Медичного факультету №4 з відділенням icon

Медичного факультету №4 з відділенням
Скачати 151.32 Kb.
НазваМедичного факультету №4 з відділенням
Дата23.06.2012
Розмір151.32 Kb.
ТипДокументи

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ЛЕКЦІЙ З ДИСЦИПЛІНИ “ПРОПЕДЕВТИКА ВНУТРІШНІХ ХВОРОБ З ДОГЛЯДОМ ЗА ХВОРИМИ” ДЛЯ СТУДЕНТІВ ІІ КУРСУ медичного ФАКУЛЬТЕТУ №4 з відділенням МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА” (ЛАБОРАНТ-БАКАЛАВР МЕДИЦИНИ ) НА 2009-2010 НАВЧ. РІК

І. Догляд за хворими.


ТЕМА


годин

1

Історія розвитку медсестринства. Роль медсестри в лікувальному процесі. Типи лікувально-профілактичних закладів. Медичний пост медсестри. Санітарно-протиепідемічний режим лікувально-профілактичних закладів. Інфекційна безпека. Інфекційний контроль.

2


2

Найпростіші фізіотерапевтичні процедури. Механізм дії та техніка постановки банок, гірчичників. Спостереження і догляд за хворими з патологією органів дихання. Задишка, підрахунок дихальних рухів. Користування киснем (кисневі установки. Подушки). Кашель, допомога при ньому. Мокрота, її збирання. Направлення мокроти в лабораторію. Симптом кровохаркання, невідкладна допомога. Користування інгалятором. Особливості догляду за хворими похилого та старечого віку.

2


3

Спостереження та догляд з патологією серцево-судинної системи. Пульс, його властивості. Артеріальний тиск, техніка його визначення. Цифровий і графічний запис пульсу і артеріального тиску. Спостереження за діурезом, питним режимом.

Спостереження та догляд з патологією шлунково-кишкового тракту. Блювота, допомога при ній, збір блювотних мас для лабораторного дослідження. Техніка промивання шлунку.

2


4

Особливості застосування лікарських засобів. Виписка і зберігання препаратів групи “А” та “В”, сильнодіючих та наркотичних засобів.

Розрахунок розведення ліків. Набирання ліків з ампул. підготовка рук медсестри і шкіри хворого до ін”єкції. Методика проведення підшкірних та внутрішньом”язових ін”єкцій

2


ІІ. Пропедевтика внутрішніх хвороб.


ТЕМА


годин

1

Введення в клініку внутрішніх хвороб. Предмет та завдання внутрішніх хвороб. Анамнез. Схема клінічного обстеження хворого.

2

2

Розпитування, огляд, фізичні, інструментальні та лабораторні методи дослідження хворих з патологією органів дихання.

2

3

Розпитування, огляд, фізичні, інструментальні та лабораторні методи дослідження хворих з патологією серцево-судинної системи.

2

4

Розпитування, огляд, фізичні, інструментальні та лабораторні методи дослідження хворих з патологією органів травлення.

2

5

Розпитування, огляд, фізичні, інструментальні та лабораторні методи дослідження хворих з патологією сечовидільної системи.

2
Всього:

18год

Схвалено на засіданні кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти 29.04.2009 року (протокол №13)

Завідувач кафедри догляду за хворими та вищої

медсестринської освіти, доцент І.А. Плеш

Схвалено на засіданні предметної методичної комісії з медсестринської справи та лабораторної діагностики 12.05.2009 року (протокол №5)

Голова предметної методичної комісії з

медсестринської справи та лабораторної діагностики, професор .В.Сорокман

^ ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ДИСЦИПЛІНИ “Пропедевтика внутрішніх хвороб з доглядом за хворими” ДЛЯ СТУДЕНТІВ ІІ КУРСУ медичного ФАКУЛЬТЕТУ №4 з відділенням ^ МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА” (ЛАБОРАНТ-БАКАЛАВР МЕДИЦИНИ ) НА 2009-2010НАВЧ. РІК

І.Догляд за хворими

№№

Тема

годОгляд шкірник та волосяних покривів, виявлення педикульозу і корости. Приготування і проведення гігієнічної ванни, миття під душем. Часткова санітарна обробка хворих. Обробка хворого при виявленні педикульозі. Транспортування ходячих і важкохворих в палату.

2
Санітарно-протиепідемічний режим лікувальних закладів. Вологе прибирання палат, коридорів, місць загального користування. Повсякденна та заключна дезинфекція. Приготування 0,5%, 1%, 10% розчинів хлорного вапна і використання його для прибирання. Вентиляція в палатах. Температура в палатах. Внутрішній розпорядок. Охоронний режим у відділеннях. Організація відвідування хворих.

2Особиста гігієна хворого. Положення хворого в ліжку. Загальний стан, свідомість. Догляд за порожниною рога, очима, вухами, носом. Догляд за шкірою. Вмивання протирання шкіри хворого одним з дезинфікуючих розчинів. Підмивання, спринцювання. Користування гумовим кругом, судном, сечоприймачем.

2

Харчування хворих. Дієтичне харчування (столи 1-15) при різних захворюваннях. Складання порціонок. Індивідуальне харчування.

Харчування хворих старечого та похилого віку, лежачих хворих Користування поїльником. Штучне харчування хворих за допомогою зонда, через фістулу шлунку, парантеральне. Контроль передач, нормативи передач.

2
Температура тіла, правила її вимірювання. Зберігання і дезинфекція термометрів Способи вимірювання температури. Заповнення температурних листків. Вікові особливості температурних реакцій.

Типи лихоманок. Особливості догляду за хворими з лихоманкою

2Банки, гірчичники, зігріваючі компреси. Механізм їх дії, показання, протипоказання. Застосування грілки, міхура з льодом. Заходи після виконання процедури. Приготування лікувальних ванн, місцевих (ручні, ніжні, сидячі). Проведення фізпроцедур. Спостереження за хворими під час проведення процедур.

2


7

Підготовка рук медсестри і шкіри хворого до ін'єкції. Техніка збирання стерильного шприца одним і двома пінцетами. Розрахунок при розведенні ліків. Набирання ліків з ампул. Доставка шприца до ліжка хворого Методика проведення підшкірних ін”єкцій. Методика, техніка і місця введення внутрішньом'язевих ін'єкцій Методика, техніка і місця введення внутрішньовенних ін'єкцій.

2


8

Догляд за хворими з патологією органів дихання. Підрахунок дихальних рухів. Ядуха, допомога при ній. Користування функціональним ліжком. Користування киснем (подушки, стаціонарна апаратура), його зволоження. Користування інгаляторами. Кашель, допомога при ньому. Мокрота: збирання, дезинфекція плювальниць. Фізичні властивості. Мікроскопічне дослідження мокроти. Користування кишеньковими плювальницями. Збирання мокроти для лабораторних і мікробіологічних досліджень. Посів мокроти на чутливість до антибіотиків

2

9

Догляд за хворими з патологією серцево-судинної системи. Пульс, його підрахунок, властивості. Артеріальний тиск, техніка його вимірювання. Вікові норми АТ. Цифровий і графічний запис частоти пульсу та рівня АТ в температурному листку.

2


10


Догляд за хворими з порушенням функції органів травлення. Блювота, надання невідкладної допомоги. Збір блювотних мас і направлення їх на лабораторне дослідження. Підготовка хворих до гастрофіброскопії, ультразвукової діагности­ки, колоноскопії, рН-метрії. Техніка виконання шлункового та дуоденального зондування. Дослідження шлункового вмісту та жовчі. Техніка промивання шлунку.

2


11

Реанімаційні заходи. Їх проведення. Особливості роботи медперсоналу у відділенні реанімації.

2

12

Підсумкове заняття по догляду за хворими з патологією органів травлення, нирок та сечовивідних шляхів

2

ІІ. Пропедевтика внутрішніх хвороб.

п/п

^

Назва теми

год


1


Ознайомлення студентів з кафедрою і клінікою. Методика розпитування хворого. Схема історії хвороби. Загальний та місцевий огляд.

2


2


Збирання анамнезу у хворих з патологією органів дихання. Перкусія (порівняльна та топографічна).Різновиди перкуторних звуків. Голосове тремтіння.

2


3


Аускультація легень. Основні та побічні дихальні шуми. Бронхофонія.

2


4


Функціональні методи дослідження органів дихання спірографія, бронхоскопія, бронхографія, лабораторне дослідження харкотиння. Підсумкове заняття.

2


5


Збирання анамнезу у хворих з патологією серцево-судинної системи. Дослідження пульсу на променевих артеріях. Вимірювання артеріального тиску.

2


6


Верхівковий та серцевий поштовх. Перкуторне визначення меж абсолютної та відносної серцевої тупості, ширини судинного пучка.

2


7


Аускультація серця. Нормальні тони та їх зміна. Органічні та функціональні шуми.

2


8

Електрокардіографія. Методика і техніка реєстрації. Клінічна і електрокардіографічна діагностика порушень ритму.

4


9

Збирання анамнезу у хворих з патологією шлунково-кишкового тракту. Огляд живота. Поверхнева пальпація.Глибока ковзна методична пальпація за методом Образцова-Стражеско.

2


10


Лабораторні та інструментальні дослідження органів травлення – шлункового та дуоденального вмісту, аналізу кала. Ультразвукове дослідження, гастрофіброскопія, ректороманоскопія, колоноскопія. Підсумкове заняття.

2


11


Збирання анамнезу у хворих з патологією сечовидільної системи. Аналіз сечі. Дослідження сечі за Зимницьким, Нечипоренком, Каковським-Аддісом. Ниркова недостатність.

2


12


Клінічні симптоми та синдроми у хворих на анемії та геморагічні діатези.

2


13


Клінічні симптоми та синдроми у хворих з патологією ендокринної системи (цукровий діабет, гіпер-, гіпотиреоз.

2


14


Клінічні симптоми та синдроми алергічних захворювань. Анафілактичний шок у хворих. Диференційований залік.

2

Всього

52 годСхвалено на засіданні кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти 29.04.2009 року (протокол №13)

Завідувач кафедри догляду за хворими та вищої

медсестринської освіти, доцент І.А. Плеш


Схвалено на засіданні предметної методичної комісії з медсестринської справи та лабораторної діагностики 12.05.2009 року (протокол №5)

Голова предметної методичної комісії з

медсестринської справи та

лабораторної діагностики, професор Т.В.Сорокман


Перелік тем, які виділені для самостійного вивчення^ З ДИСЦИПЛІНИ “ПРОПЕДЕВТИКА ВНУТРІШНІХ ХВОРОБ З ДОГЛЯДОМ ЗА ХВОРИМИ” ДЛЯ СТУДЕНТІВ ІІ КУРСУ медичного ФАКУЛЬТЕТУ №4 з відділенням МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА” (ЛАБОРАНТ-БАКАЛАВР МЕДИЦИНИ ) НА 2009-2010НАВЧ. РІК


І. Догляд за хворими.

№ п/п

Назва теми

годПоняття про стандарти сестринського догляду. Лідерство в медсестринстві. Накази МОЗ України, якими повинна користуватися у своїй роботі медична сестра.

2Поняття про сестринський процес, перший етап сестринського процесу: сестринське обстеження пацієнта. Другий етап сестринського процесу: виявлення проблем пацієнта. Третій етап сестринського процесу: планування сестринської допомоги. Четвертий і п”ятий етапи сестринського процесу: здійснення плану сестринських втручань та оцінка їх ефективності.

2Антропометрія, антропометричні показники. Конституціональні типи, їх значення в клініці внутрішніх хвороб

2Парантеральне харчування. Харчування при зайвій вазі, ожирінні.

2Функціональне ліжко. Різноманітні пристосування для зручного полонення хворого. Приготування постелі, зміна натільної і постільної білизни. Перенесення і перевезення хворих. Пролежні: причини і місця їх утворення, ступені пролежнів. Профілактика пролежнів. Лікування пролежнів

2Способи застосування лікарських препаратів. Ентеральний спосіб введення лікарських середників. Організація роздачі порошків, капсул, розчинів, мікстур крапель. Вивівання ліків хворими в присутності медичної сестри. Застосування зовнішніх середників (втирання мазей, застосування пластирів, присипок). Закапування крапель у вуха, ніс, очі. Парентеральне введення лікарських середників. Знайомство з шприцами різних конструкцій. Методи стерилізації шприців, голок. Контроль якості стерилізації

2Клізми, їх виконання: очисної, сифонної, крапельної, живильної, мікроклізм; гіпертонічної, олійної, медикаментозної. Зберігання та обробка клізм. Техніка користування газовідвідною трубкою Організація роботи медсестри гастроентерологічного відділення. Особливості догляду за хворими похилого та старечого віку.

2Допомога та заходи при нетриманні сечі, затримці сечі. Види катетерів. Сечоприймачі, зберігання, дезинфекція. Проведення проб за Зимницьким, Нечипоренком, Каковським-Аддісом. Спостереження за діурезом; його реєстрація в історії хвороби. Водний баланс. Організація роботи мед­сестри нефрологічного відділення.

2
Здоров’я, чинники ризику виникнення захворювання. Рух і здоров’я. Загартування організму. Психічна саморегуляція. Сім”я і здоров’я. Активне довголіття. Формування здорового способу життя. Профілактика захворювань.

2
ІІ. Пропедевтика внутрішніх хвороб.
№ п/п

Назва теми

к-ть годІсторія розвитку вітчизняної клінічної медицини; роль видатних вітчизняних і зарубіжних клініцистів у формуванні теоретичних і клінічних засад клінічної медицини. Історичні засади формування морально-етичних і деонтологічних основ медицини від Гіппократа і до сьогодення.

2Найважливіші функціональні обов'язки лікаря, середнього і молодшого медичного персоналу. Основні принципи взаємин і субординації в єдиній ланці медичного обслуговування хворих, лікар – медична сестра – молодший медичний персонал (санітарка).

2Найважливіші механізми фармакологічної дії на організм лікарських засобів.

2Діагностичне значення спірографічних показників у визначенні дихальної недостатності та її стадії.

2Історія виникнення і розвитку перкусії. Роль вітчизняних вчених у формуванні цього методу та у його впровадженні в клінічну медицину. Історія виникнення і розвитку аускультації. Роль методу в діагностиці захворювань внутрішніх органів.

2Діастолічні функціональні шуми і їх значення у діагностиці пороків серця.

2Фізичні і інструментальні методи діагностики комбінованих пороків серця – мітрально-аортального, мітральнотри-куспідального.

2Методи фізичної і лабораторно-інструментальної діагностики симптоматичних артеріальних гіпертензій

2Історія розвитку і формування методу пальпації живота. Роль засновників Київської терапевтичної школи – В.П. Образцова і М.Д.Стражеска у розробці і впровадженні цього методу в клінічну медицину.

2
Всього:

36


Схвалено на засіданні кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти 29.04.2009 року (протокол №13)

Завідувач кафедри догляду за хворими та вищої

медсестринської освіти, доцент І.А. Плеш


Схвалено на засіданні предметної методичної комісії з медсестринської справи та лабораторної діагностики 12.05.2009 року (протокол №5)

Голова предметної методичної комісії з медсестринської справи та лабораторної діагностики, професор Т.В.Сорокман

Схожі:

Медичного факультету №4 з відділенням iconКалендарний план лекцій з дисципліни "Клінічне медсестринство" (терапевтичний цикл) для студентів 2-го курсу медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних
Клінічне медсестринство” (терапевтичний цикл) для студентів 2-го курсу медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних І...
Медичного факультету №4 з відділенням iconОбсяг у годинах
Для студентів 2 курсу заочної форми навчання медичного факультету №4 з відділенням молодших
Медичного факультету №4 з відділенням iconЯкі виділені для самостійного вивчення
Студентами І курсу медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних І фармацевтичних фахівців за спеціальністю «фармація»...
Медичного факультету №4 з відділенням iconПерелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення
Студентами І курсу медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних І фармацевтичних фахівців за спеціальністю "фармація"...
Медичного факультету №4 з відділенням iconКалендарний план лекцій з дисципліни "Проф патологія " для студентів І курсу медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних І фармацевтичних фахівців за спеціальністю "сестринська справа" (бакалавр) на осінній семестр 2009-2010 навч рОку
Календарний план лекцій з дисципліни “Проф патологія ” для студентів І курсу медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних...
Медичного факультету №4 з відділенням iconКалендарний план лекцІй по фізіології для студентів 2 курсу медичних факультетів №1,2, 3, ммф на весняний семестр 2013-20 1 4 учбового року
Декана медичного факультету №1 Декан медичного факультету №2 Декан медичного факультету №3 Декан міжнародного
Медичного факультету №4 з відділенням iconКалендарний план лекцІй по фізіології для студентів 2 курсу медичних факультетів №1,2, 3, ммф на весняний семестр 2012-2013 учбового року
В. О. декана медичного факультету №1 Декан медичного факультету №2 Декан медичного факультету №3 Декан міжнародного
Медичного факультету №4 з відділенням iconЛекцій
З дисципліни “ медсестринство у внутрішній медицині” для студентів ііі-го курсу медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних...
Медичного факультету №4 з відділенням iconМедичний №1
«Офтальмологія» для студентів 4 курсу медичного ф-ту № 1, медичного ф-ту № 2, медичного ф-ту № 3, міжнародного медичного факультету...
Медичного факультету №4 з відділенням iconДовідник для студента
Практичні навички з дисципліни “пропедевтика внутрішніх хвороб з доглядом за хворими” для студентів ІІ курсу медичного факультету...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи