились скарги на біль в ділянці симфізу,що підсилюються під час ходьби. При пальпації лонного зчленування виявляється біль та щілина між лонними кістками завширшки 0,8 см. Показники крові та сечі без змін. Яке найбільш ефективне лікування?

А.Гіпсова пов"язка на ділянку таза

В.Імобілізація у гамаку,знеболюючі засоби з антибактеріальною терапією

С.Корсет (на 6 місяців)

Д.Металоостеосинтез

Е.Лікування у травматологічному відділенні


37. Роділля 28 років доставлена до пологового будинку з бурхливою пологовою діяльеістю.Пологі перші. Розміри таза: 23--25--28--18 см. Ознака Генкель--Вастена позитивна. Роділля збуджена,живіт напружений,болісний в нижніх відділах. Контракційне кільце на рівні пупка,розташоване косо. Голівка плода притиснута до входу вмалий таз. Серцебиття плода 140/хв. Яке ускладнення виникло у роділлі?

А.Надмірна пологова діяльність

В.Дискоординація пологової діяльності

С.^ Загрозливий розрив матки

Д.Завершений розрив матки

Е.Розпочатий розрив матки


38. У породіллі масивна кровотеча після після народження двійні через природні пологові шляхи.Дитяче місце та пологові шляхи цілі.дно матки вище пупка.Матка при пальпації м"яка,не реагує на введення скорочуючих матку засобів.Яка найбільш імовірна причина кровотечі?

А.Гіпотонія матки

В.Пошкодження шийки матки

С.Розрив матки

Д.Затримка частки плаценти

Е.^ Атонія матки


39. У повторнородячої ,в терміні вагітності 40 тижнів,при огляді зліва від пупка визначається округле,балатуюче утворення,тут же,ближче до пупка.вислуховуєтьсясерцебиття плоду до 140\хв. Про яке положення плода можна думати в даному випадку?

А.Поздовжне положення плода,головне передлежання

В.Тазове передлежання

С.^ Поперечне положення плода,перша позиція

Д.Поперечне положення плода,друга позиція

Е.Навскісне положення плода


40. Родiлля 27 рокiв перебуває в другому перiодi пологiв, який триває вже 2 години. Очiкувана маса плода 4800 г. Серцебиття плода послаблене, ритмiчне, 160/хв. Розмiри таза 25-28-30-20 см. Ознака Вастена позитивна. Пiхвове дослiдження: вiдкриття шийки матки повне, плiдний мiхур вiдсутнiй, голiвка притиснута до входу в малий таз. Мис не досягається. Яка тактика ведення пологiв?

A. ^ Кесарський розтин

B. Консервативно-очiкувальна

C . Лiкування гiпоксiї плоду

D. Медикаментозний вiдпочинок

E. Родостимуляцiя окситоцином


41. Вагiтна доставлена швидкою допомогою зi скаргами на сильний бiль в дiлянцi шлунка, блювання, головний бiль, мерехтiння мушок перед очима. Тиждень тому, у зв’язку з прееклампсією легкого ступеня, запропонована госпiталiзацiя, але хвора вiдмовилась. Об’єктивно: шкiра блiда, набряки на гомiлках i ступнях, АТ - 160/90 - 160/100 мм рт.ст. Аналiз сечi: лейк. - 3-4 в п/з, цилiндри гiалiновi i зернистi - 4-5 в п/з, бiлок - 4 г/л, питома вага 1 Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Прееклампсія середнього ступеня тяжкості

B. Харчова iнтоксикацiя

C. ^ Прееклампсiя важкого ступеня

D. Гломерулонефрит

E. Гострий панкреатит


42. Родiлля 30 рокiв, соматично здорова. II перiод пологiв. Передбачувана маса плода 3100 г. Серцебиття плода глухе, 90/хв., ритмiчне, голiвка на тазовому днi, стрiловидний шов у прямому розмiрi площини виходу з малого таза, вид переднiй. Яка тактика лiкаря найбiльш доцiльна в даному випадку?

A. Родостимуляцiя

B. Кесарський розтин

C. Порожниннi акушерськi щипцi

D. ^ Вихiднi акушерськi шипцi

E. Лiкування внутрiшньоутробної гiпоксiї плода


43. На 4 добу пiсля операцiї кесаревого розтину у жiнки з’явилась лихоманка, бiль в животi, температура пiднялась до 39C. Пульс 104 уд/хв. Двiчi було блювання. Хвора загальмована, язик сухий, обкладений сiруватим нальотом. Живiт здутий. Симптоми подразнення очеревини позитивнi у всiх вiддiлах. Перкуторно - притуплення у пологих мiсцях живота. Перистальтика не вислуховується. Гази не вiдходять. Дно матки на рiвнi пупка. Матка болюча при пальпацiї. Видiлення кров’янистi, помiрнi. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

A. Параметрит

B. Метроендометрит

C. Прогресуючий тромбофлебiт

D. Пельвiоперитонiт

E. ^ Розлитий перитонiт


44. При терміні вагітності 37 тижнів у вагітної при АТ – 150/110 з’явились болі в ділянці епігастрія, порушення зору, поодинокі посмикування м’язів. При піхвовому дослідженні виявлено: шийка матки відхилена дозаду, довжиною 2 см., канал пропускає кінчик пальця. Голівка в площині входу в малий таз. Якому методу родорозрішення віддасте перевагу?

А. Проведенню амніотомії

В. Індукції пологів окситоцином

С. Комплексній дородовій підготовці

D.Пролонгуванню вагітності

E. ^ Кесаревому розтину


45. В процесi пологiв при чисто сiдничному передлежаннi за методом Цов’янова плiд народився до нижнiх кутiв лопаток. Серцебиття плоду не страждає. Що необхiдно виконати для народження плода?

A. ^ Затосувати класичну ручну допомогу

B. Провести операцiю кесарського розтину

C. Витягти плiд за нiжки

D. Витягти плiд за паховий згин

E. Витягти плiд за тазовий кiнець


46. Через 10 годин вiд початку пологiв при повному розкриттi маточного вiчка вiдiйшли свiтлi навколоплiднi води. Пiсля цього пологова дiяльнiсть рiзко ослабилась: потуги короткi, нерегулярнi, слабкi, голiвка плоду плода не просувається. Визначiть характер пологової дiяльностi.

A. Дискоординована пологова дiяльнiсть

B. ^ Вторинна слабiсть пологової дiяльностi

C. Первинна слабiсть пологової дiяльностi

D. Первинна i вторинна слабiсть пологової дiяльностi

E. Тетанiя матки


47. Повторнородяча 30 років, перші пологи перебігали нормально, народилася дитина масою 4 кг. Дана вагітність друга. Таз нормальних розмірів. пологи продовжуються 8 год. ВДМ - 42 см, ОЖ - 110 см. Води відійшли 4 год. тому назад. Потужний період триває одну годину. Перейми різко болючі, болі внизу живота поза переймою не проходять, перейми носять потужний характер. При пальпації нижній сегмент різко болючий, контракційне кільце матки на рівні пупка. Симптоми Вастена та Цангемейстера позитивні. Серцебиття плоду приглушене, ритмічне 134 уд/хв. Який метод пологорозрвшення?

A. Вихідні акушерські щипці

B. Порожнинні акушерські щипці

C. ^ Кесарський розтин

D. Вакуум-екстракція плоду

E. Консервативне ведення пологів


48. Перша вагiтнiсть. Остання менструацiя 29 травня, перше рухання плода 20 жовтня. При першому звертаннi в жiночу консультацiю 24 липня була виявлена вагiтнiсть 7 тижнiв. Передбачається, що пологи можуть настати:

A. 15 березня

B. 17 квiтня

C. 5 березня

D. 29 березня

E. 17 лютого


49. При пiхвовому дослiдженнi злiва пальпується переднiй кут великого тiм’ячка, справа надбрiвнi дуги i корiнь носа. Лобний шов в поперечному розмiрi входу в малий таз. Про яке передлежання йде мова?

A. Заднiй вид лицьового

B. Лобне

C. Передньоголовне

D. Переднiй вид лицьового

E. Заднiй вид потиличного


50. У першовагiтної 24 рокiв з початку регулярних перейм минуло 4 години. АТ - 120/80 мм рт.ст. Положення плоду поздовжнє, головне передлежання, серцебиття плоду 130/хв. Пiхвове дослiдження: шийка матки згладжена до 1,5 см, вiдкриття 3 см. Плiдний мiхур цiлий, напружений. Голiвка плоду притиснута до входу у малий таз. У якому перiодi пологiв знаходиться родiлля?

A. ^ I перiод пологiв

B. Передвiсники пологiв

C. Прелiмiнарний перiод

D. III перiод пологiв

E. Початок II перiоду пологiв


51. Родiлля у термiнi пологiв, доставлена у першому перiодi пологiв з матковою кровотечею. Шкiра та слизовi – блiдi. Пульс – 100/хв. АТ - 90/60 мм рт.ст. При пiхвовому дослiдженнi: шийка матки згладжена, вiдкрита на 6 см. На всьому протязi вiчка визначається плацентарна тканина. Кровотеча пiдсилилюється. Яка тактика лiкаря?

A. Рання амнiотомiя з накладенням шкiрно-головних щипцiв

B. Консервативне ведення пологiв

C. Стимуляцiя пологiв окситоцином

D. ^ Кесарський розтин

E. Накладення порожнинних акушерських щипцiв


52. Першовагiтна у термiнi 20 тижнiв скаржиться на болi по низу живота, мажучi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Матка в пiдвищеному тонусi, рухи плода вiдчуває. При бiмануальному дослiдженнi: матка збiльшена вiдповiдно термiну вагiтностi, шийка матки вкорочена до 0,5 см, зовнiшнє вiчко вiдкрите на 2 см. Видiлення кров’янистi, мажучi. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Завмерла вагiтнiсть

B. Загроза переривання вагiтностi

C. Аборт в ходу

D. Неповний аборт

E. ^ Аборт, що почався


53.Вагiтна в термiнi 7 тижнiв направлена для штучного аборту. Пiд час операцiї при розширеннi каналу шийки матки розширювачем Гегара №8 лiкар запiдозрив перфорацiю матки. Яка першочергова тактика лiкаря для пiдтвердження дiагнозу?

A. ^ Зондування порожнини матки

B. Бiмануальне дослiдження

C. Ультразвукове дослiдження

D. Лапароскопiя

E. Метросальпiнгографiя


54. Жiнка 25 рокiв госпiталiзована в термiнi 11 тижнiв вагiтностi. Скаржиться на болi внизу живота. В анамнезi 2 тижнi тому перехворiла краснухою в важкiй формi. При бiмануальному дослiдженнi: шийка матки сформована, вiчко шийки матки закрите. Матка збiльшена до 11 тижнiв вагiтностi, придатки матки без особливостей. Яка лiкарська тактика найбiльш доцiльна?

A. Пролонгування вагiтностi

B. ^ Штучний аборт

C. Малий кесарiв розтин

D. Введення спазмолiтикiв

E. Введення утеротонiкiв


55. Вагiтна 19 рокiв знаходиться у вiддiленнi патологiї вагiтностi з приводу вагiтностi 36 тижнiв, тазового передлежання, крупного плода, тяжкої форми цукрового дiабету. На КТТ у плода зареєстрована брадикардiя до 100/хв. та глибокi децелерацiї. Пологової дiяльностi немає. Яка тактика у вiдношеннi даної жiнки?

A. Родостимуляцiя

B. Розродження через природнi пологовi шляхи

C. ^ Екстренний кесарський розтин

D . Виведення плоду за тазовий кiнець

E. Продовження вагiтностi


56. Пологи завершилися народженням живого доношеного хлопчика масою 4500 г. Через 10 хвилин пiсля народження дитини почалась маткова кровотеча. Плацента вiдокремлена i видалена рукою, проведений масаж матки на кулацi, внутрiшньовенно введено розчин окситоцину. Через 10 хвилин кровотеча вiдновилася. Консервативнi методи пiдвищення скорочувальної дiяльностi матки не дали ефекту. Крововтрата за 40 хвилин боротьби з кровотечею склала понад 1200 мл. Яка подальша тактика?

A. ^ Хiрургiчна зупинка кровотечi

B. Повторне введення розчину окситоцину

C. Вишкрiбання матки

D. Зовнiшнiй масаж матки

E. Накладання швiв на шийку матки


57. Породiлля 28 рокiв, пологи I, термiновi. На другу добу з’явилися скарги на бiль в дiлянцi симфiзу, що пiдсилюється пiд час ходьби. При пальпацiї лонного зчленування виявляється бiль та щiлина мiж лонними кiстками завширшки 0,8 см. Показники кровi та сечi без патологiчних змiн. Яке найбiльш ефективне лiкування?

A. Корсет (на 6 мiсяцiв)
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21

Схожі:

Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconТестові завдання з курсу психології та педагогіки для самостійної роботи студентів 1-4 курсів заочної форми навчання спец.: 050100 – „Економіка підприємства”
Дані тестові завдання призначені для самостійної роботи студентів денної та заочної форми навчання усіх спеціальностей, які вивчають...
Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconТестові завдання з курсу психології та педагогіки для самостійної роботи студентів 1-4 курсів заочної форми навчання спец.: 050100 – „Економіка підприємства”
Дані тестові завдання призначені для самостійної роботи студентів денної та заочної форми навчання усіх спеціальностей, які вивчають...
Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства тестові завдання з англійської мови для студентів 1-2 курсів напряму підготовки 030504 «Економіка підприємства»
Тестові завдання з англійської мови (для студентів 1-2 курсів напряму підготовки 030504 «Економіка підприємства»)
Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconТестові завдання для підготовки до підсумкового модульного контролю
...
Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconХарківська національна академія міського господарства в. О. Мельман менеджмент персоналу
Наведені сучасні тестові методики з визначення різних аспектів ефективного управління, управлінського потенціалу, мотиваційних типів...
Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconТестові завдання з англійської мови для студентів 1-2 курсів спеціальності 050200
Тестові завдання з англійської мови (для студентів 1-2 курсів спеціальності 050200 «Менеджмент у готельному господарстві та туризмі»)....
Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconТестові завдання
Тестові завдання з курсу “Історія держави І права України” /Укладачі: В. М. Власенко, С.І. Дегтярьов. – Суми: Вид-во СумДУ, 2006....
Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconМінстерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства І. М. Золотарьова Курс лекцій, тестові завдання, методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи з дисципліни
Університетська освіта (для студентів першого курсу денної та заочної форм навчання напрямів підготовки: 030504 – "Економіка підприємства",...
Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconТестові завдання з курсу
Тестові завдання з курсу “Історія держави і права України” /Укладачі: В. М. Власенко, С.І. Дегтярьов. – Суми: Вид-во СумДУ, 2006....
Тестові завдання для самостійної підготовки студентів з акушерства iconМ. М. Новікова тестові завдання для проведення підсумкового модульного контролю з дисципліни “регіональний менеджмент”
Тестові завдання для проведення підсумкового модульного контролю з дисципліни “Регіональний менеджмент” (для студентів денної та...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи