Зміцнити І відновити усе! icon

Зміцнити І відновити усе!
Скачати 46.23 Kb.
НазваЗміцнити І відновити усе!
Дата08.06.2012
Розмір46.23 Kb.
ТипДокументи

Зміцнити і відновити усе!

ВІРНИЙ НАПРЯМ – «ЗВАРЮВАННЯ»


У житті кожної людини настає час, коли необхідно обирати свій життєвий шлях. Якій професії надати перевагу? У товаристві батьків панічно вивчаєте інформацію про навчальні заклади і шукаєте собі спеціальність.

Можливо, мій досвід вам допоможе – розповім про свій фах.

Поступив у Вінницький «політех» одразу після школи (закінчив Погребищенську СЗОШ №2). Я завжди мріяв про технічну спеціальність, адже люблю щось конструювати. Батьки агітували поступати на економіку, але я певен – то не моє. Родичі запрошували до Києва, та у великому місті – великі проблеми. Тож, я обрав ВНТУ – нині навчаюсь на другому курсі Інституту машинобудування і транспорту за напрямом підготовки «зварювання».

З певністю стверджую: назва для цього напряму підготовки не зовсім вдала. Адже під тривіальним терміном «зварювання» звичайно розуміють створення нероз’ємних з’єднань кількох сталевих деталей. Але сучасне зварювання займається наплавленням зношених деталей, плазмовими технологіями нанесення зносостійких, декоративних та корозійностійких покриттів з металів, пластмас та композитів; вакуумними технологіями створення високочистих металів; нанесенням тонких плівок з особливими властивостями; технологіями виготовлення мікросхем тощо. У полі зору зварювальників нині усі галузі господарства – від побутової техніки та комунального господарства до будівництва велетенських нафтових терміналів, кораблів.

Навчаюсь я на кафедрі технології підвищення зносостійкості. Її завідувач – доктор технічних наук, професор Валерій Савуляк. Свою кандидатську він захищав у Москві, докторську – у Києві в Інституті проблем матеріалознавства НАН України. Він займається надзвичайно перспективним напрямком матеріалознавства – композиційними матеріалами. Дешева конструкційна основа – сталь, залізо. А наносять зносостійкий поверхневий шар, який має унікальні властивості – це дає змогу працювати і в агресивних середовищах, і в космосі, і у вакуумі... Можна надати звичайним матеріалам унікальних властивостей.

Сучасні технології – це нанотехнології. Враховується кожен атом, його властивості, його вплив на конструкцію. Європа зараз композиційними матеріалами дуже зацікавлена. А всі вони отримуються на споріднених до зварювання технологіях. Це один із наукових напрямів України, в якому нашу державу поважають і рахуються.

До речі, на кафедрі створено Центр спектральної мікроскопії та спектрального аналізу матеріалів, де є електронний мікроскоп РЕМ-106И та спектрометри. Тут ми досліджуємо проблеми матеріалознавства та діагностики матеріалів та конструкцій, а також визначаємо їх залишкові ресурси та причини відмов.

Валерій Іванович дуже гарно викладає – зрозуміло. Відчувається, що обізнаний і любить свій фах. Між іншим, кількість викладачів на кафедрі з вченим ступенем складає 86%!

А креслення у нас читала кандидат технічних наук, доцент Ольга Мельник, тому проблем із цим не маємо. Подобаються заняття, які веде Валерій Федотов. І хоча за складом я не гуманітарій, нині один із найулюбленіших моїх предметів – філософія. Доктор філософських наук, професор Олег Ігоревич Хома читає свої лекції надзвичайно неординарно. Не сподівався, що філософія може бути для мене цікава. Врешті усі викладачі намагаються побудувати свій графік роботи так, щоб він був комфортним для студентів. Завжди у зручний для себе час можеш отримати необхідну консультацію.

У «політесі» на цьому ж напрямі «зварювання», але уже на 4 курсі навчається Сашко Римарчук. Він з моєї школи, і ми з ним добрі приятелі. Тож, Сашкові розповіді про університет, про свою спеціальність і були головним чинником вибору мною Інституту машинобудування і транспорту нашого університету. Гарно розповідав про ВНТУ і мій двоюрідний брат Сашко Ковальчук, він вчився в Інституті ІТКІ. Зараз працює в Києві, влаштувався дуже добре. Я усе ж таки пішов на «зварювання», адже це значно ширший фах. А на старших курсах планую здобувати другу вищу освіту – спеціальність, що пов’язана з комп’ютерними науками. Це теж дуже здорово, що в нашому університеті є така можливість.

А вчитися у нас на «зварюванні» не важко, а цікаво. Інтенсивно використовується комп’ютер. І дівчата у нас вчаться. І вчаться дуже гарно. Юля Слободянюк, приміром, відмінниця. Якщо правильно розставити пріоритети, якщо усе вчасно робити – то залишиться час і для відпочинку.

У нас креслення справді багато, усі наукові роботи супроводжуються кресленням. Але то не складно, оскільки є спеціальний пакет прикладних програм. Отож, коли виконуєш креслення на комп’ютері, виходить красиво. Але інколи креслимо класично – без комп’ютера. Взагалі, якщо розумієш креслення, якщо умієш, то воно просто не може не подобатися.

А про високий рівень підготовки на кафедрі свідчать наші перемоги на Всеукраїнськії олiмпiаді зi спецiальностi «Технологiя i устаткування пiдвищення зносостiйкостi та вiдновлення машин i конструкцій», а також у Всеукраїнській науково-технiчній студентській конференцiї «Надiйнiсть та довговiчнiсть машин».

Це тому, що окрім чудових теоретичних знань, маємо практику. Зараз науковці і студенти кафедри для Вінницького трамвайно-тролейбусного управління розробили технологічні процеси щодо відновлення та зміцнення деталей для тролейбусів. Ми лабораторні роботи виконуємо на реальних технологічних процесах. Також для підприємств, які випускають агрегати для обробітку землі, розробили наплавлення лемешів – тієї частини плуга, яка ріже землю.

Ще треба переконувати, що наш фах потрібний і актуальний?

У Центрі зварювання на апаратах Selma вправляємось у навиках – різні типи зварювання вчимо і практикуємо. Кафедра має прямі контакти із заводами, які випускають плазмове обладнання. Вони надають нам найновіше устаткування, а ми, майбутні інженери, вчимось на ньому працювати. Нині наші хлопці працюють у нашому ж університеті зварювальниками у вільний від навчання час. Лише з моєї групи шестеро хлопців працюють у другій половині дня у нашому Центрі зварювання. Михайло Вітюк, мій одногрупник, виготовляє основи для парти, зварює каркас. А інший мій одногрупник, Андрій Висоцький уже навіть придбав напилювальний апарат. Має задумку влітку працювати. Нині напилюванням займаються мало, кваліфікованих фахівців не вистачає, а потреба велика. Напилення – це один із шляхів підвищення зносостійкості. Врешті, як і зварювання.

Я теж уже почуваюсь певною мірою фахівцем. Уже чітко розрізняю, якщо зварювальні роботи були здійснені не такої якості, як слід. Приміром, у нас вдома ворота зварили, і тільки тепер я зрозумів що не зовсім правильно –чітко видно, де недоробки. Мій двоюрідний брат Юрко теж займається зварюванням, він будує мости і в Україні, і за кордоном.

Усезагальне захоплення у студентів викликає наш університетський каток «Айс Авеню». Я раніше кататися на ковзанах зовсім не умів, але інструктор дав кілька суттєвих порад, приміром, як тримати рівновагу. Уся наша група з нетерпінням завжди чекає занять з фізкультури, коли ідемо на каток. А ще я граю у «Що? Де? Коли?».

Переконались, що навчання за напрямом підготовки «зварювання» на нашій кафедрі доволі цікаве і різноманітне? І, можливо, це саме те, що вам потрібно, саме ваш життєвий шлях!


Максим УКРАЇНЕЦЬ, студент групи 1ЗВ-07 Інституту МТ

Схожі:

Зміцнити І відновити усе! iconЗміцнити І відновити усе! Вірний напрям «зварювання»
У житті кожної людини настає час, коли необхідно обирати свій життєвий шлях. Якій професії надати перевагу? У товаристві батьків...
Зміцнити І відновити усе! icon3. у деякій точці двопровідної телефонної лінії невідомої довжини
Ом, R2=8 Ом, r1=3,5 Ом. Визначити опір витоку Rx, відстань L до місця пошкодження, загальну довжину лінії L, а також відновити втрачене...
Зміцнити І відновити усе! iconУ деякій точці двопровідної телефонної лінії невідомої довжини
Ом, R2=8 Ом, r1=3,5 Ом. Визначити опір витоку Rx, відстань L до місця пошкодження, загальну довжину лінії L, а також відновити втрачене...
Зміцнити І відновити усе! iconУ контексті управлінської діяльності
Над-Я” та „Я”. „Воно” може одночасно взаємодіяти із двома системами, однак його самостійне проникнення у свідомість виключається....
Зміцнити І відновити усе! iconЗміст с. Список скорочень
До сучасних уявлень про клінічну лабораторну діагнос-тику належить усе перелічене, окрім
Зміцнити І відновити усе! iconЗміст с. Список скорочень
До сучасних уявлень про клінічну лабораторну діагнос-тику належить усе перелічене, окрім
Зміцнити І відновити усе! iconЗміст с. Список скорочень
До сучасних уявлень про клінічну лабораторну діагнос-тику належить усе перелічене, окрім
Зміцнити І відновити усе! iconБібліотека нук пропонує у квітні
«Христос Воскрес! Усе радіє! Усміхається сонечко з небес» /до Дня святкування Пасхи
Зміцнити І відновити усе! iconНаука про значення лабораторних показників у діагностиці захворювань
До сучасних уявлень про клінічну лабораторну діагностику належить усе перелічене, окрім
Зміцнити І відновити усе! iconГеометричний та алгебраїчний методи уточнення
Крім того, часто константи, що входять у рівняння, відомі наближено, а таке точне значення кореня, як, наприклад, х=, усе рівно доводиться...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи