Скачати 70.5 Kb.
|
Зміст Модуль IV. Співпраця практичного психолога з педколективом та батьками вихованців. |
|
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА НАУКОВІ ЗАСАДИ ТА МЕТОДИКА ДІЯЛЬНОСТІ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА Завдання для самостійної роботи студентів Укладач: викладач Корнят В.С. ЛЬВІВ - 2011 Модуль I. Основні питання організації та діяльності психологічної служби в системі освіти. Тема 1. Психологічна служба в системі освіти в Україні: сучасний стан та тенденції розвитку ( 2год) Ознайомитися з національною системою соціально – психологічної служби, скласти схему. Письмово оформити міні – твір роздуми на тему: ”Практичний психолог в системі освіти: погляд в майбутнє”. Література:
Тема 4. Професійні та особистісні якості практичного психолога. (2год) ознайомитися з Етичним кодексом практичного психолога,основними розділами та їх змістом. Зробити тезисні записи в конспекті. Література:
Модуль II. Основні напрями та види діяльності практичного психолога. Тема. Організація діяльності практичного психологаі. (2год) Під час проходження педагогічної практики ознайомитися з роботою практичного психолога за таким планом: 1. Повна назва навчальногоз закладу. 2. Місце психолога в закладі, його робочий кабінет. 3. Основні завдання роботи практичного психолога. 4. Пріоритетні напрямки роботи, основні категорії дітей, з якими працює психолог. 5. Пропозиції на майбутнє з метою покращення діяльності психологічної служби. Відповіді на запитання оформити письмово в конспекті. Модуль III. Методика роботи практичного психолога з дітьми різного віку. Тема 8. Система виховання дітей в умовах.(4год) І) Ознайомитися з системою дошкільної освіти за планом: 1. Види і типи дошкільних закладів. 2. Нормативні документи , які визначають роботу дошкільного закладу. 3.Базовий компонент дошкільної освіти. Напрями роботи психолога у формуванні у дошкільнят сфери “Я сам”. Дати відповіді на пункти плану письмово. Зробити порівняльний аналіз двох типів навчальних закладів: Дошкільний заклад – дошкільний заклад-школа, визначити позитвні та негативні сторони кожного типу. Література:
II) Познайомитися із структурою загальноосвітньої середньої школи. Намалювати схему. Письмово описати місце початкової школи в загальній структурі школи. Зробити порівняльний аналіз двох типів навчальних закладів:
Література:
Тема 10. Розвивально – діагностична робота з дітьми раннього та дошкільного віку. (3год) Підібрати та систематизувати ігри, ігрові завдання, вправи для проведення розвивально - діагностичної роботи з дошкільнятами. Виготовити необхідний дидактичний матеріал для проведення роботи. Література:
Тема 11. Профілактично - корекційна робота практичного психолога (3 год) Підібрати та систематизувати ігри, ігрові завдання, вправи для проведення профілактично-корекційної роботи з дошкільнятами. Виготовити необхідний дидактичний матеріал для проведення роботи. Література:
Тема 12. Перехід від дошкільного до молодшого шкільного віку. (2 год) Продумати план роботи з формування готовності до школи дітей, які не відвідують дошкільні заклади. Тема. Загальна характеристика дітей молодшого шкільного віку. Психологічні особливості дітей 6 – 10 років.(2 год) План.
Література:
Тема 13. Адаптація дітей до умов шкільного життя. ( 2 год.) Опрацювати програму оптимізації адаптації першокласників до шкільного життя. Тема 14. Шкільні страхи і тривожність. Корекція страхів і тривожності.(2год) Провести обстеження дітей на виявлення шкільного страху, тривожності, За результатами дослідження скласти план корекційної роботи. Тема. Рання профілактика та корекція соціально - педагогічної запущеності школярів (2год) провести обстеження дітей початкової школи за методикою Кетелла, методикою АК (7-11). Зробити інтерпритацію отриманих результатів, виробити рекомендації. Тема 16. Шкідливі звички в дитячому віці, їх вплив на розвиток особистості.(2 год) - скласти програму профілактичних заходів для молодших школярів з метою попередження шкідливим звичкам. Тема 19. Діти – інваліди в навчальному закладі. Особливості роботи практичного психолога з даною категорією дітей.( 2 год) Скласти конспект спільного виховного заходу для дітей з особливими потребами та здорових дітей в умовах дошкільного закладу-школи. ^ Тема 21. Зміст роботи практичного психолога з батьками вихованців.(2 год) Підібрати теми, методи та форми співпраці практичного психолога в сучасному дошкільному закладі – школі (за напрямками). Напрям роботи Тема Метод Форма Тема 22. Особливості роботи практичного психолога з педколективом в сучасному дошкілному закладі – школі. ( 2год.) Написати теми зустрічей психолога з педколективом, вказуючи форму та мету проведення. Модуль V. Правові та організаційні питання діяльності практичного психолога. Тема 24. Права і обов’язки психолога як спеціаліста. ( 2 год.) 1. Опрацювати Положення про кабінет практичного психолога. На базі практики ознайомитися з кабінетом практичного психолога, зробити письмовий аналіз. |