Скачати 83.17 Kb.
|
Зміст Мета і основні завдання практики3.Організація проведення практики 4. Зміст практики 5. Структура та оформлення звіту про виробничу практику 6. Підведення підсумків та захист звіту |
|
Львівський національний університет імені Івана Франка Кафедра економічної кібернетики «ЗАТВЕРДЖУЮ» Вчена рада факультету _________________________ «____»_____________20___р. РОБОЧА ПРОГРАМА виробничої переддипломної ПРАКТИКИ для студентів V курсу напряму підготовки 8.050102 для спеціальності економічна кібернетика економічного факультету Кредитно-модульна система організації навчального процесу Робоча програма затверджена На засіданні кафедри ___________________ Протокол № ____ від «_____»_________20___р. Завідувач кафедри ______________________ («_____»_________20___р. 1. ВСТУП Виробнича переддипломна практика для студентів V курсу денної форми навчання (освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр). Спеціальність - 8.050102 "Економічна кібернетика". Термін практики: з 19 квітня 2010 року по 16 травня 2010 року. Студенти проходять економічну практику на підприємствах, під визначення яких попадають самостійні господарські статутні суб'єкти, які мають права юридичної особи та здійснюють виробничу, науково-дослідницьку і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку (доходу). Це можуть бути суб'єкти господарської діяльності різного профілю, форм власності, організаційних форм. Метою виробничої практики є оволодіння методами і прийомами роботи економіста на підприємстві в сфері організації, управління і контролю профільної діяльності.
Заключною ланкою практичної підготовки спеціаліста є виробнича переддипломна практика. На цьому етапі практикант-дипломник спроможний проводити теоретичні дослідження розвитку економічних систем на макро- та мікроекономічному рівні з активним використанням математичного апарату та інформаційних технологій, розробляє концепції модельно-комп"ютерних засобів для системного аналізу економічних систем, розробляє економіко-математичні методи для розв'язку дослідницьких та планово-управлінських задач. Метою практики є закріплення і поглиблення знань, отриманих студентами в процесі навчання, набуття практичних навиків в постановці та реалізації практичних завдань, нагромадження досвіду організаторської і виховної роботи. При проходженні переддипломної практики студенти зобов’язані: а) ознайомитись з структурою підприємства чи установи, основними задачами, що розв’язуються в підрозділі, де студент проходить практику; б) ознайомитись з постановкою запропонованої задачі, скласти її економіко-математичну модель; в) розв’язати задачу з застосуванням ЕОМ, зробити аналіз отриманих результатів; г) вести щоденник практики. ^ Проведення практики оформляється наказами по університету і місцю проходження практики, в яких вказується термін проходження практики і її керівники від обох організацій. Керівництво практикою від університету здійснюють викладачі кафедри економічної кібернетики. Керівник практики зобов'язаний:
Під час проходження практики студенти підлягають правилам внутрішнього розпорядку підприємства або установи. Для керівництва практикою на підприємстві чи в установі призначається керівник, який повинен:
У кінці практики керівники оцінюють результати проходження практики кожним студентом, дають письмову характеристику та відгук на звіт про проходження практики. При проходженні виробничої практики студент веде щоденник, в якому коротко відображає основні результати виконаної роботи. Всі роботи, що зафіксовані в щоденнику, повинні бути затверджені керівником практики від підприємства. Керівництво підприємства дає в щоденнику висновок про роботу студента під час практики, де відображає: характеристику виконаної роботи, її якість, активність і дисципліну студента, участь студента в громадській роботі, а також загальну оцінку роботи студента під час практики. За узгодженням керівників практики студенти повинні один раз на тиждень звітувати на кафедрі про виконану роботу. ^ Зміст практики - оволодіння практичними прийомами і методами організації, управління і контролю профільної діяльності підприємства у відповідності із здобутими знаннями з економічних дисциплін та дисциплін фахового спрямування. Студенти проходять практику на робочих місцях менеджерів функціональних служб управління в частині виконання ними функцій по розробці і прийняттю економічних рішень. Кількість і види робочих місць залежить від розподілу управлінських функцій і визначаються програмними завданнями практики. Змістом практики передбачається виконання студентом наступних завдань і робіт: Економічна частина 1. Ознайомитись з підприємством в цілому: видами продукції, послуг, робіт, які воно виробляє; місцем підприємства на ринках; обсягами реалізації і фінансовими результатами за останні 3 роки; основними положеннями статутної діяльності. 2. Вивчити організацію діяльності підприємства, ознайомитись з виробничо-управлінською структурою, призначенням і функціями окремих структурних підрозділів, розподілом управлінських функцій. 3. Ознайомитись з організацією профільної діяльності підприємства. 4. Оцінити матеріально-технічну базу підприємства і ознайомитись з техніко-економічним обґрунтуванням її розмірів і складу. 6. Дати характеристику персоналу підприємства по категоріях. 7. Дати загальну сутнісну характеристику профільної продукції, послуг, робіт. 8. Узагальнивши результати аналізу і вивчення профільної діяльності підприємства, слід зробити висновки, в яких вказати напрямки і, по можливості, конкретизувати заходи по оптимізації і розвитку організаційно-економічної системи. Економіко-математична частина Зібрати інформацію по проблемі, яка є предметом особливого дослідження студента з метою пошуку шляхів розв'язання проблеми в подальшій навчальній і науковій роботі. Необхідно виконати такі завдання, а саме описати:
Навчальні посібники та інша література для використання
^ За результатами практики студенти складають індивідуальний письмовий звіт в якому містяться систематизовані підсумки роботи. Структура звіту:
Готовий звіт переплітають чи підшивають в папку і підписують. Після цього звіт рецензує і підписує керівник практики від підприємства. Оформлений і підписаний звіт студент разом з оформленим щоденником здає на кафедру економічної кібернетики. ^ Захист звітів про практику відбувається перед комісією, яка визначається і затверджується на засіданні кафедри. Захист практики може проводитись, в окремих випадках, і на місцях практики. Тоді до складу комісії включають керівників тих відділів, в яких студент проходив практику і керівника від кафедри економічної кібернетики. Оцінюючи практику, враховують: характеристику студента, що дана з бази практики, зміст та якість виконаної роботи та результат захисту перед комісією. У випадку отримання студентом незадовільної оцінки студент повинен пройти практику повторно. |